Namo šiltinimas – Patarimai

Mūriniame name yra oro tarpas. Skaičiau apie technologiją Glueporas. Ar išeis apšiltinti, kadangi name yra nemažas 15-20 cm oro tarpas?
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Ar didelė nauda bus, jei pamatą apšiltinsiu iš vidaus? Bus ir iš lauko apšiltinta. Seno namo pamatai. Ar nelabai didelis skirtumas bus apšiltinus iš vidaus?
Kaip geriausia apšiltinti seno, bet gerai išsilaikiusio rąstinio namo pamatus? Cokolis (pamatas virš žemės) aukštas, apie 0,5 metro, tuščia ertmė vasaros sezonu ventiliuojama per groteles cokolyje (žiemą grotelės užkemšamos, kad šaltis "nepagautų" pasieniais einančių dujinio šildymo vamzdžių). Kokios izoliacinės medžiagos būtų geriausia, kokio storio, kiek giliai įkastinos ir pan.? Turbūt tuo pačiu būtina ir hidroizoliacija, naujas drenažas?
Esu neseniai nusipirkęs blokinį namą su pusrūsiu. Žiemą pastebėjau tokį dalyką, kad nors kambary kokie 20-21 šilumos, ilgiau pasėdėjus nuo grindų pradeda šalti kojos. Su rūsio ir pirmo aukšto perdanga nėra nieko daryta. Nes pirmame aukšte dauguma parketas, kai jį atnaujinome, nuėmus plintusą apačioje mačiau tik lentų galus, tai jokio izoliacinio sluoksnio nėra. Kai kur skaičiau, kad reikėtų apšiltinti rūsio lubas. Tik nežinau kokio storio reikėtų ir kokias medžiagas naudoti. Nes lubos dengtos kažkokia kreida. Ar užtenka nuskusti tą kreidą ir tik gruntą naudoti prieš šiltinat ar dar kažką izoliuoti rūsį?
Kuo patartumėte apšiltinti iš lauko gyvenamą namą? Sienos konstrukcija- silikatinė plyta+ oro tarpas užpildytas ekovata+ 160 mm rąstų siena+50 mm karkasas su OSB plokšte. Oro tarpas karkase taip pat užpildytas ekovata. Namas vieno aukšto su rūsiu. Pamatas jau apšiltintas su 50 polistirolu ir 50 mm purškiamomis šiltinimo putomis. Visi langai plastikiniai, trijų stiklų.
Šiuo metu stogas apšiltintas 25-30cm biria ekovata, kurios garso izoliacija vos ne nulinė. Klausimas - ar galima dėti ant viršaus 30cm akmens vatos sluoksnį? Ar pasirinkti kitą medžiagą? Stogas skardinis.
Galima rasti šlaitinio stogo šiltinimo video, kur papildomas vatos sluoksnis dedamas virš garo plėvės (https://knaufvata.lt/stogo-siltinimas/). Kokiu tikslu dedamas šis sluoksnis? Papildoma izoliacija? Laidų išvedžiojimui, kad nesiliestų su garo plėve? Gal dar kas nors? Kaip su šitos vatos peršlapimu dėl garo, kuris gali kauptis ant plėvės?
Keisiu senas medines grindis į naujas, su kuo geriau apšiltinti?
Nusipirkome sodo namuką, antrame aukšte palėpė apšiltinta vata ir ant viršaus hidroizoliacinė plėvelė. Tačiau yra tarpas tarp lubų ir sienos, o iš lauko pusės tarp stogo, čia reikia kažkokio kitokio apšiltinimo. Gal yra kas galėtų patarti? Pridedu nuotraukas.
1 aukšto individualus namas apšiltintas 15 cm pilkuoju neoporu ir apmūrytas klinkeriu. Garažas nešildomas, nes per vartus didelius vis tiek šiluma išeis. Užtat jis bus nešildomas. Betonuosiu 10cm smėlbetoniu, tai ar yra tikslas sudėti po betono sluoksniu EPS100 arba XPS dėl šilumos?
Renovuoju namą, grindys išbetonuotos su šildymo vamzdžiais, pamatas apšiltintas storedūru 10 cm. Langai nauji, fasadą šiltinsiu 15cm su neoporu pilku ir suvesiu su langais bei durimis. Naujas skardinis stogas, kurį šiltinsiu vata 25cm + 5 cm PIR plokštėmis. Antro aukšto trikampiai mūryti tik per pusę plytos, todėl dar dėsiu iš vidaus 10cm vatos ir garo plėvelę privesiu prie perdengimo. Mano manymu turėtų šito pakakti, jeigu klystu gal patarsite...? Klausimas iškilo ką daryti su dvejais oro tarpais iš lauko - balta plyta, tarpas, raudona plyta, tarpas, raudona plyta ir tinkas. Vidų dėsiu gipso plokštėmis, nes labai nelygu. Ar tarpus dar reikia užpildyti? Gal viena tarpa? Ar mano daromas sumuštinis bus geras ir toks? Neatsiras drėgmės sienose?
Sveiki. Neseniai apžiūrėjau namą pirkimui. Namas gyvenamas, šiltas, bet viduj jaučiasi stiprus pelėsio kvapas. Namas apšiltintas iš lauko 200mm polistirolu, armuotas. Ar gali būti, kad tarpsienyje atsiranda rasos taškas, kaupiasi drėgmė? Tarpsienis tuščias, nešildyta.
Norėčiau apšiltinti šlaitinį stogą. Po stogo danga paklotas ruberoidas. Ar galima dėti difuzinę plėvelę iš vidaus?
Kaip apsišiltinti grindis sename mūriniame daugiabutyje išmontavus senas grindis (juodgrindes)? Norėtumėme akmens vata. Koks turi būti storis, kokių papildomų medžiagų reikia apšiltinimui? Grindys bus klojamos po apšiltinimo parketlentėmis.
Norėčiau patarimo dėl medinių lubų šiltinimo. Senas rąstinis namas. Lubos kaltos prie balkių iš patalpos vidaus. Tarp lubų paliktas apie 5 cm oro tarpas, toliau lentos įspraustos tarp balkių, 3cm storio viena su kita suleistos (turbūt reikėtų vadinti juodgrindėm) ir ant lentų užpilta spalių apie 5-10cm. Ar negeriau būtų likviduoti tą oro tarpą ir tiesiog ant lubų dėti garo plėvėlę arba agro plėvelę, arba tiesiog pakloti popierių ir ant jų pilti ekovatą arba kitą biria vatą pamaišant su esamais spaliais (kad nelystų pelės)? Ar vietoj garo plėvelės būtų galima naudoti polietileno plėvelę ir kokią: juodą, skaidrę, stabilizuotą ar paprastą ir kokio storio?
Iš 2 jūrinių konteinerių esam pasistatę gyvenamą namą. Iš išorės sienas nupurškėm uždarų porų poliuretanu ir 10cm neoporu. BET buvo neuždėta langų sandarinimo juosta. Dabar jaučiasi vėjas. Noriu paklausti ko pripurkšti aplink langus? Ar šiltinti visą vidaus sieną? (poliuretanu ekovata?) Vidaus sienos dengtos gipsu.
Renovuoju namą ir iškilo klausimas kaip geriau pasidaryti medinę perdangą. Antras aukštas bus gyvenamas. Koks turėtų būti sumuštinis? Iš apačios gipso plokštė, profiliai, garo izoliacija, vata tarp medinių sijų, ant sijų guminė juosta ir osb plokštė 22mm. Ar taip būtų protingas sumuštinis?
Nupirkome namą 2006 metų statybos. Sienos apšiltintos 10 cm storio polisteroliu, stogas nėra tobulas, yra sudėtos vatos, bet nebuvo nieko izoliuota. Teko pačiam lipti ir kiek maksimaliai izoliuoti, kad nebūtų skersvėjo. Namo cokolis yra apšiltintas, tačiau po žeme pamatas neapšiltintas. Name grindinis šildymas. Pačios grindys nėra apšiltintos. Šildymas dujomis. Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau? Jei uždėti storesni sluoksnį vatos stogo palėpeje, ar padės šis variantas? Nes šiltinti pamato pilnai nėra galimybės, nes kai kur yra laiptai, kitur sandėliukas. Ar dalinai, kur eina iškasti pamatus ir apšiltinti, pagerintų situaciją ar neverta į pamatus lįsti, kadangi ne visur yra prieigos? Namas ant kalniuko. Palyginus pro kur labiau išeina šiluma, ar pro stogą ar pro pamatus. Gal geriau apšiltinus palėpę, uždėjus ten didesnį storį vatos pagerins situaciją, jei pamatai nebus apšiltinti?
Individualus namas su negyvenama mansarda apšiltintas 30 cm Paroc min. vata, bet šiluma greit išgaruoja iš pirmo aukšto. Noriu dėti ant min. vatos dar kokius 20cm polistirolo. Ar to pakaktų? O gal du sluoksnius polistirolo po 15 cm, kad persidengtų ir nebūtų plyšių?
Noriu apšiltinti medinę perdangą naujam namui. Dabar yra sudėti 5x25 skersai blankės. Kas 60cm. Koks būtų geriausias būdas apšiltinti? Ar pūsti tarp blankių poliuretano putas 25cm ir ant viršaus dėl garso dėti dar 10 ar 15 cm akmens vatos? Stogas skardinis, nešiltintas. Ar užtektų tokio 'sumuštinio'? Kokią klasę atitiktų?
Ar galima termoputas purkšti iš vidaus? T.y. tarp mūro ir gipso kartono esantį tarpą? Ar neįsiveis pelėsis tokiu atveju?
Betoninės perdangos nešildomoje palėpėje šiltinimas, kad sumažinti šiluminius nuostolius. Šiuo metu palėpės grindys apšiltintos 8-12cm (yra vietomis nepilnai pripildyta) spaliais ir ant viršaus uždėta MDP. Galvojama arba ant viršaus montuoti karkasą ir šiltinti 10-15 cm vatos arba pašalinti MDP ir paaukštinti grindis dar ~15cm ir naudoti birią ekovatą. Ar geresnis sprendimas viską pašalinti ir rinktis kitą apšiltinimo sprendimą? (be to stogas apšiltintas vata 10-15cm)
Gyvenu alytnamyje ir nusprendžiau apsišiltinti II aukšto sienas bei lubas iš palėpės pusės. Esmė yra tame, kad gyvenama patalpa antrame aukšte yra tokiame kaip iš storos faneros sukaltame kupole. Už kupolo sienų eina negyvenamos patalpos - palėpė. Kaip reikėtų teisingai apšiltinti tas sienas ir lubas, kad neprisidaryti vėliau problemų? Labiausiai bijau, drėgmės besikaupiančios sienose. Kaip parodyta nuotraukoje, mąstau, kad pirmą reiktų užpūsti mažas ertmes sandarinimo putomis, tada dėti 100mm mineralinės vatos ir uždengti apšiltinimo vatą garo ar vėjo plėvelę, dėl kurios kyla didžiausias klausimas. O gal mano sumanymas iš vis nesąmoningas. Beje stogas nėra šiltintas, gal nesivarginti ir bandyti stogą šiltinti?
Gal kas galit pasidalinti patirtimi, o ne nuogirdom dėl rąstinio namo apmūryto plytomis oro tarpo užpildymo? Kokia medžiaga tam tinkamiausia nepakenkiant rąstams?
Pas mus situacija su grindimis labai panaši, kaip ir aprašytoje situacijoje t.y. ant betono padėtas paklotas ir laminatas. Kaip rekomenduotumėte spręsti šalčio problemą? Iš rūsio nėra šansų apšiltinti, nes labai žemos lubos ir kaimynai nesutiks. Ar galima dėti ant perdengimo PIR plokštę ir ant jos tiesiai dėti laminatą? Ar galima dėti PIR plokštę ir kitus reikalingus sluoksnius tiesiai ant seno laminato? Namas labai senas, butas pirmame aukšte, po juo šalti rūsiai. Labai reikalingas kažkoks, kad ir trumpalaikis sprendimas, nes grindys labai šaltos ir jaučiasi drėgmė bute.
Senos statybos plytiniame name oro tarpai buvo užpildyti polesterolio burbuliukais. Kai dariau vidaus remonto darbus pragręžus sienas jie byrėdavo vidun, o įsielektrinę visur prilipdavo.. akivaizdu, kad sienoje jie nesusirišę. Norėjau paklausti kaip juos pašalinti iš sienų tarpų, nes apšiltinimo efektyvumas jų abejotinas, norisi tarpus užpildyti normaliai, kad ir termoputomis. Vienoje firmoje ekspertas sakė nieko šalinti nereikia, pūsti putas ant viršaus. Logiškai mastant tai gi tas polestrolis niekur nedings, jei putomis užpūsi ir bus siena tada 80 proc. polesterolio burbuliukų ir 20 proc. termoputos. Gal kokį patarimą kas turite? Ar įmanoma tą polesterolį be didelių ardymų pašalinti?
Yra senos statybos medinis namas. Dabar ant perdangos supilti spaliai. Kuo ir kaip būtų geriausia apšiltinti perdangą, kad sulaikyti šilumos pabėgimą? Spaliai mano supratimu šiandien dienai nekoks pasirinkimas. Sienas planuoju apšiltinti vata ir naujomis dailylentėmis. Namas ne nuolat gyvenamas.
Rasoja vidinės sienos (gelžbetoninis vainikas), sienų storis 25 cm. Lauko siena bus apšiltinama kitais metais. Kaip įsirengt kambarį (sienos bus dažomos), kad nepakenktų drėgmė? Ar padėtų sprendimas per žiemą išorinę sieną (gelžbetoninį vainiką) apšiltint?
Pirkom sodo namą. Galvojom šiltinti iš vidaus, bet dauguma nepataria, nes pelys ir pan. Namas mūrinis. Vidus iškaltas tom sovietinėm lentutėm. Jei jas pakeistumėm gipsu, be šiltinimo turbūt jau nepradės pelyt. Pavasarį oro tarpą šiltinsim. Šildymas name oras-oras.
Norime šiltinti šlaitinį stogą iš vidaus. Namas 1966 m. statybos, stogas keistas, skardinis. Tarpai tarp gegnių apie 1,20 cm, gegnės sudėtos 120×50 mm išmatavimų, stogas apie 115 kv. Kyla klausimas ar gerai bus tokius tarpus šiltinti akmens vata, dar gal gegnes pastorinant iki 150 ar 200 mm ar reiks kitomis medžiagomis naudotis, pvz. ekovata, putomis? Ar būtų kažkoks kitas būdas? Kiek klausėme, tai yra skirtingų nuomonių. Bus gyvenama antrame aukšte.
Su kuo geriau apšiltinti apie 80m² medines lubas iš viršaus? Namas mūrinis, apšiltintas.
Senas medinis namas apmūrytas, norėčiau šiltinti perdangą. Vietomis supilti spaliai, vietomis šlakas ir ant viršaus vata sudėta. Kokiu būdu būtų geriausiai šiltinti ir kaip paruošti? Spaliai, šlakas juos palikti ar viska išvalyti?
Daugiabutyje, pirmame aukšte, galvoju apie grindų įrengimą. Prieš pradedant remontus buvo paklota 10cm putoplasto, o ant viršaus 5cm medžio lentos. Toks variantas nėra tinkamas, nes norisi taip aukštai nekelti grindų lygio. Rūsyje yra pakankamai šilta. Ką patartumėte kloti ant grindų, kad išgauti maksimaliai šilumos be grindų lygio pakėlimo?
Gyvenu alytnamyje, pirmas aukštas blokinis, antras aukštas medinis. Atsikrausčius nebuvo kitos išeities kaip tik apšiltinti pirmo aukšto sienas iš vidaus. Sienas apšiltinau 5 cm putų polistirolu (kai kur 10cm), o lubas 10 cm akmens vata. Dabar apšiltinau namą iš lauko 18 cm putų polistirolu. Siena atrodo taip: einant iš vidaus į išorę. 1. 5 cm putų polistirolas 2. blokas 25 cm (10cm blokas 5 cm stiklo vata 10 blokas, kai kur 8 cm blokas, 8 cm stiklo vata, 9 blokas). 3. 5cm medinis karkasas + polistirolas 4. 10 cm persidengiantis karkasas + polistirolas 5. 3cm polistirolas 6. 2 cm ventiliuojamas oro tarpas 7. Dailylentės. Sakykite prašau, ar man reikia plėsti iš vidaus padengtą apšiltinimą? Jei ne, kokia sienos šiluminė varža?
Šlaitinis stogas apšiltintas vata, uždėta garo izoliacinė plėvelė, bet lubos bus lygios gipsinės. Klausimas ar reikia papildomai šiltinti tarpus tarp perdangos gegnių? Palėpė bus nenaudojama.
Noriu apšiltinti rąstinį namą polistirolu ir aptinkuoti, ar gerai darysiu?
Ruošiuosi apšiltinti namo pamatus poliuretano putomis. Rūsio nėra. Pagrindinis namas turi pamatus, o pristatyti priestatai turi gręžtinius pamatus. Klausimas būtų toks, ar užpurškus putas ant pamatų, reikia kažką ant viršaus dar dėti, ar užtenka tik užpilti žemėmis ir tiek? Antras klausimas, ar pamatai turi matytis užpilus žemėmis, ar žemes sulygint su pamatų viršumi?
Norime apšiltinti 15 metų senumo rąstinį namą. Dilema - poliuretano putos ar ekovata? Pagal DUK atsakymus, netgi vien iš Ekspertai.lt visai nebeaišku- vienu atveju tvirtinate, kad geriausia ekovata, kitu - kad poliur. uždarų porų putos. Dar iš kitų girdėjau, kad uždarų porų putų tiesiai ant rąsto purkšti negalima, reikia dėti bent nedidelį atvirų porų sluoksnį, o ant viršaus jau uždarų. Kaip iš tiesų? Vėlgi, koks sluoksnis duoda kokį efektą, nes langų "sukišti" giliai nesinori. Juk ant putų dar norėsime dailylentes kalti.
Daugiabučio namo statyto iki 1940 metų sienos yra labai storos, cokolio dalyje 105 cm manau, kad netikslinga jas šiltinti. Iš praktikos žinau, kad tokiose sienose tvarkomi įtrūkimai, įmūrijamos suskilusios plytų dalys ir užtinkuojama. Didžiausia blogybė tai netinkamai sutvarkyti latakai, lietvamzdžiai, nekokybiškai atlikti skardinimo darbai, parapetai uždėti ant nesutvarkytų sienų. Sienos dėl pastoviai besilaikančios drėgmės, kritulių įmirkusios, drėgnos jas užklijavus plokštėmis drėgmė greitai neišgaruos. Tačiau bendrija rengiasi rinktis sienų šiltinimą polistirolu. Ką patartumėte Jūs?
Gyvenu 70 kv.m šlakiniame name. Gyvenamam namui virš 60 metų. Norėčiau paklausti kokiu būdu geriausia apšiltinti tokį namą?
Noriu apšiltint namą iš išorės. Vėdinamasis fasadas. Neapsisprendžiu ar ekovata šiltint (sako sukrenta), ar putomis (sako trūkinėja). Padėkit, prašau, išspręst tą dilemą.
Kuo apdoroti sienas dviejų plytų mūriniame name, kad nedrėktų sienos? Oro tarpas užpildytas termo puta, bet sienos vis tiek drėksta.
Planuojamas apšiltinti plokščias stogas iš vidaus su mineraline vata. Esamas stogas - gegnės 250mm, OSB, 50mm kieta vata ir bitumas. Kadangi jau yra bitumas ir iš lauko neapšiltinsi, bus šildoma iš vidaus. Iš lauko pusės bus sudėtos ventiliacijos grotelės ir rotaciniai ventiliacijos kaminėliai. Iš vidaus 100mm tarpas nuo OSB, toliau difuzinė (trisluoksnė) plėvelė. Po difuzine plėvele 150mm vata. Norint dar sudėti 200 vatos iš lubinių profilių bus padarytos juodlubės. Juodlubės tvirtinsis prie gegnių ir tarp profilių bus sudėta vata. Ant juodlubių profilių tvirtinsis garo izoliacija. Kokias matote galimas klaidas? Ar matote kitus apšiltinimo variantus, kai jau yra užlydytas bitumas?
Kuo skiriasi Knauf vata nuo ekovatos? Norim apšiltinti palėpės grindis.
Jei namas dvišlaitis, o palėpė bus šalta, t.y. šiltinama perdanga, bet ne stogas, mūro skliautai (trikampiai), sienos apšiltinti iš lauko pusės. Ar papildomai reikia šiltinti dar skliautus iš vidaus, ar užtenka tik perdangos?
Dviejų aukštų gyvenamasis namas mūrytas iš akytojo betono blokelių, iš išorės apšiltintas 15 cm storio EPS 70 polistireno plokštėmis. Dėl polistireno plokščių klijavimo taškiniu būdu (o ne jų perimetru ar visu plotu) tarp sienos ir polistireno susidarė 1-3 cm tarpas, lemiantis pastato nesandarumą. Mūras yra nesandarus, o per vidinę sienos dalį įšilęs oras kyla į viršų ir per įvairius smulkius nesandarumus pastogėje išsineša šilumą. Fasadą remontuojant, išorinę apdailą (klinkerio plyteles) nuardysime. Kokiomis termoputomis (ar kita medžiaga) ir kokiu būdu, kas kokį atstumą putos turėtų būti pripurškiamos tarp sienos ir polistireno plokščių? Gal yra galimybė tarpą užpilti kokia tai skysta ir sustingsiančia sandarinančia medžiaga?
Yra keturšlaitis stogas su išsikišusiais langais. Noriu apšiltinti patalpas ir įsirengti kambarius. Problema, kad nedaug vietos yra langų "būdos" apšiltinimui. Tik 10cm. Gal yra kokia padidintos varžos ar pan. vata, kad nereikėtų perdarinėti visų langų konstrukcijos? Ar tiktų vata su folija?
Noriu sužinoti ar didelę dalį šilumos prarasiu, jeigu šiltinsiu polistirolu rūsio sieną nuo cokolio iki sudėtų trinkelių apie namą, tai yra neįkasinėsiu į žemę? Rūsio sienos aukštis virš trinkelių 70cm. Ar toks apšiltinimas bus kiek naudingas? Gal yra panašių pavyzdžių?
Ar apsimoka šiltinti pamatus, kai nėra rūsio, bet pats visas namas nebus apšiltintas, tik pamatai? Ir po to norisi įsivesti dujas, dabar kūrenamas malkomis. Ar apsimoka vesti dujas, jei tik pamatai apšiltinti, ar juos iš vis verta šiltinti?
Sveiki. Noriu šiltinti perdangą. Namas A++. Viršuje virš perdangos nešildoma palėpė susidėti daiktams ir t.t. Perdangos gegnės 20x6. Norėčiau sužinoti kuo geriau šiltinti, kad išgauti geriausią rezultatą nenaudojant storų PIR plokščių ir neprarandant centimetrų lubų aukštumui (10 cm dar galėčiau nuleisti su PIR).
Rąstinis vieno aukšto namas 1954 m. statybos, apmūrytas plytom. Ar galima pripurkšti oro tarpus putomis? Rąstai nekvėpuos? Kokia kaina galėtų būti?
Renovuojame seną rąstinį namą ir taip pat šiltinsime sienas iš išorės. Klausimas: Kas geriau, EKOVATA (šlapiu būdu) ar AKMENS VATA? Rąstinam namui (statytas 1930-1940).
Kaip apšiltinti gyvenamo medinio namo grindis jų neardant? Kokia kaina atliekamų darbų?
Naujos statybos namas, norima pasiekti A arba A+ energetinę klasę (kadangi rekonstrukcija), planuojama šiltinti perdangą iš apačios prisukant FF-PIR ALK plokštes, iš šaltosios palėpės pusės užpilti birią vatą Supafil. Klausimas, ar geras būtų toks sumuštinis? Jei geras, tai kokiu atstumu reiktų sutvirtinti PIR plokštes, kad atlaikytų vatą, ir kokie turėtų būti storiai sluoksnių t.y. PIR plokštės storis ir vatos storis cm, kad pasiekti A arba A+ klasę?
Kaip ir kuo reikėtų šiltinti pilnai įrengto, gyvenamojo namo šlaitinį stogą nekeičiant dangos (skardinės čerpės) ir negadinant kiek įmanoma vidaus apdailos? Taip pat planuose yra stoglangių įrengimas, nuo ko pradėti - šiltinimo ar stoglangių montavimo?
Sveiki. Slaitinis stogas. Skarda Clasik. Apsiltinta naujai 10+10 cm vata del garso izoliacijos. Ar galima papildomai apsiltinti atviru poru poliuretanu nededant garo izoliacines pleveles, ar butinai reikia uzdaru poru? Ir kokio storio sluoksniais reiketu siltinti? Namo energetinio naudingumo klase nesiekiama. Aciu
Ar namo pamatus reikia šiltinti iš vidaus ir lauko? Pamatai mūras, bus šildomos grindys, nerandu tikslios info, vienur rašo, kad geriau pamatus šiltinti iš vidaus ir lauko, kitur, kad užtenka tik iš lauko. Namas rūsio neturi.
Senos statybos medinio gyvenamo namo, nesildomos palepes t.y. ant auksto, uzpilta 13 cm medzio pjuvenos, stogas neapsiltintas. Kaip teisingai apsiltinti, kad is vidaus per lubas neiseitu siluma? Namas is lauko ispurkstas putom.
Ar pakaktų apšiltinti pamatą iš išorės 50mm xps putplasčiu? Be abejo būtų atlikta hidroizoliacija bitumine mastika paties pamato. Apšiltinus planuojama užarmuoti, gruntuoti ir dėti dekorą. Namas vieno aukšto, senos statybos. Pastebėta, kad pamatas iš vidaus rasoja. Ar geriau 100mm geoporas? Suprantama, kad geriau būtų 100mm xps, tačiau šeimos biudžetas ribotas.
Sveiki, stogas skardinis slaitinis ispurkstas atvirom ir uzdarom poliuretano putomis. Noretume dar stoga papildomai apsidelioti stiklo vata 10cm del garso izoliacijos. Ar galima is kart po profiliais deti vata? Ar reikalinga garo izoliacine plevele? Ar dedant is kart po profiliais vata nebutu blogai del apsvietimo? Kai kur galvojam nuleidineti lubas, kad nebutu slaitines, ar galima iskart vata deti ant gipso ar turi buti kuo arciau poliuretano putu ir stogo vata? Gal turit kokiu minciu, kaip geriau deti vata del garso izoliacijos. Aciu uz atsakymus.
Laba diena, Namo sienas esame apšiltinę putų polistirolu, kuris pasibaigia (remiasi) į aliuminę juostą. Dabar noriu apšiltinti pamatų dalį virš žemės. Prašau patarti, ar reikia nuimti aliuminę juostą prieš klijuojant polistireną ant pamato? Ar galima palikti kaip mažai įtakos darantį šalčio tiltą? Ačiū.
Gyvename daugiabučio namo pirmame aukšte. Butas kampinis, tad beveik visos sienos yra laukinės. Vienas kambarys iš šiaurinės pusės, tad viena siena ypač šalta ir drėgna. Šildymas centralinis. Ar įmanomas variantas pastorint šią sieną gipsu pakavojant vamzdžius? Ar šildami vamzdžiai viduje šildys orą ir mažiau drėgs siena? Ar reikia daryt ventiliacinę angą, kad šis tarpas kvėpuotų? Šiltint sienos iš vidaus neplanuoju.
Pastatas medinis apmūrytas 100mm fibo blokeliais. Oro tarpas tarp medžio ir blokelių apie 20cm. Sprendimas būtų toks, jog oro tarpą pripūsti ekovata. Klausimai būtų tokie: ar ekovata geriausias sprendimas šiltinant oro tarpą tarp medžio ir blokelių? Pripūtus tarpą, reikia apdirbti blokelius iš išorinės pusės, nes fibo blokelių vandens įgėris labai didelis. Užklijavus 5cm storio putų polistirolą, nuarmavus, nutinkavus visas "sumuštinis" kvėpuos? Kokia kitokia alternatyva vietoje putų polistirolo?
Noriu apšiltinti buto sieną iš vidaus, tačiau niekaip neišsirenku, kokias medžiagas naudoti. Putų polisterolis netraukia dėl pelėsio ir grybelio, tačiau pasirinkimo nėra daug. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte atlikti sienų šiltinimą iš vidaus?
Sveiki. Mes apšiltinome seną rąstinį namą iš lauko akmens vata ir apkalėm medinėm dailylentėm. Galvojam dar šiltinti 5cm iš vidaus. Bet daug kas pataria, kad iš vidaus nešiltinti, nes pradės pūti namas. Tai nežinom ką daryti, gal galite patarti? Be to viduje senas tinkas ir galvojame jo negrandyti ir tiesioj dėti ant viršaus... Ačiū už bet kokią informaciją.
Namas A++ mūrinis, bus fasadas dailylentės. Noriu padaryti sandarų namą. Sienų varža apie 8 ar geras variantas šiltinti putomis ar termovata? Kaip geriau?
Kaip tinkamai apšiltinti rąstinį namą, kad namas liktų „kvėpuojantis"? Šiltinsiu iš išorės. Jeigu dėčiau mineralinę vatą - reikėtų dėti ir plėvelę, kuri saugotų nuo vidaus garų ir tada namas liktų „nekvėpuojantis". Liktų ekovatos variantas – tik nelabai įsivaizduoju technologijos, kaip ji purškiama, tam reikia turėti spec įrankių? Ar ta vata purškiama tiesiai ant rąstų?
Kokiomis medžiagomis apšiltinti namą iš lauko pusės? Ar vidaus sienas lyginant gipso kartonu reikia montuoti plėvelę? Ar įrenginėjant perdangą reikia naudoti ir garo plėvelę? Namo lauko siena - iš baltų plytų, viduje - dujų silikatas.
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 389429 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3302
Iš viso buvo užduota 162042 klausimų