Pamatų šiltinimas – Patarimai

Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Yra poliniai pamatai, lieti ~2006 m. Apšiltinti prastai, todėl bus perdaroma. Pastato grindys šildomos (8 cm betonas), po jomis gilyn: celofaninė plėvelė, 5+5 cm EPS 100 polistirenas, išlietas vientisas betoninis sluoksnis. Kuo ir kaip pasiūlytumėte šiltinti pamatą, kad būtų galima pasiekti A++ ar bent A+ klasę?
Noriu šiltinti seno namo pamatus. Atkasus pamatus, matau, kad kampuose jie yra įleisti į žemę apie 80 cm, per vidurį tik apie 50 cm. Ar šiltinimą reikia dėti tiek, kiek pamatas, ar reikia leisti giliau, nei pamatas?
Planuoju iš lauko šiltinti seną rąstinį namą, tiek pamatus, tiek sienas. Kalbant apie pamatus, kadangi jie iš akmenų, galvoju apipūsti uždarų porų poliuretano putomis. Ir vis dėlto, labai noriu, kad iš lauko pamatas atrodytų akmeninis, todėl galvoju ant viršaus betonuoti plonais skeltais akmenimis (5-10cm storio, kaip jau išeis). Keli klausimai: 1. Ar ant poliuretano dar tepasi/dedasi bituminė mastika? 2. Ar ant poliuretano arba mastikos galėčiau betonuoti ir dėti tą antrą plokščių, plonų akmenų sluoksnį? Ar reiktų papildomo tvirtinimo? Kaip visa tai gražiai užbaigti pamato viršuje? 3. Jei poliuretanas netinka, tai kaip apšiltinti akmeninius pamatus, kad iš lauko galėčiau vėl plonai pabetonuoni akmenimis?
Laba diena Prašome pakomentuoti, kaip teisingai apšiltinti pamatus atnaujinant (modernizuojant) daugiabučius namus. Atkasus senus pamatus matomi dideli plokštumų nelygumai, kaip turi būti tepamas klijų sluoksnis ant šiltinimo medžiagos?
Ar didelė nauda bus, jei pamatą apšiltinsiu iš vidaus? Bus ir iš lauko apšiltinta. Seno namo pamatai. Ar nelabai didelis skirtumas bus apšiltinus iš vidaus?
Kaip geriausia apšiltinti seno, bet gerai išsilaikiusio rąstinio namo pamatus? Cokolis (pamatas virš žemės) aukštas, apie 0,5 metro, tuščia ertmė vasaros sezonu ventiliuojama per groteles cokolyje (žiemą grotelės užkemšamos, kad šaltis "nepagautų" pasieniais einančių dujinio šildymo vamzdžių). Kokios izoliacinės medžiagos būtų geriausia, kokio storio, kiek giliai įkastinos ir pan.? Turbūt tuo pačiu būtina ir hidroizoliacija, naujas drenažas?
Nupirkome namą 2006 metų statybos. Sienos apšiltintos 10 cm storio polisteroliu, stogas nėra tobulas, yra sudėtos vatos, bet nebuvo nieko izoliuota. Teko pačiam lipti ir kiek maksimaliai izoliuoti, kad nebūtų skersvėjo. Namo cokolis yra apšiltintas, tačiau po žeme pamatas neapšiltintas. Name grindinis šildymas. Pačios grindys nėra apšiltintos. Šildymas dujomis. Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau? Jei uždėti storesni sluoksnį vatos stogo palėpeje, ar padės šis variantas? Nes šiltinti pamato pilnai nėra galimybės, nes kai kur yra laiptai, kitur sandėliukas. Ar dalinai, kur eina iškasti pamatus ir apšiltinti, pagerintų situaciją ar neverta į pamatus lįsti, kadangi ne visur yra prieigos? Namas ant kalniuko. Palyginus pro kur labiau išeina šiluma, ar pro stogą ar pro pamatus. Gal geriau apšiltinus palėpę, uždėjus ten didesnį storį vatos pagerins situaciją, jei pamatai nebus apšiltinti?
Ruošiuosi apšiltinti namo pamatus poliuretano putomis. Rūsio nėra. Pagrindinis namas turi pamatus, o pristatyti priestatai turi gręžtinius pamatus. Klausimas būtų toks, ar užpurškus putas ant pamatų, reikia kažką ant viršaus dar dėti, ar užtenka tik užpilti žemėmis ir tiek? Antras klausimas, ar pamatai turi matytis užpilus žemėmis, ar žemes sulygint su pamatų viršumi?
Noriu sužinoti ar didelę dalį šilumos prarasiu, jeigu šiltinsiu polistirolu rūsio sieną nuo cokolio iki sudėtų trinkelių apie namą, tai yra neįkasinėsiu į žemę? Rūsio sienos aukštis virš trinkelių 70cm. Ar toks apšiltinimas bus kiek naudingas? Gal yra panašių pavyzdžių?
Ar apsimoka šiltinti pamatus, kai nėra rūsio, bet pats visas namas nebus apšiltintas, tik pamatai? Ir po to norisi įsivesti dujas, dabar kūrenamas malkomis. Ar apsimoka vesti dujas, jei tik pamatai apšiltinti, ar juos iš vis verta šiltinti?
Ar namo pamatus reikia šiltinti iš vidaus ir lauko? Pamatai mūras, bus šildomos grindys, nerandu tikslios info, vienur rašo, kad geriau pamatus šiltinti iš vidaus ir lauko, kitur, kad užtenka tik iš lauko. Namas rūsio neturi.
Ar pakaktų apšiltinti pamatą iš išorės 50mm xps putplasčiu? Be abejo būtų atlikta hidroizoliacija bitumine mastika paties pamato. Apšiltinus planuojama užarmuoti, gruntuoti ir dėti dekorą. Namas vieno aukšto, senos statybos. Pastebėta, kad pamatas iš vidaus rasoja. Ar geriau 100mm geoporas? Suprantama, kad geriau būtų 100mm xps, tačiau šeimos biudžetas ribotas.
Laba diena, Namo sienas esame apšiltinę putų polistirolu, kuris pasibaigia (remiasi) į aliuminę juostą. Dabar noriu apšiltinti pamatų dalį virš žemės. Prašau patarti, ar reikia nuimti aliuminę juostą prieš klijuojant polistireną ant pamato? Ar galima palikti kaip mažai įtakos darantį šalčio tiltą? Ačiū.
Su kuo pritvirtinti putų polistirolą prie pamato? Kiek giliai įkasti šiltinant?
Pasistatėme namą, bet neapšisildėme pamatų. Pamatams padarytas 20 cm padas ir sudėtos dvi eilės pamatinių blokų. Bendras pamatų gylis yra 1,40 m, virš žemės dar iškelta apie 40 cm. Namo apdaila - skaldytos plytos. Kaip ir kokiomis medžiagomis, šiuo atveju, apšiltinti ir hidroizoliuoti pamatus.
Norėčiau jūsų patarimo. Planuoju šiltinti pamatą. Pagal projektą rostverkas šiltinamas geoporas EPS100, 10 cm. Ar reikia papildomai tepti hidroizoliaciją ant pamato prieš klijuojant polistirolą? Kokia darbų seka?
Noriu apšiltinti pamatus iš vidaus. Kokiomis medžiagomis ir kaip tai atliti?
Noriu apšiltinti pamatus seno namo. Bėda tame, kad tik 30 cm po žeme yra lygus paviršius, o žemiau pamatas darytas iškasus duobę ir pripylus betono ir akmenų, todėl išores paviršius nelygus, tad su plokšte apšiltinti nepavyks. Kaip pasielgti su tuo žemesniu sluoksniu, nes skaičiau, kad min 60 cm pamato apšiltinimas turi būti. O gal užteks ir 30 cm.? Nes grindys 50 cm virš žemės, grindis apšiltinantis polistirolas 30-40 cm nuo žemės paviršiaus?
Norint apšiltinti namo pamatus (namas be rūsio), kiek cm reikia apšiltinimo medžiagą (konkrečiai polistirolą) leisti į žemę (nuo grunto lygio)?
Kokiame gylyje užkasti drenažinę membraną? Pamatus šiltinsiu 1 m, drenažine membrana juos apklosiu nuo rostverko viršaus. Tai membraną 1 m gilyje užkasti ar padaryti nuolydį kažkokį?
Namo be rūsio pamatus apšiltinau 5 cm. polistiroliu EPS100. Ar tokio sluoksnio pakanka? Kas pasikeis, jei apšiltinsiu 10 cm polistiroliu? Grindys iš apačios apšildytos 10 cm. polistiroliu.
Statausi namą, pamatai juostiniai su padu. Kokia medžiaga geriau būtų apšiltinti pamatus ir ar reikia apšiltinti iki pamato apačios? Tuo pačiu, kokio storio putų polistirolu reikia apšiltinti grindis?
Nutariau, jog gręžtinius pamatus šiltinsiu taip: Pamatų išorė Ekstruzinis polisterolas 10cm, pamatų vidus 5cm EPS100 pamatų apačia 5cm Ekstruzinis polisterolas. Tad sakykite, ar pamatams reikalinga kažkokia papildoma hidroizoliacija ar drenažinė membrana? Ką papildomai reikėtų pasidaryti šiltinant ekstruziniu polisteroliu pamatų išorę? Ar užtektų tik šio polisterolio ir daugiau jokių hidroizoliacijų nereikia?
Ar reikia šiltinti pamatus statomam 1-o aukšo karkasiniam namui? Jei taip, tai kokio storio šiltinimą ir iš kurios pamato pusės (namo vidaus ar išorės) reikėtų dėti? Ar užtenka putų polistireno plokštes prispausti ir užkasti, ar reikia priklijuoti?
Laba diena, noriu apšiltinti seno namo pamatus. Yra rūsys, jis po žeme yra 165cm, likusi dalis virš žemės. Ar reikia šiltinti visus 165cm? Kiek cm reikėtų šiltinti žemyn po žeme?
Ar reikia šiltinti namo be rūsio pamatus? Gruntas geras - žvyras. Pamatai blokiniai. Projekte numatyta polistirolas 2 vnt po 5 cm EPS 80 iš lauko, ir 5 cm iš vidaus. Visos firmos siūlo skirtingus produktus pamatams šildyti : Geoporą EPS 100, Šiloporą EPS 100, Finfoam EPS 300, tenoporą ESP 100, kiti sako XPS .... Meistras sako, kad šildyti iš vidaus nereikia, tik iš išorės ir jokios izoliacinės plėvelės nereikia, nes pamatai ant kalno ir geras gruntas.
Kiek pamatus atkast ir kokias medžiagas geriausia naudoti pamatų šiltinimui?
Norėčiau sužinoti, koks skirtumas tarp stiroduro ir polistirolo šiltinant pamatus.
Kaip teisingai apsiltinti senus pamatus is isores? Atkasus iki galo, paaiskejo, kad pamatų blokai sudeti labai nelygiai (nelygumai apie 5 cm). Planavau tepti hidroizoliaciją ir klijuoti ekstruzinį polistirolą 2-3 cm. Drenažas padarytas geras-rūsys nedrėksta, tik kai kur peršąla sienos. Pamatai iškilę virš žemės 100-130 cm, po žeme apie 150-180 cm. Pagrindinė problema iškilo dėl sandaraus polistirolo prigludimo prie pamato ir kiek giliai po žeme klijuoti polistirolą.
Ar reikia palikti tarpą tarp šiltinamo putų polistirolu namo pamato (cokolio) ir trinkelių? Jei reikia, tai kodėl ir kokio pločio?
Kaip taisyklingai apšiltinti pamatus iš lauko pusės? Ar ant pamatų užklijuota „Midos” hidroizoliacija tam netrukdys?
Pasistatėme namą, bet neapšiltinome pamatų. Pamatai iš pamatinių blokų. Kaip šiuo atveju apšiltinti pamatus, kai namas jau pastatytas.
Ar būtina šiltinti pamatus gilyn iki 1 m, jeigu iš lauko pusės planuoju šiltinti iki 60 cm į žemę, o iš vidaus bus šildomos grindys ir šildysis 10 cm.
Kaip geriau apšiltinti seno mūrinio pastato pamatus? Pamatai sumontuoti iš gelžbetonio blokų.
Domina pamatų šiltimas. Kur geriau dėti drenažinę membraną, ar ant pamato ir tada puta, ar ant pamato puta ir tada drenažinė membrana?
Statome 20 cm storio rąstinį namą. Ar būtina šiltinti pamatus?
Norėtume šiltinti pamatus sename name, kuriame turime įsirengę kambarį, pusrūsis yra 1,9 m (1,6 metro į žemę ir 0,30 metro virš žemės su langais). Koks yra efektyviausias senų pamatų šiltinimas ir iki kokio gylio leisti apšiltinimą?
Seno namo pamatai yra iš akmenų, viduje pelyja sienos. Kaip apšiltinti ar apsaugoti nuo drėgmės pamatus?
Individualiam namui pasistatėme pamatus. Juos projektavusi įmonė betonuodama rostverką po apačia nepaklojo polistireno. Statybininkai, apšiltinantys pamatus, tvirtina, jog reikia atkasti ir pakišti po rostverku polistireną. Ar tai daryti būtina?
Norėjau pasiteirauti kaip ir kokiomis medžiagomis geriausia būtų šiltinti pamatus. Pamatai gręžtiniai. Iš vidaus numatyta 5cm, iš išorės 10cm. Ar reikia papildomai kokių plėvelių hidroizoliacijai? Ar galima su klijais tvirtini? Namas vieno aukšto.
Noriu apšiltinti seną plytinį namą. Noriu dėti vatą, o apdailą mišrią (tinkas, medis). Kokio storio turėtų būti šiltinamo sluoksnis? Taip pat noriu apšiltinti pamatus (rūsio nėra, pamatai negilūs, pirmo aukšto visame plote įrengtos šildomos grindys). Ar pamatams pakaks 5 cm? Dabartinė sienos detalė atrodytų taip: plyta, oro tarpas su šlaku, vėl plyta.
Pilu namui pamatus ir galvoju pilant dėti putplastį iš lauko pusės. Ar reikia dėti smeiges prie betono, ar ir taip prikibs?
Kaip izoliuoti pamatus, kad nedrėktų rūsio sienos ir nesusidarytų pelėsis?
Kuo geriausiai šiltinti gręžtinius pamatus? Pamatai yra be rūsio.
Ar pamatus geriau apšiltinti iš išorės ar vidaus. Ar pamatus reikia šiltinti tik esančius virš žemės, ar reikia atkasti. Ir jei atkasti tai kokio gylio.
Ar apšiltinant karkasinio namo pamatus iš lauko 5 cm storio putplasčiu iki kurios vietos reikia juos šiltinti: ar tik patį pamatą, ar galima ir maždaug 10 cm uždėti ant medžio? Ar tai bus blogai ir pradės pūti apatinio rąsto apačia, kuri uždengta putplasčiu?
Turiu seną sodo namelį, per jo pamatus pradėjo sunktis vanduo. Noriu izoliuoti ir apšiltinti pamatą. Žadu nutepti jį Dysperbit mastika, tada klijuoti ant jo putplastį, o ant putplasčio smeigėmis prisegti korį. Už kokių 20 cm nuo visos izoliacijos pakločiau drenažą. Ar mano pasirinkta pamatų izoliavimo ir apšiltinimo darbų seka tinkama?
Alytnamis tipo namas yra apmūrytas, pamatai virš žemės apie 1 m., plytos iš pamatų išeina 5 cm. Kaip apšiltinti pamatą?
Kuo rekomenduotumėte hidroizoliuoti ir apšiltinti pamatus iš vidaus? Pastatytas pastatas šlaite, kiekvienais metais, kai prasideda šalčio pasitraukimas, visas vanduo (krituliai ir ištirpęs sniegas) geriasi iš lauko per betono pamatus į vidaus patalpą. Jei tik būtų įmanoma iš laukinės pusės atkasčiau pamatus ir juos kuom nors izoliuočiau, bet, deja, šlaitas per daug status, užtat noriu izoliuoti pamatus iš vidaus ir dar papildomai apšiltinti.
Ar verta šiltinti namo pamatus putplasčiu, jeigu vėliau bus apšiltintos grindys vata arba putplasčiu?
Renovuojame sena rąstinį namą, kuris stovi ant akmenų. Jų lygis su lyg žemės paviršiumi. Kai kurie akmenys nuo sienos atitolę apie 40cm. Po akmenimis - betoninė pagalvė. Norime apšiltinti namo sienas 15cm ekoputomis ir apšiltinti pamatus. Kokiame gylyje geriausia daryti apšiltinimą? Kokiu būdu ir kokiomis medžiagomis apšiltinti skirtingo dydžio ir išsikišimo akmenų padą?
Ar reikia apšiltinti pamatus, jei nėra rūsio? Namas mūrinis, pamatai monolitiniai.
Kokiomis medžiagomis apšiltinti pamatus? Jie aukšti, atkasėme juos iki 1 m gylio.
Domina pamatų šiltinimas rąstiniam namukui. Skaičiau, kad klasikinis pamatų šiltinimas daromas iš išorės. Tačiau mūsų namo pamatas buvo neteisingai išlietas - atsikišęs į išorę, o ne i vidų. Ketinu apšiltinti vidinę pamato pusę, ar tai būtų teisinga? Taip pat rengiamės betonuoti grindis ant grunto. Kokiame lygyje nuo pamato būtų geriausia jas įrengti?
Šią karštą vasarą "aptikau", kad rūsio grindys rasoja. Rūsio grindų rasojimas prasideda pamatų ir rūsio grindų sandūros kampe ir laikantis aukštai oro temperatūrai, kaip buvo šią vasarą "sėkmingai" plečiasi į rūsio gilumą. Namo pamatai - pamatiniai blokai. Pamatai neapšiltinti. Ar pagelbėtų pamatų arba rūsio sienų apšiltinimas iš vidaus? Gal kas galite pasiūlyti šios problemos sprendimą?
Domiuosi seno namo, statyto tarpukariu, pamatų apšiltinimu. Ar purškiamos poliuretano putos tinka tokiam namui? Kokia apdaila turėtų būti pamatams taikant tokį šiltinimą? Ar brangus toks šiltinimas?
Statau namą, pamatai poliniai, o rostverkas iš pamatinių, blokelių. Kilo klausimų dėl rostverko šiltinimo iš apačios. Projekte numatyta rostverko apačią šiltinti 5 cm XPS. Kaip ir viskas tvarkoje, bet išgirdau nuomonę, kad po apačia, XPS netgi negalima dėti, neva tai jis yra per kietas šitam reikalui. Žiemos metu, šaltukas gali kilstelt pamatą, o XPS yra kietas, ir pamate gali atsirast įskylimų. Tarp polių neplanuoju nieko atskirai tankinti, planuoju dėti tiesiai ant natūralaus grunto, kuris mano atveju yra ilgai nusistovėjęs juodžemis. Taigi, ar galima, mano atveju gręžtinių pamatų apačioje dėti kaip projekte numatyta XPS 5cm?
Noriu apšiltinti pamatus EPS 100 hydro. Ar reikalinga papildomai membrana?
Namui netrukus bus dengiamas stogas. Kada patartumėte apšiltinti namo pamatus iš išorės, įrengti drenažą ir lietaus kanalizaciją? Po fasado šiltinimo? Ar galima atlikti šiuos darbus?
Apšiltiname namo pamatus iš išorės ir nežinome ką daryti su betoniniais laiptais į pagrindinį įėjimą (sveria matyt kokias dvi tonas), kurie yra prigludę prie pamato. Ar verta bandyti juos kaip nors patraukti ir apšiltinti pamatus tvarkingai, ar vis tik galima apeiti sistemą, kad šiltinimas nenueitų veltui?
Bus statomas karkasinis namas su rūsiu. Rūsys monolitinis, su plokščių perdanga. Norėčiau sužinoti kiek reikia apšiltinti po rūsio grindimis rūsio sienas ir perdangą iš viršaus, kad atitiktų A klasę? Ir kiek, kad atitiktų A+? Po rūsiu galvoju dėti EPS200, sienoms iš išorės EPS100, o ant perdangos EPS150.
Šiltiname namo pamatus iš vidaus su EPS 100 polistirolu. Ar reikia šiltinti namo vidinių sienų pamatus (yra kelios laikančios sienos namo viduje)? ir kaip šiltinti ties garažo vartais, ar nebus pažeistas polistorolis įvažiuojant automobiliu?
Kokią iš tiesų reikia kloti po rostverku su poliniais pamatais? XPS 300 ar tiesiog paprastą baltą EPS? Vis randu skirtingas nuomones, atliktus darbus, tai kaipgi iš tiesų?
Kiek teko matyti atliekamus rostverko įrengimo darbus, dedama 5cm puta po juo, tarkim XPS 300. Ar galima dėti 10cm, ar bus nuo to geriau, ar tik pinigų švaistymas?
Noriu apšiltinti iš išorės jau esamus pamatus. Tarp pamatų blokų (blokai po 10 cm) dėta 10 cm putų polistirolo. Iš išorės pamatai buvo apklijuoti toliumi. Norėčiau atkasti ir sutvarkyti. Kokias galima naudoti medžiagas, kad apsišiltintų ir izoliuotųsi nuo drėgmės pamatas, neišeinant cokoliui plačiau nei namo siena?
Kaip reikia apšiltinti ir sutvarkyti pamatus, kai ties namo kampu yra paviršinio vandens šulinys? Drėgsta ir pelija sienos. Kaip reikėtų izoliuoti, nusausinti, sutvarkyti pamatus atkasus iš išorės?
Prasidėjo pamatų įrengimo darbai. Viską atlieka įmonė, ir kol pamatai įrenginėjami (gręžtiniai poliniai), noriu apsispręsti dėl jų apšiltinimo. B klasės energingumo namas. Kiek domėjausi, tai geriausia pamatams iš išorės būtų atlikti šiuos veiksmus: 1. Hidroizoliacija 2. Ekstruzinis polistirolas XPS 3. Uždengiama drenažinė membrana. 4. Įrengiamas drenažas Tačiau dar kyla klausimų. Ar visa eiga yra tvarkinga? Ar užtektų išorėje 10cm ekstruzinio polistirolo? Kokią šiltinimo medžiagą ir storį pasirinkti pamatų vidinėje pusėje šiltinti (ir ar verta?) ir taip pat apie grindų šiltinimą ką pasirinkti. Šildymas bus grindinis. Sklepo nėra, namas vieno aukšto.
Ar galima šiltinti pamatus iš išorės putų polistirolu EPS70 20 cm?
Norėčiau plačiau sužinoti apie pamato šiltinimą xps putplasčiu. Nors ir turiu drenažą, į rūsį sunkiasi vanduo. Šildant xps plokštėmis hidroizoliacija nebūtina? Tik membrana?
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399960 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167737 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 65 specializuotų įmonių