Medinio namo impregnavimas ir dažymas

Klausimas:
Ar prieš dažant naujai pastatytą namą reikia jį impregnuoti ir kokiais dažais geriausia būtų dažyti medinį namą.
Komentarai:
Yra dviejų tipų medienos apsaugos dangos: 1. Skaidri danga medienos apsaugai (nudažius matosi medienos struktura). Dažant su mūsų "HK Lasur" (tirpikliniai) nereikia prieš tai impregnuoti, tiesiog 2 kartus nutepkite medinį namo fasadą šiuo produktų ir viskas. Ši danga turi visas savybes apsaugai nuo atmosferinio poveikio. Fasadas tarnaus iki perdažymo 5-7 metus (šiaurinė pusė tarnauja dar ilgiau). 2. Dengianti danga (uždažius nesimato medienos struktūros) Dažant šiais vandens pagrindo dažais "Rofalin Acryl", Jūs turėtumėte medieną prieš tai impregnuoti, nes dengiantys dažai neturi savyje biocidu, apsaugančių nuo puvinio. Impregnantą-gruntą reikėtų parinkti priklausomai nuo medienos rušies, kuria dažytumėte ir priklausomai nuo spalvos, kurią norėtumėte pasirinkti.
Naujai pastatytą medinį namą, prieš dažant impregnuoti rekomenduojama visada. Visi mediniai paviršiai, eksplotuojami lauko sąlygomis, yra veikiami 3 pagrindinių kenksmingų faktorių: 1. Biologinis kenkimas, t.y. pelėsis, grybelis, puvinys, "mėlinyjimas"... Apsaugai naudojamas impregnantas, kuris giliai įsiskverbdamas į medieną, įneša į ją veikliąsias medžiagas, neleidžiančias vystytis šiam poveikiui. 2. Saulės spindulių UV poveikis. Jis suardo medienos ligniną, ko pasekoje mediena nupilkėja ir pažeistas, labiau išporėjęs jos paviršius tampa gera terpe vystytis gilesniam, grybeliniam pažeidimui. Pagrindinė apsauga nuo šio poveikio yra pigmentai, įeinantys į medienos grunto ar dažų sudėtį. Ir kuo geriau jie įterpiami į medienos porą, kuo jie patys atsparesni UV poveikiui (neblunka), tuo efektyvesnį rezultatą pasiekiame. 3. Drėgmės įsiskverbimas. Galutinis dažomas sluoksnis visada turi būti atstumiantis vandenį ir neleidžiantis jam įsiskverbti į medieną. Jis turi būti elastingas, kad medienai "judant" nesutrūktų ir neatvertų medienos. Taip pat jis turi būti mikroporinės struktūros, kad drėgmė iš medienos galėtų pasišalinti - "kvėpuotų". Galima dažyti dažais tiek alkido, tiek akrilo pagrindu skirtais mediniams paviršiams lauke, griežtai laikantis gamintojo rekomendacijų. Mūsų siūlomi Danijoje pagaminti BONDEX arba GORI dažai medienai.
Mediniam namui dažyti ir kartu impregnuoti siūlome naudoti mūsų RUSTIKAL prieimonę. Tai tirpiklinis impregnantas ir dažas viename, skirtas apsaugoti žalią medieną nuo biologinių kenkėjų, tokių kaip grybai, pelėsiai, dumbliai, vabzdžiai. Suteikia medienai dekoratyvią išvaizdą. Naudojama dažyti medinius stalių gaminius, tokius kaip: pavėsinės, tvoros, medinės sienos, dailylentės ir kitus medinius gaminius.