Stogo šiltinimas

Rodomi įrašai 1-25 iš 105.
Kuo geriau šiltinti šlaitinį namo stogą - vata ar putų polistieriu? Koks turėtų būti medžiagų sluoksnio storis? Stogas - iš beasbesčio šiferio, gegnės - 20 cm, dengta difuzinė plėvelė.
Negyvenamoje palėpėje norėčiau įrengti kambarį. Stogas nėra apšiltintas: gegnės, ruberoidas, šiferis ir viskas. Kuo ir kokiu sluoksniu būtų geriausia apšiltinti palėpę.
Ką rekomenduotumėte šiltinti: stogą ar perdangą, jei palėpė bus negyvenama? Stogas šlaitinis. Girdime prieštaringų nuomonių: vieni sako, kad stogo šiltinti nebūtina, o meistrai pataria šiltinti. Kaip elgtis?
Domina skardinio stogo šiltinimas. Pirkome namą, kurio skardinis stogas apšiltintas 20 cm vata prie gegnių. Norėtume apsišildyti papildomai ties lubomis (perdangomis), tik galvojam kiek cm vatos reikėtų, norint atitikti A naudingumo klasę?
Reikalinga apšiltinti šlaitinį stogą, palėpėje bus gyvenamosios patalpos. Planuojam šiltinti ekovata. Stogą sudaro šie elementai: skardinė danga; grebėstai; osb plokštė; difuzinė plėvelė; gegnės. Apdailai bus naudojamas gipso kartonas. Ar reikia prieš gipso kartoną pakloti garo plėvelę? Kaip reiktų geriausiai apšiltinti tokio tipo šlaitinį stogą? Ar reikia įrengti papildomą ventiliaciją tarp osb plokštės/difuzinės plėvelės? Koks rekomenduotinas šiltinimo medžiagos (ekovata) storis?
Kaip pasiekti kuo didesnę šiluminę varžą šiltinant šlaitinį namo stogą?
Turime šlaitinį stogą. Perdanga yra apšiltinta, bet aukščiau esanti palepė ne. Patikrinus palėpę su termovizoriumi nustatėme, kad didžiausi šilumos nuostoliai eina per palėpės stogo aukščiausius taškus. Palėpėje (iš vidaus žiurint) eina gegnės, paskui difuzinė plėvelė su persidengimais, bet neužsandarinta-nesuklijuota tarpusavyje, paskui 5 cm oro tarpas ir skarda. Noriu dėti akmens vata tarp gegnių ir garo plėvelę polietileninę arba su aliuminio folija ir prisukti osb plokšte. Ar gerai planuoju daryti?
Rudenį pradėjome gyventi naujame dviaukščiame name. Stogo danga - betoninės čerpės, po jomis difuzinė plėvelė, palėpė ir 30 cm vatos sluoksnis (2x5 ir 2x10), po vata blizgi izoliacinė plėvelė. Užlipęs į palėpę pastebėjau, jog viršutinis vatos sluoksnis yra drėgnas, o vietomis net šlapias. Ar tai yra normalu, jog viršutinis vatos sluoksnis drėgnas/šlapias, jeigu ne tuomet, kokios galėtų būti priežastys, pasekmės ir kokie būdai pašalinti šį trūkumą?
Seno skardinio stogo šiltinimas Kaip geriausia apšiltinti namo stogą (palėpę)? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, konstrukcija: plėvelė, sena stiklo vata (storis 15cm), ruberoidas ir skarda. Manau protingiausia būtų viską išimti ir sandarinti remiantis dabartiniais reikalavimais. Klausimas tik kuris šiltinimo variantas būtų geriausias: 1) Eko vata 2 sluoksniais - 5cm + 10cm 2) Eko vata purškiama 3) Polistirenas 15cm 3) O galima maisyti šildymo medžiagas? Pvz polistirenas 5cm ar 10cm (išorė) + 10cm ar 5cm eko vata, o gal akmens vata. Kokiu variantu galima išgauti geriausią šilumos varžą, kokybę bei ilgaamžiškumą?
Gyvename antrame aukšte, perdanga gelžbetoninė ir medinės grindys, pirmas aukštas negyvenamas, žiemą jaučiasi šaltis iš apačios. Galvojame šiltinti ir stogą arba palėpę, kuri žema, negyvenama. Ar užteks ant perdangos uždėti mineralinę ar akmens vatą?
Noriu šiltinti gyvenamosios palėpės stogą. Kokio storio ekovatos sluoksnis turėtų būti norint išgauti šiluminę 8-10 m² K/W varžą?
Kokiomis medžiagomis ir kaip šiltinti stogą?
Norėčiau paklausti kuo skiriasi stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis? Kuris yra ilgaamžiškesnis, ekonomiškesnis ir ką siūlytumėte rinktis jūs?
Noriu pasiteirauti kuo būtų geriau apšiltinti medinę perdangą vieno aukšto name t.y. lubas? Ar pučiamomis poliuretano putomis, ar to pačio putų poliuretano plokštėmis (PIR) dedant tarp perdangos sumontuotų 15cm gegnių?
Reikės apšiltinti dvišlaitį stogą apie 100 kv.m, kad pasiekti A+. Kokia kaina būtų?
Turiu klausimą, kaip tinkamai apšiltinti stogą, kad vėliau nekiltų problemų. Situacija tokia, yra senos statybos namas su mansarda. Stogas buvo pakeistas prieš keletą metų, bet buvo naudojama paprasta armuota stogo plėvelė, kuri mažai laidi orui. Dabar iškilo poreikis išardyti visas palėpes ir padaryti bendrą erdvę. Norint apšiltinti stogą tarp gegnių suprantu, kad negalima vatos prigrūsti prie plėvelės, turi būti oro tarpas. Jūsų pateiktuose brėžinukuose mačiau, kad rekomenduojate dėti paroc was35 plokštes, o tik po to akmens vatą. Klausimas būtų toks, ar būtina dėti tas plokštes, ar yra koks kitas pigesnis šios problemos sprendimas?
Kaip paruošti stogą iš vidaus, norint jį apšiltinti ekovata? Difuzinė plėvelė jau yra po skarda.
Namo šlaitinis stogas: šiferis, ruberoidas, lentos šiferiui pritvirtint, gegnė, pusė gegnės storio yra akmens vata 15 cm, difuzine plėvelė ir medžio plaušo plokštė. Likusį neužpildytą gegnės storio tarpą norėčiau šiltinti polistirolu iki pat lentų, kur tvirtinamas šiferis. Ar toks šiltinimas gerai? Kokia būtų darbų eiga?
Turime šlaitinį stogą. Skersinis pjūvis atrodytų taip - nuo viršaus bituminė danga, osb plokštės, lentos kas 0,5 m (vertikaliai), gegnės. Norime pradėti šiltinti šį stogą. Kokie sluoksniai turėtų toliau eiti? Kokių medžiagų mums reikės?
Statomame A klasės name gegnės 30 cm aukščio, ant jų jau sumontuota OSB, difuzinė plėvelė, reikalingi grebėstai ir skardinė stogo danga. Norime esamą dvišlaitį stogą iš vidaus apšiltinti. Salione stogas bus sutapatintas su lubomis, name bus sumontuotas rekuperatorius. Ten kur stogas su lubomis nebus sutapatintas, bus palėpės, kuriose bus išvedžioti ortakiai, kitos komunikacijos. Tad ir palėpes bus galima ventiliuoti. Kokie galimi variantai ir kaip mūsų atveju juos techniškai teisingai įvykdyti? Siekdami namą hermetizuoti, o kad tai pasiekti būtų lengviau, galbūt vietoje garo plėvelės galima panaudoti OSB, o ir estetinis vaizdas palėpėse būtų geresnis?
Kokio storio šiltinimo medžiagos reikia A klasės stogui apšiltinti? Ir kiek kainuotu. Stogas dar nedengtas.
Norim šiltinti šlaitinti stogą, turim problemą, kad gegnių žingsniai ne vienodi tarpai nestandartiniai apie 59-62 cm visi skirtingi. Labai svarbu, kad stogas būtų sandariai apšiltintas, nes perdangos nebus. Koks geriausias šiltinimo medžiagos pasirinkimas butų mūsų atveju?
Pirkome dviaukštį namą, kurio skardinis dvišlaitis stogas apšiltintas 30 cm palei stogą, užbaigiant blizgia izoliacine plėvele. Nurodėme apšiltinti palei lubas, sutiko sumontuoti papildomai 10cm vatą palei lubas, užbaigiant blizgia izoliacine plėvele, suklijuojant sandūras lipnia juosta. Sumontavo medieną palei lubas, sudėliojo 10cm vatos, bet į darbo pabaigą nurodė, kad neužbaigs blizgia plėvele, kadangi labai rasos palėpės ertmėje, tarp dviejų palei stogą ir palei lubas šiltinimo sluoksnių, ir kad reikia papildomai per sienų trikampius išgręžti iš abiejų pusių bent 100mm angas ventiliacijai. Kas tiksliai turėtų būti atlikta, kad būtų išnaudotas visas 40cm stogo šiltinimo potencialas?
Mūrinis dviaukštis namas, latviškos raudonos plytos su kiaurymėmis bent jau išorėje, sienų storis turbūt ~50 cm. Tarpas nuo 8 iki 12 cm užpildytas aminoputomis. Problema tokia, kad pastatas neatsparus vėjui - iš jo labai greitai išeina šiluma vėjuotomis dienomis. Stogas irgi ne pačios geriausios būklės. Reikia šį namą šiltinti iš išorės, keisti stogą.
Palėpė bus gyvenama, ką geriau šiltinti visą stogą ar lubų perdangą? Kokią vatą rekomenduotumėt, kokį storį? Stogo plotas 300 m2.
 
Sritis:
Sritis: