Medinės tvoros impregnavimas - dažymas

Klausimas:
Kuo dažyti ir impregnuoti naują medinę tvorą, kad būtų geras kainos ir kokybės santykis. Tvora pagaminta iš spygliuočių medienos.
Komentarai:
Slovėnų gamybos dažai medienai "BELINKA". Pirmiausiai dengiama vienu sluoksniu gruntu BELINKA BASE. Šis gruntas saugo nuo pelesio, grybelio ir kitų kenkėjų. Po to 1 arba 2 sluoksniais pasirinktos spalvos dazais BELINKA TOPLASUR. Naudojant šią sistemą, gruntas nepasišalina iš medienos ir ilgiau apsaugo medieną nuo kenkėjų, neleidžia jai pilkėti. BELINKA TOPLASUR turi savyje UV filtrus, kurie tinkamai apsaugo medieną nuo UV spindulių.
Kad medinė tvora būtų apsaugota, ją reikia padengti gruntu ir dažais. Mes rekomenduojame produktą „du viename“ – Aidol HK-Lasur. Tai impregnantas ir dažai viename. Papildomai medienos impregnuoti nereikia. Užtenka nudažyti šiais dažais du kartus. Dėl kainos – jei mediena obliuota, 1 m² dažymo kaina yra apie 2 Eur.
Rolandas Lapūnas, Remmers Baltica, UAB
Impregnuoti tvorą siūlytume:
http://www.duliuksa.lt/BirdBrand_antiroot.htm
o dažymui galima naudoti:
http://www.duliuksa.lt/Rustins%20timberlife.htm
Mes rekomenduojame lauko dailylentes dažyti pilnai dengiančia medienos dažyve. Ji įsigeria tiesiai į medieną bei nepalieka plėvelės, kuri laikui bėgant galėtu luptis todėl tai suteikia ilgaamžę medienos apsaugą. Prieš dažymą medienos nereikia ne impregnuoti nei gruntuoti. Visa tai atstoja šio produkto du dažymo sluoksniai. Mūsų praktika rodo, kad geriausias produktas šam darbui yra aukščiausios kokybės Amerikietiška "Pittsburgh Paints" Sun Proof linijos dažyė 77-1110. Būtent šis produktas ir nesudaro plėvelės kuri laikui bėgant galėtų luptis. Taip pat su metais plonėjanti dažų plėvelė nesukels papildomo vargo norint atnaujinti paviršių. Sudėtyje yra medžiagų kurios suteikia apsaugą nuo drėgmės, UV spindulių, taninų bei įvairių kitų grėsmių medienai
Irmantas, Valkor
Naujiems spygliuočių medienos paviršiams tarnaujantiems lauko sąlygomis, mes rekomenduojame: Jei tvora jau sumontuota ir darbus atliksite patys: 1. Impregnantas GORI 605 - 1 sluoksnis (apsauga nuo kenkėjų). 2. Permatomi impregnuojantys dažai BONDEX Wood Stain, pasirinktos spalvos - 2 sluoksniai (apsauga nuo UV, drėgmės patekimo). Jei tvora nesumontuota ir ją galima impregnuoti ir nudažyti mūsų ceche pramoniniu būdu: 1. Impregnuojame GORI 356 - 1 kartas; 2. Gruntuojame GORI 413 - 1 kartas; 3. Dažome viršutiniais dažais-lazūra - 2 kartus. Jums belieka atlikti montavimo darbus ir uždažyti pjaustymo vietas (dažus pridedame). Abiems variantams paviršiaus tarnavimo laikas iki atnaujinimo 1-2 sluoksniais, apie 5 metai.
Gediminas Vėgėlė, UAB "REFOR"
Geriausiai medinei tvorai dažyti tiktų RUSTIKAL tirpiklinis impregnantas ir dažas viename, skirtas apsaugoti žalią medieną nuo biologinių kenkėjų, tokių kaip grybai, pelėsiai, dumbliai, vabzdžiai. Suteikia medienai dekoratyvią išvaizdą.