Terasos dažymas

Klausimas:
Statome lauko terasą iš maumedžio. Kokios priemonės tiktų terasos dažymui? Kokie yra pliusai ir minusai, jei terasos nuspręstume iš viso nedažyti?
Komentarai:
Pastaruoju metu tapo populiaru statyti terasas naudojant maumediį, nes šis medis pasižymi dideliu atsparumu atmosferos poveikiui ir yra vertinamas dėl savo tekstėros grožio. Tokie miestai kaip Sankt Peterburgas, ar Venecija stovi iki šiol, nes didelės dalies šiu miestų statinių pamatuose buvo naudotas maumedis, kuris dėl savo sakingumo vandenyje ne tik nesuyra, o dar labiau kietėja. Didelis sakingumas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios didžioji dalis dažų yra pakankamai greitai maumedžio atstumiami, todėl praktiškai kiekvienais metais paviršių reikia atnaujinti. Maumedis priskiriamas prie vidutinio kietumo medienos, o terasos paviršius turi atlaikyti pakankamai ekstremalias salygas, nes didžioji dalis jos paviršiaus yra horizontali, todėl ant jos kaupiasi drėgmė, purvas ir smėlis, kurie ir sudaro abrazyvą. Vaikščiojant paviršius tarsi šlifuojamas, todėl greitai praranda savo estetinį vaizdą. Dažniausiai maumedžiui dekoruoti ir apsaugoti yra naudojamos alyvos, kurios įsigeria į poras, tuo suteikdamos apsaugą atmosferos ir mechaniniams poveikiams, tačiau alyvuojant tradicinėmis alyvomis alyvavimo procedūrą reikės atlikti kartą ar net du kartus per metus. Maumedinei terasai apsaugoti ir dekoruoti siūlome naudoti Rubio monocoat alyvą, kuri dėl molekulinės jungties su mediena suteikia ilgalaikę apsaugą ir estetinį grožį.Nusprendus terasos nealyvuoti, ateityje tiesiog turėsite papildomas išlaidas. Po kelių mėnesių medienos paviršius pradės pilkėti, gali atsirasti pelėsis.Vasaros metu yra mėgstama gaminti maistą lauko kepsninėje, todėl gana dažnai ant terasos paviršiaus atsiranda užtiškusių riebalų dėmės. Norint panaikinti pilkumą ir dėmes, paviršių reikės šlifuoti, o tai kainuoja žymiai brangiau, nei alyva, kuri apsaugo nuo šių veiksnių. Paprastai rūpinamės, kad namo fasadas atrodytų nepriekaištingai, todėl reikia rūpintis ir terasos išvaizda, juk tai taip pat fasado dalis.
Nerijus Zubrys, Tonacija, UAB
Dirbame pagrinde su maumedžio mediena (terasos maumedinės, tvoros maumedinės, maumedinė namų išorės apdaila ir t.t.) ir niekam nerekomenduočiau jos nei alyvuoti, nei dažyti (išmesti pinigai). Reikia susitaikyti, kad maumedis ant terasos grindų pilkės, o tarkim statinio (iš maumedžio dailylenčių) pilkės ne taip greitai. Tai jau patikrinta laiko. Tik aišku labai skiriasi maumedinių terasų įrengimo kokybė ir naudojamo tvirtinimo medžiagos. Kuo tankiau tvirtinate maumedines terasų lentas (tik sukdami iš viršaus, ne iš šonų, ne iš apačios), Jūsų terasa visada bus lygi, nesikraipys, tik keis spalvą-pilkės. Bet kokiai terasai reikalinga priežiūra-valymas-plovimas.
Mindaugas, Stalių paslaugos
Visiškai sutinku su nuomone apie maumedį ir būtinybę terasas alyvuoti, nepriklausomai nuo to, iš kokios medienos jos padarytos. Terasoms patarčiau naudoti alyvą, ypač atsparią aplinkos poveikiui. Ir ypač atkreipti dėmesį į bestogių terasų apsaugą. Nes mūsų klimato sąlygomis, mediena priversta atlaikyti stiprų drėgmės, UV spindulių poveikį, žiemą - ledo sluoksnį.Žinant visus neigiamus veiksnius, medieną geriausia impregnuoti, o po to padengti bent dviem sluoksniais alyvos. Šiuo atveju, siūlyčiau prancūzišką firmos V33 impregnantą/konservavimo priemonę "V33 TRAITEMENT & PROTECTION DU BOIS". Tai labai stipriai įsigeriantis impregnantas su pažangiausia Biactiv formule, apsaugantis medieną nuo grybelio, puvinio, medieną ardančių vabzdžių, įvairios kilmės dėmių. O galutiniam sluoksniui "V33 Saturateur Terrasses" alyvą. Tai naujos kartos terasų apsauga, praturtinta specialia jūrinės formulės alkido uretano derva. Danga atspari trinčiai, riebalams, chloruotam vandeniui, apsaugo nuo įvairios kilmės dėmių susidarymo, leidžia medienai kvėpuoti.Nedažytos terasos privalumų tikriausiai nėra. O didžiausi minusai - greitas nusidėvėjimas ir stipriai pakitusi estetinė išvaizda.
Ekspertai.lt
Mūsų kraštuose maumedis visada buvo populiarus dėl sklandančios legendos, kad tai labai ilgaamžis(būna kai kas pasako, kad tarnauja iki 50 metų) ir natūraliai apdovanotas medis. Yra, žinoma, ir teisybės tame, nes net pagal "knygutę" maumedžio mediena ~ 1.5 karto kietesnė nei mūsų pušis ar eglė. Bet nemažai priklauso nuo to, ką Ponas Rusas iš "Sibiro"(arba nebūtinai) įkraus į traukinį ir tai nebūtinai bus tokia kieta ir tanki mediena kaip "knygutėje" rašo, o kas jau iškrauta iš traukinio pas mus, turi būti parduota.
Maumedis ne tik ilgaamžis, bet ir turi vieną gražiausių medienos raštų, jei lentos ne per daug šakotos. O jei norite šį grožį išlaikyti, privaloma maumedį alyvuoti. Kaip ir bet kurią medieną kiekvienas metais. Mes siūlome daniškas WOCA priemones medienos priežiūrai ir atnaujinimui. WOCA lauko medienos alyva - tai kokybiškas, patikrintas laiko ant kietmedžio, ekologiškas produktas, su kuriuo dar ir lengva dirbti bei užtenka vieno sluoksnio.
Jei nuspręstumėte maumedžio terasos nedažyti/nealyvuoti, ji papilkės nuo saulės spindulių per keletą mėnesių, mediena tarnaus trumpiau, nealyvuojama ir neprižiūrima maumedžio terasa tarnauja apie 10 metų (jei ji nėra aukštai pakelta - pakelta geriau ventiliuojasi) labiau skilinės, o svarbiausiai, ypač jei lentos lygios, lupsis lukštu kiekvienas metais po žiemos nuo sugertos paviršiuje drėgmės, todėl paviršiuje atsiranda pašinai.
MDS terasos, Ekspertai.lt