Stogo šiltinimas

Rodomi įrašai 1-25 iš 143.
Kuo geriau šiltinti šlaitinį namo stogą - vata ar putų polistieriu? Koks turėtų būti medžiagų sluoksnio storis? Stogas - iš beasbesčio šiferio, gegnės - 20 cm, dengta difuzinė plėvelė.
Negyvenamoje palėpėje norėčiau įrengti kambarį. Stogas nėra apšiltintas: gegnės, ruberoidas, šiferis ir viskas. Kuo ir kokiu sluoksniu būtų geriausia apšiltinti palėpę.
Planuoju šiltinti dvišlaitį stogą. Šiuo metu uždėta skarda ir po ja difuzinė plėvelė. Stogo plotas 112kv.m. Norėčiau sužinoti kiek kainuotų apšiltinti tokį stogą, kad jis atitiktų A+ klasei keliamus reikalavimus. Domina darbų + medžiagos kaina.
Domina skardinio stogo šiltinimas. Pirkome namą, kurio skardinis stogas apšiltintas 20 cm vata prie gegnių. Norėtume apsišildyti papildomai ties lubomis (perdangomis), tik galvojam kiek cm vatos reikėtų, norint atitikti A naudingumo klasę?
Ką rekomenduotumėte šiltinti: stogą ar perdangą, jei palėpė bus negyvenama? Stogas šlaitinis. Girdime prieštaringų nuomonių: vieni sako, kad stogo šiltinti nebūtina, o meistrai pataria šiltinti. Kaip elgtis?
Noriu pasiteirauti kuo būtų geriau apšiltinti medinę perdangą vieno aukšto name t.y. lubas? Ar pučiamomis poliuretano putomis, ar to pačio putų poliuretano plokštėmis (PIR) dedant tarp perdangos sumontuotų 15cm gegnių?
Turime šlaitinį stogą. Perdanga yra apšiltinta, bet aukščiau esanti palepė ne. Patikrinus palėpę su termovizoriumi nustatėme, kad didžiausi šilumos nuostoliai eina per palėpės stogo aukščiausius taškus. Palėpėje (iš vidaus žiurint) eina gegnės, paskui difuzinė plėvelė su persidengimais, bet neužsandarinta-nesuklijuota tarpusavyje, paskui 5 cm oro tarpas ir skarda. Noriu dėti akmens vata tarp gegnių ir garo plėvelę polietileninę arba su aliuminio folija ir prisukti osb plokšte. Ar gerai planuoju daryti?
Ruošiamės pirkti A klasės namą, kuris šiuo metu dar statomas. Apie statybas nusimanau nedaug. Mūsų statytojo paklausėm, kaip bus šiltinamas stogas. Atsakymas - 40 cm vata, tada dedama paprasta polietileno plėvelė ir dedamas gipsas. Mums iškart užkliuvo paprasta plėvelė, paklausėm, negi nėra modernesnių medžiagų, tokių kaip hidroizoliacinė plėvelė ir pan. kad nesikauptų drėgmė ir t.t. Tai mums buvo pasakyta, kad su tokia plėvele namas "nepraeis sandarumo testo". Ar taip gali būti? Kaip turėtų būti šiltinamas stogas A klasės name? Stogas šlaitinis, 25 cm medinės gegnės, stogo danga skardinė ir šiuo metu po ja kaip suprantu difuzinė plėvelė.
Kaip pasiekti kuo didesnę šiluminę varžą šiltinant šlaitinį namo stogą?
Galvoju apie šlaitinio stogo šiltinimo variantus. Pradinis konstruktoriaus variantas buvo 20cm vata tarp gegnių ir iš vidaus pusės - 5cm PIR plokštės, kuri savaime sudarytų ir garo izoliaciją. Paskui nutariau gegnių tarpus šiltinti uždarų porų poliuretano putomis. Tačiau paskaitinėjus sužinojau, kad purškiant poliuretaną tiesiai ant difuzinės plėvelės, gali kilti problemų - purškiamų putų temperatūra yra nemaža, tad ne visos plėvelės tą iškenčia, taip pat priklausomai nuo purškėjų, galima ir poliuretano sluoksnio deformacija į stogo dangos pusę (išlinkimas į viršų). Dėl to noriu paklausti nuomonės apie tokį variantą: difuzinė plėvelė - 5 cm vatos (apsaugai nuo temperatūros ir išlinkimo kompensavimo purškiant poliuretaną) - 15 cm poliuretano putų - 5 cm PIR. Ar siūlytumėte kažką daryti kitaip?
Norėčiau paklausti kuo skiriasi stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis? Kuris yra ilgaamžiškesnis, ekonomiškesnis ir ką siūlytumėte rinktis jūs?
Turiu klausimėlį dėl stogo šiltinimo. Palėpė bus negyvenama, namas A+ klasės. Ar galiu šiltinti perdangą ir stogą (200mm vatos perdanga ir 200mm vatos tarp gegnių), ar reikėtų šiltinti ką nors vieną?
Domina A, A+ ir A++ gyvenamojo namo stogo šiltinimas. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte ir reikėtų šiltinti stogą, kad pasiekti šias klases?
Rudenį pradėjome gyventi naujame dviaukščiame name. Stogo danga - betoninės čerpės, po jomis difuzinė plėvelė, palėpė ir 30 cm vatos sluoksnis (2x5 ir 2x10), po vata blizgi izoliacinė plėvelė. Užlipęs į palėpę pastebėjau, jog viršutinis vatos sluoksnis yra drėgnas, o vietomis net šlapias. Ar tai yra normalu, jog viršutinis vatos sluoksnis drėgnas/šlapias, jeigu ne tuomet, kokios galėtų būti priežastys, pasekmės ir kokie būdai pašalinti šį trūkumą?
Seno skardinio stogo šiltinimas Kaip geriausia apšiltinti namo stogą (palėpę)? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, konstrukcija: plėvelė, sena stiklo vata (storis 15cm), ruberoidas ir skarda. Manau protingiausia būtų viską išimti ir sandarinti remiantis dabartiniais reikalavimais. Klausimas tik kuris šiltinimo variantas būtų geriausias: 1) Eko vata 2 sluoksniais - 5cm + 10cm 2) Eko vata purškiama 3) Polistirenas 15cm 3) O galima maisyti šildymo medžiagas? Pvz polistirenas 5cm ar 10cm (išorė) + 10cm ar 5cm eko vata, o gal akmens vata. Kokiu variantu galima išgauti geriausią šilumos varžą, kokybę bei ilgaamžiškumą?
Gyvename antrame aukšte, perdanga gelžbetoninė ir medinės grindys, pirmas aukštas negyvenamas, žiemą jaučiasi šaltis iš apačios. Galvojame šiltinti ir stogą arba palėpę, kuri žema, negyvenama. Ar užteks ant perdangos uždėti mineralinę ar akmens vatą?
Numatomas 9 aukštų 4 laipt. daugiabučio namo stogo šiltinimas (1974 m. statybos). Esu teoretikė, priskaičiau visokiausių šiltinimo būdų, t. sk. šiltinimas uždarų porų putomis. Apklausti stogininkai statybininkai prieš putas ir siūlo ant esamos dangos dėti "sumuštinį": 10+6 cm polistirolis EPS 80 4 cm akmens vata Viskas sutvirtinama smeigėmis (6 smeigės į kv.m) dvigubas sluoksnis prilydomos bituminės dangos Ar tai tinkamas šiltinimo būdas? Gal galite pakomentuoti ar pasiūlyti kitokius šiltinimo būdus. Ir, kiek suprantu, reikia paprastojo projekto, kurį turi parengti projektuotojas?
Kaip rekomenduotumėte apšiltinti plokščią stogą, (monolitinė perdanga 10 cm storio, stogas bus eksploatuojamas) ar gerai būtų 10 cm styroduro virš perdangos ir po perdanga 10 cm vatos (gal vata ir nebūtina), ar reikia garo izoliacinės plėvelės po styroduru, kurioje vietoje gautųsi rasos taškas? Koks turėtų būti medžiagų storis?
Kaip apšiltinti namo stogą? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, dėtas ruberoidas ir sena rusiška stiklo vata, vėl ruberoidas ir šiferis, šilumos varža - 0.
Noriu apšiltinti šlaitinį stogą, dengtą cinkuota skarda, po kuria nebuvo dėta jokia plevelė – yra tik grebėstai ir gegnės. Kaip būtų geriausia apšiltinti palėpę neperdengiant stogo?
Domina medinės perdangos šiltinimas. Ar teisingai mastau apie tokį apšiltinimą: norėčiau daryti tokį sumuštinį žiūrint iš viršaus į apačią - priešvėjinė plėvelė, akmens vata, osb plokštė, ant osb plokštės klijuoju Recticel eurofloor poliuretano plokštę ir apdailai suku gipsą. Ar toks apšiltinimas yra teisingas? Ar jis pakankamai efektyvus?
Kuo geriau apšiltinti lubas iš viršaus akmens vata, putų polistirolu, Gamo putomis, ar dar kažkuo kitu?
Nusipirkome kotedžą su daline apdaila. Stogas dvišlaitis, palėpė negyvenama. Nusprendėme pasidaryti liuką, patekimui į palėpę, jei kas nutiktų. Tačiau praplėšus šilumos izoliacinę plėvelę ir mineralinę vatą, pamatėme, kad viduje palėpės, stogo šlaituose iš vidaus labai daug kondensato ir jis varva ant vatos. Kaip apšiltintas stogas: 1) Perdanga šilumos izoliacinė plėvelė + mineralinė vata 25CM. 2) Stogas šilumos izoliacinė plėvelė + mineralinė vata 20CM + vėjo plėvelė, skarda. 3) Fasado galuose 2 ventiliacinės 100mm skylės. Nusprendėme persidaryti, kaip būtų teisingiausia, gal galite patarti, kad nesikondensuotų?
Šlaitinis stogas iš vidaus apšiltintas uždarų porų poliuretanu ~ 12 cm (BASF produktas). Gegnės yra dvitėjos sijos, 40cm aukščio. Apskaičiavus stogo šiluminę varžą (0,12 / 0,021 = 5,714) gaunasi, kad šiek tiek trūksta. Ar verta dar papildomai (~28cm) šiltinti stogą?
Statomame A klasės name gegnės 30 cm aukščio, ant jų jau sumontuota OSB, difuzinė plėvelė, reikalingi grebėstai ir skardinė stogo danga. Norime esamą dvišlaitį stogą iš vidaus apšiltinti. Salione stogas bus sutapatintas su lubomis, name bus sumontuotas rekuperatorius. Ten kur stogas su lubomis nebus sutapatintas, bus palėpės, kuriose bus išvedžioti ortakiai, kitos komunikacijos. Tad ir palėpes bus galima ventiliuoti. Kokie galimi variantai ir kaip mūsų atveju juos techniškai teisingai įvykdyti? Siekdami namą hermetizuoti, o kad tai pasiekti būtų lengviau, galbūt vietoje garo plėvelės galima panaudoti OSB, o ir estetinis vaizdas palėpėse būtų geresnis?