Rąstinio namo šiltinimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 88.
Kaip tinkamai apšiltinti rąstinį namą, kad namas liktų „kvėpuojantis"? Šiltinsiu iš išorės. Jeigu dėčiau mineralinę vatą - reikėtų dėti ir plėvelę, kuri saugotų nuo vidaus garų ir tada namas liktų „nekvėpuojantis". Liktų ekovatos variantas – tik nelabai įsivaizduoju technologijos, kaip ji purškiama, tam reikia turėti spec įrankių? Ar ta vata purškiama tiesiai ant rąstų?
Rąstinio namo sienas planuojama šiltinti akmens vata ir tinkuoti iš išorės. Viduje rąstus palieku natūralius, atvirus. Kaip teisingai atlikti darbus ir kokio storio turi būti vata?
Susidūriau su dilema. Įsigijau rastinį namuką, kurį po mažu tvarkausi. Iš vidaus uždėjau vėjo izoliacinę plėvelę ir 50mm akmens vatos, toliau ant viršaus gipsas. Klausimas būtų kaip taisyklingai dabar pasielgti su išore, apkalti dailylentėm tiesiog ar šiltinti ir iš išorės? Koks šiltinimo būdas geriausias, kad liktų rąstai kvėpuojantys?
Norėčiau apšiltinti seną rąstinį namą, tiksliau jo sienas iš lauko pusės. Kokia darbų eiga ir kokį karkasą geriau daryti - viengubą ar dvigubą? Ar pakaks 10 cm storio akmens vatos, po to bus kalama dailylentėmis.
Ar reikia apšiltinti oro tarpą? Ar užpurškimas nekenkia namui ir medis galės kvėpuoti? Prieš tris metus įsigijau 1954 m. metų statybos medinį namą, kuris yra apmūrytas plyta. Iš lauko pusės, sienoje yra matomi įmūryti plastikiniai vamzdžiai su tinkleliu tam, kad kvėpuotų medis, neva yra paliktas kažkoks oro tarpas. Noriu šildyti fasadą, bet man siūlo įpurkšti į mano minėtą paliktą oro tarpą sienoje Steico zell vatą, nes apšiltinimas iš lauko pusės nieko neduos. Ar sutikti su minėtos vatos įpurškimu?
Esame įsigiję seną rąstinį namą. Norime jį šiek tiek renovuoti ir susidūrėme su viena problema: darbų vykdytojas, kuris apžiūrėjo namelį, sako, kad jį reikia apšiltinti iš vidaus (technologijos dabar nepasakysiu), tačiau yra dar viena nuomonė, kad rąstinį namą reikia šiltinti tik iš išorės, nes kitaip namas pasmerktas supūti. Prašau patarti, kaip reikia šiltinti iš tiesų - iš išorės, ar iš vidaus? Norėtųsi, kad namas ilgai tarnautų.
Noriu apšiltinti rąstinį namą putų polistirolu ir dėti dekorą. Kaip teisingai tai padaryti, kad nebūtų rasos taško.
Norėtume apšiltinti seną rastinį namą iš lauko pusės, kuo geriausia būtų šiltinti?
Jei rąstiniame name iš lauko ant rastų dėti mineralinę vatą, o ant jos vėjo izoliacinę plėvelę ir apkalti medinėmis dailylentėmis, ar bus gerai?
Rąstinis namas turi daug gerų privalumų, tačiau, pagal šių dienų reikalavimus turi per prastas šilumos laidumo charakteristikas. Neapdairiai apšiltinus galima rąstiniam namui pakenkti (užsiveis pelėsis ar koks puvinys). Iš turimos informacijos atrodo, kad Eko vata tam tiktų geriausia. Ką ir kaip geriausia daryti? Rąstų storis apie 15cm.
Ar būtina šiltinti rąstinį namą nuolatiniam gyvenimui, ar neužtenka šilumos varžos?
Norėčiau apšiltinti seną rastinį namą iš išorės panaudojant ekovatą (ją purškiant šlapiai). Visai neseniai teko pamatyti, kaip atrodo prieš dešimt metų sausai užpūsta ekovata ant horizontalios perdangos. Nusivyliau, nes ji buvo susmukusi vos ne per pusę. Kilo abejonių, ar šlapias būdas sugeba ją surišti tvirčiau ir ar po kelių metų neatsiras tušti tarpai.
Kokią šiltinimo medžiagą geriausią dėti tarp rąstų?
Norim apšiltinti iš vidaus seną rąstinį namą (ir sienas ir lubas). Kokias reikia naudoti medžiagas, būdus, kad namas nepradėtų drėkti ir pūti?
Planuoju rąstinį namą apšiltinti poliuretano putomis. Prašau patarimo kokias putas purkšti, atvirų porų ar uždarų porų, kad namas kvėpuotų. Ar reikalinga prieš kalant dailylentes dėti plėvelę, jei taip tai kokią? Dailylentes planuoju kalti "SIDING" plienines. Ar tai geras pasirinkimas?
Ar norint gyventi rąstiniame name būtina jį apšiltinti? Ar būtina šiltinti tokį namą, jei statysiu jį iš storesnių rąstų?
Sename rastiniame name labai drėgna. Iš kur atsiranda drėgmė? Kaip ją panaikinti?
Ar tinka rąstinį namą apkalti OSB plokštėmis ir po to šiltinti putų polistirolu?
Turime rąstinį apmūrytą namą. Galvoju oro tarpą užpildyti termoputomis,o išorinę plytos pusę apšiltinti puskiete vata 60 mm, dedant karkasą ir apkalant plastikinėmis dalylentėmis. Ar teisingas toks pasirinkimas?
Ar galima medinį rąstinį namą šiltintis su Paroc Fas 3 (ar 4) akmens vata bei apdailai naudoti ploną armuotą tinklo sluoksnį?
Rekostruoju seną rąstinį namą, negaliu jo apšiltinti iš lauko, nes jis apkaltas lentutėmis, būtų labai brangu jas plėšti ir kalti, dažyti naujai, tai noriu paklausti, ar gera idėja apšiltinti iš vidaus užpurškiant atvirų porų poliuretaną 5-7 cm. Ar tokiu būdu apšiltinus nesupus mano rąstai, ar namas bus šiltas. Jei taip blogai, tai kaip būtų gerai apšiltintinti iš vidaus?
Norime apšiltinti seną rąstinį namą iš išorės, rąstų storis - 15 cm. Kokio sluoksnio akmens vatos reikia, kad apšiltinimas atitiktų normatyvus? Ar prieš dedant vatą reikia dėti garo izoliacinę plėvelę ant išorės sienų? Ar prieš šiltinimą nuimti seną lentelių apdailą (po ja dar yra ruberoidas)?
Planuojame apšiltinti rąstinį namą tokia konstrukcija: apkalti jį 1,5x5 cm medžio tašeliais. Bus paliktas tarpas, kad rąstai kvėpuotų ir išsilygintų siena. Ant jų prikaltume karkasą 6x5 cm, o prie jo tvirtintume mineralinę kietą vatą 100 mm. Vatą glaustume prie tašelių, o prie karkaso – išpjautume vatą ir pritvirtintume prie jo. Toliau klijuotume tinklelį prie vatos ir jį tinkuotume. Jokių plėvelių nedėtume. Ar galimas toks šiltinimo ir apdailos būdas rąstiniam namui?
Renovuojame rąstinį namą, planuojame sienas mūryti klinkerinėmis plytomis, fasadą daryti ventiliuojamą, sienos, aišku, nėra lygios, todėl ir šiltinimo storis nebus visur vienodas. Norėtume šiltinti ir iš vidaus, nes sukant profilius apdailai vis vien gaunasi tuščia erdvė. Ar nepakenktų rąstams jų apšiltinimas iš abiejų pusių? Gal galite pateikti išsamias technologijas, kaip tai padaryti tiek vienu, tiek kitu atveju?
Kokiomis medžiagomis galėčiau apšiltinti rąstinį namą? Ar geras būtų toks šiltinimas iš vidaus ir iš išorės – žiūrint iš vidaus į lauką: vidinės medinės dailylentės, 50 mm vata užpildytas karkasas, garo izoliacinė plėvelė, siena iš rąstų, 50 mm vata užpildytas karkasas, difuzinė plėvelė, vertikalūs 25 mm tašeliai, lauko apdaila. Ar teisingas būtų toks šiltinimas?
Ar tinka toks sienų šiltinimas iš vidaus senam rąstiniui namui: 1. skyles užkamšyti lino pluoštu; 2. padengti difuzinę plėvelę; 3. karkasas; 4. mineralinė vata 5 cm į karkaso tarpus; 5. ant vatos garo izoliacinė plėvelė; 6. prie karkaso pritvirtinti 10 mm OSB plokštę (apdaila nebūtina). Ar teisingas toks šiltinimo sprendimas?
Renovuojame seną rastinį namą. Kadangi name planuojame gyventi visus metus, nusprendėme išorę apšiltinti. Neseniai išgirdau apie atsitikimą, kad apšiltinus namą putų polestirolu po dviejų metų kinvarpos praktiškai sugraužė namą. Todėl kyla klausimas, ar planuojamas namo apšiltinimas ekovata neduos panašaus efekto, kad kenkėjams bus šilta, drėgna ir turės puikias sąlygas veistis?
Kokią šiltinimo medžiagą naudoti rąstinio namo sienoms iš išorės apšiltinti? Vata, polistirolas, ekovata? Kokie privalumai ir trūkumai šiltinant rąstinius namus skirtingomis šiltinimo medžiagomis?
Renovuojame seną medinį namą. Rąstai geros būklės, aukšti pamatai. Namas pradėtas renovuoti skubotai ir neapgalvotai. Iš išorės sienos apšiltintos 5 cm storio mineraline vata ir apkaltos dailylentėmis. Iš vidaus vieno kambario sienos apšiltintos 5 cm storio mineraline vata ir apkaltos gipsokartonIo plokštėmis. Žinau, kad 5 cm apšiltinimas iš išorės yra per mažai, bet namas jau apkaltas dailylentėmis. Ar yra kažkokių būdų kaip ištaisyti situaciją? Ar verta galvoti apie kažkokį papildomą apšiltinimą iš išorės? Stogas dar neapšiltintas. Kaip geriau jį būtų apšiltinti? Kokiomis medžiagos rekomenduotumėte šiltinti rąstinio namo sienas ir stogą?
Norime seną rąstinį namą šiltinti iš išorės, vėliau ir iš vidaus akmens vata. Lauko sienos bus apkalamos dailylente, vidaus sienos gipso plokšte, patarkite kokia akmens vata naudoti ir visa darbo eiga.
Noriu apšiltinti rąstinį namą: iš lauko 10 cm vatos sluoksnis ir specialų lauko gipsą, kuris yra atsparus vandeniui. Po to vėjo plėvelę ir apdailos lentas. Ar reikia palikti tarpus iš abiejų plėvelės pusių, ar tik tarp lentų? Ar galima plėvę glausti prie gipso?
Noriu apšiltinti rąstinį namą. Rąsto storis 17 cm. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte šiltinti, kad paskui nebūtų problemų dėl sienos kvėpavimo ir drėgmės.
Noriu apšiltinti seną medinį namą. Ketinu šiltinti stiklo vata. Ar po vatos, prieš apdailą, reikia dėti difuzinę ar vėjo apsauginę plėvelę? Namas apkaltas senomis medinėmis dailylentėmis.
Kaip būtų geriau šiltinti seną rastinį namą? Rąstinį namą galvoju šiltinti iš lauko 10 cm storio akmens vata. Ar tai geras sprendimas? Kokią dar šiltinimo medžiagą galima naudoti rąstinio namo apšiltinimui?
Domina rąstinio namo apšiltinimo ekovata kaina. Noriu apšiltinti rastinį, seną namą ekovata. Fasadas: 276 m2. Kiek tai galėtų kainuoti?
Ar nepakeks rastams sienų šildymas iš vidaus užpurškiant ekovata? Storis apie 5 cm. Išorė jau apšildyta 5 cm ekovata. Vidaus karkasas būtų daromas iš metalinių profilių, vėliau ant jų sukamas gipsas.
Kokiu nuoseklumu reikia apšiltinti rastinį namą iš išorės ekovata?
Norėčiau pasidomėti, ar galima žiemos metu šiltinti seną rąstinį namą?
Norime apšiltinti tekintų rąstų namą, kurio sienos yra 15 cm storio. Galvojame apie akmens vatą arba ekovatą. Namo išorę norime tinkuoti. Kokia turėtų būti šiltinimo konstrukcija?
Galvojame renovuoti rąstinį namą: išorę apšiltinti 7 cm ekovata, tuomet palikti kelių cm oro tarpą, apkalti osb plokšte, dėti 3-5 cm putų polistirolą ir tinkuoti. Ar tai teisingas pasirinkimas? Ar toks apšiltinimas nekenks namo konstrukcijai?
Domiuosi rąstinio namo šiltinimu. Ar yra įmanoma ir ar verta, į jau stovintį rastinį namą (rasto storis 200mm) iš vidaus dėti plonesnį tašą, tarkim 5mm-7mm paliekant tarp jų ir tarpą užpildant celiulioze ar kuo kitu, kad namą apšiltint ir nepaveikt jo gerųjų savybių, kad išliktų kuo ekologiškesnis?
Kokį apšiltinimą pasirinkti medinio rastinio namo apšiltinimui, rastai papuvę, apšiltinimas iš vidaus. Patalpos 6x6m, trys sienos lauko pusėj. Sienos nelygios. Puikiai žinau, kad ekovata geriausiai būtų, bet ieškom ką galėtumėm patys apšiltinti.
Prašome patarti kaip apšiltinti medinio namo (rąstų) sienas iš išorės. Namo konstrukcija leidžia apšiltinti ne daugiau 10 cm storiu. Kas geriausiai tiktų akmens vata, putų polistirenas ar purškiama ekovata ar kita, kad nepakenktų medinėms namo konstrukcijoms?
Kaip apšiltinti rąstinio namo stogą, kad šiluma iš namo neišeitų per stogo kraigą ir rąstinių sienų sujungimų viršutines dalis? Ruošiamės statyti rąstinį namą su svetaine per du aukštus.
Iš kurios pusės efektyviau šildyti rąstinį namą - iš išorės ar vidaus? Kokias medžiagas naudoti? Namui - 5 metai.
Noriu apšiltinti rąstini namą dedant polistirolą 10cm ir apmūryti fasadą skaldytom plytom. Sako, kad tai pūdo medieną, o kaip apšiltinti namą jam nepakenkiant?
Rąstinį namą planuoju apšiltinti 5 cm storio ekovata bei uždėti medinę apdailą. Tokiu šiltinimo būdu norėčiau pakeisti rąstinio namo šilumines charakteristikas. Ar tai nepakenks rąstų akumuliacinėms savybėms?
Norėjau paklausti, kuo apšiltintį rąstinį namą, kuris apmūrytas plytomis. Ar geriau šiltinti iš vidaus, prie rąstų tvirtinant šiltinimą, ar iš išorės?
Noriu apšiltinti medinį namą iš vidaus. Iš lauko apšiltintas 10cm vata, viduje noriu turėti lygias sienas.
Rąstinis namas surestas 2008. Susėdęs, tačiau yra plyšių. Ties rąstų kampiniais sujungimais dideli tarpai, užspausti langai, nėra įmontuotų vertikalių bruselių langų tvirtinimui. Namas vieno aukšto su gyvenama palėpe, stogas keramikinių čerpių, rąstai tekinti apie 23 cm. Planuoju šiltinti iš lauko apkalant medinėmis dailylentėmis. Ką daryti su langais, kokia šiltinimo medžiaga tiktų, koks storis?
Namas pastatytas iš eglinių rąstų, apmūrytas. Oro tarpas 10, kai kur 15 cm. Labai šaltos grindys. Kokį šiltinimo būdą pasiūlytumėte?
Planuoju šiltinti rąstinį namą ekovata (šlapiuoju budu). Paskui apmūryti keramzibetonio blokeliais. Ar nepadarysiu klaidos taip darydamas?
Kaip šiltinti rąstinį, plytomis apmūrytą namą? Kaip įrengti vonios kambarį, kad nuo drėgmės nenukentėtų rąstai? Planuoju sienas dengti gipso kartono plokštėmis, o ant jų dėti plyteles.
Kokį apšiltinimo būdą iš išorės rekomenduotumėte apvalių rąstų 2007 m statytam mediniam namui turint omeny ir sienų nelygumus? Taip pat ar galima namą šiltinti dalimis, pvz.: dvi priešingos sienos vienais metais, o kitos dvi kitais? Ar geriau pataupyti ir palaukti?
Rąstinis namas. Rąstai 16cm storio, iš lauko apšiltinti 10cm vatos dembliais ir apkalti medinėm dailylentėm. Name noriu įsirengti grindinį šildymą, šilumos siurbliu oras-vanduo. Ar reikėtų papildomai apšiltinti sienas iš vidaus 10cm? Jeigu taip, tai kokia šiltinimo medžiaga tiktų labiausiai?
Renovuoju seną rastinį namą. Namas pradėtas renovuoti skubotai ir neapgalvotai. Todėl turiu tokią situaciją. Namo išorė apšiltinta 5cm akmens vatos Paroc lakštais. Vietomis kur naujas karkasas atsitraukia nuo rąstų dėta ir 10cm vatos. Ant vatos dėta vėjo izoliacinė plėvelė, 2,5cm oro tarpas ir apdailinės lentos. Iš vidaus sienos šiltintos taip pat 5cm akmens vatos Paroc lakštais. Kai kurie kambariai šiltinti iš vidaus 10cm vata, nes lyginant profiliais naujas sienos atsitraukė nuo rąstų ir gavosi didokas tarpas, kurį užpildėme didesniu sluoksniu vatos. Ar nieko blogo, kad rąstinis namas apšiltintas iš abiejų pusių akmens vata? Jei pradėjus gyventi būtų jaučiama, kad name šalta, ką būtų galima daryti? Turiu ir minčių, gal būtų galima iš išorės užpurkšti ekovatą, bet tokiu atveju reikėti visiškai nuimti esama akmens vatą ir palikti rąstą nuogą? Ar būtų galima purkšti ekovatą ant akmens vatos, paruošus kažkokį pagrindą?
Norime šiltinti rąstinį namą ekovata (šlapiuoju būdu). Kokiu oru, prie kokios temperatūros geriausia tai daryti, ar galima rudenį ir kiek laiko reikia duoti išdžiūti, prieš kalant apdailą. Ar tinkamas rąstiniam namui toks apšiltinimo būdas?
Senam rąstiniam namui ar tinka šiltinimas ekovata, ar po tokių apšiltinimų man nepabaigs pūti? 60m2 sienos nelygios, žadų dėt profilius 2,7mm gipsinius min storis 4cm norėčiau, kad visur užpūstumėt ekovata 4cm, kur tarpai lieką dideli palikt tuščią oro tarpą ar gerai ar reikia pust lygiai, nes apačia skiriasi ant 10cm. Dabar norėčiau sužinoti kainą. Būtų 58-60m2 storis 4cm.
Noriu apšiltinti namą, tik klausimas kuo ir kaip, kad nepūtų rąstai, nepelytų ir būtų šilta? Namas rąstinis apmūrytas silikatinėmis plytomis. Iš vidaus gipsas-oro tarpas-rąstai-oro tarpas-ir silikatinė plyta. Ir kokią po to apdailą geriausiai rinktis?
Norėčiau apšiltinti medinį rąstinį namą. Priestatas blokelių. Galvoju apie ekovatą ir noriu paklausti, kokio storio reikia apšiltinimui? Dar noriu paklausti ar ekovata gerai išdžiūva ir nepalieka drėgni sienojai. Galvoju dėti priešvėjinę plėvelę ar tai gerai, ar ne ir kokia apytiksliai kaina apie 180kv.m?
Norim šiltinti seną rąstinį namą ekovata šlapiuoju būdu, ant jos dėti medžio plaušo plokštę 12mm ir klijuoti klinkerines plyteles. Ar tai geras pasirinkimas? Kokio storio turėtų būti ekovata? Ar galima klinkerį klijuoti prie medžio plaušo plokštės? Ar nereikia apsauginių plėvelių?
Noriu apšiltinti seną rąstinį namą iš lauko ekovata(šlapiuoju budu) 5-10cm.Paskui dėti medžio pluošto plokštes 25mm. ir nutinkuoti.Ar tai teisingas pasirinkimas ?
Ar tiesa, kad yra ypatingos formos profilio rąstų, tarp kurių nereikia dėti jokios izoliacinės medžiagos?
Ar klijuoto tašo namo sienas tinka šiltinti uždarų porų poliuretano putomis?
Rąstinis namas žiemą reikalauja didelių išlaidų jo šildymui. Norėčiau jį apšiltinti sandwich plokšte 5-8 cm, prieš tai padarius nestorą karkasą iš išorės, ar neprisidarysiu bėdų?
Šiltinant rąstinį namą kaip pasirinkti ekovatą ar poliuretano putas? Labai didelis kainų skirtumas, o kas geriau?
Padėkite išsirinkti tinkamą apšiltinimo būdą sienoms, turime seną rastini namą. Dailylentės bus nuluptos, po jomis rastai aišku seni paskilinėję, išlygintas karkasas bus mediniais tašeliais. Kokią šiltinimo medžiagą būtų teisingiausia pasirinkti? Storis bus ~100mm. Fasadas bus daromas ventiliuojamas ,gandai kad nereikia difuzinės plėvelės kai kurioms medžiagoms nereikalingi. Mineralinę vatą sunku sudėti nes sienos nebus idealiai lygios ir bus plyšių rastuose, nebent plyšius prieš tai užtaisyti putomis. Poliuretano putos atvirų porų ir ekovata šlapiu būdu lieka. Ar visgi mineralinę, norėtųsi jūsų patarimo.
Noriu apšiltinti rąstinį namą. Sienų plotas 80kv. m. Planuoju vertikaliai prie išorinių rąstinių sienų prisukti 150mm lentas (tarpus tarp lentų pakoreguosiu pagal šiltinimo medžiagos matmenis) sakykim kas 1 m, po to viskas apsikals medinėm lentom horizontaliai. Prašau patarkite kokia geriausiai tiktų šiltinimo medžiaga, kad sienos išliktų kvėpuojančios.
Ar tinka šiltinti rąstinį namą iš išorės? Vidus gipsas po juo garo izoliacija. Ar nešus sienos?
Rąstinio namo šiltinimui vata su ventiliuojamu fasadu dažniausiai siūlomas medinio karkaso įrengimas. Ar galima įrengti metalinį karkasą? Kokie privalumai-trūkumai?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto