Dailylentės namo fasadui

Klausimas:
Didžioji dalis namo fasado numatyta apkalti dailylentėmis. Kokios dailylentės tiktų, kad atrodytų kaip švelniai nudažyta mediena, kad reikalautų tik minimalios priežiūros. Kokios medienos dailylentes namo fasadui pasirinkti, pušies, maumedžio ar kt.Nagrinėjami ir kiti fasado variantai: dailylentės primenančios laminato plokštes ir Eternit Cedral (blogiausiu atveju). Kokia Jūsų nuomonė dėl jų.
Komentarai:
Pastaruoju laikotarpiu visame pasaulyje matoma tendencija naudoti natūralias ir ekologiškas statybines medžiagas, nekenkiančias aplinkai, todėl namo fasadui siūlome naudoti medines dailylentes. Dažniausiai dailylentėms naudojama pušies arba maumedžio mediena. Maumedis priskiriamas prie pusiau kietos medienos ir pasižymi dideliu sakingumu, todėl jis žymiai ilgaamžiškesnis už pušį. Maumedį siūlome dengti ekologiška Rubio monocoat alyva, naudojant unikalią „DUO“ sistemą (spalvotas gruntas ir tos pačios spalvos alyva). Ši sistema idealiai tinka apsaugoti ir dekoruoti maumedį. Dailylentės primenančios laminatą pagamintos iš supresuoto kartono sutepto dervomis, o ant paviršiaus uždėtas dekoro sluoksnis (liaudiškas pavadinimas - aukšto slėgio laminatas). Kokybė ideali ir ilgaamžiška, o kaina už maumedį didesnė 3 kartus. Tokias plokštes reikėtų tvirtinti naudojant aliuminio karkasą. Kaina šiek tiek pigesne nei paties laminato. Trečiasis variantas tikrai vienas blogiausių. Šiaip ar taip, kas rinkosi medį - negirdėjau, kad butų pralošęs.
Nerijus, UAB Tonacija
Dėl švelniai nudažytos medienos – kaip suprantu norite tokios spalvos dailylenčių. Nesu tikras, ką tiksliai jums pasiūlyti, bet, manau, daugelis produktų turi įvairų asortimentą, yra iš ko pasirinkti. Lyginant maumedį su pušimi – maumedžio mediena atsparesnė. Mediena bet kokiu atveju reikalaus priežiūros (perdažyti, kas 3-7 metus). Dėl laminato plokščių – nesu tikras kokį produktą turite omenyje. Kalbant apie fibrocementines dailylentes, tai jos ilgaamžės (tarnavimo laikas 50 metų), nereikalauja daug priežiūros (kartais reikia nuplauti pagal poreikį), svarbiausia įsirengti vėdinamą fasadą.
Mantas, Eternit Baltic
Namo apkalimui pasirinkus pušines dailylentes, apsaugai nuo puvimą sukeliančių grybų, jas būtina impregnuoti medienos antiseptiku. Išdžiovinti iki 15 - 18 % drėgnumo ir nudažyti medienos dažais išoriniams darbams, geriausia savaime nusiplaunančiais. Pasirinkus maumedžio dailylentes teks mokėti brangiau. Tačiau maumedžio mediena yra sakinga, kieta ir atspari puvimui, be to, jos fizikinės mechaninės savybės geresnės nei kitų spygliuočių (apytikriai 30 % geresnės nei pušies). Tai gi jos nereikia impregnuoti nuo puvimo, pakanka tik alyvuoti dažyve 1kartą. Bet maumedžio medieną sunkiau pjaustyti ir obliuoti, joje blogiau laikosi vinys, džiūdama ji skilinėja ir persimeta, todėl vinimis sujungiamoms konstrukcijoms ir stalių darbams ji ne labai tinka.
Danguolė Marcinkevičienė, Retrorega, UAB
Medis visada turi savo grožį, o jo pakaitalai būna įvairūs. Daug priklauso nuo to, kokį namo stilių planuojate daryti. Medienos priežiūra priklausys nuo to, kokiomis medžiagomis bus apdirbtos medinės dailylentės. Fasadui daugiau naudojamos pušinės dailylentės ir jų kaina yra vidutinė, o maumedžio dailylenčių kaina yra ženkliai aukštesnė. Medinių dailylenčių spalvą visada galima atnaujinti, o dėl kitų reikia pasidomėti, nes nieko nėra amžina. Namo fasadą galima apkalti rasteliu, eglute ir kt. būdais.
Ekspertai.lt
Kokia medžiaga turi būti dengtas fasadas turėtų spręsti jūsų architektas - fasadas nėra atskiras elementas - jis yra visuma architektūrinių sprendimų. Jei fasadas iš medinių dailylenčių, nesitikėkite, kad ji išlaikys šviežios medienos spalvą, kad ir kokias medžiagas jūs naudosite. Dailylentėms impregnuoti yra du būdai - vakuuminis impregnavimas ir mirkymas arba purškimas/tepimas impregnantu.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376020 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155744 klausimų