Drėgmei atsparus tinkas

Klausimas:
Kokį drėgmei atsparų tinką patartumėte rinktis namo tinkavimui? Planavome naudoti mineralinį tinką, bet sako, kad jis nėra itin atsparus drėgmei.
Komentarai:
Rekomenduojame rinktis dekoratyvinį tinką silikono pagrindu, kaip pvz. Baumit SilikonTop, jei jau yra įrengtas šiltinamasis sluoksnis, kuris yra užarmuotas. Jei vis dėlto norite tinkuoti tiesiai ant plytų mūro tuomet rekomenduojame naudoti cemento-kalkių tinką Baumit MPA 35.
Indrė Butkauskaite Produktų vadovė, UAB Baumit
Drėgmę ir purvą "atmušantys" tinkai yra silikoniniai, silikatiniai ir nano (silkoniniai, silikatiniai).
Vygintas, Nord Profil, UAB
Mineralinis tinkas yra ilgaamžis tinkas, tačiau su dideliu vandens įgeriamumu. Todėl jis
nuo drėgmės apsaugomas fasadiniais dažais. Patartina nudažyti kokybiškais fasadiniais dažais (geriau silikoniniu pagrindu) ir bus gražu ir ilgam. Dažyti reikia 2 kartus, stebint,
kad užsipildytų gerai visi grioveliai. Akrilinis tinkas turi labai blogą garų pralaidumą, todėl per 5 metus pasidengia pelėsiu (šiaurės pusėje) arba sutrūkinėjęs nukrenta. Silikoniniai tinkai šiuo metu yra pakankamai neblogi, bet jie uždedami ir viskas, ir jei kažkur buvo blogai užtrinta, tai kadangi jie nedažomi, šios klaidos niekas ir nebeištaisys, kas praktiškai visada garantuota su mineraliniu tinku.
Virginijus, UAB Šiltoji siena
Jūsų pasirinkimas tikrai nėra blogas, dengti namo fasadą mineraliniu tinku. Reikia tik žinoti, kad mineralinį tinką rekomenduojama dažyti, tada jo tarnavimo laikas, atsparumas ultravioletui, drėgmei ir kitiem atmosferos poveikiam gerokai pailgėja. Kaip pavyzdys mineraliniu tinku yra padengti daugiaaukščiai gyvenamieji namai, mokyklos, vaikų darželiai ir t. t. Laiko tinkas be jokių problemų. O jeigu kabėti apie drėgmės įgeriamumą, tai silikoninis tinkas beveik neįgeria vandens. Naudojant silikoninį tinką nereikalingas papildomas paviršiaus dažymas, o jeigu reikia galima pačiam tinkui sumaišyti spalvą.
Darius, Lankava, UAB
Kad mineralinis tinkas neatsparus drėgmei, sako prekybininkai ir tingūs statybininkai. Mineralinis tinkas fasadų apdailai naudojamas jau šimtmečius, tai pati ilgaamžiškiausia ir patvariausia danga. Tačiau ji pati pigiausia, su mineraliniu tinku reikia mokėti dirbti, dėl spalvinių sprendimų šį tinką tenka dažyti. Na, o pardavėjo patarimas Jums būtų - rinkitės silikoninį (bet tikrą) tinką. Jo savybės geros. Ir statybininkai džiaugsis. Žinoma, jie labiau džiaugtųsi akriliniu tinku, nes su juo dirbti lengviausia.
Mineralinio tinko rišiklis yra cementas. Mineralinis tinkas gerai įgeria vandenį, bet gerai praleidžia vandens garus. Dekoratyvinis tinkas akrilinės dispersijos pagrindu mažiau įgeria vandens, bet blogiau praleidžia vandens garus. Dekoratyviniai tinkai silikoninės dervos pagrindu labai mažai įgeria vandens ir labai gerai praleidžia vandens garus. Siūlome naudoti dekoratyvinį tinką silikoninės dervos pagrindu, nes Lietuvoje vyrauja drėgni, lietingi orai.
Pirma reiktų išisaiškinti ką Jūs norite tinkuoti mineraliniu tinku - apšiltinto namo sienas, t. y. šiltinimo sistemą ar kažkokius kitus pagrindus. Jei tai yra šiltinimo sistema, tai alternatyva mineraliniam tinkui gali būti: silikatiniai, akriliniai, siloksaniniai ir silikoniniai tinkai. Vieno ar kito tinko pasirinkimą lemia: šiltinimo medžiagos tipas, norima fasado spalva ir, žinoma, medžiagos kaina.
Ekspertai.lt
Jeigu namas apšiltintas putų polistiirolu, tai siūlome Akrilinį tinką PRO.KRATZ (samanėlė) arba PRO.REIBER (lietutis), o jeigu šiltinta vata, tuomet Jums reikia Silikoninio tinko PRO.KRATZ arba PRO.REIBER.
Mes siūlome Siliconini tinką. Šis tinkas pasižymi labai geromis garo pralaidumo savybėmis ir mažu drėgmės įgeriu.
Egidijus, UAB TopColor
 
Sritis:
Sritis: