Norime šiltinti šlaitinį stogą iš vidaus. Namas 1966 m. statybos, stogas keistas, skardinis. Tarpai tarp gegnių apie 1,20 cm, gegnės sudėtos 120×50 mm išmatavimų, stogas apie 115 kv. Kyla klausimas ar gerai bus tokius tarpus šiltinti akmens vata, dar gal gegnes pastorinant iki 150 ar 200 mm ar reiks kitomis medžiagomis naudotis, pvz. ekovata, putomis? Ar būtų kažkoks kitas būdas? Kiek klausėme, tai yra skirtingų nuomonių. Bus gyvenama antrame aukšte.
Su kuo geriau apšiltinti apie 80m² medines lubas iš viršaus? Namas mūrinis, apšiltintas.
Šlaitinis stogas apšiltintas vata, uždėta garo izoliacinė plėvelė, bet lubos bus lygios gipsinės. Klausimas ar reikia papildomai šiltinti tarpus tarp perdangos gegnių? Palėpė bus nenaudojama.
Planuojamas apšiltinti plokščias stogas iš vidaus su mineraline vata. Esamas stogas - gegnės 250mm, OSB, 50mm kieta vata ir bitumas. Kadangi jau yra bitumas ir iš lauko neapšiltinsi, bus šildoma iš vidaus. Iš lauko pusės bus sudėtos ventiliacijos grotelės ir rotaciniai ventiliacijos kaminėliai. Iš vidaus 100mm tarpas nuo OSB, toliau difuzinė (trisluoksnė) plėvelė. Po difuzine plėvele 150mm vata. Norint dar sudėti 200 vatos iš lubinių profilių bus padarytos juodlubės. Juodlubės tvirtinsis prie gegnių ir tarp profilių bus sudėta vata. Ant juodlubių profilių tvirtinsis garo izoliacija. Kokias matote galimas klaidas? Ar matote kitus apšiltinimo variantus, kai jau yra užlydytas bitumas?
Yra keturšlaitis stogas su išsikišusiais langais. Noriu apšiltinti patalpas ir įsirengti kambarius. Problema, kad nedaug vietos yra langų "būdos" apšiltinimui. Tik 10cm. Gal yra kokia padidintos varžos ar pan. vata, kad nereikėtų perdarinėti visų langų konstrukcijos? Ar tiktų vata su folija?
Kaip ir kuo reikėtų šiltinti pilnai įrengto, gyvenamojo namo šlaitinį stogą nekeičiant dangos (skardinės čerpės) ir negadinant kiek įmanoma vidaus apdailos? Taip pat planuose yra stoglangių įrengimas, nuo ko pradėti - šiltinimo ar stoglangių montavimo?
Sveiki. Slaitinis stogas. Skarda Clasik. Apsiltinta naujai 10+10 cm vata del garso izoliacijos. Ar galima papildomai apsiltinti atviru poru poliuretanu nededant garo izoliacines pleveles, ar butinai reikia uzdaru poru? Ir kokio storio sluoksniais reiketu siltinti? Namo energetinio naudingumo klase nesiekiama. Aciu
Sveiki, stogas skardinis slaitinis ispurkstas atvirom ir uzdarom poliuretano putomis. Noretume dar stoga papildomai apsidelioti stiklo vata 10cm del garso izoliacijos. Ar galima is kart po profiliais deti vata? Ar reikalinga garo izoliacine plevele? Ar dedant is kart po profiliais vata nebutu blogai del apsvietimo? Kai kur galvojam nuleidineti lubas, kad nebutu slaitines, ar galima iskart vata deti ant gipso ar turi buti kuo arciau poliuretano putu ir stogo vata? Gal turit kokiu minciu, kaip geriau deti vata del garso izoliacijos. Aciu uz atsakymus.
Kuo geriau šiltinti šlaitinį namo stogą - vata ar putų polistieriu? Koks turėtų būti medžiagų sluoksnio storis? Stogas - iš beasbesčio šiferio, gegnės - 20 cm, dengta difuzinė plėvelė.
Negyvenamoje palėpėje norėčiau įrengti kambarį. Stogas nėra apšiltintas: gegnės, ruberoidas, šiferis ir viskas. Kuo ir kokiu sluoksniu būtų geriausia apšiltinti palėpę.
Domina skardinio stogo šiltinimas. Pirkome namą, kurio skardinis stogas apšiltintas 20 cm vata prie gegnių. Norėtume apsišildyti papildomai ties lubomis (perdangomis), tik galvojam kiek cm vatos reikėtų, norint atitikti A naudingumo klasę?
Noriu pasiteirauti kuo būtų geriau apšiltinti medinę perdangą vieno aukšto name t.y. lubas? Ar pučiamomis poliuretano putomis, ar to pačio putų poliuretano plokštėmis (PIR) dedant tarp perdangos sumontuotų 15cm gegnių?
Ką rekomenduotumėte šiltinti: stogą ar perdangą, jei palėpė bus negyvenama? Stogas šlaitinis. Girdime prieštaringų nuomonių: vieni sako, kad stogo šiltinti nebūtina, o meistrai pataria šiltinti. Kaip elgtis?
Planuoju šiltinti dvišlaitį stogą. Šiuo metu uždėta skarda ir po ja difuzinė plėvelė. Stogo plotas 112kv.m. Norėčiau sužinoti kiek kainuotų apšiltinti tokį stogą, kad jis atitiktų A+ klasei keliamus reikalavimus. Domina darbų + medžiagos kaina.
Kuo geriau apšiltinti lubas iš viršaus akmens vata, putų polistirolu, Gamo putomis, ar dar kažkuo kitu?
Turime šlaitinį stogą. Perdanga yra apšiltinta, bet aukščiau esanti palepė ne. Patikrinus palėpę su termovizoriumi nustatėme, kad didžiausi šilumos nuostoliai eina per palėpės stogo aukščiausius taškus. Palėpėje (iš vidaus žiurint) eina gegnės, paskui difuzinė plėvelė su persidengimais, bet neužsandarinta-nesuklijuota tarpusavyje, paskui 5 cm oro tarpas ir skarda. Noriu dėti akmens vata tarp gegnių ir garo plėvelę polietileninę arba su aliuminio folija ir prisukti osb plokšte. Ar gerai planuoju daryti?
Norėčiau paklausti kuo skiriasi stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis? Kuris yra ilgaamžiškesnis, ekonomiškesnis ir ką siūlytumėte rinktis jūs?
Kaip pasiekti kuo didesnę šiluminę varžą šiltinant šlaitinį namo stogą?
Domina A, A+ ir A++ gyvenamojo namo stogo šiltinimas. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte ir reikėtų šiltinti stogą, kad pasiekti šias klases?
Perdangos šiltinimas biria vata: Knauf Supafil Loft Pro ar ekovata? Knauf nieko nerašo apie graužikus? Varža 0.045. Ekovata ilgaamžiškumas? Gražiau subyra, varža 0.039. Ką pasirinkti?
Gyvename antrame aukšte, perdanga gelžbetoninė ir medinės grindys, pirmas aukštas negyvenamas, žiemą jaučiasi šaltis iš apačios. Galvojame šiltinti ir stogą arba palėpę, kuri žema, negyvenama. Ar užteks ant perdangos uždėti mineralinę ar akmens vatą?
Kaip apšiltinti namo stogą? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, dėtas ruberoidas ir sena rusiška stiklo vata, vėl ruberoidas ir šiferis, šilumos varža - 0.
Ruošiamės pirkti A klasės namą, kuris šiuo metu dar statomas. Apie statybas nusimanau nedaug. Mūsų statytojo paklausėm, kaip bus šiltinamas stogas. Atsakymas - 40 cm vata, tada dedama paprasta polietileno plėvelė ir dedamas gipsas. Mums iškart užkliuvo paprasta plėvelė, paklausėm, negi nėra modernesnių medžiagų, tokių kaip hidroizoliacinė plėvelė ir pan. kad nesikauptų drėgmė ir t.t. Tai mums buvo pasakyta, kad su tokia plėvele namas "nepraeis sandarumo testo". Ar taip gali būti? Kaip turėtų būti šiltinamas stogas A klasės name? Stogas šlaitinis, 25 cm medinės gegnės, stogo danga skardinė ir šiuo metu po ja kaip suprantu difuzinė plėvelė.
Rudenį pradėjome gyventi naujame dviaukščiame name. Stogo danga - betoninės čerpės, po jomis difuzinė plėvelė, palėpė ir 30 cm vatos sluoksnis (2x5 ir 2x10), po vata blizgi izoliacinė plėvelė. Užlipęs į palėpę pastebėjau, jog viršutinis vatos sluoksnis yra drėgnas, o vietomis net šlapias. Ar tai yra normalu, jog viršutinis vatos sluoksnis drėgnas/šlapias, jeigu ne tuomet, kokios galėtų būti priežastys, pasekmės ir kokie būdai pašalinti šį trūkumą?
Seno skardinio stogo šiltinimas Kaip geriausia apšiltinti namo stogą (palėpę)? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, konstrukcija: plėvelė, sena stiklo vata (storis 15cm), ruberoidas ir skarda. Manau protingiausia būtų viską išimti ir sandarinti remiantis dabartiniais reikalavimais. Klausimas tik kuris šiltinimo variantas būtų geriausias: 1) Eko vata 2 sluoksniais - 5cm + 10cm 2) Eko vata purškiama 3) Polistirenas 15cm 3) O galima maisyti šildymo medžiagas? Pvz polistirenas 5cm ar 10cm (išorė) + 10cm ar 5cm eko vata, o gal akmens vata. Kokiu variantu galima išgauti geriausią šilumos varžą, kokybę bei ilgaamžiškumą?
Reikės apšiltinti dvišlaitį stogą apie 100 kv.m, kad pasiekti A+. Kokia kaina būtų?
Įrenginėjame palėpę ir norėčiau pasidomėti kokio storio ir kokiomis medžiagomis šiltinti stogą.
Kaip rekomenduotumėte apšiltinti plokščią stogą, (monolitinė perdanga 10 cm storio, stogas bus eksploatuojamas) ar gerai būtų 10 cm styroduro virš perdangos ir po perdanga 10 cm vatos (gal vata ir nebūtina), ar reikia garo izoliacinės plėvelės po styroduru, kurioje vietoje gautųsi rasos taškas? Koks turėtų būti medžiagų storis?
Kaip teisingai sujungti stogą su siena, kad neišeitų šiluma
Norėčiau patarimo dėl naujos statybos namo šlaitinio stogo šiltinimo. Planuojam šiltinti perdangą ir pasiekti A klasę. Norim, kad šiltinimas būtų atliekamas purškiamu būdu, tačiau čia prasideda dilema tarp ekovatos ir įvairių putų (atvirų, uždarų porų, GAMO ir t.t.). Kiek suprantu yra skirtumai tarp savybių ir kainos. Kokie esminiai skirtumai ir kaip išsirinkti tinkamą technologiją?
Skardinis stogas apšiltintas iš vidaus purškiamomis poliuretano putomis, įjungus šildymą, pradėjo sunktis vanduo (įtariame, kad kondensatas) ties stogo ir išorinių lauko sienų sandūra. Kame problema ir kaip ją reiktų spręst?
Ar žymiai skirtųsi perdangos apšiltinimo kaina, kai naudojamas sijos kas 60cm ir kai stogas surinktas iš santvarų, kurių žingsnis 90cm? Ir kokia apytikslė apšiltinimo kaina būtų? Apšiltinimas numatytas 25+30cm akmens vata.
Noriu paklausti ar yra kokia logika pirma dėti nedidelį sluoksnį vatos 50-100 mm ir tik po to pūsti poliuretano putas tarp Steico sijų?
Atsirado problema su kondensatu, palėpės lubos neapšiltintos, antro aukšto perdanga apšiltinta, kaupiasi kondensatas ant palėpės lubų. Kaip būtų galima išspręsti šią problemą, ar įrengus ventiliacinius kaminėlius ant stogo padėtų panaikinti drėgmę?
Naujai įsigytame name noriu papildomai šiltinti šlaitinį stogą. Šiuo metu tarp 200mm aukščio gegnių yra įrengtas 200mm storio mineralinės vatos sluoksnis. Stogas yra apšiltintas ir gegnių apačioje įrengta garo izoliacinė plėvelę. Palėpę naudosiu kaip sandėliuką daiktams, temperatūra tenai nėra svarbi. Kaip rekomenduotumėte papildomai šiltinti stogą?
Stogas skardinis, po skarda skersiniai su oro tarpu, ant gegnių Jutofol antikondensacinė plėvelė. Kaip teisingai apsišiltinti stogą iš vidaus?
Kadangi statau namą, kurio stogas iš dviejų šlaitų (palėpė nebus naudojama), tai nutariau šildyti perdangą ekovata. Perdanga padaryta iš gegnių, o po gegnėmis padas iš OSB plokščių (planuojamas apie 35 cm ekovatos sluoksnis, ketinu atsisakyti plėvelių). Klausimas būtų toks: ar teisingi mano apmąstymai dėl perdangos konstrukcijos, ekovatos storio ir plėvelės nepanaudojimo?
Noriu palėpę paversti gyvenamaja erdve. Namas senas - šiferis, ruberoidas, 15 cm storio gegnės. Kaip tinkamai apsišiltinti?
Turime šlaitinį stogą. Palėpė yra didelė. Perdanga yra apšiltinta, bet vasarą kambariuose (2-as aukštas) būna labai karšta. Kaip izoliuoti stogą nuo karščio?
Kokiomis medžiagomis ir kaip šiltinti stogą?
Ar galite pasakyti kaip turėtų būti apšiltintas plokščias stogas A+ klasės name? Stogo gegnės DIB 400. Kaip turi atrodyti stogo "sumuštinis" mano atveju. Ar gerai jei bus 300mm EPS plius plonas sluoksnis PIR viršuje, o apačioje tarp gegnių 5cm UPP putos?
Pernai apšiltinome iš vidaus 25 cm Paroc vata skardinį stogą ir buvo žiemą šilta, nes šiluma tiesiog kildavo į viršų iš kūrenamo pirmo aukšto. Šiemet, 2 aukštas šaltas, nesuprantam, kur išeina šiluma. Ar gali būti, kad vata sukrito, nes iki šiol nepadaryti stogo pakalimai, ar gali turėti įtakos šikšnosparniai?
Statau sodo namą 80kv. plokščiu stogu ir galvoju apie stogo šiltinimą. Stogo gegnės bus 5x20, ant stogo lydysiu bituminę stogo dangą. Kokias šiltinimo medžiagas naudoti?
Statomas A+ klasės namas, čerpiniu stogu. Kokie būtų stogo ir lubų perdangos šiltinimo variantai? Kokias medžiagas būtų geriausia naudoti, norint išgauti A+ klasės namo reikiamą šiluminę varžą?
Planuoju per žiemą apsišiltinti stogą, apie 90kub gaunasi vatos. Stogas nestandartinis ir mąstau kokį teisingiausią variantą pasirinkti (prisegu nuotr.). Ką patartumėte?
Namas yra vienšlaitis, lubos labai aukštos ir paliktos tik svetainėje, kambariuose padaryta perdanga. Iš lauko yra apšiltintas jau, stogas su parapetais taip pat yra apšiltinti iki gegnių apačios. Klausimas kaip teisingiausiai apšiltinti stogą, ar šiltinti visa stogą ar tik svetainėje stogą ir kambariuose perdangą (sieną skiriančią irgi reikėtų manau šiltinti taip pat). Įmetu brėžinuką. Ar dar kokių variantų yra?
Noriu apšiltinti gyvenamosios patalpos stogą. Patalpa yra suprojektuota tokiu būdu, kad patalpos lubos yra kartu ir namo stogas, todėl būtina parinkti šiltinimo medžiagą su gera garso izoliacija. Namo šildymui prijungta šilumos sistema DAIKIN oras-vanduo. Namas yra naujas (A+), šiuo metu stogas yra tik uždengtas RUUKKI skarda. Pagal projektą nurodyta, kad stogas apšildomas Paroc vata, tačiau pradiniame projekte patalpos turėjo lubas, taigi tarp stogo ir lubų buvo ne mažas tarpas, pakeitus projektą lubų nepalikome. Mums pasiūlė apšiltinimui poliuretano putas. Ar tai tinkama medžiaga, o gal labiau tiktų kitos medžiagos?
Stogas vienšlaitis, skarda, kad pasiekti A+ klasę kaip geriausiai apšiltinti?
Ieškau objektyvios nuomonės apie GAMO icynene putas ar GAMO PUT t.b. analogas, gal kas susidūrėte? Ieškojau kaip apšiltinti karkasinio namo (renovuojamo) stogą iš vidaus, namas turi šlaitinius stogus/lubas, kurios prasideda kambariuose ir toliau tęsiasi link negyvenamos palėpės (kurios perdanga senoviniu būdu apšiltinta, molis/smėlis), rekonstrukcijos metu nuardžius šiuos šlaitus, šiuo metu matosi skarda, kuri prasitęsia į negyvenamą palėpę. Pasikviečiau žmogų prekiaujantį GAMO putomis teigia, kad galima pūsti tiesiai ant skardos ~20 cm, taip pat sienų ~10cm ir bėdų jokių tikrai nebus, putos neleidžia susidaryti kondensatui, nereikia jokių plėvelių - suteiks garantiją, turi sertifikatus ir pan., bet visur kitur kur skaitau sako, kad reikalingos plėvelės. Putos gan nemaža kaina m3 lyginant su kt. rinkos analogais, tai vis tiek yra nerimas ar sumokėjus daugiau ne tik, kad negausiu ko tikiuosi, bet ir neprisidarysiu bėdų. Nors iš kitų taipogi girdėjau, kad bet kokia plėvelė po skardiniu stogu suyra dėl šilumos poveikio.
Galvoju apie šlaitinio stogo šiltinimo variantus. Pradinis konstruktoriaus variantas buvo 20cm vata tarp gegnių ir iš vidaus pusės - 5cm PIR plokštės, kuri savaime sudarytų ir garo izoliaciją. Paskui nutariau gegnių tarpus šiltinti uždarų porų poliuretano putomis. Tačiau paskaitinėjus sužinojau, kad purškiant poliuretaną tiesiai ant difuzinės plėvelės, gali kilti problemų - purškiamų putų temperatūra yra nemaža, tad ne visos plėvelės tą iškenčia, taip pat priklausomai nuo purškėjų, galima ir poliuretano sluoksnio deformacija į stogo dangos pusę (išlinkimas į viršų). Dėl to noriu paklausti nuomonės apie tokį variantą: difuzinė plėvelė - 5 cm vatos (apsaugai nuo temperatūros ir išlinkimo kompensavimo purškiant poliuretaną) - 15 cm poliuretano putų - 5 cm PIR. Ar siūlytumėte kažką daryti kitaip?
Numatomas 9 aukštų 4 laipt. daugiabučio namo stogo šiltinimas (1974 m. statybos). Esu teoretikė, priskaičiau visokiausių šiltinimo būdų, t. sk. šiltinimas uždarų porų putomis. Apklausti stogininkai statybininkai prieš putas ir siūlo ant esamos dangos dėti "sumuštinį": 10+6 cm polistirolis EPS 80 4 cm akmens vata Viskas sutvirtinama smeigėmis (6 smeigės į kv.m) dvigubas sluoksnis prilydomos bituminės dangos Ar tai tinkamas šiltinimo būdas? Gal galite pakomentuoti ar pasiūlyti kitokius šiltinimo būdus. Ir, kiek suprantu, reikia paprastojo projekto, kurį turi parengti projektuotojas?
Planuoju šiltinti šlaitinį stogą rastiniame name. Dabar ant gegnių paklojau difuzinę plėvelę 180 g/m, sukaliau grebėstus ir uždėjau skardinę dangą. Paanalizavus informaciją internete, aš labiau linkstu link purškiamo poliuretano, nes dedant akmens vatą didesnė klaidų tikimybė ir tada bus kokybė prastesnė. Dėl poliuretano, tai kiek supratau yra svarbiausia pasirinkti kokybišką produktą, pvz. kanadiečių icynene. Namukas nedidelis, kaina ne pagrindinis kriterijus, svarbiausia kokybė. Gal galite patarti?
Kaip rekomenduotumėte išbaigti skydinio karkasinio namo stogo šiltinimą? Šiuo metu namą dengia betoninės čerpės, difuzinė plėvelė, 15-20 cm vatos ir garo izoliacinė plėvelė (žr.foto). Namą įsigijome nebaigtos statybos, todėl visų sumanymų nežinome, kaip ir nesame tikri vatos sudėjimo kokybe. Kaip rekomenduotumėte išbaigti stogo šiltinimą? Ar dar reikalingas šiltinimo sluoksnis? Koks?
Dviejų aukštų namo viršutinė perdanga 1982 m. buvo šiltinta 30 cm spalių-kalkių sluoksniu. Apšiltinimas neefektyvus, planuoju apšiltinti naujai. Plotas 170 kv.m. Ką efektyvesnio galėtumėte pasiūlyti? Ar būtina bus nuimti spalių sluoksnį, nes darbas sudėtingas, tektų nuimti dalį šiferio, dulkėtumas ir t.t. Namas silikatinių plytų, apšiltintas. Stogas šlaitinis.
Domina medinės perdangos šiltinimas. Ar teisingai mastau apie tokį apšiltinimą: norėčiau daryti tokį sumuštinį žiūrint iš viršaus į apačią - priešvėjinė plėvelė, akmens vata, osb plokštė, ant osb plokštės klijuoju Recticel eurofloor poliuretano plokštę ir apdailai suku gipsą. Ar toks apšiltinimas yra teisingas? Ar jis pakankamai efektyvus?
Sprendžiamas klausimas kuo efektyviausia ir tuo pačiu max ekonomiška apšiltinti 1 aukšto gyvenamo namo medinę perdangą. Projekte skaičiuota Paroc vata, sumoje 50 cm storio sluoksnis. Kvadratūra apie 150m2.
Turiu dviejų šlaitų stogą su 15% nuolydžiais. Danga skarda. Namas A+. Vieno šlaito dalis yra pusiau mansardinė su 20cm gegnėmis ir ribotu šiltinimo sluoksniu, (maksimumas ~30 cm). Kuo geriau apšiltinti? Kita namo dalis turi gegnes, tiek stogo konstrukcija 20cm, tiek juodlubių 20cm. Ką geriau apšiltinti: lubas ar stogą, ir kuo geriau šiltinti?
Ruošiamės šiltinti plokščią namo stogą. Stogo konstrukcija medinė. Gegnių storis 250 mm. Projekte nurodyta šiltinti 250 mm vata tarp gegnių, 50 mm skersai tarp tašelių ir 50 mm poliuretano plokštė su folija. Tarp gegnių planuojam dėti vatą Knauf Unifit 035. Pardavėjas siūlo rinktis ruloninę vatą 240 mm storio. 10 mm lieka tarpelis, bet pardavėjas sako, kad tai ne problema, o darbas daug paprastesnis. Klausimas - ar geras toks sprendimas? Ar geriau dėti per du sluoksnius pvz.: 150 + 100 ar 200 + 50?
Noriu apšiltinti šlaitinį palėpės stogą. Šiuo metu konstrukcija yra tokia: Molinės čerpės, skersai grebėstai 50x50, išilgai 15mm medinės juostelės, vandeniui atspari plėvelė, senas ruberoidas, išilginės lentos, skersinės gegnės. Kokia tinkamiausia apšiltinimo sistema?
Turiu klausimėlį dėl stogo šiltinimo. Palėpė bus negyvenama, namas A+ klasės. Ar galiu šiltinti perdangą ir stogą (200mm vatos perdanga ir 200mm vatos tarp gegnių), ar reikėtų šiltinti ką nors vieną?
Reikia patarimo dėl stogo šiltinimo. Stogas 312 m2, netaisyklingos ,,grybo" formos. Kokie minusai ir pliusai purškiat ir šiltinant stogą vata? Stogas bus dengiamas betoninėm čerpėm.
Norėjau pasitikslinti, planuoju medinį dvišlaitį stogą purkšti atvirų porų poliuretanu. Vėliau dėsiu gipsinį stogą. Šiuo metu jau esu sumontavęs būsimam gipso karkasui vadinamuosius "krokodilus". Kaip vėliau po poliuretano užpurškimo montuoti garo izoliacinę plėvelę (pridedu nuotrauką iš interneto, kaip turėtų atrodyti mano lubos po užpurškimo)? Ar ją reikia dėti ant pačio gipsinio karkaso ir vėliau sukti pačią gipso plokštę?
Palėpėje grebėstai ir ant jų čerpės. Ar galima, ir kaip apšiltinti palėpę nenuėmus čerpių nuo medinių konstrukcijų?
Keičia stogo dangą skardiniu. Gegnių storis 15 cm. Nuo apačios iki pusės pakalta lentutėm. Aukščiau atvira. Perdengimas medinis apšiltintas spaliais apie 15cm. Ką geriau šiltint ir kuo? Domina kaina.
Kokia kaina būtų apšiltinti skardinį stogą 100 m2 A+ klasei (30cm)?
Patarkite kuo geriau šiltinti dvišlaitį stogą - akmens ar stiklo vata?
Planuoju šiltinti namo antro aukšto šlaitinį stogą. Stogo sudėtis: gegnės (18 cm), difuzinė plėvelė, OSB plokštės ir bituminė danga. Šiltinti planuoju vata. Kokią vatą rekomenduotumėte: akmens, stiklo, mineralinę ir pan.? Kokiu storiu reikėtų šiltinti? Koks turėtų būti šiltinimo būdas: ar 80% vatos, garo plėvelė ir 20% vatos, ar iš kart visas 100% vatos sluoksnis ir garo plėvelė?
Turiu skardinį stogą (juodos spalvos), įrengta vėjo difuzinė plėvelė ir apšiltinta 25 cm poliuretano putų (atvirų porų) tarp gegnių. Karštomis vasaros dienomis, namų antras aukštas įkaista tiek, kad neįmanoma ten būti. Lietingomis dienomis persiduoda stiprus lietaus garsas. Klausimas ar įrengus papildomą 20-25 cm vatos sluoksnį sumažinčiau kaitrą ir garsą nuo stogo? Taip pat mintis yra statyti saulės baterijas ant stogo, kad "sugertų" visą kaitrą jos, o ne stogas, bet ar tai padėtų sumažinti kaitrą namuose?
Ar yra galimybė apšiltinti stogą iš namo vidaus, kai viskas apsiūta gipso kartonu (neardant jo)?
Turiu dilemą, architektai padarė klaidą brėžiniuose, o stogininkai tiesiog padarė viską pagal brėžinius. Lygus (plokščias) stogas. Sudėtos gegnės, ant gegnių osb plokštė ir tiesiai ant jos EPDM Firestone guma (stogo danga). Nėra nei tašų, nei vėjo izoliacijos. Koks optimaliausias variantas apšiltinti stogą? Idėja yra daryt papildomą medinę perdangą, iki jos nuo murloto apšiltinti sienas iš vidaus, kad išvengt šalčio tiltų (galimai putų poliuretanas), dėti garo izoliaciją, o po to ant jos pilti ekovatą birią. Padaryt kažką panašaus į ventiliuojamą šaltą palėpę. Norėtųsi ekspertų patarimų, kaip ištaisyt klaidą?
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381585 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3285
Iš viso buvo užduota 158535 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 77 specializuotų įmonių