Rąstinio namo šiltinimas – Patarimai

Rąstinis namas pastatytas 4 metai. Patarkite kuo apšiltinti? Pagal pardavėjų siūlymus, tiktų ekovata. Kokia jūsų nuomonė?
Mano namas senas rąstinis, buvo apšiltintas paroko vata, jaučiasi drėgmė ir žiemos metu šalta. Noriu nuimti vatą ir užpurkšti knauf vata, sausu ar šlapiu būdu, ką patartumėte?
Kažkada ant vieno aukšto rąstinio namo buvo pastatytas antras aukštas (karkasinis), visas namas buvo apšiltintas akmens vata ir apkaltas plastikinėmis dailylentėmis. Namas labai šaltas, drėgnas ir nesandarus. Kaip geriausia būtų apšiltinti (renovuoti) tokį namą?
Kuo siūlytumėt apšiltinti 7 metų rastinį namą. Rąstas 17 сm ir dalis 14 сm. Stovi laukuose.
Noriu apšiltinti rąstinį namą polistirolu ir aptinkuoti, ar gerai darysiu?
Norime apšiltinti 15 metų senumo rąstinį namą. Dilema - poliuretano putos ar ekovata? Pagal DUK atsakymus, netgi vien iš Ekspertai.lt visai nebeaišku- vienu atveju tvirtinate, kad geriausia ekovata, kitu - kad poliur. uždarų porų putos. Dar iš kitų girdėjau, kad uždarų porų putų tiesiai ant rąsto purkšti negalima, reikia dėti bent nedidelį atvirų porų sluoksnį, o ant viršaus jau uždarų. Kaip iš tiesų? Vėlgi, koks sluoksnis duoda kokį efektą, nes langų "sukišti" giliai nesinori. Juk ant putų dar norėsime dailylentes kalti.
Renovuojame seną rąstinį namą ir taip pat šiltinsime sienas iš išorės. Klausimas: Kas geriau, EKOVATA (šlapiu būdu) ar AKMENS VATA? Rąstinam namui (statytas 1930-1940).
Kaip tinkamai apšiltinti rąstinį namą, kad namas liktų „kvėpuojantis"? Šiltinsiu iš išorės. Jeigu dėčiau mineralinę vatą - reikėtų dėti ir plėvelę, kuri saugotų nuo vidaus garų ir tada namas liktų „nekvėpuojantis". Liktų ekovatos variantas – tik nelabai įsivaizduoju technologijos, kaip ji purškiama, tam reikia turėti spec įrankių? Ar ta vata purškiama tiesiai ant rąstų?
Rąstinio namo sienas planuojama šiltinti akmens vata ir tinkuoti iš išorės. Viduje rąstus palieku natūralius, atvirus. Kaip teisingai atlikti darbus ir kokio storio turi būti vata?
Susidūriau su dilema. Įsigijau rastinį namuką, kurį po mažu tvarkausi. Iš vidaus uždėjau vėjo izoliacinę plėvelę ir 50mm akmens vatos, toliau ant viršaus gipsas. Klausimas būtų kaip taisyklingai dabar pasielgti su išore, apkalti dailylentėm tiesiog ar šiltinti ir iš išorės? Koks šiltinimo būdas geriausias, kad liktų rąstai kvėpuojantys?
Norėčiau apšiltinti seną rąstinį namą, tiksliau jo sienas iš lauko pusės. Kokia darbų eiga ir kokį karkasą geriau daryti - viengubą ar dvigubą? Ar pakaks 10 cm storio akmens vatos, po to bus kalama dailylentėmis.
Ar reikia apšiltinti oro tarpą? Ar užpurškimas nekenkia namui ir medis galės kvėpuoti? Prieš tris metus įsigijau 1954 m. metų statybos medinį namą, kuris yra apmūrytas plyta. Iš lauko pusės, sienoje yra matomi įmūryti plastikiniai vamzdžiai su tinkleliu tam, kad kvėpuotų medis, neva yra paliktas kažkoks oro tarpas. Noriu šildyti fasadą, bet man siūlo įpurkšti į mano minėtą paliktą oro tarpą sienoje Steico zell vatą, nes apšiltinimas iš lauko pusės nieko neduos. Ar sutikti su minėtos vatos įpurškimu?
Esame įsigiję seną rąstinį namą. Norime jį šiek tiek renovuoti ir susidūrėme su viena problema: darbų vykdytojas, kuris apžiūrėjo namelį, sako, kad jį reikia apšiltinti iš vidaus (technologijos dabar nepasakysiu), tačiau yra dar viena nuomonė, kad rąstinį namą reikia šiltinti tik iš išorės, nes kitaip namas pasmerktas supūti. Prašau patarti, kaip reikia šiltinti iš tiesų - iš išorės, ar iš vidaus? Norėtųsi, kad namas ilgai tarnautų.
Noriu apšiltinti rąstinį namą putų polistirolu ir dėti dekorą. Kaip teisingai tai padaryti, kad nebūtų rasos taško.
Norėtume apšiltinti seną rastinį namą iš lauko pusės, kuo geriausia būtų šiltinti?
Rąstinis namas turi daug gerų privalumų, tačiau, pagal šių dienų reikalavimus turi per prastas šilumos laidumo charakteristikas. Neapdairiai apšiltinus galima rąstiniam namui pakenkti (užsiveis pelėsis ar koks puvinys). Iš turimos informacijos atrodo, kad Eko vata tam tiktų geriausia. Ką ir kaip geriausia daryti? Rąstų storis apie 15cm.
Jei rąstiniame name iš lauko ant rastų dėti mineralinę vatą, o ant jos vėjo izoliacinę plėvelę ir apkalti medinėmis dailylentėmis, ar bus gerai?
Ar būtina šiltinti rąstinį namą nuolatiniam gyvenimui, ar neužtenka šilumos varžos?
Norim apšiltinti iš vidaus seną rąstinį namą (ir sienas ir lubas). Kokias reikia naudoti medžiagas, būdus, kad namas nepradėtų drėkti ir pūti?
Norėčiau apšiltinti seną rastinį namą iš išorės panaudojant ekovatą (ją purškiant šlapiai). Visai neseniai teko pamatyti, kaip atrodo prieš dešimt metų sausai užpūsta ekovata ant horizontalios perdangos. Nusivyliau, nes ji buvo susmukusi vos ne per pusę. Kilo abejonių, ar šlapias būdas sugeba ją surišti tvirčiau ir ar po kelių metų neatsiras tušti tarpai.
Planuoju rąstinį namą apšiltinti poliuretano putomis. Prašau patarimo kokias putas purkšti, atvirų porų ar uždarų porų, kad namas kvėpuotų. Ar reikalinga prieš kalant dailylentes dėti plėvelę, jei taip tai kokią? Dailylentes planuoju kalti "SIDING" plienines. Ar tai geras pasirinkimas?
Kokią šiltinimo medžiagą geriausią dėti tarp rąstų?
Sename rastiniame name labai drėgna. Iš kur atsiranda drėgmė? Kaip ją panaikinti?
Ar tinka rąstinį namą apkalti OSB plokštėmis ir po to šiltinti putų polistirolu?
Ar norint gyventi rąstiniame name būtina jį apšiltinti? Ar būtina šiltinti tokį namą, jei statysiu jį iš storesnių rąstų?
Turime rąstinį apmūrytą namą. Galvoju oro tarpą užpildyti termoputomis,o išorinę plytos pusę apšiltinti puskiete vata 60 mm, dedant karkasą ir apkalant plastikinėmis dalylentėmis. Ar teisingas toks pasirinkimas?
Norime apšiltinti seną rąstinį namą iš išorės, rąstų storis - 15 cm. Kokio sluoksnio akmens vatos reikia, kad apšiltinimas atitiktų normatyvus? Ar prieš dedant vatą reikia dėti garo izoliacinę plėvelę ant išorės sienų? Ar prieš šiltinimą nuimti seną lentelių apdailą (po ja dar yra ruberoidas)?
Renovuojame rąstinį namą, planuojame sienas mūryti klinkerinėmis plytomis, fasadą daryti ventiliuojamą, sienos, aišku, nėra lygios, todėl ir šiltinimo storis nebus visur vienodas. Norėtume šiltinti ir iš vidaus, nes sukant profilius apdailai vis vien gaunasi tuščia erdvė. Ar nepakenktų rąstams jų apšiltinimas iš abiejų pusių? Gal galite pateikti išsamias technologijas, kaip tai padaryti tiek vienu, tiek kitu atveju?
Planuojame apšiltinti rąstinį namą tokia konstrukcija: apkalti jį 1,5x5 cm medžio tašeliais. Bus paliktas tarpas, kad rąstai kvėpuotų ir išsilygintų siena. Ant jų prikaltume karkasą 6x5 cm, o prie jo tvirtintume mineralinę kietą vatą 100 mm. Vatą glaustume prie tašelių, o prie karkaso – išpjautume vatą ir pritvirtintume prie jo. Toliau klijuotume tinklelį prie vatos ir jį tinkuotume. Jokių plėvelių nedėtume. Ar galimas toks šiltinimo ir apdailos būdas rąstiniam namui?
Ar galima medinį rąstinį namą šiltintis su Paroc Fas 3 (ar 4) akmens vata bei apdailai naudoti ploną armuotą tinklo sluoksnį?
Rekostruoju seną rąstinį namą, negaliu jo apšiltinti iš lauko, nes jis apkaltas lentutėmis, būtų labai brangu jas plėšti ir kalti, dažyti naujai, tai noriu paklausti, ar gera idėja apšiltinti iš vidaus užpurškiant atvirų porų poliuretaną 5-7 cm. Ar tokiu būdu apšiltinus nesupus mano rąstai, ar namas bus šiltas. Jei taip blogai, tai kaip būtų gerai apšiltintinti iš vidaus?
Domiuosi rąstinio namo šiltinimu. Ar yra įmanoma ir ar verta, į jau stovintį rastinį namą (rasto storis 200mm) iš vidaus dėti plonesnį tašą, tarkim 5mm-7mm paliekant tarp jų ir tarpą užpildant celiulioze ar kuo kitu, kad namą apšiltint ir nepaveikt jo gerųjų savybių, kad išliktų kuo ekologiškesnis?
Kokį apšiltinimą pasirinkti medinio rastinio namo apšiltinimui, rastai papuvę, apšiltinimas iš vidaus. Patalpos 6x6m, trys sienos lauko pusėj. Sienos nelygios. Puikiai žinau, kad ekovata geriausiai būtų, bet ieškom ką galėtumėm patys apšiltinti.
Prašome patarti kaip apšiltinti medinio namo (rąstų) sienas iš išorės. Namo konstrukcija leidžia apšiltinti ne daugiau 10 cm storiu. Kas geriausiai tiktų akmens vata, putų polistirenas ar purškiama ekovata ar kita, kad nepakenktų medinėms namo konstrukcijoms?
Renovuojame seną rastinį namą. Kadangi name planuojame gyventi visus metus, nusprendėme išorę apšiltinti. Neseniai išgirdau apie atsitikimą, kad apšiltinus namą putų polestirolu po dviejų metų kinvarpos praktiškai sugraužė namą. Todėl kyla klausimas, ar planuojamas namo apšiltinimas ekovata neduos panašaus efekto, kad kenkėjams bus šilta, drėgna ir turės puikias sąlygas veistis?
Kokią šiltinimo medžiagą naudoti rąstinio namo sienoms iš išorės apšiltinti? Vata, polistirolas, ekovata? Kokie privalumai ir trūkumai šiltinant rąstinius namus skirtingomis šiltinimo medžiagomis?
Kokiomis medžiagomis galėčiau apšiltinti rąstinį namą? Ar geras būtų toks šiltinimas iš vidaus ir iš išorės – žiūrint iš vidaus į lauką: vidinės medinės dailylentės, 50 mm vata užpildytas karkasas, garo izoliacinė plėvelė, siena iš rąstų, 50 mm vata užpildytas karkasas, difuzinė plėvelė, vertikalūs 25 mm tašeliai, lauko apdaila. Ar teisingas būtų toks šiltinimas?
Noriu apšiltinti medinį namą iš vidaus. Iš lauko apšiltintas 10cm vata, viduje noriu turėti lygias sienas.
Ar tinka toks sienų šiltinimas iš vidaus senam rąstiniui namui: 1. skyles užkamšyti lino pluoštu; 2. padengti difuzinę plėvelę; 3. karkasas; 4. mineralinė vata 5 cm į karkaso tarpus; 5. ant vatos garo izoliacinė plėvelė; 6. prie karkaso pritvirtinti 10 mm OSB plokštę (apdaila nebūtina). Ar teisingas toks šiltinimo sprendimas?
Norime apšiltinti tekintų rąstų namą, kurio sienos yra 15 cm storio. Galvojame apie akmens vatą arba ekovatą. Namo išorę norime tinkuoti. Kokia turėtų būti šiltinimo konstrukcija?
Renovuojame seną medinį namą. Rąstai geros būklės, aukšti pamatai. Namas pradėtas renovuoti skubotai ir neapgalvotai. Iš išorės sienos apšiltintos 5 cm storio mineraline vata ir apkaltos dailylentėmis. Iš vidaus vieno kambario sienos apšiltintos 5 cm storio mineraline vata ir apkaltos gipsokartonIo plokštėmis. Žinau, kad 5 cm apšiltinimas iš išorės yra per mažai, bet namas jau apkaltas dailylentėmis. Ar yra kažkokių būdų kaip ištaisyti situaciją? Ar verta galvoti apie kažkokį papildomą apšiltinimą iš išorės? Stogas dar neapšiltintas. Kaip geriau jį būtų apšiltinti? Kokiomis medžiagos rekomenduotumėte šiltinti rąstinio namo sienas ir stogą?
Noriu apšiltinti rąstinį namą. Rąsto storis 17 cm. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte šiltinti, kad paskui nebūtų problemų dėl sienos kvėpavimo ir drėgmės.
Noriu apšiltinti seną medinį namą. Ketinu šiltinti stiklo vata. Ar po vatos, prieš apdailą, reikia dėti difuzinę ar vėjo apsauginę plėvelę? Namas apkaltas senomis medinėmis dailylentėmis.
Norėčiau apšiltinti medinį rąstinį namą. Priestatas blokelių. Galvoju apie ekovatą ir noriu paklausti, kokio storio reikia apšiltinimui? Dar noriu paklausti ar ekovata gerai išdžiūva ir nepalieka drėgni sienojai. Galvoju dėti priešvėjinę plėvelę ar tai gerai, ar ne ir kokia apytiksliai kaina apie 180kv.m?
Noriu apšiltinti seną rąstinį namą iš lauko ekovata(šlapiuoju budu) 5-10cm.Paskui dėti medžio pluošto plokštes 25mm. ir nutinkuoti.Ar tai teisingas pasirinkimas ?
Ar nepakeks rastams sienų šildymas iš vidaus užpurškiant ekovata? Storis apie 5 cm. Išorė jau apšildyta 5 cm ekovata. Vidaus karkasas būtų daromas iš metalinių profilių, vėliau ant jų sukamas gipsas.
Norime seną rąstinį namą šiltinti iš išorės, vėliau ir iš vidaus akmens vata. Lauko sienos bus apkalamos dailylente, vidaus sienos gipso plokšte, patarkite kokia akmens vata naudoti ir visa darbo eiga.
Iš kurios pusės efektyviau šildyti rąstinį namą - iš išorės ar vidaus? Kokias medžiagas naudoti? Namui - 5 metai.
Galvojame renovuoti rąstinį namą: išorę apšiltinti 7 cm ekovata, tuomet palikti kelių cm oro tarpą, apkalti osb plokšte, dėti 3-5 cm putų polistirolą ir tinkuoti. Ar tai teisingas pasirinkimas? Ar toks apšiltinimas nekenks namo konstrukcijai?
Kaip būtų geriau šiltinti seną rastinį namą? Rąstinį namą galvoju šiltinti iš lauko 10 cm storio akmens vata. Ar tai geras sprendimas? Kokią dar šiltinimo medžiagą galima naudoti rąstinio namo apšiltinimui?
Ar klijuoto tašo namo sienas tinka šiltinti uždarų porų poliuretano putomis?
Rąstinis namas žiemą reikalauja didelių išlaidų jo šildymui. Norėčiau jį apšiltinti sandwich plokšte 5-8 cm, prieš tai padarius nestorą karkasą iš išorės, ar neprisidarysiu bėdų?
Renovuojam rąstinį apmūrytą namą. Norim apšiltinti 5cm vata iš vidaus. Gal galėtumėt parekomenduoti kokiu eiliškumu tai daryti? Ar dėti ant rąsto priešvėjinę plėvelę, vatą, polietileną, oro tarpas ir gipsas? Ar mano paminėtas variantas netinkamas? Kaip daryti?
Rąstinio namo sienos iš vidaus yra apšiltintos atviromis poliuretano putomis, o perdanga - vata. Iš lauko pusės yra atvirti rąstai. Ar toks šiltinimo būdas yra priimtinas? Ar dėl to nenukenčia namo eksploatacija ir ilgaamžiškumas? Ar yra grėsmė, kad dėl nepakankamos ventiliacijos pradės pūti sienojai?
Reikia apšiltinti seną rąstinį namą iš vidaus, norėčiau sužinoti ar gerai pasirinkau schemą. Ant esamų rąstinių sienų pritvirtinau 5cm ruloninę vatą, tada tvirtinu 10cm profilius, užpildau juos vata, klijuoju garo izoliacinę plėvelę ir suku gipsą. Ar būtina palikti oro tarpą tarp garo plėvelės ir gipso? Pastato fasadas apkaltas dailylentėmis, šiuo momentu jų nesiruošiama keisti, paliekama ateičiai, tai manau, kad iš lauko pusės nėra prieš vėjinės plėvelės, ar tai labai blogai? O gal pasirinkti tokią schema iš vidaus ant rąstinių sienų montuoti priešvėjinę plėvelę, tada vata, garo plėvelė ir vidaus apdaila?
Kokį apšiltinimo būdą iš išorės rekomenduotumėte apvalių rąstų 2007 m statytam mediniam namui turint omeny ir sienų nelygumus? Taip pat ar galima namą šiltinti dalimis, pvz.: dvi priešingos sienos vienais metais, o kitos dvi kitais? Ar geriau pataupyti ir palaukti?
Prieš 20 metų įsigijom medinį namuką ir pagal to meto galimybes ir supratimą namuką apšiltinome ant mediniu rastų dedami akmens vatą, izoliacinę plėvelę ir ant pakalimo tvirtinom siding lenteles. Antrą aukštą rekonstravome karkasu ir taip pat apšiltinome. Bėgant metams juntamas sienų nesandarumas (esant vėjui, per rozetes ir šiaip lyg nebesandaru). Norėčiau iš naujo apsišiltinti sienas iš lauko pusės palikdamas tą patį siding fasadą. Iš vidaus yra gipso apdaila. Gal parekomenduotumėte apšiltinimo procesą (eigą) ar privalau sukti OSB plokštę, vatą mm ir t.t.
Gavome dovanų rąstinį namą. Rąstai gražūs, nesupuvę. Kai kur sienos iš vidaus yra truputį nelygios. Todėl iškilo problema, nežinome iš kur geriau šiltinti sienas iš vidaus ar iš lauko. Ir kokias medžiagas naudoti tiek šiltinant iš vidaus ir šiltinant iš lauko.
Rąstinis namas. Rąstai 16cm storio, iš lauko apšiltinti 10cm vatos dembliais ir apkalti medinėm dailylentėm. Name noriu įsirengti grindinį šildymą, šilumos siurbliu oras-vanduo. Ar reikėtų papildomai apšiltinti sienas iš vidaus 10cm? Jeigu taip, tai kokia šiltinimo medžiaga tiktų labiausiai?
Domina seno rąstinio namo apkalto medinėmis dailylentėmis apšiltinimas. Ar galimas toks variantas - nulupti medines dailylentes, prisukti, išsilyginus osb plokštę ir izoliuoti putų polistirolu uždedant struktūrinį tinką. Tarp osb plokštės ir rastų viršui ir apačioje padaryti ventiliacines angas.
Kaip ir kuo apšiltinti naujo rąstinio namo perdangą? Stogo danga yra keraminė čerpė. Patį stogą nusprendžiau nešiltinti.
Renovuoju seną rastinį namą. Namas pradėtas renovuoti skubotai ir neapgalvotai. Todėl turiu tokią situaciją. Namo išorė apšiltinta 5cm akmens vatos Paroc lakštais. Vietomis kur naujas karkasas atsitraukia nuo rąstų dėta ir 10cm vatos. Ant vatos dėta vėjo izoliacinė plėvelė, 2,5cm oro tarpas ir apdailinės lentos. Iš vidaus sienos šiltintos taip pat 5cm akmens vatos Paroc lakštais. Kai kurie kambariai šiltinti iš vidaus 10cm vata, nes lyginant profiliais naujas sienos atsitraukė nuo rąstų ir gavosi didokas tarpas, kurį užpildėme didesniu sluoksniu vatos. Ar nieko blogo, kad rąstinis namas apšiltintas iš abiejų pusių akmens vata? Jei pradėjus gyventi būtų jaučiama, kad name šalta, ką būtų galima daryti? Turiu ir minčių, gal būtų galima iš išorės užpurkšti ekovatą, bet tokiu atveju reikėti visiškai nuimti esama akmens vatą ir palikti rąstą nuogą? Ar būtų galima purkšti ekovatą ant akmens vatos, paruošus kažkokį pagrindą?
Turiu medinį rąstinį namą ir noriu apšiltinti, kad galėčiau nudažyti ar uždėti dekorą. Kokio storio geriausiai būtų, tipo ir kietumo turi būti vata, kad galėtų tinkuoti ar dėti dekorą? Koks būtų tinkamiausias sprendimas apšiltint medinį namą ir nudažyt arba uždėti dekorą? Mačiau renovuojamuose penkiaaukščiuose irgi deda vatą ir ją tinkuoja, po to dažo. Ar nuosavam namui tai tinka, nes jis medinis?
Norime šiltinti rąstinį namą ekovata (šlapiuoju būdu). Kokiu oru, prie kokios temperatūros geriausia tai daryti, ar galima rudenį ir kiek laiko reikia duoti išdžiūti, prieš kalant apdailą. Ar tinkamas rąstiniam namui toks apšiltinimo būdas?
Senam rąstiniam namui ar tinka šiltinimas ekovata, ar po tokių apšiltinimų man nepabaigs pūti? 60m2 sienos nelygios, žadų dėt profilius 2,7mm gipsinius min storis 4cm norėčiau, kad visur užpūstumėt ekovata 4cm, kur tarpai lieką dideli palikt tuščią oro tarpą ar gerai ar reikia pust lygiai, nes apačia skiriasi ant 10cm. Dabar norėčiau sužinoti kainą. Būtų 58-60m2 storis 4cm.
Noriu apšiltinti namą, tik klausimas kuo ir kaip, kad nepūtų rąstai, nepelytų ir būtų šilta? Namas rąstinis apmūrytas silikatinėmis plytomis. Iš vidaus gipsas-oro tarpas-rąstai-oro tarpas-ir silikatinė plyta. Ir kokią po to apdailą geriausiai rinktis?
Norim šiltinti seną rąstinį namą ekovata šlapiuoju būdu, ant jos dėti medžio plaušo plokštę 12mm ir klijuoti klinkerines plyteles. Ar tai geras pasirinkimas? Kokio storio turėtų būti ekovata? Ar galima klinkerį klijuoti prie medžio plaušo plokštės? Ar nereikia apsauginių plėvelių?
Domina rąstinio namo apšiltinimo ekovata kaina. Noriu apšiltinti rastinį, seną namą ekovata. Fasadas: 276 m2. Kiek tai galėtų kainuoti?
Planuoju šiltinti rąstinį namą ekovata (šlapiuoju budu). Paskui apmūryti keramzibetonio blokeliais. Ar nepadarysiu klaidos taip darydamas?
Kokiu nuoseklumu reikia apšiltinti rastinį namą iš išorės ekovata?
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 414529 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3348
Iš viso buvo užduota 175194 klausimų