Koks turėtų būti sumuštinis tarp pirmo ir antro aukšto

Klausimas:
Nerandu atsakymo, koks turėtų būti sumuštinis tarp pirmo ir antro aukšto (abu gyvenami ir šildomi). Kol kas tarp aukštų yra balkiai. Įsivaizduoju, kad pradedant nuo pirmo aukšto eiliškumas toks: gipsas, karkasas iš profilių, balkiai su vata tarp jų, osb plokštės ant balkių, grindys ant OSB plokščių. Ar tikrai nereikia plėvelių, o jei reikia-kokia jų funkcija? Kokią vatą pasirinkti (purškiamos medžiagos nenaudosiu)? Ar užteks 22mm OSB (su špuntais, klijuojamų tarpusavy)? Ar su vata būtina pilnai užpildyti tokį storį, kokio yra balkiai - o gal galima dėti 100mm, ir jeigu liks erdvės tai tegu lieka?
Komentarai:
Atkreipkite dėmesį, kad tarp pirmo ir antro aukšto labai aktualu garso izoliacija. Galimi keli variantai, pilnai užpildant balkius vata ar dalinai. Grindims 22mm, OSB užtenka jei balkiai kas 60cm. Virš OSB dėkite garso izoliaciją, tai medžio plaušo plokštės, kurios atliks ir pakloto funkcija, jei dėsite laminatą. Tarp balkių ir OSB įdėkite tarpines, kad negirgždėtų.
Virginijus, UAB Hesora ir KO
Jūsų "sumuštinis" teisingas. Jei norite pagerinti garso izoliaciją, siūlau panaudoti garso izoliacinę plokštę STEICO ISOREL 12 mm (klojama ant OSB) ir medžio plaušo vatą STEICO FLEX. Vatos užtenka 100 mm storio. Plėvelių nereikia. OSB storis parenkamas priklausomai nuo balkių išdėstymo (žingsnio).
Arvydas Kalmaitis, MB Greenmaterials LT