Alyva medinei terasai

Klausimas:
Kokią alyvą patartumėte naudoti medinei terasai: medis maumedis, terasa po stogu, 80% terasos nuolatos saulėje. Anksčiau buvo naudojama Bird Brand terasinė alyva (su pigmentu). Terasa gausiai gauna saulės ir alyva (spalva) vos atlaiko šiltąjį sezoną. Galbūt reikia dar ką nors naudoti prieš alyvavimą, kad bent šiltąjį sezoną išsilaikytų daugiau mažiau vienodas terasos atspalvis?
Komentarai:
Atkreipčiau dėmesį, kad alyva terasoms yra populiariausia, bet "lepi" apsaugos priemonė ir reikalaujanti pastoviai priežiūros. Daugelis gamintoju rekomenduoja atnaujinti alyvuotus medinius paviršius net 2 kartus per metus, t.y. pavasarį ir rudenį. Ypatingai, kurie yra veikiami tiesioginių saulės spindulių didžiąją dienos dalį. Pabandykite kito gamintojo alyvas ir tikėtina, kad rasite labiau Jums patinkančią. Siūlyčiau slovėnų gamintojo BELINKA alyvą terasoms OIL DECKING. Naudojami aukštos kokybės tirpikliai, kas užtikrina ilgesnę medienos apsaugą.
Vilmantas Žilinskas, Didmeksa, UAB
Siūlome rinktis Remmers aliejų terasoms "Pflege-ol". Tuo pačiu primename, kad naudojant ir šį aliejų terasą rekomenduojama atnaujinti kiekvieną sezoną. Maumedis yra itin tanki, sunkiai įgerianti mediena, tad atnaujinimas kiekvieną sezoną yra būtinas.
Medinei terasai galime pasiūlyti Rubio Monocoat alyvą Hybrid Wood Protector, bet prieš ją naudojant būtina nušlifuoti senąją dangą iki gryno medžio.
Raimondas Kieras, Tonacija, UAB
Medinės terasos alyvavimui reikėtų rinktis CIRANOVA DEKING OIL alyvą. Šiai priemonei tikrai nėra lygių.
Virginijus, Ciranova
Atnaujinant medinė terasa plaunama terasiniu plovikliu Tikkurila Terrasi ja Kalustepesu ir maumedžiui rekomenduojame skiediklinį aliejų Valtti Puuoljy (spalvos iš Valtti spalvyno) ar Valtti Kaluste (yra jau paruoštų spalvų, ruda, pilka, juoda). Atnaujinant dengiama 1 ar dviem taupiais plonais sluoksniais, neformuojant plėvelės.
Audrius Dryžas, UAB TIKKURILA
 
Sritis:
Sritis: