Reikia aptinkuoti seno namo vidaus sienas apie langus (buvo dėti nauji langai). Sienos medinės, tinkuotos senoviniu būdu. Kuo surišti byrantį tinką? Kokias medžiagas, tinką rinktis po to?
Kuo tinkuoti nutrupėjusias kamino plytas virš stogo? Plytos silikatinės.
Kokiu tinku siūlote tinkuoti vidines namo sienas? Cementiniu ar gipsiniu? Gal kitais? Kuo jie vienas nuo kito skiriasi?
Nupirktam iš gkg kalkino tinkavimo skiedinio mišiniui kiek pagal standartą reikia pridėti cemento, tinkuojant vidaus senas?
Kokiu glaistu rekomenduosite glaistyti sujungiant dvi skirtingas medžiagas, kokią sujungimo juostą rekomenduosite (popierinę ar tinklelį)? Dalis sienos tinkuotos gipso tinku susijungia su gipso plokščių siena. Gruntuot reikia abi sienas?
Ar vonioje lubas reikia glaistyti specialiu glaistu, kuris yra nuo drėgmės būtent, ar užtenka paprasto polimerinio glaisto ir vėliau nudažyti nuo drėgmės dažais?
Koks dekoro tinkas yra geresnis: Caparol arba Ceresit?
Įsigijome butą, kuriame vidinės sienos tinkuotos kalkiniu tinku. Pats namas - silikatinių plytų mūras, vidinės pertvaros - keraminės plytos. Norėčiau sužinoti, kuo kalkinis tinkas geriau už gipsinį? Ir apskritai, kuris iš jų geresnis šiomis sąlygomis.
Namas pastatytas iš akyto betono blokelių. Ruošiuosi tinkuoti vidines jo sienas. Meistrai siūlo jas armuoti, nes kitaip sutrūkinės tinkas, ir tinkuoti naudojant Knauf Rotband. Ar tikrai būtina armuoti sienas?
Po žiemos pastebėjau, kad namo cokolio tinkas kai kur atšoko ties sąjunga su žeme. Cokolis tinkuotas ant silikatiniu plytų, šiltintas iš vidaus puta, be to cokolyje yra oro tarpas, įrengta nuogrinda aplink namą. Patarkit kuo apdoroti cokolį, kad nekristų tinkai? Gal yra kažkokių medžiagų atsparių drėgmei?
Kiek laiko įprastai džiūsta glaistai? Ar reikalingos tam tikros sąlygos, kad jie džiūtų greičiau?
Namas iš dujų silikatinių blokelių. Kaip vidaus sienas išlygint patartumėt? Mums siūlo gipsą klijuoti, kad sustiprint blokelius ir išlygintume tuo pačiu sienas. Ar antrą variantą - siūlo dėti lyginamąjį sluoksnį - tinką. Keli blokeliai įtrūkę, tai nežinom kaip teisingai pasielgti. Ką jūs pasiūlytumėte, ar vieną iš šių variantų? Kokias medžiagas naudoti?
Kokį drėgmei atsparų tinką patartumėte rinktis namo tinkavimui? Planavome naudoti mineralinį tinką, bet sako, kad jis nėra itin atsparus drėgmei.
Kuo skiriasi kalkinis tinkavimo mišinys nuo gipsinio?
Kaip pasigaminti kalkinį skiedinį tinkavimui? Kokiu santykiu smėlis, kalkės ir cementas?
Noriu gipsiniu tinku išsilyginti silikatinių blokelių sienas, nes yra nelygumų iki ~2,5cm. Prašau patarkite, kokį tinką rinktis (rotband, rotband plu, mitto, ceresit...). Taip pat suabejojau dėl sluoksnio storio, kuriuo galima tinkuoti - koks gi galimas storis. Gal skirtingais tinkais galima ir atitinkamai skirtingais storiais tinkuoti - tuomet gal rinktis tą tinką, kuriuo galima tinkuoti storiausiai? O gal galima tuo pačiu plonasluoksniu tinku tinkuoti, tik per kelis kartus? Nors toks dalykas paminėtas žemiau nuorodoje vaizdelyje kaip viena iš dviejų esminių klaidų. Ir apskritai, ar neatlips ir neatkris tas storas sluoksnis vėliau, gal kokį metalinį tinklą tvirtinti ir surišti jį su siena, ar gal kokį armavimo? Beje, šiame vaizdely rodoma, kad tinkuojama keliais sluoksniais su ~15 minučių laiko tarpais, kam tokie tarpai reikalingi, juk sluoksnis matyt dar neišdžiūna; o jeigu šlapiu ant šlapio, tai ar būtinas laukimas? Beje, matyt būsiu padaręs klaidą ir tuo pačiu prašau patarimo, kaip išeit iš situacijos: aš jau nutepiau sienas gipsiniu tinku porą kartų (prieš kiekvieną kartą gruntuodamas), tai jeigu noriu pašalinti vietomis esančius ~2,5cm nelygumus, tai vadinasi negaliu tinkuoti gipsiniu, nes padarysiu vieną iš dviejų esminių klaidų - sluoksniavimas? Kaip išsisukti? Plėšti ir skusti užteptą tinką iki pat blokelių, o tada tinkuoti iš nujo vienu sluoksniu? https://www.youtube.com/watch?v=1T-t-Jzv3ds
Atšoko tinkas nuo seno namo dalies, kaip tinką reikėtų pakeisti nauju ir kokiu?
Kokia būtų namo sienų šiltinimo ir tinkavimo darbų eiga? Koks tinkamiausias metas atlikti tokius darbus? Ar namą reikia pirma apšiltinti iš išorės (putų polisterolas) ir tik vėliau tinkuoti vidų (gipsiniu tinku). Darbus vykdytume vasarą. Namas pastatytas iš keraminių blokelių. Ar gali toks namas ištinkuotas gipsiniu tinku būti paliktas nešildomas 2 metus?
Kokį patartumėte naudoti tinką vonios kambaryje?
Po plytelių tarpų užglaistymo ir išplovus plyteles, siūlės pasidarė baltos ir prapuolė glaisto spalva ant siūlių, ką galėtumėte patarti ir kaip atgauti glaisto spalvą?
Kuo tinkuoti vidaus sienas, gipsiniu tinku ar cementiniu tinku?
Namas apšiltintas akmens vata, ant jos dekoratyvinis tinkas "lietutis", sudeties nežinau, bet ko gero mineralinis. Tinke yra įtrūkimų 1-3 mm pločio, vienoje vietoje tinkas atsilupęs, plotas nedidelis 20 kv cm. Kokias medžiagas naudoto remontui ?
Kada geriau tinknuoti vidines namo sienas gipsiniu tinku. Namas sumūrytas iš blokelių, pavasarį apšisildėme namą iš išorės ir apšiltinom vata stogą. Namas tikrai išdžiuvs. Planuojam už savaitės išlieti grindis betonu. Namas žiemą bus nešildomas, yra galimybė pašildyti tik pirties pečiumi. Kaip galvojate ar nebūtų rizikos spalio mėn. viduryje tinkuoti sienas dėl šalčių ir išsdžiuvimo? Ar geriau tinkavimo darbus atidėti pavasariui. Bet pavasarį kita problema, bus nešildomas namas išalęs.
Apdailos plytų siūles išfūgavus su „codex brilliant xl zementgrau'' glaistu, praėjus savaitei po glaistymo ta sienos dalis, kuriai kliuvo lietaus ir šlapdribos, siūlės pabalo. Kodėl taip atsitiko?
Ką patartumėt daryti esant nežymiems struktūrinio tinko įtrūkimams (mažiau nei 1 mm)? Struktūrinis tinkas dažytas. Kas metais įtrūkimų matosi vis daugiau. Ar sudėtinga ant jo uždėti klinkerio plyteles? Ar yra koks paprastesnis būdas įtrūkimams šalinti?
Koks tinkas reikalingas seno kamino aptinkavimui?
Ar galiu tinkuoti cementiniu kalkiniu tinku vonios sienas, jei yra aliejinių dažų likučių, bet visa siena ištepta su šiurkščiu gruntu „Beton kontakt“.
Ar galima tinkuoti OSB plokštes, ant OSB plokščių armuojant su mišiniu Khauf SM700. Bus naudojamas armavimo tinklelis, ar nenukris tinkas?
Neseniai renovuotame daugiabučiame name ant fasado atsirado žalios dėmės. Žaliuoja po pirmo aukšto langais, prie laiptinių, kraštinė namo siena. Kokios šio reiškinio priežstys galėtų būti ir kokios įtakos turės pastatui? Kaip su tuo kovoti?
Kaip nuvalyti glaisto ir cemento mišinį nuo klinkerinių plytų? Kuo šias plytas galima padengti, siekiant geresnio estetinio vaizdo?
Pasistatėme namą iš Velox blokų. Nutinkavome vidines sienas, tačiau visas tinkas atšoko? Namas visiškai nedžiūsta, ar tai galėjo dėl to nukristi tinkas.
Norėčiau paklausti, ar galima naudoti Knauf glaistą drėgnom patalpom (žalia) kartu su armavimo tinklu visam gipskartonio plotui padengti? Norėčiau sustiprinti esamas sienas ir sujungimus prieš dažant.
Noriu glaistyti ir dažyti sienas naujame kotedže, tinkas kalkinio skiedinio. Kuo patartumėte tinkuoti, kad neskilinėtų sienos, kokį glaistą patartumėte, kad vaikštant namui neskilinėtu sienos.
Nuo sienų aplink koklinį pečių sutrūkinėjo ir nubyrėjo senas tinkas. Kaip sutvarkyti sienas aplink koklinį pečių? Ar tinka paprastas tinkavimo mišinys ar reikia kokio specialaus karščiui atsparaus tinko? Kokia būtų darbo eiga?
Norime atlikti namo tinkavimo darbus. Dabar jis tik apšiltintas vata, užteptas armavimo mišiniu. Nuo pat pradžių planavome tinkuoti, tik nebežinome, kokio tipo tinką pasirinkti (silikatinį, silikoninį, mineralinį, akrilinį)? Kokie esminiai šių tinkų skirtumai?
Bute sienos buvo dažytos kalkėmis (kaip anksčiau būdavo populiaru). Ilgai šveitėme visas kalkes, priėjome iki betono. Sienos ir lubos. Ar užtenka naudoti gruntą skirtą kalkėms ir kreidai surišti ir vėliau pradėti glaistyti sienas? Ar reikia papildomų medžiagų ar sluoksnių? Kokį gruntą geriausiai pasirinkti?
Ar Rotband LV gipsinis tinkas tinkamas židinio išorinėms sienoms tinkuoti, ant kalcio silikato plokštės. Ar galima į jį primaišyti smėlio ar kalkių temperatūros atsparumui pakelti?
Ar galima gipsiniu tinku daryti pečiaus apdailą jį nutinkuojant ir darant juo 'plytų' imitaciją?
Kokie esminiai skirtumai tarp tinkų Knauf Rotband ir MP75? Planuoju tinkuoti sienas akyto betono Bauroc ecoterm plus. Rankiniu būdu užmetinėti arba su tinko purkštuvu + kompresoriumi. Kaina skiriasi jų nemažai, bet nerandu esminių skirtumų. Reikia nutinkuoti apie 180kv. sienų (neišminusavus langų).
Koks monolitinio buto tinkavimui rekomenduojamas tinkas dideliems nelygumams lyginti? Vietomis storis gali siekti 50mm ir daugiau.
Koks tinkas yra sveikiausias vidaus sienoms? Kuo žalingas sveikatai Knauf Rotbandas ir masininis tinkas MP-75?
Kuo būtų galima patikimai užglaistyti vonios ir plytelių sienos sujungimą vonioje. Silikonas su laiku pajuoduoja ir tenka plyšelį užtaisyti iš naujo.
Kelis kartus reikia tepti armavimo mišinį? Vieną ar du? Vieni meistrai rekomenduoja tepti du sykius: pirma įplukdant armavimo tinklelį, antrą plonesnį be tinklelio. Po to tik dekoratyvinis tinkas.
Nenoriu vonioj plytelių. Skaičiau apie marmurinę vokišką kreidą, kuri nebijo drėgmės ir nepelija. Prašyčiau patarimo - darbų eigos ir kokius mišinius, tinkus ar ką ten reikia pirkti? Noriu, bet nieko nesuprantu...
Namas statytas prieš 13m. Per laiką sienose atsirado įtrūkimai. Kuo galima užpildyti siūles, kad sienos daugiau nebetrūkinėtų? Reikia kažkokios rišančios medžiagos.
Planuoju tinkuoti sienas universaliu cemento kalkių tinku. Daug kur rašoma, kad optimalus storis kalkinio tinko yra 20 mm, nors universalaus sauso tinko gamintojai nurodo, kad mišinys gali būti naudojamas 5-20 mm sluoksniu. Klausimas ar galima tinkuoti tokiu tinku mažesniu storiu pvz. 10 mm ar vis gi reikia orientuotis į 20 mm ir kodėl?
Reikia tinko vonios ir dušo patalpai. Ką galėtumėte pasiūlyti?
Nusipirkau sodo namą, ruošiuosi jame gyventi, jis 1978 m. statybos. Nuėmus židinį liko nesandariai sutvirtintos baltos kamino plytos, kurios sumūrytos bet kaip, ir pro jas smelkiasi dūmai pakūrus krosnį. Sienos taip pat plytinės. Plotas nėra didelis, nes toliau sienos apkaltos medinėmis dailylentėmis. Man reikėtų užtinkuoti ir sutvirtinti tą kaminą ir dalį sienų apie jį. Koks tinkas/ glaistas tokiai situacijai tiktų geriausiai? Atlikti darbus reikia neatidėliotinai.
Vidaus sienos (akytbetonio) pakankamai lygios (2-3 mm). Ar verta iš vis dėti tinką? Jei ne, kokį glaistą naudoti kaip alternatyvą tinkui?
Prie namo, apdailinto putų polistirolu ir struktūriniu tinku, statome (W 2,1x L 4,4m H 3-2,4) priestatą-sandėliuką. Kol kas stovi tik rąstinis rėmas. L 4,4m ilgį viduje atskirsime pertvara ir suformuosime patalpas su atskiru įėjimu, lauko inventoriui ir vidiniam. Sakykite ar apkalus OSB plokšte, tiesiai ant jos, be putų polistirolo galima daryti armavimą ir dėti struktūrinį tinką? Ar nešildomas patalpas apdailinti, kitaip ekonomiškai prieinamu būdu, jei taip, kokiu? Įdomu, kokios šių paslaugų kainos?
Mano „sodo“ - namo bendras plotas 80 m2 , sienos plotas ~ 140 m2. Žiemos metu niekas tenai negyvens – iki šiol nežinau kokį tinką reikia rinktis – koks man geriau tiks (kalkinis ar gipsinis)? Sienos iš „Haus“ blokų. Kiek tai man maždaug gali kainuoti?
Kuo ištinkuoti lauke sienas aplink garažo vartus? Vartai pakeliami iš vidaus stovi.
Namas (A klasė) - silikatinių plytų mūras (blokeliai ARKO), vidinės pertvaros irgi ARKO blokelių. Norėčiau sužinoti, kokiu tinku geriau tinkuoti vidines namo sienas? Ir apskritai, kuris iš jų geresnis šiomis sąlygomis. Name planuojama įrengti rekuperacinė sistema.
Planuojame pradėti naujo namo vidaus tinkavimo darbus ir ieškome geriausio sprendimo, sienos keramikos lode blokeliai. Koks sveikiausias tinkas (kalkinis, gipsinis, molinis)? Ištinkuotos sienos pasiliks žiemoti nešildomose patalpose. Ar įmanoma atlikti tinkavimo darbus to nedarius, bet turintiems noro įgyti naują patirtį?
Namas išmūrytas fibo blokeliais, šildymas bus grindinis, dujinis, rekuperatorius. Kuo geriausia tinkuoti vidų, naudoti vidaus darbams? Gipsinis, kalkinis ar cementinis būdas?
Rąstinės sienos tinkavimas. Renovuoju rąstinį namą ir seną tinka noriu pakeisti nauju. Tinkas laikosi ant sukaltų medinių lentelių. Koks tinkas labiausiai tiktų šiuo atveju?
Planuojame tinkuoti garažo pastatą, kuris yra pamūrytas plytomis. Norime pasiteirauti, kokia būtų darbų eiga, kokį tinką naudoti ir kiek sluoksnių turi būti ir kokio storio? Ar reikalingas armavimas? Domina visas darbo procesas.
Planuojame pertinkuoti namo cokolinę dalį (betoniniai pamatai). Senas tinkas daugelyje vietų atšokęs, kai kur visiškai ištrupėjęs (tinkuota buvo prieš ~30 metų). Apšiltinimo sluoksnio kol kas neplanuojame, tiesiog numušime seną tinką ir užtinkuosime naujai ir padengsime dekoratyviniu tinku. Daugelis gamintojų siūlo cemento-kalkių skiedinius, tačiau ar jie tinka namo cokolinei daliai? Galbūt patarsite kokius konkrečius produktus geriausia naudoti (gamintojas, markė)?
Seno tinko remontui reikia kažko, kad jį sustiprinti. Noriu seną tinką paruošti tapetavimui.
Noriu tinkuoti naujos statybos namą iš vidaus. Kokį tinką pasirinkti ar geriau dėti gipskartonį? Sienos iš Lode keramikinių blokelių.
Kaip armuoti ekstrudinį polestirolą pamatams, kad viskas gerai sukibtų?
Kokį patartumėte naudoti struktūrinį tinką, kaip samanėlę vidaus kambarių luboms.
Noriu nutinkuoti iš lauko ūkinį pastatą. Namo sienos nėra apšiltintos, o išmūryta yra iš keramzitbetonio blokelių. Kokį tinką galėtumėt rekomenduoti?
Ar kalkinis tinkas be cemento, apsaugos išorinę sieną nuo kritulių ir koks galėtų būti tokio tinko tarnavimo laikas?
Jeigu vidaus senas nuglaistyti ir nudažyti ir žiemos metu bus nekūrenama, ar neatšoks glaistas arba dažai?
Ar galima ant drėgno kalkinio tinko klijuoti plyteles? Namo sienos dar neišdžiuvusios, namas naujas, tinkas stovėjo per žiema.
Noriu paklausti apie Termo San ir kitus sanuojančius Čekų firmos tinkus, kaip su jais dirbti būsto viduje? Ar apdirbus Termosan tinkais reikia juos prieš dažymą dar kaip nors apdirbti, ar galima iš karto dažyti? Kokiais dažais geriausiai dažyti vidines sienas? jai bute yra pelėsis tai kokiais geriausai tinkais juos apdirbti TermoSan, TermoIn,TermoHerm ir t.t. Norėčiau būste panaikinti pelėsį. Ar galima žiemos metu remontuoti butą? Ar paskui nesiskverbs drėgmė į būstą?
Ar tikrai galima tinkuoti impregnuotą medžio plaušo plokštę WIND, skirtą lauko sienoms, kaip raso gamintojas. Draugas apkalė tokia plokšte namą ir mėnesio bėgyje po lietaus ir saulės ji išsilenkė.
Norėjau pasiteirauti, kokį dekoratyvinį tinką geriau pasirinkti vidaus apdailai?
Namas pastatytas is ytong energo 48 blokelių. Koks tinkas geriausiai tiktų apdailai iš lauko.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 36 specializuotų įmonių