Grindų alyvavimas

Klausimas:
Kokie yra medinių grindų alyvavimo pliusai ir minusai? Girdėjau, kad žmonės turi daug rūpesčių, jei mediniai paviršiai yra alyvuoti, o ne lakuoti?
Komentarai:
Grindų alyvavimas yra vienas iš kelių pasirinkimų, kuo dengti grindis. Skirtingi žmonės skirtingai supranta grindų alyvavimo pliusus ir minusus. Man atrodo svarbiausia, kad pasirinktas variantas būtų prie širdies. Alyvuotas paviršius neturi jokios polimero plėveles ant paviršiaus (taip kaip turi lakuoti gaminiai), kas suteikia grindims natūralumo, šiltumo pojūtį. Lakas, būdamas polimeras traukia šaltį, neleidžia medienai kvėpuoti, o kai tampa subraižytas, pataisymams reikalauja viso ploto šlifavimo. Alyvuoti paviršiai leidžia medienai kvėpuoti visu jos paviršium, galima pataisyti lokalias subraižytas vietas, o atnaujinimui, dažniausiai, pakanka naudoti tik „refresherį“. Alyvuotas paviršius dažniausiai būna matinis, nors satino blizgesį galima išgauti naudojant Rubio Soap satin priežiūros priemones. Jei rinksitės Rubio monocoat alyvą - reikia žinoti, kad tai yra kietojo vaško alyva, be lakiųjų organinių junginių (ekologiškas produktas). Vaškas suteikia papildomą hidrofobiškumą, todėl grindų paviršius taps atsparus skysčių įgeriamumui. Taip pat galėsite pasirinkti norimą grindų spalvą iš 42 spalvų paletės. Alyvuoti paprastai yra pigiau nei lakuoti, nes su Rubio monocoat alyva yra dengiamas tik vienas sluoksnis ir išeiga iš 1L iki 50 m2. Tuo tarpu lakuoti reikia mažiausiai 2 kartus (jei gruntuojamas paviršius, arba tris kartus, jei paviršius negruntuojamas). Vidutinė lako išeiga iš 1L yra 10-12 m2 vienam sluoksniui. O kaina padoraus lako nuo 14 iki 25 Eur už 1L. Rubio monocoat alyvos brangiausios spalvos kaina - 89,67 Eur (50-iai m2). Kurie iš išvardintų pliusų ir minusų Jums aktualiausi, priklauso nuo Jūsų pačių pasirinktų kriterijų.
Nerijus, Tonacija, UAB
Aliejavimas, pirmiausia, nesudaro grindims storos apsauginės mechaninio atsparumo plėvelės, be to, jos yra "teplesnės" ir mažiau atsparios vandeniui, tačiau, naudojant ant viršaus vašką, atsparumas yra stipriai padidinamas. Tačiau mes rekomenduojame naudoti Aidol „Hartwachs Ol“, tai aliejus su vašku specialiai skirtas grindų dengimui, su geromis atsparumo savybėmis prieš vandenį ir mechaninę bei cheminę apkrovą. Bet kuriuo atveju tokios grindys yra labiau pažeidžiamos nei lakuotos su atspariu grindiniu laku, tačiau tokios grindys atrodo daug natūralesnės ir malonesnės akiai. Be to, atnaujinant aliejuotas mūsų produktu grindis, užtektų užtepti papildomą sluoksnį šio produkto ir grindys vėl būtų kaip naujos, o lakuotus paviršius reikėtų iš naujo šlifuoti ir paruošti naujam lakavimui. Žinoma, visais atvejais lakuotas paviršius yra atsparesnis mechaniniam ir cheminiam poveikiui, bet tik grindų natūralumo sąskaita.
Justas Žvikas, Remmers Baltica, UAB
Reikia rintis tai kas patinka ir tinka. Alyva alyvai nelygi, taip pat ir su laku. Nulakuokite grindis prastesniu laku ir tarnaus trumpiau nei alyvuotos. Taigi ir alyvuoti paviršiai tarnauja ilgai, jei tai padaryta kokybiškai. Rinkitės aukštos kokybės produktą, naudokite priežiūros priemones ir problemų neturėsite.
Virginijus, Ciranova
Lakuoti yra kur kas populiariau, nes taip paruoštų grindų eksploatacija yra paprastesnė. Tinkamas lakas padidina atsparumą dilimui, įbrėžimams, cheminėms medžiagoms, yra ekologiškai švarus, lengvai prižiūrimas. Tačiau daugeliui žmonių patinka alyvuotos grindys dėl to, kad ši priemonė nesudaro blizgios plėvelės ant medienos paviršiaus, o įsigeria į medieną, leidžia jai kvėpuoti. Tokių grindų priežiūra taip pat nesudėtinga, tik priklausomai nuo judėjimo intensyvumo alyvos sluoksnį reikės dažniau atnaujinti. Taigi veinareikšmiškai atsakyti, kas geriau, neįmonama.
 
Sritis:
Sritis: