Ar būtų galima palyginti dvi šiltinimui naudojamas medžiagas – ekovatą ir akmens vatą? Kokia yra šių medžiagų šiluminė varža ir kitos savybės, pavyzdžiui, atsparumas drėgmei, degumas? Kas turi didesnę šiluminę varžą – ar 20 cm storio ekovata, ar akmens vata?
Namas yra su mansarda, dengtas skarda, gegnės yra 15 cm storio. Kaip ir kuo naudingiau apšiltinti stogą? Stogas vienšlaitis, kai kur reikės šiltinti lubas, kitur palėpes. Patarkite, kokia vata geriausia ir kokio storio sluoksnio reikia norint apšiltinti stogą? Ir ar tai turi būti lakštinė ar ruloninė vata?
Turiu nebaigtos statybos namą su šlaitiniu stogu. Jeigu pažiūrėtume į skersinį pjūvį, matytume: banguota stogo danga, grebėstas, ventiliuojams oro tarpas, difuzinė plėvelė Tyvek Solid (užrašais į išorę), gegnė 20 cm, į kurią įdėti 2 sluoksniai po 10 cm akmens vatos Paroc ir garo izoliacija (stabilizuota plėvelė 200 mm). Susidūriau su problema - ant vatos (susilietimo su Tyvek plėvele vietoje) susidarė kondensatas, kuris dabar yra šerkšno pavidalu. Nesuprantu, ar tai pasekmė, kad vata sudėta rudenį ir per difuzinę plėvelę nespėjo pasišalinti drėgmė, ar yra kitos problemos? Nežinau, ką dabar daryti - imti visą vatą lauk ir džiovinti, ar problema pavasarį išsispręs pati?
Norėjau paklausti, ar tikrai pakanka lauko sienas šiltinti 150 mm storio akmens vata? Man kažkaip norėtųsi kokių 250 mm storio akmens vatos, ar čia būtų tiesiog medžiagų gadinimas?
Kas geriau akmens vata ar putų polistirolas. Noriu paklausti, kas geriau ar polistirolas, ar akmens vata šiltinti namą iš lauko ir kodėl?
Kaip geriau šiltinti šlaitinį vieno aukšto namo stogą? Ar naudoti du sluoksnius akmens vatos 20 cm + 10 cm, ar naudoti tris sluoksnius akmens vatos 10 cm + 10 cm + 10 cm su persidengimu?
Kokia būtų sienos varža, jei sieną sudaro 200 mm blokelis, 200 mm akmens vata, vėjo izoliacija ir klinkerinė plyta. Ar šilumos varža gausis pakankama.
Kokia vata šiltinti rąstinio namo stogą - rulonine ar plokštine
Ar akmens vata kenksminga. Name darėme pertvaras, dėjome akmens vatą Paroc extra ir iš abiejų pusių gipso kartoną. Tik dabar sužinojome, kad reikėjo dar dėti plėvelę ant vatos iš abiejų pusių, nes su laiku vata pradeda dūlėti ir patenka į gyvenamą patalpą per menkiausią mikro skylę. O tai juk kenksminga sveikatai, tiesa?
Pirkau akmens vatos plokštes PAROC eXtra (50x565x1220), dvi paletes (40 pokų). Planuoju šiltinti seno medinio namo sienas, prie jo pristatytas karkasines sienas, skliautus ir t.t. Išpakavęs paletes ir pradėjęs krauti pokus į namą pastebėjau, kad kai kurie pokai pilni vandens, t.y. vata sumirkusi nors rankom gręžk. Tuos pokus prapjoviau ir palikau kad vanduo išvarvėtų, ir vata pradžiūtų. Ar nieko, kad vata yra sudrėkusi? Ar realu, kad ji išdžius ir ją bus galima dėti į sienas, ir ji nebus praradus jokiu savo savybių?
Kokią akmens vatą patartumėte naudoti šlaitiniam 45 laipsnių karkasinio namo stogui (atstumas tarp gegnių 70 cm, gegnės ilgis 4,20 m, plotis 20 cm) ar lakštinę ar ruloninę TOP ROC. Kuri geriau laikysis? Beje, kodėl ruloninė akmens vata TOP ROCWOL netinka dėti į karkasinio namo sienas juk jos tankis (kietumas) labai panašus kaip lakštinės? Ar turi reikšmę (ar nepakis jų savybės) kaip tas minėtas vatas kloti SKERSAI ar IŠILGAI, nes yra skirtingi atstumai tarp karkaso elementų?
Kaip tvirtinti vatą tarp perdangos sijų, įrenginėjant medinę perdangą? Ar išlaikytų vatą siūlas ir tik tada - profiliai ir gipsas? Ar būtina sukti OSB plokštes ir tik tada - profilius ir gipsą? Pirmo aukšto lubos bus iš gipskartonio ant profilių.
Ruošiuosi apšildyti antro aukšto perdanga iš viršaus. Palėpė negyvenama todėl stogo nešildysiu. Šildysiu perdanga iš viršaus su akmens vata, tik nežinau eiliškumo, kur dėti difuzine plėvele - prieš akmens vatą ar virš akmens vatos? Ar dėti abiejose vietose? Ką dar galėtumėte patarti?
Yra namas 2 aukštų, mūrinis, prie jo statysiu priestatą. Projekte parašyta, kad seną namą reikia šiltinti akmens vata 15 cm, o priestatą 20 cm, angokraščius taip pat (2 cm atrodo). Taip pat reikia apšiltinti seno namo palėpę (perdanga). Noriu pasiekti kuo geresnius šilumos izoliacinius rezultatus. Kuo skiriasi gamintojai, kuri vata geriau? Vieni rašo Paroc, kiti Isover ir t. t.
Norėjau pasiteirauti kokios vatos šiluminė varža yra geriausia? Ar rekomenduojate medinį namą šiltinti iš vidaus? Viduje planuoju ant apdailos sukti gipsą ant metalinių profilių, o į tarpą dėti vatą.
Kuo geriau šiltinti karkasinį namą? Renkuosi tarp Paroc ir Rockwool vatos, kuri yra geresnė? Ar verta pirkti lenkišką Paroc arba Rockwool vatą?
Namo medinė perdanga apšiltinta 25 cm biria Paroc vata. Palėpė negyvenama. Turiu keletą maišu spalių. Ar galima tuos spalius paskleisti ant paroc vatos, gal reikia atskirti kokia agro plevele?
Domina kokių išmatavimų būna akmens vatos plokštės.
Statome namą keramikiniais blokeliais HELUZ, perdanga medinė 200 kv. m, namas vienaukštis. Kuo patartumėte apšiltinti perdangą?
Ar pastogės apšiltinimui pakanka 21 cm storio sluoksnio vatos (16 cm storesnis sluoksnis, 5 cm - plonesnis)?
Ar užteks 10 cm akmens vatos apšiltinti namą pastatytą iš 20 cm storio keramzitinių fibo blokelių.
Norime šiltinti karkasinį namą vata. Kokią vatą rinktis Rockwoll ar Paroc ir kodėl?
Namo stogas apšiltintas 15 cm vatos tarp gegnių. Žiurint iš apačios - garo plėvelė, vata 15 cm, difuzinė plėvelė. Noriu dar stogą apšiltinti iš vidaus 10 cm vatos. Ar man reikės nuimti garo plėvelę, ar galiu tiesiai ant jos dėti vatą ir po to vėl garo plėvelę?
Ar teisinga būtų tokia medinės apšiltintos perdangos tarp pirmo aukšto ir negyvenamos ventiliuojamos palėpės detalė - žiūrint iš apačios: medinė sija, drožlių plokštė, ant jos apšiltinimo medžiaga 25-30 cm, politileno plėvelė. Ar užtenka medinei perdangai naudoti medines sijas 50x150 jas dedant kas 800 cm, jei ji laikys tik plokštę ir apšiltinimo medžiagą?
Noriu apšiltinti antrą aukštą. Kol kas ten niekas negyvena. Dabar yra spaliai, kokią vatą dėti ir kokio storio, kad gaučiau gerą efektyvumą?
Norime apšiltinti antrą karkasinio namo aukštą akmens vata. Šiltinti norime iš vidaus, atsukę OSB plokštes. Ar reikia palikti oro tarpą, dedant akmens vatos plokštes?
Ar galima medinį namą šiltinti iš išorės kieta vata (skirta tinkavimui), o po to aptinkuoti? Ar nepakenks, ar sienos kvėpuos?
Ar galima naudoti kietą Paroc vatą karkasiniame pastate, pilnai ja užpildžius tarpą tarp karkaso 15 cm?
Planuoju šiltinti karkasinio namo lubas, sienas rulonine akmens vata, tačiau esu girdejęs,kad po kurio laiko vata šiek tiek pasėda ir atsiranda plyšelis viršuje. Kokie vatos tvirtinimo variantai, gal ištepti montažinėmis putomis ir prilipinti vatą prie sienos?
Kodėl sudrėko grindų šiltinimui naudota vata? Kaip teisingai apšiltinti grindis, kad jos nedrėgtų? Sienas šiltinome iš vidaus: dėjome juodą plėvelę, bruselius, vatą ir gipskartonį. Grindys - taip pat, tik dėjome drožlinę plokštę.
Namo sienos išmūrytos 30 cm pločio akyto betono blokeliais su klijais. Numatyta apšiltinti akmens vata ir padengti struktūriniu tinku. Kokio storio turi būti akmens vatos sluoksnis ir kokį geriausiai naudoti tinką?
Norėjau paklausti: namas yra dvišlaičiu stogu, uždengtas skarda, gegnės 15 cm, apšiltintos 'Paroc' vata. Po žiemos tarp vatos sujungimų atsiranda kondensatas. Ar galiu dėti 5 cm skersinius ir 5 cm kietą vatą, ar dėti 10 cm skersinius ir 10 cm minkštą vatą? Plėvelė yra uždėta. Ar 5 cm kieta vata atstoja 10 cm minkštą vatą pagal varžą?
Ar tiesa, kad šiltinant daugiabučio namo fasadą aplink angokraščius (langus) būtina šiltinti mineraline vata 300 mm pločiu. Jeigu taip tai kokiame dokumente tai nurodyta. Pono Ivanausko kataloge nurodyta mineralinė vata. Statybininkai teigia, kad tai tik rekomendacijos ir nori šiltinti putplasčiu EPS 70 F,d=170mm, ƛ=0,039 W/mK. Ar jie tesiųs ir nepažeidžia statybos taisyklių.
Namo sienos išmūrytos 25 cm pločio blokeliais. Numatyta apšiltinti akmens vata ir padengti struktūriniu tinku. Kokio storio turi būti akmens vatos sluoksnis ir kokį geriausiai naudoti tinką?
Ar akmens vata Paroc e37z stovėjusi 5 metus supakuota po stogu neprarado savo techninių savybių?
Kokį apšiltinimo medžiagų gamintoją patartumėte rinktis? Kokia šiltinimo sistema geriausiai tinka Lietuvos klimatui? Planuoju namą šiltinti akmens vata ir dėti dekoratyvinį tinką.
Ar galima šiltinti stiklo ir akmens vata vienu metu stogo konstrukcijas?
Koks tinkas – mineralinis ar silikoninis geresnis mineraline akmens vata apšiltintoms sienoms padengti? Namas iš keramikinių skylėtų plytų, apšiltintų 20 cm sluoksniu vata.
Norėjau paklausti dėl karkasinių namų šiltinimo. Konstrukcijai naudojau 5x20cm lentas, planuoju šiltinti akmens vata. Kokio storio užtektų apšiltinti sienas, kad namas būtų šiltas? Ar reikia ventiliuojamo oro tarpo? Gal yra akmens vata, kurią naudojant nereikėtų oro tarpo?
Kuri mineralinė ar akmens vata geriausiai sulaikytų smūginį garsą iš viršaus esančių kaimynų? Dėsiu pakabinamą gipso karkasą su kieta ar minkšta Paroc vata. Ir koks modelis tiktų?
Namas rąstinis apmūrytas pusės silikatinės plytos storio siena 1976metais. Yra paliktas oro tarpas tarp plytos ir rastų apie 10cm ventiliacijai. Planuoju atlikti renovaciją. Patalpų viduje, neskutant tinko su balanom nuo rąstinių sienų, jas padengti gipskartonio plokštėmis naudojant 3cm profilius, pakeisti langus plastikiniais su 8,2cm rėmu, pakeisti elektros instaliaciją bei atnaujinti radiatorinę šildymo sistemą (namas šildomas iš miesto tinklų). Liko neaišku ar galima namo vidaus patalpose ant rąstinių sienų tarp metalinių profilių po gipskartoniu įdėti akmens vatos sluoksnį ir ar reikia plėvelės garo izoliacijai? Kokia medžiaga tam labiausiai tiktų mano atveju nepakenkiant namo sienoms?
Karkasinių skydinių namų statyboje naudojama vata arba putplastis? Kas geriau?
Bus statomas karkasinis namas. Lauko siena 30cm, stogas 35cm. Kokią vatą geriausiai naudoti? Yra tendencija, kad po kurio laiko vata gali susmukti, ko pasekoje atsiras šalčio slenksčiai?
Namas iš keramikinių blokelių 25cm, Keraterm 25. Į energetinę klasę taikytis nereikia. Artėjam link fasado darbų, bet vis dar nesu apsisprendęs koks jis turėtų būti. Maniau apie tradicinį šiltinimą Neoporu 20cm ir dekoras. Dabar pradėjau domėtis apie vėdinamą fasadą, visgi mieliau naudočiau akmens vatą nei įvairias putas. Taip pat ir medis patinka. Ar pasiteisintų apšiltinus 15-20cm akmens vata, 3cm vėjo plokštės ir dailylentės?
Ar būtina iš apačios tvirtini šniūriuku, jei akmens vata 20cm storio tarp gegnių sukimšta laikosi pati? Ant viršaus dedama dar 10cm perdengiant siūles. Iš apačios bus bruseliais prispaudžiama garo plėvelė.
Domina šlaitinio stogo šiltinimas akmens vata. Gegnių storis 27 cm. Kokią vatą rekomenduotumėte ar plokštėmis ar išvyniojama, nes skiriasi tarpai tarp gegnių? Reikalingas skubus pasiūlymas, nes šiuo metu darau užsakymą. Ką siūlote ir kokiomis kainomis. Paskaičiuokite kvadrato ir kubo kainą. Lauksiu skubaus atsakymo. Ačiū
Ieškau informacijos kuo šiltinami sodo nameliai ir kokią apdailą pasirinkti. Man patinka tinkuoti namukai. Kuo jie šiltinami, kad būtų galima tinkuoti? Čia tie darbai tik truputį ateityje, nes reikia žinoti sąmatas ir pan.
Norėčiau sužinoti kokia šiltinimo medžiaga geriausia apšiltinti rūsyje esančius katilinės šildymo vamzdžius, kad būtų 0 šilumos laidumas į išorę.
Kokią medžiagą rekomenduotumėt dėti tarp perdengimo balkių iš viršaus, kad vata nedulkėtų į pirmą aukštą?
Mane domina, kai sudeda vatą ir priešvėjinę vatą, ar sudėjus priešvėjinę vatą sujungimo tarpai turi būti suklijuojami lipnia sandarinimo juosta? Fasadas ventiliuojamas.
Norime izoliuoti garso studijos sienas mineraline vata geresnei garso kokybei. Planuojame dėti tris sluoksnius. Gautųsi apie 30cm "sumuštinis". Ar galime juos klijuoti vienas prie kito, ar geriau naudoti profilius? Bet geležinių profilių norėtume išvengti.
Namas 2012m. statybos, mūrinis. Šiltintos sienos 12cm akmens vata. Ar nereikėjo storesniu sluoksniu šiltinti? Stogas skardinis, 15cm šiltintas akmens vata.
Namukas 54kv. mūrytas iš akytų blokelių Rocklait 200. Kokio storio reikėtų akmens vatos apšiltinimui fasado? Bus tinkuojama.
Norime apšiltinti keramikos blokelių namo fasadą 20 cm akmens vata, tinkančia tinkavimui. Pakomentuokite kokia akmens vata šiuo atveju yra tinkamiausia. Ir norint turėti šiltesnius namus, ar vatą klijuoti dviem sluoksniais?
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394432 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164593 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 31 specializuotų įmonių