Akmens vata

Rodomi įrašai 1-25 iš 43.
Ar būtų galima palyginti dvi šiltinimui naudojamas medžiagas – ekovatą ir akmens vatą? Kokia yra šių medžiagų šiluminė varža ir kitos savybės, pavyzdžiui, atsparumas drėgmei, degumas? Kas turi didesnę šiluminę varžą – ar 20 cm storio ekovata, ar akmens vata?
Namas yra su mansarda, dengtas skarda, gegnės yra 15 cm storio. Kaip ir kuo naudingiau apšiltinti stogą? Stogas vienšlaitis, kai kur reikės šiltinti lubas, kitur palėpes. Patarkite, kokia vata geriausia ir kokio storio sluoksnio reikia norint apšiltinti stogą? Ir ar tai turi būti lakštinė ar ruloninė vata?
Turiu nebaigtos statybos namą su šlaitiniu stogu. Jeigu pažiūrėtume į skersinį pjūvį, matytume: banguota stogo danga, grebėstas, ventiliuojams oro tarpas, difuzinė plėvelė Tyvek Solid (užrašais į išorę), gegnė 20 cm, į kurią įdėti 2 sluoksniai po 10 cm akmens vatos Paroc ir garo izoliacija (stabilizuota plėvelė 200 mm). Susidūriau su problema - ant vatos (susilietimo su Tyvek plėvele vietoje) susidarė kondensatas, kuris dabar yra šerkšno pavidalu. Nesuprantu, ar tai pasekmė, kad vata sudėta rudenį ir per difuzinę plėvelę nespėjo pasišalinti drėgmė, ar yra kitos problemos? Nežinau, ką dabar daryti - imti visą vatą lauk ir džiovinti, ar problema pavasarį išsispręs pati?
Norėjau paklausti, ar tikrai pakanka lauko sienas šiltinti 150 mm storio akmens vata? Man kažkaip norėtųsi kokių 250 mm storio akmens vatos, ar čia būtų tiesiog medžiagų gadinimas?
Kokia būtų sienos varža, jei sieną sudaro 200 mm blokelis, 200 mm akmens vata, vėjo izoliacija ir klinkerinė plyta. Ar šilumos varža gausis pakankama.
Kas geriau akmens vata ar putų polistirolas. Noriu paklausti, kas geriau ar polistirolas, ar akmens vata šiltinti namą iš lauko ir kodėl?
Kaip geriau šiltinti šlaitinį vieno aukšto namo stogą? Ar naudoti du sluoksnius akmens vatos 20 cm + 10 cm, ar naudoti tris sluoksnius akmens vatos 10 cm + 10 cm + 10 cm su persidengimu?
Pirkau akmens vatos plokštes PAROC eXtra (50x565x1220), dvi paletes (40 pokų). Planuoju šiltinti seno medinio namo sienas, prie jo pristatytas karkasines sienas, skliautus ir t.t. Išpakavęs paletes ir pradėjęs krauti pokus į namą pastebėjau, kad kai kurie pokai pilni vandens, t.y. vata sumirkusi nors rankom gręžk. Tuos pokus prapjoviau ir palikau kad vanduo išvarvėtų, ir vata pradžiūtų. Ar nieko, kad vata yra sudrėkusi? Ar realu, kad ji išdžius ir ją bus galima dėti į sienas, ir ji nebus praradus jokiu savo savybių?
Norėjau pasiteirauti kokios vatos šiluminė varža yra geriausia? Ar rekomenduojate medinį namą šiltinti iš vidaus? Viduje planuoju ant apdailos sukti gipsą ant metalinių profilių, o į tarpą dėti vatą.
Ar akmens vata kenksminga. Name darėme pertvaras, dėjome akmens vatą Paroc extra ir iš abiejų pusių gipso kartoną. Tik dabar sužinojome, kad reikėjo dar dėti plėvelę ant vatos iš abiejų pusių, nes su laiku vata pradeda dūlėti ir patenka į gyvenamą patalpą per menkiausią mikro skylę. O tai juk kenksminga sveikatai, tiesa?
Ruošiuosi apšildyti antro aukšto perdanga iš viršaus. Palėpė negyvenama todėl stogo nešildysiu. Šildysiu perdanga iš viršaus su akmens vata, tik nežinau eiliškumo, kur dėti difuzine plėvele - prieš akmens vatą ar virš akmens vatos? Ar dėti abiejose vietose? Ką dar galėtumėte patarti?
Kokią akmens vatą patartumėte naudoti šlaitiniam 45 laipsnių karkasinio namo stogui (atstumas tarp gegnių 70 cm, gegnės ilgis 4,20 m, plotis 20 cm) ar lakštinę ar ruloninę TOP ROC. Kuri geriau laikysis? Beje, kodėl ruloninė akmens vata TOP ROCWOL netinka dėti į karkasinio namo sienas juk jos tankis (kietumas) labai panašus kaip lakštinės? Ar turi reikšmę (ar nepakis jų savybės) kaip tas minėtas vatas kloti SKERSAI ar IŠILGAI, nes yra skirtingi atstumai tarp karkaso elementų?
Planuoju šiltinti karkasinio namo lubas, sienas rulonine akmens vata, tačiau esu girdejęs,kad po kurio laiko vata šiek tiek pasėda ir atsiranda plyšelis viršuje. Kokie vatos tvirtinimo variantai, gal ištepti montažinėmis putomis ir prilipinti vatą prie sienos?
Namo stogas apšiltintas 15 cm vatos tarp gegnių. Žiurint iš apačios - garo plėvelė, vata 15 cm, difuzinė plėvelė. Noriu dar stogą apšiltinti iš vidaus 10 cm vatos. Ar man reikės nuimti garo plėvelę, ar galiu tiesiai ant jos dėti vatą ir po to vėl garo plėvelę?
Ar akmens vata Paroc e37z stovėjusi 5 metus supakuota po stogu neprarado savo techninių savybių?
Yra namas 2 aukštų, mūrinis, prie jo statysiu priestatą. Projekte parašyta, kad seną namą reikia šiltinti akmens vata 15 cm, o priestatą 20 cm, angokraščius taip pat (2 cm atrodo). Taip pat reikia apšiltinti seno namo palėpę (perdanga). Noriu pasiekti kuo geresnius šilumos izoliacinius rezultatus. Kuo skiriasi gamintojai, kuri vata geriau? Vieni rašo Paroc, kiti Isover ir t. t.
Kokia vata šiltinti rąstinio namo stogą - rulonine ar plokštine
Kaip tvirtinti vatą tarp perdangos sijų, įrenginėjant medinę perdangą? Ar išlaikytų vatą siūlas ir tik tada - profiliai ir gipsas? Ar būtina sukti OSB plokštes ir tik tada - profilius ir gipsą? Pirmo aukšto lubos bus iš gipskartonio ant profilių.
Kokį apšiltinimo medžiagų gamintoją patartumėte rinktis? Kokia šiltinimo sistema geriausiai tinka Lietuvos klimatui? Planuoju namą šiltinti akmens vata ir dėti dekoratyvinį tinką.
Ar pastogės apšiltinimui pakanka 21 cm storio sluoksnio vatos (16 cm storesnis sluoksnis, 5 cm - plonesnis)?
Ar užteks 10 cm akmens vatos apšiltinti namą pastatytą iš 20 cm storio keramzitinių fibo blokelių.
Namas iš keramikinių blokelių 25cm, Keraterm 25. Į energetinę klasę taikytis nereikia. Artėjam link fasado darbų, bet vis dar nesu apsisprendęs koks jis turėtų būti. Maniau apie tradicinį šiltinimą Neoporu 20cm ir dekoras. Dabar pradėjau domėtis apie vėdinamą fasadą, visgi mieliau naudočiau akmens vatą nei įvairias putas. Taip pat ir medis patinka. Ar pasiteisintų apšiltinus 15-20cm akmens vata, 3cm vėjo plokštės ir dailylentės?
Norėjau paklausti dėl karkasinių namų šiltinimo. Konstrukcijai naudojau 5x20cm lentas, planuoju šiltinti akmens vata. Kokio storio užtektų apšiltinti sienas, kad namas būtų šiltas? Ar reikia ventiliuojamo oro tarpo? Gal yra akmens vata, kurią naudojant nereikėtų oro tarpo?
Norėjau paklausti: namas yra dvišlaičiu stogu, uždengtas skarda, gegnės 15 cm, apšiltintos 'Paroc' vata. Po žiemos tarp vatos sujungimų atsiranda kondensatas. Ar galiu dėti 5 cm skersinius ir 5 cm kietą vatą, ar dėti 10 cm skersinius ir 10 cm minkštą vatą? Plėvelė yra uždėta. Ar 5 cm kieta vata atstoja 10 cm minkštą vatą pagal varžą?
Namas rąstinis apmūrytas pusės silikatinės plytos storio siena 1976metais. Yra paliktas oro tarpas tarp plytos ir rastų apie 10cm ventiliacijai. Planuoju atlikti renovaciją. Patalpų viduje, neskutant tinko su balanom nuo rąstinių sienų, jas padengti gipskartonio plokštėmis naudojant 3cm profilius, pakeisti langus plastikiniais su 8,2cm rėmu, pakeisti elektros instaliaciją bei atnaujinti radiatorinę šildymo sistemą (namas šildomas iš miesto tinklų). Liko neaišku ar galima namo vidaus patalpose ant rąstinių sienų tarp metalinių profilių po gipskartoniu įdėti akmens vatos sluoksnį ir ar reikia plėvelės garo izoliacijai? Kokia medžiaga tam labiausiai tiktų mano atveju nepakenkiant namo sienoms?