Koks akmuo tinkamiausias stalviršiams

Klausimas:
Iš kokio akmens gaminami stalviršiai, koks akmuo yra tinkamiausias virtuviniam stalviršiui priežiūros ir eksploatavimo atžvilgiu?
Komentarai:
Akmuo skirstomas į natūralius ir nenatūralius. Nenatūralus akmuo, arba kitaip vadinama akmens masė - tai akmens dulkių bei rišiklių liejinys. Akmens masės privalumai: išvien išliejama kriauklė bei bortelis arba sienelė, stalviršis bus be jokių jungčių. Akmens masės trūkumai: medžiaga jautri braižymams, laikui bėgant geria skysčius, jo perpoliruoti neįmanoma. Natūralus akmuo skirstomas pagal akmens tankį į: 1. smiltainis 2. travertinas 3. oniksas 4. marmuras 5. granitas. Stalviršiams tinkami marmuras ir granitas. Marmuro stalviršiai itin populiarūs Italijoje dėl didesnės atspalvių pasirinkimo galimybės, bei todėl, kad, kaip patys italai sako, Italija - marmuro šalis. Marmuro eksploatacijos laikas - nuo 5 iki 7 metų, kadangi jis geria skysčius, pvz. vynas, riebalai, kava ir t.t. Tvirčiausias ir tinkamiausias akmuo virtuvės stalviršiui - tai natūralus granitas. Granito trūkumas tame, kad jis yra pjaunamas iš plokščių (prieš tai plokštės pjaunamos granitų karjeruose kalnuose), ir todėl kriauklės bei sienelės išlieti išvien neįmanoma, bei plokštės ilgis yra ribotas (nuo 2,8 iki 3,4 m, priklausomai nuo granito). Natūralaus granito privalumai: šis akmuo nesibraižo (galite su peiliu pjauti ant akmens, žymių nelieka), nebijo karščio (galite dėti tiesiai ant akmens karštą puodą nuo viryklės, akmuo netrūks), negeria į save jokių skysčių bei lengvai valosi, esant reikalui granitą įmanoma perpoliruoti (tai gali būti reikalinga po minimum 10 metų ir mūsų įmonė tai daro nemokamai). Pasaulyje yra virš 100 granito atspalvių. Siūlome klijuotas granitines kriaukles - stačiais arba apvalintais kampais. Kainos atžvilgiu - natūralus akmuo bendroje sumoje kainuoja pigiau nei dirbtinis akmuo. Stalviršiui gaminti naudojamas europinis standartas - 3 cm storio ploštės.
Robertina Janušauskienė, UAB Akmens namas
Priežiūros ir eksploatavimo atžvilgiu akmeniniams stalviršiams patartina rinktis granitą. Granito spalva eksploatacinėms savybėms įtakos neturi. Marmuras taip pat naudojamas stalviršių gamybai, tačiau jis „bijo“ rūgščių, nes šios ardo/tirpdo marmurą.
Pagrindiniai akmenys naudojami stalviršiams pagal savo kietumo klasę yra oniksas, marmuras, granitas. Virtuviniams stalviršiams tinkamiausias granitas, dėl mažo įgeriamumo, tvirtumo ir atsparumo braižymuisi lyginant su kitais akmenimis.
Gytis Jukna, Graniteka, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto