Šiltinimo medžiaga ir jos storis šlaitiniam stogui

Klausimas:
Reikalinga apšiltinti šlaitinį stogą, palėpėje bus gyvenamosios patalpos. Planuojam šiltinti ekovata. Stogą sudaro šie elementai: skardinė danga; grebėstai; osb plokštė; difuzinė plėvelė; gegnės. Apdailai bus naudojamas gipso kartonas. Ar reikia prieš gipso kartoną pakloti garo plėvelę? Kaip reiktų geriausiai apšiltinti tokio tipo šlaitinį stogą? Ar reikia įrengti papildomą ventiliaciją tarp osb plokštės/difuzinės plėvelės? Koks rekomenduotinas šiltinimo medžiagos (ekovata) storis?
Komentarai:
Ekovata yra dengiama dviem būdais šlapiuoju ir sausuoju. ir vienu ir kitu atveju reikalinga garo izoliacija , nes medžiagos yra labai laidžios vandens garams jei neklystu miu kaip ir oro yra vienetas ir be garo izoliacijos (sandarios) primirks visos konstrukcijos juo labiau jei OSB iš viršaus kurios miu ~30 (dešimt kartų labiau priešinasi vandens garams), tai reiškia , kad ekovata be sandarios garo izoliacijos primirks. Šlapiuoju būdu apšiltinus stogą reiks laukti beveik metų ,kad išdžiūtų Jūs negalėsite sukti jokio gipso plokščių, nes jis susiraitys. pabandykite paieškokite kitos alternatyvios medžiagos.
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Viskas jūsų stoge sudėta teisingai. Dažniausiai šiltiname iš apačios. Geriausia šiltinti uždėjus garo izoliacinę plėvelę - tada viskas geriau matosi, kaip prisipildo medžiagos, be to svarbiausia padarius skylę, ją galima vėl užklijuoti lipnią plėvelę. Garo plėvelė pagal šiuolaikinius statybos reikalavimus yra privaloma ir kuo sandariau sudėta, nes atsiradę plyšiai plėvelėje praleidžia garus į šiltinimo medžiagą ir atsiranda šalčio tiltai. Jūs galite ir storą sluoksnį turėti, bet jei jis sudrėks naudos nebus. Storis tvarkingo stogo 20-30cm.
Tomas, Gatora, UAB
Tarp OSB plokštės ir difuzinės plėvelės oro tarpas reikalingas, kitaip ji negalės atlikti savo funkcijos - išleisti drėgmę iš šiltinimo medžiagos. Pučiant ekovatą garo izoliacinė plėvelė nėra būtina (su sąlyga, kad virš jos eis garams laidi medžiaga - difuzinė plėvelė). Rekomenduojamas šlaitinio stogo šiltinimo storis 25 - 40 cm (žiūrint kokios energetinio efektyvumo klasės namas)
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Šiltinimo medžiagos (ekovatos) storis priklauso nuo to kokios stogo šiluminės varžos norite pasiekti. Garo izoliacinę plėvelę įrengti būtina. Įrengimas galimas 3 variantais: 1. tvirtinant prie gegnių ir užpučiant ekovata (jei gegnių storio užtenka norimam šiltinimo medžiagos storiui. 2. Prie gegnių pritvirtinti papildomus tašus šiltinimo storiui padidinti tada montuoti garo izoliacinę plėvelę ir užpūsti ekovata. 3. Kad nemažinti patalpos aukštį naudojant papildomus tašus šiltinimo sluoksniui padidinti, montuojamas karkasas gipskartoniui prie jo montuojama garo izoliacinė plėvelė ir užpučiama ekovata. Montuojant garo izoliacinę plėvelė rekomenduojame naudoti sandarinimo juostas, plėvelės sujungimų vietose tarpusavyje, su siena, prie kaminų ir t.t. tai yra labai svarbu norint pasiekti gerą namo sandarumą. Siūlome naudoti tik kokybiškas garo izoliacines plėveles. Šiltinant su ekovata papildomos ventiliacijos tarp OSB plokštės ir difuzinės plėvelės daryti nereikia. Siūlome šiltinti itin kokybiška vokiečių gamintojo Isofloc f celiuliozine ekovata. Ji turi labai gerą šilumos laidumo koeficientą 0,037 W/(m·K) bei kitus labai gerus parametrus išskiriančią ją iš kitų celiuliozinių ekovatų. Sandarinimui siūlome Isofloc ir Siga plėveles ir juostas.
Romuald, UAB Lauronta
Galima šiltinti ekovata arba poliuretano putomis. Šlaitinį stogą siūlau šiltinti poliuretano putomis, tai išspręs sandarumo klausimą ir nesusės laikui bėgant, tai yra nesumažės šiluminė varža. Konsultuoju sandaraus šiltinimo klausimais.
Raimondas, Ekspertai.lt