Stogo šiltinimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 167.
Kuo geriau šiltinti šlaitinį namo stogą - vata ar putų polistieriu? Koks turėtų būti medžiagų sluoksnio storis? Stogas - iš beasbesčio šiferio, gegnės - 20 cm, dengta difuzinė plėvelė.
Negyvenamoje palėpėje norėčiau įrengti kambarį. Stogas nėra apšiltintas: gegnės, ruberoidas, šiferis ir viskas. Kuo ir kokiu sluoksniu būtų geriausia apšiltinti palėpę.
Kuo geriau šiltinti stogą 20 cm? Stogas dengtas Classic skarda. Poliuretano putomis (uždarų/atvirų porų), ar biria eko ar mineraline vata?
Domina skardinio stogo šiltinimas. Pirkome namą, kurio skardinis stogas apšiltintas 20 cm vata prie gegnių. Norėtume apsišildyti papildomai ties lubomis (perdangomis), tik galvojam kiek cm vatos reikėtų, norint atitikti A naudingumo klasę?
Ką rekomenduotumėte šiltinti: stogą ar perdangą, jei palėpė bus negyvenama? Stogas šlaitinis. Girdime prieštaringų nuomonių: vieni sako, kad stogo šiltinti nebūtina, o meistrai pataria šiltinti. Kaip elgtis?
Planuoju šiltinti dvišlaitį stogą. Šiuo metu uždėta skarda ir po ja difuzinė plėvelė. Stogo plotas 112kv.m. Norėčiau sužinoti kiek kainuotų apšiltinti tokį stogą, kad jis atitiktų A+ klasei keliamus reikalavimus. Domina darbų + medžiagos kaina.
Noriu pasiteirauti kuo būtų geriau apšiltinti medinę perdangą vieno aukšto name t.y. lubas? Ar pučiamomis poliuretano putomis, ar to pačio putų poliuretano plokštėmis (PIR) dedant tarp perdangos sumontuotų 15cm gegnių?
Turime šlaitinį stogą. Perdanga yra apšiltinta, bet aukščiau esanti palepė ne. Patikrinus palėpę su termovizoriumi nustatėme, kad didžiausi šilumos nuostoliai eina per palėpės stogo aukščiausius taškus. Palėpėje (iš vidaus žiurint) eina gegnės, paskui difuzinė plėvelė su persidengimais, bet neužsandarinta-nesuklijuota tarpusavyje, paskui 5 cm oro tarpas ir skarda. Noriu dėti akmens vata tarp gegnių ir garo plėvelę polietileninę arba su aliuminio folija ir prisukti osb plokšte. Ar gerai planuoju daryti?
Kuo geriau apšiltinti lubas iš viršaus akmens vata, putų polistirolu, Gamo putomis, ar dar kažkuo kitu?
Norėčiau paklausti kuo skiriasi stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis? Kuris yra ilgaamžiškesnis, ekonomiškesnis ir ką siūlytumėte rinktis jūs?
Kaip pasiekti kuo didesnę šiluminę varžą šiltinant šlaitinį namo stogą?
Ieškau geriausio varianto apsišiltinti stogą. Senos statybos name padaryta nauja stogo konstrukcija (medinė) ir nauja stogo danga (skarda). Šiltinsime iš vidaus, klausimas koks būdas būtų efektyviausias. Girdėjau, kad putos nelabai tinka, nes ilgainiui medis "vaikščios" ir atsiras plyšių. Stogas šlaitinis.
Domina A, A+ ir A++ gyvenamojo namo stogo šiltinimas. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte ir reikėtų šiltinti stogą, kad pasiekti šias klases?
Perdangos šiltinimas biria vata: Knauf Supafil Loft Pro ar ekovata? Knauf nieko nerašo apie graužikus? Varža 0.045. Ekovata ilgaamžiškumas? Gražiau subyra, varža 0.039. Ką pasirinkti?
Ruošiamės pirkti A klasės namą, kuris šiuo metu dar statomas. Apie statybas nusimanau nedaug. Mūsų statytojo paklausėm, kaip bus šiltinamas stogas. Atsakymas - 40 cm vata, tada dedama paprasta polietileno plėvelė ir dedamas gipsas. Mums iškart užkliuvo paprasta plėvelė, paklausėm, negi nėra modernesnių medžiagų, tokių kaip hidroizoliacinė plėvelė ir pan. kad nesikauptų drėgmė ir t.t. Tai mums buvo pasakyta, kad su tokia plėvele namas "nepraeis sandarumo testo". Ar taip gali būti? Kaip turėtų būti šiltinamas stogas A klasės name? Stogas šlaitinis, 25 cm medinės gegnės, stogo danga skardinė ir šiuo metu po ja kaip suprantu difuzinė plėvelė.
Gyvename antrame aukšte, perdanga gelžbetoninė ir medinės grindys, pirmas aukštas negyvenamas, žiemą jaučiasi šaltis iš apačios. Galvojame šiltinti ir stogą arba palėpę, kuri žema, negyvenama. Ar užteks ant perdangos uždėti mineralinę ar akmens vatą?
Kaip apšiltinti namo stogą? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, dėtas ruberoidas ir sena rusiška stiklo vata, vėl ruberoidas ir šiferis, šilumos varža - 0.
Seno skardinio stogo šiltinimas Kaip geriausia apšiltinti namo stogą (palėpę)? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, konstrukcija: plėvelė, sena stiklo vata (storis 15cm), ruberoidas ir skarda. Manau protingiausia būtų viską išimti ir sandarinti remiantis dabartiniais reikalavimais. Klausimas tik kuris šiltinimo variantas būtų geriausias: 1) Eko vata 2 sluoksniais - 5cm + 10cm 2) Eko vata purškiama 3) Polistirenas 15cm 3) O galima maisyti šildymo medžiagas? Pvz polistirenas 5cm ar 10cm (išorė) + 10cm ar 5cm eko vata, o gal akmens vata. Kokiu variantu galima išgauti geriausią šilumos varžą, kokybę bei ilgaamžiškumą?
Rudenį pradėjome gyventi naujame dviaukščiame name. Stogo danga - betoninės čerpės, po jomis difuzinė plėvelė, palėpė ir 30 cm vatos sluoksnis (2x5 ir 2x10), po vata blizgi izoliacinė plėvelė. Užlipęs į palėpę pastebėjau, jog viršutinis vatos sluoksnis yra drėgnas, o vietomis net šlapias. Ar tai yra normalu, jog viršutinis vatos sluoksnis drėgnas/šlapias, jeigu ne tuomet, kokios galėtų būti priežastys, pasekmės ir kokie būdai pašalinti šį trūkumą?
Reikės apšiltinti dvišlaitį stogą apie 100 kv.m, kad pasiekti A+. Kokia kaina būtų?
Kaip teisingai sujungti stogą su siena, kad neišeitų šiluma
Įrenginėjame palėpę ir norėčiau pasidomėti kokio storio ir kokiomis medžiagomis šiltinti stogą.
Pernai apšiltinome iš vidaus 25 cm Paroc vata skardinį stogą ir buvo žiemą šilta, nes šiluma tiesiog kildavo į viršų iš kūrenamo pirmo aukšto. Šiemet, 2 aukštas šaltas, nesuprantam, kur išeina šiluma. Ar gali būti, kad vata sukrito, nes iki šiol nepadaryti stogo pakalimai, ar gali turėti įtakos šikšnosparniai?
Norėčiau patarimo dėl naujos statybos namo šlaitinio stogo šiltinimo. Planuojam šiltinti perdangą ir pasiekti A klasę. Norim, kad šiltinimas būtų atliekamas purškiamu būdu, tačiau čia prasideda dilema tarp ekovatos ir įvairių putų (atvirų, uždarų porų, GAMO ir t.t.). Kiek suprantu yra skirtumai tarp savybių ir kainos. Kokie esminiai skirtumai ir kaip išsirinkti tinkamą technologiją?
Kaip rekomenduotumėte apšiltinti plokščią stogą, (monolitinė perdanga 10 cm storio, stogas bus eksploatuojamas) ar gerai būtų 10 cm styroduro virš perdangos ir po perdanga 10 cm vatos (gal vata ir nebūtina), ar reikia garo izoliacinės plėvelės po styroduru, kurioje vietoje gautųsi rasos taškas? Koks turėtų būti medžiagų storis?
Ar žymiai skirtųsi perdangos apšiltinimo kaina, kai naudojamas sijos kas 60cm ir kai stogas surinktas iš santvarų, kurių žingsnis 90cm? Ir kokia apytikslė apšiltinimo kaina būtų? Apšiltinimas numatytas 25+30cm akmens vata.
Noriu šiltinti gyvenamosios palėpės stogą. Kokio storio ekovatos sluoksnis turėtų būti norint išgauti šiluminę 8-10 m² K/W varžą?
Kokiomis medžiagomis ir kaip šiltinti stogą?
Ar reikia sandarinti sujungimą tarp putų polistirolo ir plėvelės? Sujungimas susidarė šiltinant stogą, tarp difuzines plėvelės ir vatos. Sienos apšiltintos polistirolu prie difuzines plėvelės paliekant tarpą.
Namo šlaitinis stogas: šiferis, ruberoidas, lentos šiferiui pritvirtint, gegnė, pusė gegnės storio yra akmens vata 15 cm, difuzine plėvelė ir medžio plaušo plokštė. Likusį neužpildytą gegnės storio tarpą norėčiau šiltinti polistirolu iki pat lentų, kur tvirtinamas šiferis. Ar toks šiltinimas gerai? Kokia būtų darbų eiga?
Namas yra su palėpe. Kuris variantas geresnis - ar apšiltinta stogo konstrukcija (dvišlaitis stogas), ar apšiltinta perdanga ir ventiliuojama palepė? Gal kažkurį variantą tiesiog paprasčiau ar pigiau įrengti?
Statomas A+ klasės namas, čerpiniu stogu. Kokie būtų stogo ir lubų perdangos šiltinimo variantai? Kokias medžiagas būtų geriausia naudoti, norint išgauti A+ klasės namo reikiamą šiluminę varžą?
Numatomas daugiabučio namo 9 a. 4 laipt. stogo šiltinimas. Kokie būtų išsamūs patarimai?
Sprendžiamas klausimas kuo efektyviausia ir tuo pačiu max ekonomiška apšiltinti 1 aukšto gyvenamo namo medinę perdangą. Projekte skaičiuota Paroc vata, sumoje 50 cm storio sluoksnis. Kvadratūra apie 150m2.
Turiu dviejų šlaitų stogą su 15% nuolydžiais. Danga skarda. Namas A+. Vieno šlaito dalis yra pusiau mansardinė su 20cm gegnėmis ir ribotu šiltinimo sluoksniu, (maksimumas ~30 cm). Kuo geriau apšiltinti? Kita namo dalis turi gegnes, tiek stogo konstrukcija 20cm, tiek juodlubių 20cm. Ką geriau apšiltinti: lubas ar stogą, ir kuo geriau šiltinti?
Patarkite kuo geriau šiltinti dvišlaitį stogą - akmens ar stiklo vata?
Noriu paklausti ar yra kokia logika pirma dėti nedidelį sluoksnį vatos 50-100 mm ir tik po to pūsti poliuretano putas tarp Steico sijų?
Įsigijau 10 metų senumo namą ir noriu papildomai apsišiltinti šlaitinį stogą. Statytojas palikęs siurprizų, tad stogas dabar atrodo taip: bituminės čerpės, osb plokštė, 17 cm vatos tarp gegnių, oro tarpas, gipsas. Nedėtos jokios plėvelės. Galvoju lupti gipso lubas, papildomai dėti 20cm vatos, difuzinę plėvelę ir įtempiamas lubas. Vėliau nulupti bitumines čerpes, dėti plėvelę ir skardinę dangą ant viršaus. Bet dabar apie vidinę pusę. Ar tai geras variantas, ar galiu tiesiog ant gipso dėti papildomą vatą, plėvelę ir įtempiamas lubas? Tas nevėdinamas oro tarpas problemų nesukeltų? Namo lubos labai aukštos, tad prarasti centimetrai įtakos neturi. Gal yra praktiškesnių variantų?
Atsirado problema su kondensatu, palėpės lubos neapšiltintos, antro aukšto perdanga apšiltinta, kaupiasi kondensatas ant palėpės lubų. Kaip būtų galima išspręsti šią problemą, ar įrengus ventiliacinius kaminėlius ant stogo padėtų panaikinti drėgmę?
Nupirkom namą. Nulupom nuo stogo seną vatą ir galvojom išpūst putom. Kadangi namas buvo negyvenamas, pastogėje įsikūrė gyvūnai ir sukramtė difuzinę plėvelę. Tai kaip dabar, ar galima putom pūsti? Ar reiktų čerpes imt lauk ir keist visam stogui naują difuzinę plėvelę? Sukramtyta daug, difuzinė plėvelė beveik visur sugadinta. Ar yra koks lengvesnis sprendimo būdas? Ir kokia kaina? Namo stogas apie 180 kvadratų.
Reikalinga apšiltinti šlaitinį stogą, palėpėje bus gyvenamosios patalpos. Planuojam šiltinti ekovata. Stogą sudaro šie elementai: skardinė danga; grebėstai; osb plokštė; difuzinė plėvelė; gegnės. Apdailai bus naudojamas gipso kartonas. Ar reikia prieš gipso kartoną pakloti garo plėvelę? Kaip reiktų geriausiai apšiltinti tokio tipo šlaitinį stogą? Ar reikia įrengti papildomą ventiliaciją tarp osb plokštės/difuzinės plėvelės? Koks rekomenduotinas šiltinimo medžiagos (ekovata) storis?
Planuoju II aukšto lubas apšiltinti biria ekovata, kadangi tarp šlaitinio stogo gegnių ir lubų nėra daug vietos. Ar reikia garo izoliacinės plėvelės ant lubų prieš pučiant ekovatą ir kokiu storiu reikėtų apšiltinti lubas? Palėpė ir stogas bus nešiltinti, ant stogo - difuzinė plėvelė ir čerpės.
Noreciau pasidometi kaip geriausiai apšiltinti stogą, namas vieno auksto stogas dvislaitis. Perdanga šiltinta 25 cm paroc vata. Galvoju tarp gegnių deti vatą 20cm kaip patartumet? Stogas betonines cerpes. Ar reikia is vidaus dėti pleve?
Naujai įsigytame name noriu papildomai šiltinti šlaitinį stogą. Šiuo metu tarp 200mm aukščio gegnių yra įrengtas 200mm storio mineralinės vatos sluoksnis. Stogas yra apšiltintas ir gegnių apačioje įrengta garo izoliacinė plėvelę. Palėpę naudosiu kaip sandėliuką daiktams, temperatūra tenai nėra svarbi. Kaip rekomenduotumėte papildomai šiltinti stogą?
Ar galite kas nors paaiškinti, kuri stogo dalis yra "kvėpuojanti"? Kas yra "kvėpuojantis" stogas? Juk iš šiltos dalies pusės yra dedama garo izoliacija - polietilenas? Tad jeigu suprantamas reikalas "kvėpuojančios sienos" - kada jose nėra nei polietileno, nei polistirolo, o tik garą praleidžiančios plytos ar blokeliai + akmens vata, tarpas, klinkerio plytos, taip kaip čia su stogu?
Kadangi statau namą, kurio stogas iš dviejų šlaitų (palėpė nebus naudojama), tai nutariau šildyti perdangą ekovata. Perdanga padaryta iš gegnių, o po gegnėmis padas iš OSB plokščių (planuojamas apie 35 cm ekovatos sluoksnis, ketinu atsisakyti plėvelių). Klausimas būtų toks: ar teisingi mano apmąstymai dėl perdangos konstrukcijos, ekovatos storio ir plėvelės nepanaudojimo?
Kaip šiltinti vieno aukšto namo šlaitiniu stogu sienos - stogo - perdangos sandūrą, jei šiltinsis perdanga. Išeitų, kad nuo ,,murloto'' per sieną eitų šalčio tiltas.
Norėčiau apšitinti stogą-palėpę iš vidaus be stogo dangos pakeitimo. Dabar yra taip (nuo išorės): šiferis, ruberoidas, grebėstai. Viskas "pakabinta" ant 50x100 gegnių. Atstumai tarp gegnių labai skirtingi. Ar reikia dar iš vidaus papildomai prikalti difuzinę plėvelę? Ir kokio minimalaus storio reikėtų mineralinės vatos Lietuvos žiemoms išgyventi?
Projektuoju nuosavą namą ir noriu įsirengti sutapdintą (plokščią stogą). Kokias medžiagas galėtumėte pasiūlyti stogo apšiltinimui ir kokia būtų kvadratinio metro kaina?
Turime šlaitinį stogą. Palėpė yra didelė. Perdanga yra apšiltinta, bet vasarą kambariuose (2-as aukštas) būna labai karšta. Kaip izoliuoti stogą nuo karščio?
Dvišlaitį namo stogą stogą statybininkai apšiltino 20 cm Knauf vata tarp gegnių. Jų patarimu pasilikau vatos dar 10 cm izoliacijos įrengimui tarp stygų. Ar tikslingas toks šiltinimas dviem atskirais sluoksniais? Ar geriau būtų vatą iš kraigo viršaus išimti ir izoliacijos sluoksnį užbaigti ties stygomis?
Norėčiau patarimo dėl šlaitinio stogo teisingo apšiltinimo. Iš vidinės pusės matosi: 100 mm gegnės, ant gegnių kaltos lentos, o tarpuose tarp lentų yra skarda. Dedant skardą nebuvo uždėta jokia plevelė. Kaip teisingai apšiltinti tokį stogą iš vidaus? Kokią plėvelę tvirtinti tarp gegnių? Ar nebereikia dėti plevelės tarp gegnių ir iškart dėti akmens vatą, kuri glausis prie lentų, ant kurių pritvirtinta skarda? Kaip teisingai susloksniuoti visą stogo apšiltinimą ir kokias medžiagas rekomenduotumėte naudoti mano atveju?
Turiu klausimą, kaip tinkamai apšiltinti stogą, kad vėliau nekiltų problemų. Situacija tokia, yra senos statybos namas su mansarda. Stogas buvo pakeistas prieš keletą metų, bet buvo naudojama paprasta armuota stogo plėvelė, kuri mažai laidi orui. Dabar iškilo poreikis išardyti visas palėpes ir padaryti bendrą erdvę. Norint apšiltinti stogą tarp gegnių suprantu, kad negalima vatos prigrūsti prie plėvelės, turi būti oro tarpas. Jūsų pateiktuose brėžinukuose mačiau, kad rekomenduojate dėti paroc was35 plokštes, o tik po to akmens vatą. Klausimas būtų toks, ar būtina dėti tas plokštes, ar yra koks kitas pigesnis šios problemos sprendimas?
Šlampa ir juoduoja 5 aukštų blokinio namo lubų pakraščiai. Kokia tai gali būti priežastis? Stogas sutvarkytas naujai, uždengtas bitumine danga, siūlės tarp blokų šią vasarą apšiltintos ir hermetizuotos.
Vienaaukštis namas, norime palikti koridoriuje aukštas lubas, o kambariuose standartines lubas, todėl nežinome ką šiltinti - stogą ar perdangą. Perdanga būtų karkasinė. Gal tokiu atveju geriau šiltinti visą stogą? Palėpės negyvenamos.
Vieno aukšto 70 m2 namo stogas su nuolydžiu į vieną pusę. Kaip turi atrodyti stogo kampo mazgas ten kur sueina 30cm sienos ir 40 cm stogo apšiltinimo, jei nėra parapeto?
Prašyčiau paaiškinti, koks geriausias vieno aukšto namo dvišlaičio stogo apšiltinimo iš vidaus variantas, kai nėra betonuotos perdangos, o pakabinamos lubos. Jau uždėta betoninių čerpių stogo danga. Ar negrės graužikų įsikūrimas, gegnes apšildant 4 sluoksniais vatos ir uždedant plėvelę?
Kokią pasiūlytumėte šlaitinio stogo šiltinimo konstrukciją? Kokius rekomenduotumėte išlaikyti atstumus tarp gegnių,jei būtų šiltinama naudojant Jūsų produkciją?
Noriu sužinoti, kokia medžiaga labiausiai tinka stogo apšiltinimui. Negaliu apsisprėst tarp akmens vatos, polisterolo ir neoporo. Domina geriausias kokybės ir kainos santykis.
Turiu klausimą, ar galima mūrino namo stogą šiltinti putoplastu?
Kaip paruošti stogą iš vidaus, norint jį apšiltinti ekovata? Difuzinė plėvelė jau yra po skarda.
Kuo ir kaip apšiltinti čerpėmis dengtą rąstinio namo stogą? Po čerpėmis yra uždėta izoliacinė plėvelė.
Kaip šiltinti rąstinio namo stogą? Ar name būtų šilta, jei jo sienos - 20 -22 cm klijuotas rąstas, pamatai - Legalett, o stogas - Euromac2 MTP-34 stogas? Ar rąstiniam namui labiau tinka klasikinė stogo konstrukcija (gegnės, akmens vata)?
Ar galima šiltinti stogą nurodytu būdu: skarda, oro tarpas, difuzinė plėvelė, vata tarp gegnių, osb plokštė (8mm), vata (10cm), gipsas?
Stogas apšiltintas taip: polietileno plėvelė, 3 sluoksniai po 5 cm mineralinės vatos. Po stogu yra negyvenama palėpė, antras aukštas vėsesnis nei pirmas. Koks būtų papildomas stogo apšiltinimas? Kokias medžiagas naudoti?
Ar teisingai šiltinamas skardinis vienšlaitis stogas. Iš viršaus: trapecinė skarda, lentjuostės, tašai, plėvelė, gegnės, akmens vata 10 cm tarpuose ir kita kryptimi 5 cm akmens vata. Toliau dar nepadaryta, žadame dėti 200 mikr. polelileno plėvelę, 1 cm OSB plokštę ir GKPI.
Noriu apšiltinti šlaitinį stogą, dengtą cinkuota skarda, po kuria nebuvo dėta jokia plevelė – yra tik grebėstai ir gegnės. Kaip būtų geriausia apšiltinti palėpę neperdengiant stogo?
Kokį šiltinimo būdą siūlote rinktis statomo namo šlaitinio stogo šiltinimui? Stogo konstrukcija bus medinė. Kokias medžiagas rinktis, koks pasirinkimas bus tikrai efektyvus?
Ar yra kokia stogo šiltinimo technologija, kaip neperdarant apdailos papildomai apšiltinti tarpą virš gipso kartono? Noriu papildomai apšiltinti stogą ir grindis. Laminuotos grindys sudėtos ant medinių lentų, kurios yra ant lagių. Ar tektų viską ardyti?
Kokį šiltinimo mineraline vata variantą pasirinkti? Daug gamintojų siūlo savas šiltinimo sistemas. Į ką atkreipti dėmesį?
Klausk
eksperto