Per rūsio grindis sunkiasi vanduo

Klausimas:
Problema - per rūsio grindis sunkiasi vanduo, būtent pavasarį tirpstant įšalui, bei rudenį lyjant ilgam laikotarpiui. Aukštas gruntinio vandens lygis. Aplink namą padarytas žiedinis drenažas, vanduo subėga į plastikinę 1 m3 tarą, iš kurios pašalinamas įprastu siurbliuku. Ką patartumėte daryti, kad panaikinti šią problemą. Kai buvo padarytas šis drenažas, vandens proveržis sumažėjo, tačiau problemos galutinai neišsprendė. Gal padėtų vidaus rūsio grindų hidroizoliacija, bei priverstinis vandens pašalinimas, ar teks dar ir viduje įrenginėti drenažo sistemą?
Komentarai:
Drenažas yra geras sprendimas, bet ne visada jis gelbsti. Net gerai veikiant drenažui būna situacijų kai jis negelbsti. Pavyzdžiui esant stipriai liūčiai dažnai drenažinė sistema nebespėja nuvesti vandens ir tada vanduo patenka į pamatą. Tam ir reikalinga hidroizoliacija. Naudojant Xypex medžiagas rūsį galima padaryti sausą net jei drenažinės sistemos nėra. Tai patikrinta daugybėje atvejų technologija kuri santykinai nėra labai brangi. Išsamiau papaskosime Jums paskambinus ar parašius.
Gintaras Vizbaras, VIZGINTOS STATYBA UAB
Iš problemos pristatymo yra visiškai aišku, kad sezoninio vandens kaupimosi pašalinimui pasirinktas teisingas kelias. Tačiau akivaizdu ir tai, kad įrengtas aplink namą žiedinis drenažas yra per silpnas ir nepajėgus reikiamai pažeminti besikaupiančio vandens paviršiaus, bei jį nuvesti. Tiesiog šį darbą reikia tinkamai pakartoti ir viskas bus gerai. O visokios hidroizoliacijos, žinoma, kad gerai, tačiau jos apsaugo tik nuo kapiliarinės drėgmės, bet ne nuo tiesioginio vandens fronto, nuo kurio įmanoma apsisaugoti tik jį pažeminus. Žinoma, niekas nedraudžia pasvajoti apie namą-laivą, nes, kaip sakoma, nieko nėra neįmanoma, tik klausimas vienas – kiek tai kainuotų?
Hermis R., ALTIS LTD, UAB
Manau, kad EPDM čia nei prie ko... Imti tipo gerą medžiagą su geromis savybėmis, dar nereiškia tinkamai ir vietoje ją panaudoti. Šiuo atveju reikia žiūrėti per kur tiksliai vanduo patenka į patalpas, ir stabdyti jį jo prasiveržimo vietoje. Jei kam reikia info tiksliau: http://www.immo-invest.lt/lt/injektavimas_3EPDM membrana būtų padėjusi dar prieš įrengiant grindis ir betonuojant sienas :)
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto