Akmens vata energetiškai efektyviems pastatams

Viena iš Europoje pirmaujančių akmens vatos izoliacinių medžiagų gamintoja bendrovė „Paroc" šiemet Lietuvos rinkoje pristatė naujas šilumos izoliacines plokštes PAROC ® Cortex TM ir PAROC ® Cortex OneTM. Šios izoliacinės plokštės yra padengtos specialia danga, kuri yra nedegi ir mažai laidi orui. PAROC ®Cortex TM ir PAROC ® Cortex OneTM plokštės skirtos daugiaaukščių pastatų su vėdinamomis sienomis statybai ir renovacijai.Akmens vata energetiškai efektyviems pastatams

Didėjančios daugiaaukštės statybos bei daugiaaukščių pastatų modernizacijos apimtys formuoja vėdinamų sienų šiltinimui efektyvių sprendimų poreikį. Užsakovai pageidauja energiškai efektyvių, sandarių būstų. Tokiems lūkesčiams patenkinti ir yra sukurti PAROC ® Cortex TM bei PAROC ® Cortex TM One.

Vėdinamų sienų šilumos izoliacijai keliami ypatingi reikalavimai. Visų pirma, šilumos izoliacija turi būti apsaugota nuo vėjo, bet tuo pačiu būti pralaidi vandens garams. Kita vertus, ji turi būti nedegi. PAROC® CortexTM yra skirta daugiaaukščių pastatų vėdinamų sienų šilumos izoliacijos iš universalių plokščių apsaugai nuo vėjo. PAROC® Cortex OneTM yra šilumos izoliacijos plokštė skirta, daugiaaukščių pastatų vėdinamų sienų šiltinimui.
Šių plokščių paviršius padengtas specialia plėvele, kuri efektyviai apsaugo šilumos izoliacijos sluoksnį nuo vertikalaus ir skersinio oro srautų, taip išsaugant visas šilumos sluoksnio izoliacines savybes. Be to, tai puiki apsauga nuo atmosferos kritulių, ar kito neigiamo poveikio konstrukcijoms. Pagal degumo klasę šis gaminys atitinka A2-s1,d0, tokiu būdu tenkindamas „Gaisrinės Saugos Pagrindinius reikalavimus" ir gali būti naudojamas visų pastatų vėdinamų sienų konstrukcijose be jokių apribojimų.
„Su šiomis plokštėmis patogu dirbti, jas lengva pjaustyti,- sako UAB „Paroc" komunikacijos ir rinkodaros vadovė Europai ir Baltijos šalims dr. A.Endriukaitytė. - Sumontuotų plokščių siūlės, angokraščiai bei pastato kampai turi būti sandariai užklijuojami tam skirta specialia lipnia juosta, taip užtikrinant sandarų, vientisą šilumos izoliacijos ir apsaugos nuo vėjo sluoksnį ir žymiai sumažinant galimus šilumos nuostolius per atitvaras".
Naujus produktus kuriantys „Paroc" specialistai iki smulkmenų apgalvoja jų montavimą ir parengia išsamias rekomendacijas statytojams. Kartu siekiama, kad statybos procesai su naujais gaminiais būtų racionalūs, neužimtų daug laiko ir statybos vyktų sparčiau. Tuo tikslu teikiami ir specialūs „PAROC® CortexTM" produktai, skirti siūlėms tarp plokščių, bei angokraščiams užtaisyti . Pačios plokštės montuojamos ne sudėtingiau nei kitos, bet turi ir savų reikalavimų.


Apšiltinant fasadus šiomis plokštėmis svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad plokščių siūlės ir pastato kampai bei durų ar langų angokraščiai turi būti kruopščiai ir sandariai užklijuoti specialiomis lipniomis juostomis. Be to, vėdinamose sienose naudojant dviejų sluoksnių šiltinimo sistemą, pirmiausia sumontuojamas termoizoliacinis sluoksnis iš universalių, nedegių akmens vatos plokščių „PAROC® eXtraTM" ir tik vėliau ant jų montuojamos apsaugios nuo vėjo plokštės „PAROC® CortexTM". Tokiu būdu sudaromas ištisinis apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos sluoksnis. Įrengiant vieno sluoksnio šilumos izoliaciją, naudojame naujausią gaminį PAROC® Cortex OneTM.
Sumontavus apsaugos nuo vėjo sluoksnį (dvisluoksnio šiltinimo atveju) iš „PAROC® CortexTM" ar įrengus vieno sluoksnio šilumos izoliaciją iš PAROC® Cortex OneTM, siūles tarp plokščių būtina užklijuoti tam skirta sandarinimo juosta „PAROC XST020", o pastato kampus - lipnia kampų sandarinimo juosta „PAROC XST021". Tokiu būdu bus įrengtas patikimas ištisinis šilumos izoliacijos sluoksnis puikiai apsaugotas nuo vėjo. Sandariai apgaubus visas pastato išorines sienas „PAROC® CortexTM" ar PAROC® Cortex OneTM plokštėmis, įrengiamas vėdinamasis oro tarpas ir sumontuojamas fasado apdailos sluoksnis.
Montuojant „PAROC® Cortex OneTM" plokštes, jos glaudžiamos viena prie kitos nevengiant kryžminių sandūrų ir siūlų, nes visos siūlės vėliau yra sandariai užklijuojamos specialia lipnia juosta.

Parengta pagal Paroc, UAB medžiagą
Savanorių pr. 124, LT-03153 Vilnius