Plyšių tarp rąstų sandarinimas

Klausimas:
Man prieš du metus pastatė rastinį namą. Darbai buvo atlikti nekokybiškai ir šiuo metu tarp rąstų atsirado nemaži plyšiai. Namas susėdo per du metus tik apie 3-4cm. Stogas - molinės čerpes. Ar čia normalu ir ar yra būdas problema išspresti, kažkaip užsandarinti plyšius tarp rąstų.
Komentarai:
Plyšius tarp rastų galima sandarinti tiek iš vidaus tiek iš išorės Penosil poliuretaniniu hermetiku. Jei tarpai dideli, galima papildomai naudoti specialią tarpinę. Poliuretaninis hermetikas stipriai sukimba su paviršiais ir yra elastingas, todėl judant rastams neatlips ir nesutrūkinės. Taip pat yra atsparus atmosferos poveikiui. Sustingusį galima dažyti.
Plyšiams tarp rąstų sandarinti galime pasiūlyti priemonę akrilo kaučiuko pagrindu - Acryl 100. Tai elastingas siūlių hermetikas, kurį galima uždažyti ir išgauti norimą atspalvį. Yra ir standartiniai atspalviai.
Rolandas Lapūnas, Remmers Baltica, UAB
Jei rąstai buvo džiovinti toks susėdimas yra normalu. Medis yra natūralus ir juda pagal oro drėgnumą t.y. tai atiduoda drėgmę, tai įgeria, todėl visada yra šioks toks medienos judėjimas, kas sąlygoja didesnių ar mažesnių plyšių atsiradimą. Statant iš nedžiovintos medienos su plyšiais sienose ar tarp rąstų turite susitaikyti, nes medienai džiūstant ji trukinėja ir keičia pirminę rasto formą. Atsiradusius plyšius nesunku užtaisyti linų audiniu, o dar geriau užkamšyti ir užtepti Remmers produktu acryl 100, jis būtent tam ir skirtas - leidžia medienai judėti kartu išlaikydamas vientisą hermetiko sluoksnį. Jei mediena netrūkinėtų juk niekas tokių produktų ir nekurtų, ir kartu tai reiškia plyšiai atsiranda ne tik lietuvių staytuose namuose, tai greičiau medienos savybė trauktis ir judėti. Kas aktualu visame pasaulyje, pvz. JAV turi permachinka, wetherall ir kitus produktus, kuriu paskirtis viena - sandarinti rąstus.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto