Mineralinė vata

Rodomi įrašai 1-25 iš 62.
Ar būtų galima palyginti dvi šiltinimui naudojamas medžiagas – ekovatą ir akmens vatą? Kokia yra šių medžiagų šiluminė varža ir kitos savybės, pavyzdžiui, atsparumas drėgmei, degumas? Kas turi didesnę šiluminę varžą – ar 20 cm storio ekovata, ar akmens vata?
Kuo skiriasi stiklo ir akmens vata?
Stogas buvo renovuotas prieš 15-20 metų, bet mansardoje galutinai neužbaigtas. Po skarda plėvelė paklota ir iš vidaus neaiškios kilmės 5 cm storio vata su blizgančia plėvele. Vėdinimo kanalai virš vatos neįrengti. Ką pasirinkti, mineralinę ar stiklo vatą? Kokie privalumai ir trūkumai mineralinės ir stiklo vatų? Numatomas apšiltinimo storis 25-30cm. Ar reikia nuimti seną vatos sluoksnį ir ar įmanoma tinkamai atlikti mansardos stogo šiltinimą esant tokiai būklei?
Noriu šiltinti seno namo palepe, kuri nenaudojama. Ant lubų supilti spaliai, o ant jų juodgrindėss. Mąsčiau tiesiog pakelti juodgrindes 5-10 cm ir nepašalinus spalių pakloti akmens ar stiklo vatą. Sakykit, ar nedarau klaidos ketindamas palikt spalius? Ir kokią vatą geriausia naudoti norint atlikti darbus už nedidelę kainą?
Namas yra su mansarda, dengtas skarda, gegnės yra 15 cm storio. Kaip ir kuo naudingiau apšiltinti stogą? Stogas vienšlaitis, kai kur reikės šiltinti lubas, kitur palėpes. Patarkite, kokia vata geriausia ir kokio storio sluoksnio reikia norint apšiltinti stogą? Ir ar tai turi būti lakštinė ar ruloninė vata?
Kokie palėpės šiltinimo mineraline vata etapai? Kokias medžiagas naudoti? Kaip teisingai jas montuoti?
Planuoju apšiltinti namo lauko sienas (penketuku vatos) prieš kalant lentutėmis, bet kokią vatą naudoti geriau - stiklo ar akmens? Pažįstami sako, kad stiklo vata sukrenta, o kaip yra iš tikrųjų?
Kokias mineralines vatas rekomenduojate naudoti vidaus šiltinimui ir kokias medžiagas išorėje (lauke)?
Turiu nebaigtos statybos namą su šlaitiniu stogu. Jeigu pažiūrėtume į skersinį pjūvį, matytume: banguota stogo danga, grebėstas, ventiliuojams oro tarpas, difuzinė plėvelė Tyvek Solid (užrašais į išorę), gegnė 20 cm, į kurią įdėti 2 sluoksniai po 10 cm akmens vatos Paroc ir garo izoliacija (stabilizuota plėvelė 200 mm). Susidūriau su problema - ant vatos (susilietimo su Tyvek plėvele vietoje) susidarė kondensatas, kuris dabar yra šerkšno pavidalu. Nesuprantu, ar tai pasekmė, kad vata sudėta rudenį ir per difuzinę plėvelę nespėjo pasišalinti drėgmė, ar yra kitos problemos? Nežinau, ką dabar daryti - imti visą vatą lauk ir džiovinti, ar problema pavasarį išsispręs pati?
Norėjau paklausti, ar tikrai pakanka lauko sienas šiltinti 150 mm storio akmens vata? Man kažkaip norėtųsi kokių 250 mm storio akmens vatos, ar čia būtų tiesiog medžiagų gadinimas?
Kas geriau akmens vata ar putų polistirolas. Noriu paklausti, kas geriau ar polistirolas, ar akmens vata šiltinti namą iš lauko ir kodėl?
Kokia būtų sienos varža, jei sieną sudaro 200 mm blokelis, 200 mm akmens vata, vėjo izoliacija ir klinkerinė plyta. Ar šilumos varža gausis pakankama.
Kaip geriau šiltinti šlaitinį vieno aukšto namo stogą? Ar naudoti du sluoksnius akmens vatos 20 cm + 10 cm, ar naudoti tris sluoksnius akmens vatos 10 cm + 10 cm + 10 cm su persidengimu?
Kuo mineralinė vata Knauf Insulation išsiskiria iš kitų šiltinimui skirtų vatų, parduodamų Lietuvoje?
Kokie yra mineralinės vatos pranašumai, trūkumai lyginant ją su kitomis izoliacinėmis medžiagomis?
Pirkau akmens vatos plokštes PAROC eXtra (50x565x1220), dvi paletes (40 pokų). Planuoju šiltinti seno medinio namo sienas, prie jo pristatytas karkasines sienas, skliautus ir t.t. Išpakavęs paletes ir pradėjęs krauti pokus į namą pastebėjau, kad kai kurie pokai pilni vandens, t.y. vata sumirkusi nors rankom gręžk. Tuos pokus prapjoviau ir palikau kad vanduo išvarvėtų, ir vata pradžiūtų. Ar nieko, kad vata yra sudrėkusi? Ar realu, kad ji išdžius ir ją bus galima dėti į sienas, ir ji nebus praradus jokiu savo savybių?
Kokią akmens vatą patartumėte naudoti šlaitiniam 45 laipsnių karkasinio namo stogui (atstumas tarp gegnių 70 cm, gegnės ilgis 4,20 m, plotis 20 cm) ar lakštinę ar ruloninę TOP ROC. Kuri geriau laikysis? Beje, kodėl ruloninė akmens vata TOP ROCWOL netinka dėti į karkasinio namo sienas juk jos tankis (kietumas) labai panašus kaip lakštinės? Ar turi reikšmę (ar nepakis jų savybės) kaip tas minėtas vatas kloti SKERSAI ar IŠILGAI, nes yra skirtingi atstumai tarp karkaso elementų?
Ar akmens vata kenksminga. Name darėme pertvaras, dėjome akmens vatą Paroc extra ir iš abiejų pusių gipso kartoną. Tik dabar sužinojome, kad reikėjo dar dėti plėvelę ant vatos iš abiejų pusių, nes su laiku vata pradeda dūlėti ir patenka į gyvenamą patalpą per menkiausią mikro skylę. O tai juk kenksminga sveikatai, tiesa?
Ar galima dėti stiklo vatą ant elektros laidų?
Per labai didelę medžiagų pasiūlą niekaip neišsirenku kuo geriau apšiltinti stogą tarp gegnių (šlaitinis,90 kv/m 15cm) ir dalį sienos apie 22kv/m-20cm. Kas būtų tinkama žinoma už kuo mažesnę kainą?
Planuoju šiltinti rąstines sienas mineraline vata (Paroc) ir dėti 10 cm ir paskui 5 cm vatos. Mano atveju patogiau, kad pagrindinis šiltinimo sluoksnis (10 cm) būtų horizontalus, o 5 cm - vertikalus. Bet, kiek nagrinėjau brėžinių, visur storiausias sluoksnis daromas vertikalus. Ar nukentės šildymo efektyvumas pagrindinį sluoksnį sumontavus horizonataliai. Jei taip, tai kodėl?
Ar galima šiltinti lubas tarp sudėtų bet dar gerai neišdžiuvusių medienos sijų.
Norėjau apšiltinti alytnamio tipo namo pastogę, t.y. viršutinę perdangą, kuri yra tarp nešildomos ir nenaudojamos pastogės ir gyvenamų antro aukšto patalpų. Perdanga medinė, karkasinė. Esu numatęs šiltinti mineraline vata, tačiau kyla klausimas ar reikalinga palėpėje kloti garo izoliaciją prieš dedant vatą. Jei neklosiu garo izoliacijos tai įsivaizduoju drėgmė iš šildomų patalpų eis per vatą, po to per difuzinę plėvelę ir pasišalins, tačiau drėgmė pablogins vatos atliekamą funkciją. Iš kitos pusės žiūrint, jei paklosiu garo izoliaciją (pvz 200 mikronų statybinę plėvelę)ar nebus taip, kad garai iš šildomų patalpų kildami atsimuš į plėvelę ir kondensuosis po ja ir po to pūdys perdangą bei laikui bėgant sugadins vidinę gyvenamų patalpų apdailą.
Ruošiuosi apšildyti antro aukšto perdanga iš viršaus. Palėpė negyvenama todėl stogo nešildysiu. Šildysiu perdanga iš viršaus su akmens vata, tik nežinau eiliškumo, kur dėti difuzine plėvele - prieš akmens vatą ar virš akmens vatos? Ar dėti abiejose vietose? Ką dar galėtumėte patarti?
Kokias izoliacines medžiagas naudoti vidinių sienų garso pralaidumui sumažinti?
 
Sritis:
Sritis: