Sienų armavimas prieš tinkavimą

Klausimas:
Namas pastatytas iš akyto betono blokelių. Ruošiuosi tinkuoti vidines jo sienas. Meistrai siūlo jas armuoti, nes kitaip sutrūkinės tinkas, ir tinkuoti naudojant Knauf Rotband. Ar tikrai būtina armuoti sienas?
Komentarai:
Akyto betono blokeliai yra normalus, įprastinis statybinis pagrindas, visaverčiai tinkantis tinkavimui.Kokių paskatų vedami meistrai siūlo armuoti gipsinį tinką - sunku pasakyti, gal tai vienas iš daugelio mitų, sklandančių apie gipsinius tinkus.Gipso tinkas kaip tik labai atsparus trūkiams, t.y. jie pasižymi mažu vidiniu medžiagos įtempiu rišimosi metu, todėl, skirtingai nei cementiniai tinkai, jie paprastai netrūkinėja. Mašininiam profesionaliam tinkavimui naudojamas Knauf MP-75, tinkuojant rankiniu būdų naudojamas Knauf Rotband.Aišku, įmanomas toks scenarijus, kai trūkiai atsiranda dėl konstrukcinių pagrindo, šiuo atveju akytbetonio blokelių mūro, trūkių.Tokiu atveju tinkas tik perima šiuos trūkius ir akivaizdu, kad sienos pleišėjimo tinkas sustabdyti negali.Taigi, technologiškai gipsinio tinko armavimo, tinkuojant ant akytbetonio mūro, nereikia.Armavimas gali būti reikalingas tik tam tikrose vietose, pvz., skirtingų mūro medžiagų sandūros vietos, susiformavusių (neaktyvių) mūro trūkių vietos ir t.t.Reikėtų priminti svarbų technologinį reikalavimą, tinkuojant ant akytbetonio: tokius, stipriai drėgmę įgeriančius pagrindus būtina gruntuoti gruntu Knauf Stuc Primer.
Armavimas tikrai nėra būtinas, svarbiausia kad technologiškai viskas būtų atlikta teisingai. Galite rinktis gipsinį tinką Baumit Ratio Glatt (dedamas mechanizuotu būdu), o jei tinkuosite rankiniu būdu, tuomet naudokite Baumit UnoRed. Jei norite geresnio patalpų mikroklimato tuomet kalkinį Baumit Klima White, bet šiuo atveju yra būtina gruntuoti. Sienos yra armuojamos tuo atveju kai jau yra tinko arba sienos įtrūkimai.
Indrė Butkauskaite Produktų vadovė, UAB Baumit