Rąstinio namo šiltinimas iš abiejų pusių

Klausimas:
Renovuojame rąstinį namą, planuojame sienas mūryti klinkerinėmis plytomis, fasadą daryti ventiliuojamą, sienos, aišku, nėra lygios, todėl ir šiltinimo storis nebus visur vienodas. Norėtume šiltinti ir iš vidaus, nes sukant profilius apdailai vis vien gaunasi tuščia erdvė. Ar nepakenktų rąstams jų apšiltinimas iš abiejų pusių? Gal galite pateikti išsamias technologijas, kaip tai padaryti tiek vienu, tiek kitu atveju?
Komentarai:
Rąstinį namą kokybiškai galima apšiltinti tik ekovata. Visos kitos šiltinimo medžiagos nėra tinkamos rąstiniam namui.
Jūsų namą galima apšiltinti keliais būdais. Pirmas būdas – šlapiasis. Daromas kryžminis karkasas – pirmas sluoksnis horizontalus, sukamas tiesiai ant rąsto 5x5 cm bruselis, maždaug kas 80 cm, antras – išlyginamasis vertikalusis. Atstumas tarp vertikalių – ne daugiau kaip 60 cm. Vertikalus sukamas prie horizontalaus per tarpines arba montažinius kampus, jį atitraukiant, išlyginant pagal gulsčiuką, suformuojant 12–15 cm apšiltinamą storį. Tada namas užpučiamas ekovata šlapiu būdu. Kaina 55 Eur + PVM už kub. m arba 1,22 Eur/kg + PVM. Vatai išdžiuvus, prišaudoma plėvelė, sauganti nuo vėjo ir mūrijamas apdailinis mūras.
Antras būdas – sausasis, greitesnis ir pigesnis. Šiuo būdu mūrijamas apdailinis mūras paliekant 12–20 cm tarpą. Išmūrijus sieną į tarpą suleidžiamos žarnos iš viršaus, nuo palėpės pusės, ir tas tusčias tarpas užpresuojamas ekovata sausuoju būdu. Šiuo būdu šiltinant 1 kub. m kainuos 50 Eur + PVM.
Šiltinimas iš vidaus irgi labai efektyvus. Sumontavus profilius, tuščia erdvė tarp jų (4–7 cm) užpučiama ekovata šlapiuoju būdu. Jei šiltinate ir iš vidaus, storį iš lauko galite mažinti iki 10–12 cm. Šiltinimas ir iš vidaus turi dar vieną privalumą – tarpe už gipso negyvens pelės.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Renovuojant rąstinį namą rekomenduojama daryti ventiliuojamą fasadą ir šiltinti akmens arba mineraline vata, pagal tai kokią šiluminę varžą norite išgauti, šiltinti 15 ar didesnio storio šilumos izoliacijos sluoksnį. Dedant šiltinimo medžiagą reikėtų, kad siūlės persidengtų, baigus šiltinti iš išorės, dėti vėjo izoliacinę plėvelę arba vėjo izoliacinę vatą. Po to palikus tarpą apie 2 cm montuoti išorinę apdailą.
Iš vidaus susidariusį tarpą galima užpildyti akmens arba mineralinės vatos izoliacija ir iš vidaus būtina po to sumontuoti garo izoliacinę plėvelę ir montuoti apdailą (gipso kartono plokštes ar kitas medžiagas).
Vygintas, Nord Profil, UAB
Jei apmūrytumėte rąstini namą klinkeriu su norimu apšiltinti tarpu (mažiausiai – 10 cm, daugiausiai – 50 cm), galima jį užpildyti besiūle, kvėpuojančia celiuliozės pagrindo medžiaga „Thermofloc“. Taip sukurtumėte besiūlį apšiltinimą, išvengtumėte ventiliuojamo fasado išlaidų, sutaupytumėte vietos vidui (darydami tik minimalų karkasą apdailai ir komunikacijoms, kuri, beje, taip pat galima „užpūsti“).
Stogą šiltinti 24 cm jau mažoka, reikėtų „storinti“ gegnes iki ~35 cm, tvirtinti garo izoliaciją, ją sutvirtinti lotukais. Tuomet sukurtą ertmę užpildyti „Thermofloc“.
Jurgis, Gera vata, UAB
 
Sritis:
Sritis: