Grindų šiltinimas – Patarimai

Renovuojamame rąstiniame name noriu įsirengti perdangą tarp 1a. ir palėpės (2a.). Namuko sienos, frontonai ir stogas apšiltinti. Galvoju apie tokį "sumuštinį" iš 1a. link palėpės (2a.): apdaila (gipsas arba dailylentės), garo plėvelė, 10cm akmens vatos, OSB 22mm, laminatas. Namukas nėra pastoviai gyvenamas. Pagrinde nežinau ar reikalinga garo plėvelė?
Esu neseniai nusipirkęs blokinį namą su pusrūsiu. Žiemą pastebėjau tokį dalyką, kad nors kambary kokie 20-21 šilumos, ilgiau pasėdėjus nuo grindų pradeda šalti kojos. Su rūsio ir pirmo aukšto perdanga nėra nieko daryta. Nes pirmame aukšte dauguma parketas, kai jį atnaujinome, nuėmus plintusą apačioje mačiau tik lentų galus, tai jokio izoliacinio sluoksnio nėra. Kai kur skaičiau, kad reikėtų apšiltinti rūsio lubas. Tik nežinau kokio storio reikėtų ir kokias medžiagas naudoti. Nes lubos dengtos kažkokia kreida. Ar užtenka nuskusti tą kreidą ir tik gruntą naudoti prieš šiltinat ar dar kažką izoliuoti rūsį?
Keisiu senas medines grindis į naujas, su kuo geriau apšiltinti?
1 aukšto individualus namas apšiltintas 15 cm pilkuoju neoporu ir apmūrytas klinkeriu. Garažas nešildomas, nes per vartus didelius vis tiek šiluma išeis. Užtat jis bus nešildomas. Betonuosiu 10cm smėlbetoniu, tai ar yra tikslas sudėti po betono sluoksniu EPS100 arba XPS dėl šilumos?
Kaip apsišiltinti grindis sename mūriniame daugiabutyje išmontavus senas grindis (juodgrindes)? Norėtumėme akmens vata. Koks turi būti storis, kokių papildomų medžiagų reikia apšiltinimui? Grindys bus klojamos po apšiltinimo parketlentėmis.
Renovuoju namą ir iškilo klausimas kaip geriau pasidaryti medinę perdangą. Antras aukštas bus gyvenamas. Koks turėtų būti sumuštinis? Iš apačios gipso plokštė, profiliai, garo izoliacija, vata tarp medinių sijų, ant sijų guminė juosta ir osb plokštė 22mm. Ar taip būtų protingas sumuštinis?
Betoninės perdangos nešildomoje palėpėje šiltinimas, kad sumažinti šiluminius nuostolius. Šiuo metu palėpės grindys apšiltintos 8-12cm (yra vietomis nepilnai pripildyta) spaliais ir ant viršaus uždėta MDP. Galvojama arba ant viršaus montuoti karkasą ir šiltinti 10-15 cm vatos arba pašalinti MDP ir paaukštinti grindis dar ~15cm ir naudoti birią ekovatą. Ar geresnis sprendimas viską pašalinti ir rinktis kitą apšiltinimo sprendimą? (be to stogas apšiltintas vata 10-15cm)
Pas mus situacija su grindimis labai panaši, kaip ir aprašytoje situacijoje t.y. ant betono padėtas paklotas ir laminatas. Kaip rekomenduotumėte spręsti šalčio problemą? Iš rūsio nėra šansų apšiltinti, nes labai žemos lubos ir kaimynai nesutiks. Ar galima dėti ant perdengimo PIR plokštę ir ant jos tiesiai dėti laminatą? Ar galima dėti PIR plokštę ir kitus reikalingus sluoksnius tiesiai ant seno laminato? Namas labai senas, butas pirmame aukšte, po juo šalti rūsiai. Labai reikalingas kažkoks, kad ir trumpalaikis sprendimas, nes grindys labai šaltos ir jaučiasi drėgmė bute.
Yra senos statybos medinis namas. Dabar ant perdangos supilti spaliai. Kuo ir kaip būtų geriausia apšiltinti perdangą, kad sulaikyti šilumos pabėgimą? Spaliai mano supratimu šiandien dienai nekoks pasirinkimas. Sienas planuoju apšiltinti vata ir naujomis dailylentėmis. Namas ne nuolat gyvenamas.
Senas medinis namas apmūrytas, norėčiau šiltinti perdangą. Vietomis supilti spaliai, vietomis šlakas ir ant viršaus vata sudėta. Kokiu būdu būtų geriausiai šiltinti ir kaip paruošti? Spaliai, šlakas juos palikti ar viska išvalyti?
Daugiabutyje, pirmame aukšte, galvoju apie grindų įrengimą. Prieš pradedant remontus buvo paklota 10cm putoplasto, o ant viršaus 5cm medžio lentos. Toks variantas nėra tinkamas, nes norisi taip aukštai nekelti grindų lygio. Rūsyje yra pakankamai šilta. Ką patartumėte kloti ant grindų, kad išgauti maksimaliai šilumos be grindų lygio pakėlimo?
Kuo skiriasi Knauf vata nuo ekovatos? Norim apšiltinti palėpės grindis.
Sveiki. Noriu šiltinti perdangą. Namas A++. Viršuje virš perdangos nešildoma palėpė susidėti daiktams ir t.t. Perdangos gegnės 20x6. Norėčiau sužinoti kuo geriau šiltinti, kad išgauti geriausią rezultatą nenaudojant storų PIR plokščių ir neprarandant centimetrų lubų aukštumui (10 cm dar galėčiau nuleisti su PIR).
Kaip apšiltinti gyvenamo medinio namo grindis jų neardant? Kokia kaina atliekamų darbų?
Naujos statybos namas, norima pasiekti A arba A+ energetinę klasę (kadangi rekonstrukcija), planuojama šiltinti perdangą iš apačios prisukant FF-PIR ALK plokštes, iš šaltosios palėpės pusės užpilti birią vatą Supafil. Klausimas, ar geras būtų toks sumuštinis? Jei geras, tai kokiu atstumu reiktų sutvirtinti PIR plokštes, kad atlaikytų vatą, ir kokie turėtų būti storiai sluoksnių t.y. PIR plokštės storis ir vatos storis cm, kad pasiekti A arba A+ klasę?
Senos statybos medinio gyvenamo namo, nesildomos palepes t.y. ant auksto, uzpilta 13 cm medzio pjuvenos, stogas neapsiltintas. Kaip teisingai apsiltinti, kad is vidaus per lubas neiseitu siluma? Namas is lauko ispurkstas putom.
Ar tinkama tokia perdanga tarp 1 aukšto ir ventiliuojamos palėpės: medinės lubos, 20 cm vata, medinės grindys? Ar reikalinga plėvelė? Kokia turėtų būti perdanga, jei palėpė būtų apšiltinta, bet negyvenama?
Kaip apsišiltinti grindis iš vidaus sausuoju būdu, jei yra gelžbetoninis perdengimas? Galvoju dėti ant betono 50x50 medienos tašelius ir naudoti 50 mm akmens vatos, ant viršaus tvirtinti OSB plokštę. Ar tinkama būtų tokia konstrukcija? Gal yra kokie kiti grindų šiltinimo variantai?
Kokio reikia polistirolo storio, grindims ant grunto A+ klasės namui?
Kuo geriau šiltinti grindis: akmens vata ar grindiniu polistirolu?
Ar užtenka 15 cm. putplasčio pirmo aukšto grindinio šildymo perdangai? Namas karkasinis, pamatas apšiltintas.
Noriu apšiltinti grindis. Namas medinis, pagrindas paruoštas išlygintas. Ką reikia daryt, gal kokių patarimų? Dedam paprastą juodą plėvelę storesnę, tada polistireno plokštes 5cm, dviem eilėm ir 6-8cm cementuojam. Polistireno putplasčio plokštė EPS100
Ieškau atsakymų į klausimą, kuris yra išryškintas. Labiausiai dominantis sluoksnis, tai tarp polistirolo ir betono, kokia medžiaga turi būti paklota tarp šitų sluoksnių, jei ekspertai nurodė tik ne politilieno plėvelę?
Esu pasistatęs priestatą prie seno namo. Priestatas yra ant polių nuo žemės maždaug 70 cm. Taigi norėjau paklausti kaip geriausia būtu apšiltinti grindis, kokia vata ir kokia visa darbo eiga? Planavau dėti tarp lagių usb plokštę, poto politeleno plėvelę, vatą ir vėl usb.
Ar reikalinga plėvelė ant betoninės perdangos prieš dedant polistirolą šildomoms grindims?
Pas mane projekte 25cm puta, tiek ir šiltinu, bet ką pasakyti senų pažiūrų žmogui (darbų vykdytojui), kuriam šiuolaikiniam name užtenka 15cm ar net 10cm grindų? Kokius man jam pasakyti argumentus? Kodėl taip, o ne kitaip?
Kaip geriausia apšiltinti išbetonuotas juodgrindes. Žadu dėti polistirolą 5 cm, nes neišneša aukštis ir po to viršutinis sluoksnis. Aišku visur yra plėvelės kaip priklauso. Ar nebus šaltos grindys, ar reikia dar kažką šildyti neskaitant pamato?
Kaip geriausia apšiltinti pirmo aukšto grindis, šildant iš rūsio pusės - pučiant termoputą ar ekovata (grindys medinės, lentos dėtos ant lagių)?
Daugelyje vietų matau, kad šiltinant grindis ant EPS tiesiai klojama 0.2mm polietileno plėvelė ir tada pilamas smėlbetonis su šildymo vamzdžiais. Tačiau visur rekomenduojama nekloti PE, nes reikia kvėpavimo. Kaip yra iš tikrųjų? Planuoju įrengti rūsio grindis su drenažu ir apsisaugoti nuo drėgmės: gruntas (molis), smėlio pabarstas, geotekstilė, skalda - 50-100mm, EPS 100 - 100mm, skiriamasis sluoksnis (dėti PE plėvelę?), betonas su šildymo tinklu - 100mm.
Namas A+ klasės, kokio storio kloti putplastį ir kaip geriau suformuoti sumuštinį ir kokiu storiu? Numatytos šildomos grindys.
Ieskau sprendimo apsiltinti buto grindis ju neardant, butas yra pirmame aukste, grindys medines.
Noriu dėti medines grindis, ką dėti po jomis, kad neitų šaltis? Po grindim dabar yra žemė, pirmas aukštas nuosavame name.
Noriu apšiltinti grindis daugiabučio blokinio namo bute, esančiame pirmame aukšte po nešildomu rūsiu. Dabar virš gelžbetoninės perdangos – tik linoleumas. Kuo patartumėte apšiltinti ir koks būtų minimalus šiltinimo storis?
Kaip geriausia apšiltinti perdangą palėpėje? Ar šiltinti palėpės grindis, ar apšiltinti perdangą iš apačios (vata ar polistiroliu)?
Statome vieno aukšto naują A klasės namą. Bus grindinis šildymas. Pamatai apšiltinti 10 cm ekstruziniu polistirenu. Kaip reikėtų apšiltinti grindis ekstruziniu polistirenu ant grunto - koks turėtų būti storis, šiluminė varža ir stiprumo klasė.
Norim šiltinti gelžbetoninę perdangą, palėpė negyvenama, stogas tai pat nešiltintas. Palėpėje norim įrengti grindis, kad galima butų vaikščiot. Kokiomis medžiagomis efektingai tai atlikti ir kokiu eiliškumu.
Įrenginėjamas A++ kotedžas. Ant grunto be plėvelės dėjo iš kart 15+15 putą. Darbų vadovas sako, kad po puta plėvelė jau nebūtina. Tiesa ar melas?
Kaip ir kuo reikėtų mediniam namui šiltinti grindis? Namas ant polių, 0,5m nuo žemės.
Domina antro aukšto grindų izoliacijos sluoksnis. Dviejų aukštų individualiame name ant gelžbetoninės perdangos plokštės planuojam dėti izoliacijos sluoksnį (putplastį) ir tada betonuoti grindis. Kiek cm būtų tikslinga dėti izoliacijos? 5, 10cm?
Kaip apšiltinti terasos grindis? Terasa planuojama įrengti virš garažo, atvira. Kokias medžiagas naudoti, jei neleidžia aukštis? Gal yra tokia medziaga, kurios šilumos varža būtų didelė, o pačios medžiagos storis nedidelis, keli cm?
Domina namo grindų tarpo tarp grunto ir grindlenčių 20 cm šiltinimo kaina, neardant grindų ištisai = 80 m2.
Kampinis trijų kambarių butas, pirmas aukštas, kokiu būdu geriausia apšiltinti grindis ir kokia maždaug kaina?
Norėjau pasiteirauti, kokiu būdu galima geriausiai apšiltinti medines grindis name geriausiai nenaudojant ekovatos?
Kaip apšiltinti antro aukšto grindis? Kaip jas izoliuoti nuo triukšmo ir šalčio? Perdanga - medinė, tarpas tarp balkių tuščias, apkaltas lentomis, paklotas "plaukiojantis" parketas.
Yra daugiabutis namas, pirmas aukštas. Norime pakeisti parketlentes, tačiau norime dar prieš keičiant parketą apsišiltinti grindis. Labai nenorime kelti grindų. Tai su kuo galima apšiltinti minimaliai pakėlus grindis?
Kaip profesionaliausia yra apsišiltinti A klasės medinę perdangą VATA. Idėja buvo 30 cm vatos Rockwool Superbrock, 200 mikronų plėvelė po apačia ir 3cm FF PIR AL plokštė po apačia. Pagrindinis klausimas - ar reikia kažką dėti ant viršaus, ant vatos apšiltinus perdangą. Ar reikia užkloti tą vata kažkuo ar palikti kvėpuoti atvirai iš viršaus? Baisu, kad neužlytų jos kondensatas ar kažkas pan. Vieno aukšto namukas, stogas nešiltinamas, o tik perdanga medinė šiltinama VATA ir niekuo kitu.
Perdangos apšiltinimas, kai palėpė negyvenama. Turiu atliekamos 'Paroc Fas 3' vatos ir galvoju ar tiktų su ja apšiltinti perdangą iš palėpės pusės? Kadangi ji pasižymi labai geromis šiluminėmis savybėmis, tai mastau, kad didelio skirtumo neturėtų būti. Ar vis tik geriau naudoti tam konkrečiai skirtą produktą?
Reikia užpildyti tarpą apie 0.25m po medinėm grindim ant žemės patiesta plėvelė ir pabetonuota 5-6cm, pamatas apšiltintas 7cm pamatams šiltinti skirtu putplasčiu. Grindų lupti negaliu. Ekovata perbrangu, ar gerai būtų putų polistireno granulės, kaip geriau pasielgti?
Vieno aukšto namas su palėpe yra šiltintas tik stogas su poliuretano putomis. Noriu dėti vatą ant perdengimo 2 sluoksnius po 10 cm. Koks turi būti eiliškumas žiūrint nuo apačios link stogo? Garo izoliacinė plėvelė, po to vata?
Namas mūrinis, dviejų aukštų. Noriu apšiltinti gelžbetoninę perdangą. Pusė perdangos apšiltinta 25 cm sluoksniu spalių. Kuo apšiltinti būtų geriausia? Mineraline vata ar akmens, ar palikt spalius ir jais užpilti kitą pusę?
Noriu apšiltinti antrą aukštą. Karkasas medinis, kuo šiltinti grindis, kad būtų gera garso izoliacija.
Butas yra virš bromo, t.y. po juo - tokia temperatūra, kaip ir oro tuo metu. Fasado šiltinimas akivaizdžiai yra nepakankamas. Klausimas būtų - kaip be didžiulių investicijų ir nieko negriaunant papildomai apšiltinti grindis? Kaip tik planuoju keisti senas parketlentes į naujas, slankiuoju būdu. Bet tai bus dalyje buto, nes kita dalis - išklota plytelėmis. Akivaizdu, kad reikia išsaugoti tą patį grindų lygį. Ar būtų efektyvu betoną dažyti termoizoliaciniais dažais? Ar geriau rinktis medžio plaušo paklotą + metalizuotą termoizoliacinę plėvelę + parketlentes?
Nerandu atsakymo, koks turėtų būti sumuštinis tarp pirmo ir antro aukšto (abu gyvenami ir šildomi). Kol kas tarp aukštų yra balkiai. Įsivaizduoju, kad pradedant nuo pirmo aukšto eiliškumas toks: gipsas, karkasas iš profilių, balkiai su vata tarp jų, osb plokštės ant balkių, grindys ant OSB plokščių. Ar tikrai nereikia plėvelių, o jei reikia-kokia jų funkcija? Kokią vatą pasirinkti (purškiamos medžiagos nenaudosiu)? Ar užteks 22mm OSB (su špuntais, klijuojamų tarpusavy)? Ar su vata būtina pilnai užpildyti tokį storį, kokio yra balkiai - o gal galima dėti 100mm, ir jeigu liks erdvės tai tegu lieka?
Namo perdanga dvigubas gipsas ir gegnės 20 cm apšiltinimas tarp gegnių akmens vata 20 cm. Jokios kondensacinės plėvelės. Kaip išspręsti? Gal termodažais iš vidaus, o gal fasadiniais dažais? Galbūt jie sudarys plėvelę?
Norėčiau įsirengti apšiltintas betonines grindis šildomame angare. Kokia turėtų būti konstrukcija ir kokios geriausios šiltinimo medžiagos? Ar 20 cm polistirolas ant žvyro ir 20 cm armuoto betono būtų gerai? Reikiamas tvirtumas - kad ant betoninių grindų būtų galima užvažiuoti su krovininiu transtortu (sunkvežimiu).
Individualiame ir įrengtame vieno aukšto name su rūsiu (nešildomas) planuojame įsirengti šildomas grindis. Kadangi durys jau sudėtos negaliu labai iškelti grindų - maksimaliai iki 10 cm. Koks tinkamiausias sprendimas pakankamai šilumos izoliacijai? Bendras izoliacijos ir šildomų grindų sistemos storis neturėtų viršyti 10 cm bent jau kalbant apie pirmą aukštą, gal sprendimas būtų papildomai šiltinti rūsio lubas?
Statome A+ klasės namą ir norėjau paklaust jūsų nuomonės dėl perdangos šiltinimo. Iš apačios medines sijas užkalėm OSB 10mm plokštėmis ir užpūtėme 5cm sluoksniu uždarų porų poliuretanu. Sekantis etapas būtų pastogės viršus (pastogė negyvenama), stogas skardinis. Prisiklausiau daug visokių nuomonių apie ekovatas, birias vatas ir poliuretano putas. Vieni sako, kad atvirų porų poliuretano putos praleidžia ir neatstoja garso izoliacijos, vata taip pat sukrenta ir nebe atlieka savo funkcijos, kas yra deklaruojama gamintojų. Mane domintų koks pats tinkamiausias būdas (aišku ir kainos atžvilgiu) apšiltinimui? Koks ir kokios vatos sluoksnis turėtų būti, kad atitiktų visus reikalavimus bei garso izoliaciją? Kokia kaina būtų apšiltint 160kv.m pastogę?
Norėjau paklausti apie perdangos šiltinimą. Šiuo metu antras aukštas negyvenamas ir nešildomas, o perdanga nuo apačios yra: gipsas, lentos ir 10cm pjuvenų užpiltų senais laikais. Šiuo metu apšiltinti vata neturiu galimybės. Jeigu laikinai uždengčiau iš viršaus plėvele su folija, kad sulaikyti šilumą, ar nesirinks kondensatas po ja ir nepermirks lubos? Namai labai greitai atvėsta.
Kaip apšilti grindis? Pamatas akmeninis, norėtųsi šildomų grindų, o gal visgi pasirinkti radiatorius? Viduje nukastas gruntas, akmenys užtinkuoti betono mišiniu, išlyginta ir sutrombuotas smėlis, dabar planuojame dėti plėvelę ir pilti 5cm juodgrindes, tada 5+5 eps 80, armavimas, vamzdeliai ir vėl 5cm skiedinys. Pavasarį atkasinėsim pamatus (akmenys) iš lauko, tepsim hidroizoliaciją ir daliesim naujo pamato, ji apšiltinsime ir padarysime drenažą. Ar bus tai veiksminga?
Statomas A klasės namas. Namas vieno aukšto su negyvenama palėpe. Noriu šiltinti perdangą, kad nereiktų bereikalo šildyti ertmės tarp stogo ir palėpės. Kokį šiltinimo būdą patartumėte?
Norimi apšiltinti perdangą, tai yra neįrengto antro aukšto grindis, kurį planuojame ateityje įsirengti. Didžioji dalis namo rastinio, priestatas mūrinis. Nežinome ką rinktis stiklo vatą, ekoputą ar ekovatą? Konsultantai nesugeba normaliai paaiškinti kodėl rinktis vieną, o ne kitą. Tie kas parduoda ekovatą, sako, kad ji sveikesnė, tai kuo tada ekoputa nesveikesnė? Kodėl neverta šiltinti tiesiog stiklo vata, tiesiant rulonus? Nes pasikvietus meistrus jie rekomenduoja ją.
Padėkit apsispręsti kuo šiltinti medinę perdangą vieno aukšto namui 80kv B klasės energingumu. Projekte numatyta difuzinė plėvelė ir ekovata, tačiau galvoju gal geriau rinktis poliuretano putas?
Sveiki, ar apšiltinant grindis, užpildant tarpą tarp žemės ir grindų smėliu, reik dėt plėvelę, ar ne? Dėsis dar kokia 10cm poliuretanas ant smėlio.
Norėčiau sužinoti ar būtina dėti garo izoliacinę plėvelę šiltinant perdangą mineraline vata? Perdanga iš lentų, lubos gipso kartonas. Ar šiuo atveju gipso kartonas neapsaugotų perdangos ir tuo pačiu vatą nuo drėgmės patekimo iš gyvenamųjų patalpų?
Perdanga į palėpę yra apšiltinta 20cm akmens vata. Palėpė bus šalta. Planuoju papildomai šiltinti ekovata virš akmens vatos. Ar galimas toks variantas, koks būtų darbų eiliškumas?
Kaip geriausia apšiltint grindis? Vasarnamis ant polių, nuo žemės iki grindų pusmetris, galvoju užpilt smėliu tarpą, dėt ant smėlio viršaus kokį 10cm putplasčio, ant viršaus osb, senas grindis išlupti. Ar kokios plėvelės reikia?
Noriu apšiltini daugiabučio, pirmo aukšto perdangos grindis neprarandat daug aukščio. Grindys turi apie kelių cm. nuolydi, tai spėju pirma reikėtų grindys išlyginti. Vienas iš variantų - išlyginti grindys, dėti 30 mm PIR + plėvelė ir betonuoti. Tačiau betonavimas atims minimum 50mm aukščio, kas norima išvengti. Kitas variantas - ant išlygintų grindų dėti dėti 50mm XPS 300 ir ant jų kloti plaukiojančias grindys. Gal yra kitų variantų, kur būtų galima ir apšiltinti ir neprarasti daug aukščio?
Norėjau paklausti, kaip reikia paruošti medinę perdangą prieš apšiltinant purškiama vata (turiu mintyje, iš apačios kokią plėvelę naudoti ir kuo ją pritvirtinti). Mansarda nebus gyvenama.
Šilumą izoliuojantį sluoksnį klosim tiesiai ant perdangos. Kokią vatą geriausiai naudoti ir koks turi būti jos storis?
Ar įmanomas grindų apšiltinimas jų neardant, jei nėra oro tarpo? Ant betono dėta plokštė ir laminatas
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397393 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166238 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 69 specializuotų įmonių