Stogo šiltinimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 155.
Kuo geriau šiltinti šlaitinį namo stogą - vata ar putų polistieriu? Koks turėtų būti medžiagų sluoksnio storis? Stogas - iš beasbesčio šiferio, gegnės - 20 cm, dengta difuzinė plėvelė.
Negyvenamoje palėpėje norėčiau įrengti kambarį. Stogas nėra apšiltintas: gegnės, ruberoidas, šiferis ir viskas. Kuo ir kokiu sluoksniu būtų geriausia apšiltinti palėpę.
Domina skardinio stogo šiltinimas. Pirkome namą, kurio skardinis stogas apšiltintas 20 cm vata prie gegnių. Norėtume apsišildyti papildomai ties lubomis (perdangomis), tik galvojam kiek cm vatos reikėtų, norint atitikti A naudingumo klasę?
Planuoju šiltinti dvišlaitį stogą. Šiuo metu uždėta skarda ir po ja difuzinė plėvelė. Stogo plotas 112kv.m. Norėčiau sužinoti kiek kainuotų apšiltinti tokį stogą, kad jis atitiktų A+ klasei keliamus reikalavimus. Domina darbų + medžiagos kaina.
Ką rekomenduotumėte šiltinti: stogą ar perdangą, jei palėpė bus negyvenama? Stogas šlaitinis. Girdime prieštaringų nuomonių: vieni sako, kad stogo šiltinti nebūtina, o meistrai pataria šiltinti. Kaip elgtis?
Noriu pasiteirauti kuo būtų geriau apšiltinti medinę perdangą vieno aukšto name t.y. lubas? Ar pučiamomis poliuretano putomis, ar to pačio putų poliuretano plokštėmis (PIR) dedant tarp perdangos sumontuotų 15cm gegnių?
Turime šlaitinį stogą. Perdanga yra apšiltinta, bet aukščiau esanti palepė ne. Patikrinus palėpę su termovizoriumi nustatėme, kad didžiausi šilumos nuostoliai eina per palėpės stogo aukščiausius taškus. Palėpėje (iš vidaus žiurint) eina gegnės, paskui difuzinė plėvelė su persidengimais, bet neužsandarinta-nesuklijuota tarpusavyje, paskui 5 cm oro tarpas ir skarda. Noriu dėti akmens vata tarp gegnių ir garo plėvelę polietileninę arba su aliuminio folija ir prisukti osb plokšte. Ar gerai planuoju daryti?
Kaip pasiekti kuo didesnę šiluminę varžą šiltinant šlaitinį namo stogą?
Norėčiau paklausti kuo skiriasi stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis? Kuris yra ilgaamžiškesnis, ekonomiškesnis ir ką siūlytumėte rinktis jūs?
Kuo geriau apšiltinti lubas iš viršaus akmens vata, putų polistirolu, Gamo putomis, ar dar kažkuo kitu?
Ruošiamės pirkti A klasės namą, kuris šiuo metu dar statomas. Apie statybas nusimanau nedaug. Mūsų statytojo paklausėm, kaip bus šiltinamas stogas. Atsakymas - 40 cm vata, tada dedama paprasta polietileno plėvelė ir dedamas gipsas. Mums iškart užkliuvo paprasta plėvelė, paklausėm, negi nėra modernesnių medžiagų, tokių kaip hidroizoliacinė plėvelė ir pan. kad nesikauptų drėgmė ir t.t. Tai mums buvo pasakyta, kad su tokia plėvele namas "nepraeis sandarumo testo". Ar taip gali būti? Kaip turėtų būti šiltinamas stogas A klasės name? Stogas šlaitinis, 25 cm medinės gegnės, stogo danga skardinė ir šiuo metu po ja kaip suprantu difuzinė plėvelė.
Domina A, A+ ir A++ gyvenamojo namo stogo šiltinimas. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte ir reikėtų šiltinti stogą, kad pasiekti šias klases?
Seno skardinio stogo šiltinimas Kaip geriausia apšiltinti namo stogą (palėpę)? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, konstrukcija: plėvelė, sena stiklo vata (storis 15cm), ruberoidas ir skarda. Manau protingiausia būtų viską išimti ir sandarinti remiantis dabartiniais reikalavimais. Klausimas tik kuris šiltinimo variantas būtų geriausias: 1) Eko vata 2 sluoksniais - 5cm + 10cm 2) Eko vata purškiama 3) Polistirenas 15cm 3) O galima maisyti šildymo medžiagas? Pvz polistirenas 5cm ar 10cm (išorė) + 10cm ar 5cm eko vata, o gal akmens vata. Kokiu variantu galima išgauti geriausią šilumos varžą, kokybę bei ilgaamžiškumą?
Gyvename antrame aukšte, perdanga gelžbetoninė ir medinės grindys, pirmas aukštas negyvenamas, žiemą jaučiasi šaltis iš apačios. Galvojame šiltinti ir stogą arba palėpę, kuri žema, negyvenama. Ar užteks ant perdangos uždėti mineralinę ar akmens vatą?
Rudenį pradėjome gyventi naujame dviaukščiame name. Stogo danga - betoninės čerpės, po jomis difuzinė plėvelė, palėpė ir 30 cm vatos sluoksnis (2x5 ir 2x10), po vata blizgi izoliacinė plėvelė. Užlipęs į palėpę pastebėjau, jog viršutinis vatos sluoksnis yra drėgnas, o vietomis net šlapias. Ar tai yra normalu, jog viršutinis vatos sluoksnis drėgnas/šlapias, jeigu ne tuomet, kokios galėtų būti priežastys, pasekmės ir kokie būdai pašalinti šį trūkumą?
Kaip apšiltinti namo stogą? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, dėtas ruberoidas ir sena rusiška stiklo vata, vėl ruberoidas ir šiferis, šilumos varža - 0.
Reikės apšiltinti dvišlaitį stogą apie 100 kv.m, kad pasiekti A+. Kokia kaina būtų?
Kaip teisingai sujungti stogą su siena, kad neišeitų šiluma
Norėčiau patarimo dėl naujos statybos namo šlaitinio stogo šiltinimo. Planuojam šiltinti perdangą ir pasiekti A klasę. Norim, kad šiltinimas būtų atliekamas purškiamu būdu, tačiau čia prasideda dilema tarp ekovatos ir įvairių putų (atvirų, uždarų porų, GAMO ir t.t.). Kiek suprantu yra skirtumai tarp savybių ir kainos. Kokie esminiai skirtumai ir kaip išsirinkti tinkamą technologiją?
Kaip rekomenduotumėte apšiltinti plokščią stogą, (monolitinė perdanga 10 cm storio, stogas bus eksploatuojamas) ar gerai būtų 10 cm styroduro virš perdangos ir po perdanga 10 cm vatos (gal vata ir nebūtina), ar reikia garo izoliacinės plėvelės po styroduru, kurioje vietoje gautųsi rasos taškas? Koks turėtų būti medžiagų storis?
Įrenginėjame palėpę ir norėčiau pasidomėti kokio storio ir kokiomis medžiagomis šiltinti stogą.
Kokiomis medžiagomis ir kaip šiltinti stogą?
Namo šlaitinis stogas: šiferis, ruberoidas, lentos šiferiui pritvirtint, gegnė, pusė gegnės storio yra akmens vata 15 cm, difuzine plėvelė ir medžio plaušo plokštė. Likusį neužpildytą gegnės storio tarpą norėčiau šiltinti polistirolu iki pat lentų, kur tvirtinamas šiferis. Ar toks šiltinimas gerai? Kokia būtų darbų eiga?
Ar žymiai skirtųsi perdangos apšiltinimo kaina, kai naudojamas sijos kas 60cm ir kai stogas surinktas iš santvarų, kurių žingsnis 90cm? Ir kokia apytikslė apšiltinimo kaina būtų? Apšiltinimas numatytas 25+30cm akmens vata.
Reikalinga apšiltinti šlaitinį stogą, palėpėje bus gyvenamosios patalpos. Planuojam šiltinti ekovata. Stogą sudaro šie elementai: skardinė danga; grebėstai; osb plokštė; difuzinė plėvelė; gegnės. Apdailai bus naudojamas gipso kartonas. Ar reikia prieš gipso kartoną pakloti garo plėvelę? Kaip reiktų geriausiai apšiltinti tokio tipo šlaitinį stogą? Ar reikia įrengti papildomą ventiliaciją tarp osb plokštės/difuzinės plėvelės? Koks rekomenduotinas šiltinimo medžiagos (ekovata) storis?
Reikalinga konsultacija kaip apšiltinti stogą, kad vasarą saulė neprikaitintų pastogės. Stogas skardinis, 6 x 4,70 m, namelis yra surenkamas, iš 45mm medienos. Kaip apšiltinti stogą, kad apsaugoti palėpę nuo šilumos?
Planuoju II aukšto lubas apšiltinti biria ekovata, kadangi tarp šlaitinio stogo gegnių ir lubų nėra daug vietos. Ar reikia garo izoliacinės plėvelės ant lubų prieš pučiant ekovatą ir kokiu storiu reikėtų apšiltinti lubas? Palėpė ir stogas bus nešiltinti, ant stogo - difuzinė plėvelė ir čerpės.
Noreciau pasidometi kaip geriausiai apšiltinti stogą, namas vieno auksto stogas dvislaitis. Perdanga šiltinta 25 cm paroc vata. Galvoju tarp gegnių deti vatą 20cm kaip patartumet? Stogas betonines cerpes. Ar reikia is vidaus dėti pleve?
Kadangi statau namą, kurio stogas iš dviejų šlaitų (palėpė nebus naudojama), tai nutariau šildyti perdangą ekovata. Perdanga padaryta iš gegnių, o po gegnėmis padas iš OSB plokščių (planuojamas apie 35 cm ekovatos sluoksnis, ketinu atsisakyti plėvelių). Klausimas būtų toks: ar teisingi mano apmąstymai dėl perdangos konstrukcijos, ekovatos storio ir plėvelės nepanaudojimo?
Kaip šiltinti vieno aukšto namo šlaitiniu stogu sienos - stogo - perdangos sandūrą, jei šiltinsis perdanga. Išeitų, kad nuo ,,murloto'' per sieną eitų šalčio tiltas.
Projektuoju nuosavą namą ir noriu įsirengti sutapdintą (plokščią stogą). Kokias medžiagas galėtumėte pasiūlyti stogo apšiltinimui ir kokia būtų kvadratinio metro kaina?
Dvišlaitį namo stogą stogą statybininkai apšiltino 20 cm Knauf vata tarp gegnių. Jų patarimu pasilikau vatos dar 10 cm izoliacijos įrengimui tarp stygų. Ar tikslingas toks šiltinimas dviem atskirais sluoksniais? Ar geriau būtų vatą iš kraigo viršaus išimti ir izoliacijos sluoksnį užbaigti ties stygomis?
Noriu šiltinti gyvenamosios palėpės stogą. Kokio storio ekovatos sluoksnis turėtų būti norint išgauti šiluminę 8-10 m² K/W varžą?
Norėčiau patarimo dėl šlaitinio stogo teisingo apšiltinimo. Iš vidinės pusės matosi: 100 mm gegnės, ant gegnių kaltos lentos, o tarpuose tarp lentų yra skarda. Dedant skardą nebuvo uždėta jokia plevelė. Kaip teisingai apšiltinti tokį stogą iš vidaus? Kokią plėvelę tvirtinti tarp gegnių? Ar nebereikia dėti plevelės tarp gegnių ir iškart dėti akmens vatą, kuri glausis prie lentų, ant kurių pritvirtinta skarda? Kaip teisingai susloksniuoti visą stogo apšiltinimą ir kokias medžiagas rekomenduotumėte naudoti mano atveju?
Vienaaukštis namas, norime palikti koridoriuje aukštas lubas, o kambariuose standartines lubas, todėl nežinome ką šiltinti - stogą ar perdangą. Perdanga būtų karkasinė. Gal tokiu atveju geriau šiltinti visą stogą? Palėpės negyvenamos.
Prašyčiau paaiškinti, koks geriausias vieno aukšto namo dvišlaičio stogo apšiltinimo iš vidaus variantas, kai nėra betonuotos perdangos, o pakabinamos lubos. Jau uždėta betoninių čerpių stogo danga. Ar negrės graužikų įsikūrimas, gegnes apšildant 4 sluoksniais vatos ir uždedant plėvelę?
Noriu sužinoti, kokia medžiaga labiausiai tinka stogo apšiltinimui. Negaliu apsisprėst tarp akmens vatos, polisterolo ir neoporo. Domina geriausias kokybės ir kainos santykis.
Kaip paruošti stogą iš vidaus, norint jį apšiltinti ekovata? Difuzinė plėvelė jau yra po skarda.
Kaip šiltinti rąstinio namo stogą? Ar name būtų šilta, jei jo sienos - 20 -22 cm klijuotas rąstas, pamatai - Legalett, o stogas - Euromac2 MTP-34 stogas? Ar rąstiniam namui labiau tinka klasikinė stogo konstrukcija (gegnės, akmens vata)?
Ar reikia sandarinti sujungimą tarp putų polistirolo ir plėvelės? Sujungimas susidarė šiltinant stogą, tarp difuzines plėvelės ir vatos. Sienos apšiltintos polistirolu prie difuzines plėvelės paliekant tarpą.
Ar galima šiltinti stogą nurodytu būdu: skarda, oro tarpas, difuzinė plėvelė, vata tarp gegnių, osb plokštė (8mm), vata (10cm), gipsas?
Ar yra kokia stogo šiltinimo technologija, kaip neperdarant apdailos papildomai apšiltinti tarpą virš gipso kartono? Noriu papildomai apšiltinti stogą ir grindis. Laminuotos grindys sudėtos ant medinių lentų, kurios yra ant lagių. Ar tektų viską ardyti?
Kokį šiltinimo mineraline vata variantą pasirinkti? Daug gamintojų siūlo savas šiltinimo sistemas. Į ką atkreipti dėmesį?
Ar galima šiltinti palepę iš vidaus putų polisteroliu (putplasčiu), kad būtų galima įsirengti gyvenamą patalpą? Jeigu taip, tai koks yra rekomenduojamas putų polisterolio storis? Jeigu ne, tai kodėl?
Vieno aukšto namo perdangą nusprendžiau apšiltinti putomis iš viršaus. Palėpė negyvenama. Nuėmus nuo perdangos lieka minerelinės vatos sluoksnis, kurį norėčiau sudėti į dvišlaičio stogo vidines gegnių konstrukcijas iš vidaus. Ant gegnių matosi lentų paklotas, po to ruberoido paklotas. Ar galima šią vatą glausti prie šių medžiagų, nenaudojant jokios plevelės? Ar bus naudingas papildomas izoliacijos sluoksnis? Kokia turi būti apšiltintos perdangos konstrukcija, žiūrint iš apačios į viršų.
Namas yra su palėpe. Kuris variantas geresnis - ar apšiltinta stogo konstrukcija (dvišlaitis stogas), ar apšiltinta perdanga ir ventiliuojama palepė? Gal kažkurį variantą tiesiog paprasčiau ar pigiau įrengti?
Patarkit, kaip teisingai apšiltinti palėpę. Namukas naujas, medinis, stogas apdengtas bituminėmis čerpėmis. Iš vidaus akmens vata jau pritvirtinta. Ar bus gerai, jei ant jos dėsime kondensacinę plėvelę, ar reikia oro tarpo? Vėliau visą paviršių lyginsiu medžio plokšte.
Turime šlaitinį stogą. Skersinis pjūvis atrodytų taip - nuo viršaus bituminė danga, osb plokštės, lentos kas 0,5 m (vertikaliai), gegnės. Norime pradėti šiltinti šį stogą. Kokie sluoksniai turėtų toliau eiti? Kokių medžiagų mums reikės?
Domina medinės perdangos šiltinimas. Ar teisingai mastau apie tokį apšiltinimą: norėčiau daryti tokį sumuštinį žiūrint iš viršaus į apačią - priešvėjinė plėvelė, akmens vata, osb plokštė, ant osb plokštės klijuoju Recticel eurofloor poliuretano plokštę ir apdailai suku gipsą. Ar toks apšiltinimas yra teisingas? Ar jis pakankamai efektyvus?
Sprendžiamas klausimas kuo efektyviausia ir tuo pačiu max ekonomiška apšiltinti 1 aukšto gyvenamo namo medinę perdangą. Projekte skaičiuota Paroc vata, sumoje 50 cm storio sluoksnis. Kvadratūra apie 150m2.
Įsigijau 10 metų senumo namą ir noriu papildomai apsišiltinti šlaitinį stogą. Statytojas palikęs siurprizų, tad stogas dabar atrodo taip: bituminės čerpės, osb plokštė, 17 cm vatos tarp gegnių, oro tarpas, gipsas. Nedėtos jokios plėvelės. Galvoju lupti gipso lubas, papildomai dėti 20cm vatos, difuzinę plėvelę ir įtempiamas lubas. Vėliau nulupti bitumines čerpes, dėti plėvelę ir skardinę dangą ant viršaus. Bet dabar apie vidinę pusę. Ar tai geras variantas, ar galiu tiesiog ant gipso dėti papildomą vatą, plėvelę ir įtempiamas lubas? Tas nevėdinamas oro tarpas problemų nesukeltų? Namo lubos labai aukštos, tad prarasti centimetrai įtakos neturi. Gal yra praktiškesnių variantų?
Iš kur būtų protingiausia apšiltinti perdangą? Iš viršaus ar apačios?
Nusipirkome kotedžą su daline apdaila. Stogas dvišlaitis, palėpė negyvenama. Nusprendėme pasidaryti liuką, patekimui į palėpę, jei kas nutiktų. Tačiau praplėšus šilumos izoliacinę plėvelę ir mineralinę vatą, pamatėme, kad viduje palėpės, stogo šlaituose iš vidaus labai daug kondensato ir jis varva ant vatos. Kaip apšiltintas stogas: 1) Perdanga šilumos izoliacinė plėvelė + mineralinė vata 25CM. 2) Stogas šilumos izoliacinė plėvelė + mineralinė vata 20CM + vėjo plėvelė, skarda. 3) Fasado galuose 2 ventiliacinės 100mm skylės. Nusprendėme persidaryti, kaip būtų teisingiausia, gal galite patarti, kad nesikondensuotų?
Projekte 2-šlaičiam stogui nurodyta šiltinti perdangą, o jei jos visai nedėti ir šiltinti patį stogą, A klase, nepigiau?
Šlaitinis stogas iš vidaus apšiltintas uždarų porų poliuretanu ~ 12 cm (BASF produktas). Gegnės yra dvitėjos sijos, 40cm aukščio. Apskaičiavus stogo šiluminę varžą (0,12 / 0,021 = 5,714) gaunasi, kad šiek tiek trūksta. Ar verta dar papildomai (~28cm) šiltinti stogą?
stogas skarda slaitinis,kuo geriausia siltinti ir kainu skirtumas
Atsirado problema su kondensatu, palėpės lubos neapšiltintos, antro aukšto perdanga apšiltinta, kaupiasi kondensatas ant palėpės lubų. Kaip būtų galima išspręsti šią problemą, ar įrengus ventiliacinius kaminėlius ant stogo padėtų panaikinti drėgmę?
Noriu keisti mūriniame name stogą, o po to įsirengti antrą aukštą. Kokiu storiu patartumėte apšiltinti stogą ir kokiomis medžiagomis?
Statomame A klasės name gegnės 30 cm aukščio, ant jų jau sumontuota OSB, difuzinė plėvelė, reikalingi grebėstai ir skardinė stogo danga. Norime esamą dvišlaitį stogą iš vidaus apšiltinti. Salione stogas bus sutapatintas su lubomis, name bus sumontuotas rekuperatorius. Ten kur stogas su lubomis nebus sutapatintas, bus palėpės, kuriose bus išvedžioti ortakiai, kitos komunikacijos. Tad ir palėpes bus galima ventiliuoti. Kokie galimi variantai ir kaip mūsų atveju juos techniškai teisingai įvykdyti? Siekdami namą hermetizuoti, o kad tai pasiekti būtų lengviau, galbūt vietoje garo plėvelės galima panaudoti OSB, o ir estetinis vaizdas palėpėse būtų geresnis?
Norėčiau pasiteirauti dėl stogo šiltinimo. Stogas šlaitinis apie 150 kvadratų gegnės 20 centimetrų. Svetainėje bus atvira erdvė iki stogo. Ką patartumėte ir kiek kainuotų apšiltinti šį stogą?
Plokščias stogas (gelžbetoninės plokštės) padengtas senu ruberoidu, vandens kol kas nepraleidžia. Noriu apšiltinti stogą. Patalpa gamybinė. Kokie variantai? Plotas apie 40 m2.
Įsigijome namuką šlaitiniu stogu, ant kurio daugiau nieko nėra - tik gegnės ir plikos čerpės. Norime apšiltinti stogą ir po juo įrengti gyvenamąsias patalpas. Kuo ir kaip šiltinti tokį stogą, kad kokybė atitiktų kainą ir atvirkščiai (būtų ne per brangu, bet gerai)?
Nupirkom namą. Nulupom nuo stogo seną vatą ir galvojom išpūst putom. Kadangi namas buvo negyvenamas, pastogėje įsikūrė gyvūnai ir sukramtė difuzinę plėvelę. Tai kaip dabar, ar galima putom pūsti? Ar reiktų čerpes imt lauk ir keist visam stogui naują difuzinę plėvelę? Sukramtyta daug, difuzinė plėvelė beveik visur sugadinta. Ar yra koks lengvesnis sprendimo būdas? Ir kokia kaina? Namo stogas apie 180 kvadratų.
Planuoju apsišiltinti palėpę, tačiau nežinau kokia medžiaga. Trumpai apibūdinsiu stogą: stogas dengtas bitumine danga, kuri pritvirtinta prie OSB plokščių, plokštės pritvirtintos prie grebėstų, nėra difuzinės plėvelės. Kadangi stogo konstrukcijos nebuvo keistos, tai gegnės darytos apvalių rąstų, tarpai tarp gegnių nevienodi. Ką galėtumėte patarti?
Keisiu šlaitinio stogo plieninę dangą. Statybos metu (prieš devyniolika metų) stogas šiltintas dedant šiltinimo medžiagą tarp gegnių. Kuo ir kaip apšiltinti, kad būtų sumažintos namo apšildymo išlaidos?
Kokio storio šiltinimo medžiagos reikia A klasės stogui apšiltinti? Ir kiek kainuotu. Stogas dar nedengtas.
Norim šiltinti šlaitinti stogą, turim problemą, kad gegnių žingsniai ne vienodi tarpai nestandartiniai apie 59-62 cm visi skirtingi. Labai svarbu, kad stogas būtų sandariai apšiltintas, nes perdangos nebus. Koks geriausias šiltinimo medžiagos pasirinkimas butų mūsų atveju?
Pirkome dviaukštį namą, kurio skardinis dvišlaitis stogas apšiltintas 30 cm palei stogą, užbaigiant blizgia izoliacine plėvele. Nurodėme apšiltinti palei lubas, sutiko sumontuoti papildomai 10cm vatą palei lubas, užbaigiant blizgia izoliacine plėvele, suklijuojant sandūras lipnia juosta. Sumontavo medieną palei lubas, sudėliojo 10cm vatos, bet į darbo pabaigą nurodė, kad neužbaigs blizgia plėvele, kadangi labai rasos palėpės ertmėje, tarp dviejų palei stogą ir palei lubas šiltinimo sluoksnių, ir kad reikia papildomai per sienų trikampius išgręžti iš abiejų pusių bent 100mm angas ventiliacijai. Kas tiksliai turėtų būti atlikta, kad būtų išnaudotas visas 40cm stogo šiltinimo potencialas?
Mūrinis dviaukštis namas, latviškos raudonos plytos su kiaurymėmis bent jau išorėje, sienų storis turbūt ~50 cm. Tarpas nuo 8 iki 12 cm užpildytas aminoputomis. Problema tokia, kad pastatas neatsparus vėjui - iš jo labai greitai išeina šiluma vėjuotomis dienomis. Stogas irgi ne pačios geriausios būklės. Reikia šį namą šiltinti iš išorės, keisti stogą.
Palėpė bus gyvenama, ką geriau šiltinti visą stogą ar lubų perdangą? Kokią vatą rekomenduotumėt, kokį storį? Stogo plotas 300 m2.
Klausk
eksperto