Dažai mediniam fasadui

Klausimas:
Reikia medinių rąstų imitacijos fasadui iš eglės lentų ilgaamžių dažų.
Komentarai:
Jūsų mediniam fasadui rekomenduoju Vokietijos gamintojo IMparat dažus medienai Juwel Color arba alyvą medienai Monocoat. Dažai Juwel Color yra tonuojami bet kokia Jūsų pasirinkta spalva, yra elastingi (vaikštant medienai jie kartu su mediena tamposi ir neskilinėja), dėl to yra ilgaamžiai, beveik neblunka netgi ryškios spalvos, pagaminti vandens pagrindu. Tais pačiais dažais galėsite nudažyti ir lietvamzdžius (tiek iš cinkuotos skardos, tiek iš kieto PVC). Prieš dažant medieną reikia gruntuoti IMparat Juwel Impraegniergrund gruntu.
Jūsų medinį fasadą taip pat galima alyvuoti Monocoat alyva. Fasadų alyvavimui galime pasiūlyti virš 20 atspalvių nuo bespalvės iki tamsios ar natūralios medžio spalvos. Alyvuojant Monocoat alyva užtenka tik vieno sluoksnio (medienos paviršius reaguoja su alyva, bet jos nesugeria), labai maža išeiga - 1 L alyvos užtenka 30-50 kvadratinių metrų (priklausomai nuo apdirbimo), nelieka persidengimų, dėl to galite pradėtą darbą baigti kad ir kitą dieną. Monocoat alyva išryškina medžio struktūrą, taip pat saugo medieną nuo kenkėjų - savo sudėtyje turi natūralaus bičių vaško, kurio nemėgsta šie kenkėjai. Alyva yra visiškai ekologiška, gaminama iš natūralaus linų sėmenų aliejaus, natūralių pigmentų ir natūralaus bičių vaško, neturi alergenų.
Martinas Verksnys, UAB "Heradeta"
Medinį fasadą galima dažyti keliais būdais.
A. Dengti pusiau skaidriomis priemonėmis.
B. Dengti pilnai dengiančiais dažais.
Bet kokiu atveju, prieš tai reikia impregnuoti.

A. 1. Impregnuokite (1 sluoksniu) „Vivacolor“ KOLOREX PROTEKT arba „Tikkurila“ VALTTI BASE“ (VALTTI POHJUSTE).
2. Denkite (2 sluoksniai) pusiau skaidria, apdailos ir apsaugos, priemone „Vivacolor“ KOLOREX AKVA arba „Tikkurila“ VALTTI AKVACOLOR.

B. 1. Impregnuokite (1 sluoksniu) „Vivacolor“ KOLOREX PROTEKT arba „Tikkurila“ VALTTI BASE“ (VALTTI POHJUSTE).
2. Dažykite (2 sluoksniai) pilnai dengiančiais dažais „Vivacolor“ VILLA ULTIMA arba „Tikkurila“ VINHA.

Pilnai dengiantys dažai, saugos Jūsų namą žymiai ilgiau nei pusiau skaidrios priemonės. 10-15 metų, o gal ir ilgiau.
Tradicinės tonuotos (spalvintos), pusiau skaidrios priemonės, nepaslėps natūralaus medienos rašto, bet jų apsaugos laikas yra trumpesnis.
"Tikkurila" naujiena VALTTI PLUS KESTO (super color) - ilgaamžiškumas 10 metų +.
Rokas Vičkus, UAB TIKKURILA
Mediniam fasadui dažyti rekomenduojame - PRATT LAMBERT Stainshield® Exterior Solid 100% Acrylic Deck Stain. Šie dažai ilgaamžiai bei nesilups. 100 % akrilinis dažas naudojamas be grunto, geriau vargu ar ką rasite. PRATT LAMBERT dažus galima rasti Kaune bei Vilniuje.