Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Ruošiuosi apšiltinti namo pamatus poliuretano putomis. Rūsio nėra. Pagrindinis namas turi pamatus, o pristatyti priestatai turi gręžtinius pamatus. Klausimas būtų toks, ar užpurškus putas ant pamatų, reikia kažką ant viršaus dar dėti, ar užtenka tik užpilti žemėmis ir tiek? Antras klausimas, ar pamatai turi matytis užpilus žemėmis, ar žemes sulygint su pamatų viršumi?
Noriu sužinoti ar didelę dalį šilumos prarasiu, jeigu šiltinsiu polistirolu rūsio sieną nuo cokolio iki sudėtų trinkelių apie namą, tai yra neįkasinėsiu į žemę? Rūsio sienos aukštis virš trinkelių 70cm. Ar toks apšiltinimas bus kiek naudingas? Gal yra panašių pavyzdžių?
Ar apsimoka šiltinti pamatus, kai nėra rūsio, bet pats visas namas nebus apšiltintas, tik pamatai? Ir po to norisi įsivesti dujas, dabar kūrenamas malkomis. Ar apsimoka vesti dujas, jei tik pamatai apšiltinti, ar juos iš vis verta šiltinti?
Ar namo pamatus reikia šiltinti iš vidaus ir lauko? Pamatai mūras, bus šildomos grindys, nerandu tikslios info, vienur rašo, kad geriau pamatus šiltinti iš vidaus ir lauko, kitur, kad užtenka tik iš lauko. Namas rūsio neturi.
Ar pakaktų apšiltinti pamatą iš išorės 50mm xps putplasčiu? Be abejo būtų atlikta hidroizoliacija bitumine mastika paties pamato. Apšiltinus planuojama užarmuoti, gruntuoti ir dėti dekorą. Namas vieno aukšto, senos statybos. Pastebėta, kad pamatas iš vidaus rasoja. Ar geriau 100mm geoporas? Suprantama, kad geriau būtų 100mm xps, tačiau šeimos biudžetas ribotas.
Laba diena, Namo sienas esame apšiltinę putų polistirolu, kuris pasibaigia (remiasi) į aliuminę juostą. Dabar noriu apšiltinti pamatų dalį virš žemės. Prašau patarti, ar reikia nuimti aliuminę juostą prieš klijuojant polistireną ant pamato? Ar galima palikti kaip mažai įtakos darantį šalčio tiltą? Ačiū.
Su kuo pritvirtinti putų polistirolą prie pamato? Kiek giliai įkasti šiltinant?
Pasistatėme namą, bet neapšisildėme pamatų. Pamatams padarytas 20 cm padas ir sudėtos dvi eilės pamatinių blokų. Bendras pamatų gylis yra 1,40 m, virš žemės dar iškelta apie 40 cm. Namo apdaila - skaldytos plytos. Kaip ir kokiomis medžiagomis, šiuo atveju, apšiltinti ir hidroizoliuoti pamatus.
Norėčiau jūsų patarimo. Planuoju šiltinti pamatą. Pagal projektą rostverkas šiltinamas geoporas EPS100, 10 cm. Ar reikia papildomai tepti hidroizoliaciją ant pamato prieš klijuojant polistirolą? Kokia darbų seka?
Noriu apšiltinti pamatus iš vidaus. Kokiomis medžiagomis ir kaip tai atliti?
Noriu apšiltinti pamatus seno namo. Bėda tame, kad tik 30 cm po žeme yra lygus paviršius, o žemiau pamatas darytas iškasus duobę ir pripylus betono ir akmenų, todėl išores paviršius nelygus, tad su plokšte apšiltinti nepavyks. Kaip pasielgti su tuo žemesniu sluoksniu, nes skaičiau, kad min 60 cm pamato apšiltinimas turi būti. O gal užteks ir 30 cm.? Nes grindys 50 cm virš žemės, grindis apšiltinantis polistirolas 30-40 cm nuo žemės paviršiaus?
Norint apšiltinti namo pamatus (namas be rūsio), kiek cm reikia apšiltinimo medžiagą (konkrečiai polistirolą) leisti į žemę (nuo grunto lygio)?
Kokiame gylyje užkasti drenažinę membraną? Pamatus šiltinsiu 1 m, drenažine membrana juos apklosiu nuo rostverko viršaus. Tai membraną 1 m gilyje užkasti ar padaryti nuolydį kažkokį?
Namo be rūsio pamatus apšiltinau 5 cm. polistiroliu EPS100. Ar tokio sluoksnio pakanka? Kas pasikeis, jei apšiltinsiu 10 cm polistiroliu? Grindys iš apačios apšildytos 10 cm. polistiroliu.
Statausi namą, pamatai juostiniai su padu. Kokia medžiaga geriau būtų apšiltinti pamatus ir ar reikia apšiltinti iki pamato apačios? Tuo pačiu, kokio storio putų polistirolu reikia apšiltinti grindis?
Nutariau, jog gręžtinius pamatus šiltinsiu taip: Pamatų išorė Ekstruzinis polisterolas 10cm, pamatų vidus 5cm EPS100 pamatų apačia 5cm Ekstruzinis polisterolas. Tad sakykite, ar pamatams reikalinga kažkokia papildoma hidroizoliacija ar drenažinė membrana? Ką papildomai reikėtų pasidaryti šiltinant ekstruziniu polisteroliu pamatų išorę? Ar užtektų tik šio polisterolio ir daugiau jokių hidroizoliacijų nereikia?
Ar reikia šiltinti pamatus statomam 1-o aukšo karkasiniam namui? Jei taip, tai kokio storio šiltinimą ir iš kurios pamato pusės (namo vidaus ar išorės) reikėtų dėti? Ar užtenka putų polistireno plokštes prispausti ir užkasti, ar reikia priklijuoti?
Laba diena, noriu apšiltinti seno namo pamatus. Yra rūsys, jis po žeme yra 165cm, likusi dalis virš žemės. Ar reikia šiltinti visus 165cm? Kiek cm reikėtų šiltinti žemyn po žeme?
Ar reikia šiltinti namo be rūsio pamatus? Gruntas geras - žvyras. Pamatai blokiniai. Projekte numatyta polistirolas 2 vnt po 5 cm EPS 80 iš lauko, ir 5 cm iš vidaus. Visos firmos siūlo skirtingus produktus pamatams šildyti : Geoporą EPS 100, Šiloporą EPS 100, Finfoam EPS 300, tenoporą ESP 100, kiti sako XPS .... Meistras sako, kad šildyti iš vidaus nereikia, tik iš išorės ir jokios izoliacinės plėvelės nereikia, nes pamatai ant kalno ir geras gruntas.
Kiek pamatus atkast ir kokias medžiagas geriausia naudoti pamatų šiltinimui?
Norėčiau sužinoti, koks skirtumas tarp stiroduro ir polistirolo šiltinant pamatus.
Kaip teisingai apsiltinti senus pamatus is isores? Atkasus iki galo, paaiskejo, kad pamatų blokai sudeti labai nelygiai (nelygumai apie 5 cm). Planavau tepti hidroizoliaciją ir klijuoti ekstruzinį polistirolą 2-3 cm. Drenažas padarytas geras-rūsys nedrėksta, tik kai kur peršąla sienos. Pamatai iškilę virš žemės 100-130 cm, po žeme apie 150-180 cm. Pagrindinė problema iškilo dėl sandaraus polistirolo prigludimo prie pamato ir kiek giliai po žeme klijuoti polistirolą.
Kaip taisyklingai apšiltinti pamatus iš lauko pusės? Ar ant pamatų užklijuota „Midos” hidroizoliacija tam netrukdys?
Pasistatėme namą, bet neapšiltinome pamatų. Pamatai iš pamatinių blokų. Kaip šiuo atveju apšiltinti pamatus, kai namas jau pastatytas.
Ar reikia palikti tarpą tarp šiltinamo putų polistirolu namo pamato (cokolio) ir trinkelių? Jei reikia, tai kodėl ir kokio pločio?
Kaip geriau apšiltinti seno mūrinio pastato pamatus? Pamatai sumontuoti iš gelžbetonio blokų.
Ar būtina šiltinti pamatus gilyn iki 1 m, jeigu iš lauko pusės planuoju šiltinti iki 60 cm į žemę, o iš vidaus bus šildomos grindys ir šildysis 10 cm.
Statome 20 cm storio rąstinį namą. Ar būtina šiltinti pamatus?
Domina pamatų šiltimas. Kur geriau dėti drenažinę membraną, ar ant pamato ir tada puta, ar ant pamato puta ir tada drenažinė membrana?
Individualiam namui pasistatėme pamatus. Juos projektavusi įmonė betonuodama rostverką po apačia nepaklojo polistireno. Statybininkai, apšiltinantys pamatus, tvirtina, jog reikia atkasti ir pakišti po rostverku polistireną. Ar tai daryti būtina?
Norėtume šiltinti pamatus sename name, kuriame turime įsirengę kambarį, pusrūsis yra 1,9 m (1,6 metro į žemę ir 0,30 metro virš žemės su langais). Koks yra efektyviausias senų pamatų šiltinimas ir iki kokio gylio leisti apšiltinimą?
Seno namo pamatai yra iš akmenų, viduje pelyja sienos. Kaip apšiltinti ar apsaugoti nuo drėgmės pamatus?
Noriu apšiltinti seną plytinį namą. Noriu dėti vatą, o apdailą mišrią (tinkas, medis). Kokio storio turėtų būti šiltinamo sluoksnis? Taip pat noriu apšiltinti pamatus (rūsio nėra, pamatai negilūs, pirmo aukšto visame plote įrengtos šildomos grindys). Ar pamatams pakaks 5 cm? Dabartinė sienos detalė atrodytų taip: plyta, oro tarpas su šlaku, vėl plyta.
Pilu namui pamatus ir galvoju pilant dėti putplastį iš lauko pusės. Ar reikia dėti smeiges prie betono, ar ir taip prikibs?
Norėjau pasiteirauti kaip ir kokiomis medžiagomis geriausia būtų šiltinti pamatus. Pamatai gręžtiniai. Iš vidaus numatyta 5cm, iš išorės 10cm. Ar reikia papildomai kokių plėvelių hidroizoliacijai? Ar galima su klijais tvirtini? Namas vieno aukšto.
Ar pamatus geriau apšiltinti iš išorės ar vidaus. Ar pamatus reikia šiltinti tik esančius virš žemės, ar reikia atkasti. Ir jei atkasti tai kokio gylio.
Kaip izoliuoti pamatus, kad nedrėktų rūsio sienos ir nesusidarytų pelėsis?
Turiu seną sodo namelį, per jo pamatus pradėjo sunktis vanduo. Noriu izoliuoti ir apšiltinti pamatą. Žadu nutepti jį Dysperbit mastika, tada klijuoti ant jo putplastį, o ant putplasčio smeigėmis prisegti korį. Už kokių 20 cm nuo visos izoliacijos pakločiau drenažą. Ar mano pasirinkta pamatų izoliavimo ir apšiltinimo darbų seka tinkama?
Kuo geriausiai šiltinti gręžtinius pamatus? Pamatai yra be rūsio.
Alytnamis tipo namas yra apmūrytas, pamatai virš žemės apie 1 m., plytos iš pamatų išeina 5 cm. Kaip apšiltinti pamatą?
Ar apšiltinant karkasinio namo pamatus iš lauko 5 cm storio putplasčiu iki kurios vietos reikia juos šiltinti: ar tik patį pamatą, ar galima ir maždaug 10 cm uždėti ant medžio? Ar tai bus blogai ir pradės pūti apatinio rąsto apačia, kuri uždengta putplasčiu?
Kuo rekomenduotumėte hidroizoliuoti ir apšiltinti pamatus iš vidaus? Pastatytas pastatas šlaite, kiekvienais metais, kai prasideda šalčio pasitraukimas, visas vanduo (krituliai ir ištirpęs sniegas) geriasi iš lauko per betono pamatus į vidaus patalpą. Jei tik būtų įmanoma iš laukinės pusės atkasčiau pamatus ir juos kuom nors izoliuočiau, bet, deja, šlaitas per daug status, užtat noriu izoliuoti pamatus iš vidaus ir dar papildomai apšiltinti.
Ar verta šiltinti namo pamatus putplasčiu, jeigu vėliau bus apšiltintos grindys vata arba putplasčiu?
Ar reikia šiltinti pamatą iš lauko pusės? Namas be rūsio, iš pamato vidaus dėta 10 cm putos, o ant grindų 25.
Kokiomis medžiagomis apšiltinti pamatus? Jie aukšti, atkasėme juos iki 1 m gylio.
Renovuojame sena rąstinį namą, kuris stovi ant akmenų. Jų lygis su lyg žemės paviršiumi. Kai kurie akmenys nuo sienos atitolę apie 40cm. Po akmenimis - betoninė pagalvė. Norime apšiltinti namo sienas 15cm ekoputomis ir apšiltinti pamatus. Kokiame gylyje geriausia daryti apšiltinimą? Kokiu būdu ir kokiomis medžiagomis apšiltinti skirtingo dydžio ir išsikišimo akmenų padą?
Pirktame sklype turiu rūsį, kurį noriu apšiltinti ir paslėpti po žeme. Galvoju atsikasti dalį rūsio (gruntas - smėlis), nuvalyti pamatą ir priklijuoti EPS100 su Ceresit CT 84 putomis. Putas tepčiau vertikaliomis juostomis. Prie EPS100 dėčiau hidroizoliacinę membraną. Kai apšiltinciau sienas, viduje smėliu išlyginčiau stogą, taip pat dėčiau eps100 ir membraną su nedideliu nuolydžiu. Tada žemės ir augalai. Klausimas - kokio storio EPS100 reikia ir kokio gylio užtektų? Norėtųsi, kad neperšaltų žiemą.
Mūriniam namui (1969 m.) reikalingas pamatų apšiltinimas. Kuo patartumėte šiltinti?
Ar reikia apšiltinti pamatus, jei nėra rūsio? Namas mūrinis, pamatai monolitiniai.
Kuo apšiltinti pamatus? Kaip ir kuo apšiltinti sieną, jei ji trisluoksnė (blokelis, apšiltinimas, oro sluoksnis, klinkerinė plyta)?
Domina pamatų šiltinimas rąstiniam namukui. Skaičiau, kad klasikinis pamatų šiltinimas daromas iš išorės. Tačiau mūsų namo pamatas buvo neteisingai išlietas - atsikišęs į išorę, o ne i vidų. Ketinu apšiltinti vidinę pamato pusę, ar tai būtų teisinga? Taip pat rengiamės betonuoti grindis ant grunto. Kokiame lygyje nuo pamato būtų geriausia jas įrengti?
Pirkome naują, neįrengtą namą. Noriu paklausti, kaip reikia apšiltinti namo pamatus? Pamatai yra apšiltinti iš vidaus, bet putų polistirolas nesiliečia su vitrininiu langu ir tarp lango ir pamatų gaunasi šalčio kanalas. Taip pat pridėjus ranką prie lango iš blokelių pusės pučia vėjas.
Šią karštą vasarą "aptikau", kad rūsio grindys rasoja. Rūsio grindų rasojimas prasideda pamatų ir rūsio grindų sandūros kampe ir laikantis aukštai oro temperatūrai, kaip buvo šią vasarą "sėkmingai" plečiasi į rūsio gilumą. Namo pamatai - pamatiniai blokai. Pamatai neapšiltinti. Ar pagelbėtų pamatų arba rūsio sienų apšiltinimas iš vidaus? Gal kas galite pasiūlyti šios problemos sprendimą?
Domiuosi seno namo, statyto tarpukariu, pamatų apšiltinimu. Ar purškiamos poliuretano putos tinka tokiam namui? Kokia apdaila turėtų būti pamatams taikant tokį šiltinimą? Ar brangus toks šiltinimas?
Statau namą, pamatai poliniai, o rostverkas iš pamatinių, blokelių. Kilo klausimų dėl rostverko šiltinimo iš apačios. Projekte numatyta rostverko apačią šiltinti 5 cm XPS. Kaip ir viskas tvarkoje, bet išgirdau nuomonę, kad po apačia, XPS netgi negalima dėti, neva tai jis yra per kietas šitam reikalui. Žiemos metu, šaltukas gali kilstelt pamatą, o XPS yra kietas, ir pamate gali atsirast įskylimų. Tarp polių neplanuoju nieko atskirai tankinti, planuoju dėti tiesiai ant natūralaus grunto, kuris mano atveju yra ilgai nusistovėjęs juodžemis. Taigi, ar galima, mano atveju gręžtinių pamatų apačioje dėti kaip projekte numatyta XPS 5cm?
Noriu apšiltinti pamatus EPS 100 hydro. Ar reikalinga papildomai membrana?
Namui netrukus bus dengiamas stogas. Kada patartumėte apšiltinti namo pamatus iš išorės, įrengti drenažą ir lietaus kanalizaciją? Po fasado šiltinimo? Ar galima atlikti šiuos darbus?
Apšiltiname namo pamatus iš išorės ir nežinome ką daryti su betoniniais laiptais į pagrindinį įėjimą (sveria matyt kokias dvi tonas), kurie yra prigludę prie pamato. Ar verta bandyti juos kaip nors patraukti ir apšiltinti pamatus tvarkingai, ar vis tik galima apeiti sistemą, kad šiltinimas nenueitų veltui?
Bus statomas karkasinis namas su rūsiu. Rūsys monolitinis, su plokščių perdanga. Norėčiau sužinoti kiek reikia apšiltinti po rūsio grindimis rūsio sienas ir perdangą iš viršaus, kad atitiktų A klasę? Ir kiek, kad atitiktų A+? Po rūsiu galvoju dėti EPS200, sienoms iš išorės EPS100, o ant perdangos EPS150.
Šiltiname namo pamatus iš vidaus su EPS 100 polistirolu. Ar reikia šiltinti namo vidinių sienų pamatus (yra kelios laikančios sienos namo viduje)? ir kaip šiltinti ties garažo vartais, ar nebus pažeistas polistorolis įvažiuojant automobiliu?
Kokią iš tiesų reikia kloti po rostverku su poliniais pamatais? XPS 300 ar tiesiog paprastą baltą EPS? Vis randu skirtingas nuomones, atliktus darbus, tai kaipgi iš tiesų?
Kiek teko matyti atliekamus rostverko įrengimo darbus, dedama 5cm puta po juo, tarkim XPS 300. Ar galima dėti 10cm, ar bus nuo to geriau, ar tik pinigų švaistymas?
Noriu apšiltinti iš išorės jau esamus pamatus. Tarp pamatų blokų (blokai po 10 cm) dėta 10 cm putų polistirolo. Iš išorės pamatai buvo apklijuoti toliumi. Norėčiau atkasti ir sutvarkyti. Kokias galima naudoti medžiagas, kad apsišiltintų ir izoliuotųsi nuo drėgmės pamatas, neišeinant cokoliui plačiau nei namo siena?
Kaip reikia apšiltinti ir sutvarkyti pamatus, kai ties namo kampu yra paviršinio vandens šulinys? Drėgsta ir pelija sienos. Kaip reikėtų izoliuoti, nusausinti, sutvarkyti pamatus atkasus iš išorės?
Prasidėjo pamatų įrengimo darbai. Viską atlieka įmonė, ir kol pamatai įrenginėjami (gręžtiniai poliniai), noriu apsispręsti dėl jų apšiltinimo. B klasės energingumo namas. Kiek domėjausi, tai geriausia pamatams iš išorės būtų atlikti šiuos veiksmus: 1. Hidroizoliacija 2. Ekstruzinis polistirolas XPS 3. Uždengiama drenažinė membrana. 4. Įrengiamas drenažas Tačiau dar kyla klausimų. Ar visa eiga yra tvarkinga? Ar užtektų išorėje 10cm ekstruzinio polistirolo? Kokią šiltinimo medžiagą ir storį pasirinkti pamatų vidinėje pusėje šiltinti (ir ar verta?) ir taip pat apie grindų šiltinimą ką pasirinkti. Šildymas bus grindinis. Sklepo nėra, namas vieno aukšto.
Ar galima šiltinti pamatus iš išorės putų polistirolu EPS70 20 cm?
Norėčiau plačiau sužinoti apie pamato šiltinimą xps putplasčiu. Nors ir turiu drenažą, į rūsį sunkiasi vanduo. Šildant xps plokštėmis hidroizoliacija nebūtina? Tik membrana?
Naujos statybos A klasės namo iš dujų silikato blokelių sienas planuoju šiltinti 20 cm storio neoporo mano skaičiavimais taip pasiekiama A klasės sienų šiltinimo reikalavimai, bet kiek ir kokiomis medžiagomis šiltinti pamatą iš išorės, kad pasiekti A klasės reikalavimus? Pamatas polinis, gelžbetoninis rostverkas 25 cm storio iš vidaus apšiltintas 10 cm EPS 100. Jeigu naudoti tą patį neoporą jo storis turėtų būti irgi apie 20 cm, bet tuomet sienos ir pamatas gausis vienoje plokštumoje. Gal rinktis ekstruzinį polistereną XPS, kokio storio jis turėtų būti, kad pasiekti A klasę?
Ar reikia šiltinti karkasinio ūkinio pastato pamatus, jei pats pastatas bus nešiltinamas?
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381601 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3285
Iš viso buvo užduota 158539 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 64 specializuotų įmonių