Statyba – Patarimai

Domina, koks yra sienos iš betoninių blokelių stiprumas. Ar betoniniai blokeliai tinkami tiek mažaaukščių, tiek daugiaaukščių namų statyba?
Mūriniame name yra oro tarpas. Skaičiau apie technologiją Glueporas. Ar išeis apšiltinti, kadangi name yra nemažas 15-20 cm oro tarpas?
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Norėjau sužinoti šiuo metu kokios yra gipso kartono montavimo kainos.
Planuojama montuoti gipso plokštes aplink visas seno mūrinio namo vidines sienas. Gipso klijavimas neįmanomas, nes senos sienos baisiai nelygios. Bus įrenginėjamos šildomos grindys. Klausimas būtų toks, ką pirmiau įrengti, ar grindis ar gipso kartono sienas? Taip pat kyla klausimas ar montuojant sienas po grindų betonavimo, ir tvirtinant perimetrinį profilį prie grindų krašto, nepradės trupėti betonas?
Domina kokiomis medžiagomis užtaisyti įdėtą langą iš lauko pusės.
Ruošiuosi apšiltinti namo pamatus poliuretano putomis. Rūsio nėra. Pagrindinis namas turi pamatus, o pristatyti priestatai turi gręžtinius pamatus. Klausimas būtų toks, ar užpurškus putas ant pamatų, reikia kažką ant viršaus dar dėti, ar užtenka tik užpilti žemėmis ir tiek? Antras klausimas, ar pamatai turi matytis užpilus žemėmis, ar žemes sulygint su pamatų viršumi?
Sena rąstinė troba, kaminas iš plytų, viršutinis vainikas iš plytų nukrito. Kaminas traukia puikiai, sumūryta krosnis naujai dūmija į vidų. Kitas meistras apžiūrėjo, sakė blogai pakūra sumūryta. Negali būti stačių kampų, pasiūlė į kaminą dėt indėklą, apšiltint, apskardint. Dar klausimas, ar pakeitus pakūrą į kitą pusę gali traukai kenkti?
Norėčiau paklausti, niekur nerandu ar galima išteptą sieną hidroizoliacija tapetuoti? Tokia situacija jog, jei labai lyja ir didelis vėjas, tai per namo sienas, turbūt per siūles praleidžia vandenį virš lango. Žinau, jog reikia tvarkyti iš lauko pusės siūles, bet kiekvienais metais jas kaip tvarko, taip vis tiek bėga. Tai bandysiu bent hidroizoliacija ištepti visą sieną, tik bijau, kad nelips tapetai ant jos...
Ką patartumėt daryt, jei pamatai įrengti 20cm per žemai?
Vonios kambaryje nebenoriu klijuoti plytelių ant sienų. Kaip teisingai paruošti ir dažyti sienas vonioje, kurios bus tiesiogiai liečiamos su vandeniu? Kokius dažus geriausiai naudoti?
Norime apšiltinti 15 metų senumo rąstinį namą. Dilema - poliuretano putos ar ekovata? Pagal DUK atsakymus, netgi vien iš Ekspertai.lt visai nebeaišku- vienu atveju tvirtinate, kad geriausia ekovata, kitu - kad poliur. uždarų porų putos. Dar iš kitų girdėjau, kad uždarų porų putų tiesiai ant rąsto purkšti negalima, reikia dėti bent nedidelį atvirų porų sluoksnį, o ant viršaus jau uždarų. Kaip iš tiesų? Vėlgi, koks sluoksnis duoda kokį efektą, nes langų "sukišti" giliai nesinori. Juk ant putų dar norėsime dailylentes kalti.
Gyvenu 70 kv.m šlakiniame name. Gyvenamam namui virš 60 metų. Norėčiau paklausti kokiu būdu geriausia apšiltinti tokį namą?
Gal galit pasakyti, ar nuorodą įdėti STR, ar kažką panašaus, kokia yra leistina užarmuoto fasado paklaida prieš dekoratyvinio tinko dėjimą? Kaip teisingai priimti tokius darbus? Tarkim, jei matosi, kad visa siena banguoja, bet meistrai aiškina, kad atitinka reikalavimus, ar uždėjus dekoratyvinį tinką neatkartos bangavimų? Kaip idealiausiai dar kartą nuglaistyti, kad išlyginti visą sieną, naudojant 2m lyginimo lotą?
Noriu apšiltint namą iš išorės. Vėdinamasis fasadas. Neapsisprendžiu ar ekovata šiltint (sako sukrenta), ar putomis (sako trūkinėja). Padėkit, prašau, išspręst tą dilemą.
Planuoju statyti keramikinį kaminą, Rondo Plus Schiedel. Šildymo katilas būtų rūsyje, kaminas norėčiau, kad butų iš lauko pusės prie sienos. Ar galima kaminą įleist apie 1m į žemę ir jį apkast žvyru?
Kuo apdoroti sienas dviejų plytų mūriniame name, kad nedrėktų sienos? Oro tarpas užpildytas termo puta, bet sienos vis tiek drėksta.
Namas dabar apšiltintas ir nuarmuotas. Dekoras bus dedamas kitais metais, ar reikėtų nugruntuoti pastatą. Ir kokiomis medžiagomis? Ačiū už atsakymus.
Gruntuotas cementinis kalkinis tinkas 1/1 užglaistytas fugenfiuleriu, ar reikia dar kartą gruntuoti prieš glaistant polimeriniu glaistu?
Planuojamas apšiltinti plokščias stogas iš vidaus su mineraline vata. Esamas stogas - gegnės 250mm, OSB, 50mm kieta vata ir bitumas. Kadangi jau yra bitumas ir iš lauko neapšiltinsi, bus šildoma iš vidaus. Iš lauko pusės bus sudėtos ventiliacijos grotelės ir rotaciniai ventiliacijos kaminėliai. Iš vidaus 100mm tarpas nuo OSB, toliau difuzinė (trisluoksnė) plėvelė. Po difuzine plėvele 150mm vata. Norint dar sudėti 200 vatos iš lubinių profilių bus padarytos juodlubės. Juodlubės tvirtinsis prie gegnių ir tarp profilių bus sudėta vata. Ant juodlubių profilių tvirtinsis garo izoliacija. Kokias matote galimas klaidas? Ar matote kitus apšiltinimo variantus, kai jau yra užlydytas bitumas?
Ar galima ant senų aliejinių dažų sienos (arba vandeninių) tepti beton kontakt mišinį, ir tuomet dažų sluoksnio nušviesti net nereikia, galima dažyti, kloti sienų plyteles ? Ar vis dėlto siekti, kad meistras senus dažus pilnai nušveistų, nors, matau, to nenori, ir sako, kad tereikia užtepti tik beton kontakt ?
Kaip turi būti paruoštas paviršius purkšti putas? Gelžbetoninės plokštes nupurkštos kalkėmis, ar reikia kalkes nuvalyti, ar užtenka nugruntuoti?
Kaip izoliuoti krosnelės įėjimą į kaminą, kad neužsidegtų siena, kuo patarkit?
Kuo skiriasi Knauf vata nuo ekovatos? Norim apšiltinti palėpės grindis.
Įdėjom medinius langus į seną plytinį pastatą. Kažkaip jūros puta nesinori jų sandarinti, gal kas galėtų patarti kaip tą plyšį būtų galima užsandarinti naudojant natūralias medžiagas?
Sveiki, Šią vasarą nusipirkau butą mūriniame renovuotame name, 3 aukšte. Pietų kryptis, visai šalia namo daug medžių. Pastebėjau, kad ėmus lyti didėja drėgmė bute, dabar ji rytais siekia net 86 %. Rytą iš lauko pusės aprasoja balkono langai. Yra nedidelis įtraukimas sienoje, buto viduje, ir ties sudūrimu sienos ir lubų plokščių. Ar tai turi įtakos drėgmei, ar kitos priežastys? Drėgmė visiškai priklauso nuo oro sąlygų, - vakare vėstant ji kyla nuo 65-70%, ryte jau būna net 86%. Atvėsus vasaros orams būna šalta ir drėgna, per karščius šilta ir didelė drėgmė, tiesiog šunta rūbai, daiktai, smirdi pelėsiu, lupasi baldų laminatas. Nežinau, ko laukti rudenį ir žiemą. Ką daryti? Ar turi įtakos medžiai (kur auga medžiai, dažnai net namų fasadai apipeliję), ar brokas statybose (daugiabutis)? Jau 3-ias plytinis, kuriame gyvenu, ir visuose ta pati bėda. Blokinių namų butuose to nebūdavo.
Laba diena, domiuosi mobiliu statybos nameliu, rašo, kad šiltinimas 10cm poliuretano putomis. Ar įmanoma tokiame gyventi ir žiemą?
Jei namas dvišlaitis, o palėpė bus šalta, t.y. šiltinama perdanga, bet ne stogas, mūro skliautai (trikampiai), sienos apšiltinti iš lauko pusės. Ar papildomai reikia šiltinti dar skliautus iš vidaus, ar užtenka tik perdangos?
Dviejų aukštų gyvenamasis namas mūrytas iš akytojo betono blokelių, iš išorės apšiltintas 15 cm storio EPS 70 polistireno plokštėmis. Dėl polistireno plokščių klijavimo taškiniu būdu (o ne jų perimetru ar visu plotu) tarp sienos ir polistireno susidarė 1-3 cm tarpas, lemiantis pastato nesandarumą. Mūras yra nesandarus, o per vidinę sienos dalį įšilęs oras kyla į viršų ir per įvairius smulkius nesandarumus pastogėje išsineša šilumą. Fasadą remontuojant, išorinę apdailą (klinkerio plyteles) nuardysime. Kokiomis termoputomis (ar kita medžiaga) ir kokiu būdu, kas kokį atstumą putos turėtų būti pripurškiamos tarp sienos ir polistireno plokščių? Gal yra galimybė tarpą užpilti kokia tai skysta ir sustingsiančia sandarinančia medžiaga?
Mane domintų kokios yra rizikos pamatą pasidaryti per kelis kartus. Nes turiu sodo namelį, kuriame ruošiuosi gyventi, o kitais metais yra planai dasistatyti porą kambarių. O vėliau dasistatyti ir iki 80kvadratų.
Namas yra medinis, su 10x5 cm karkasu išlyginau sienas, langus montuosiu į išnešimo karkasą, yra tarpai tarp sienos ir karkaso, langai 150 x 140. Kaip juos montuoti gręžiant per rėmą su medvaržčiu prisukant prie karkaso ar su plokštelėmis?
Laba diena. Mieli ekspertai, paaiškinkite prašau, kokiais medvaržčiais sukti medinę vertikalią tvorą. Ar galiu tam naudoti gipso kartonui skirtus medvaržčius? Ar tinka paprasti geltoni? Ar reikia laukui skirtų terasinių?
Prieš 9 mėnesius šiltintos palėpės ir rūsio lubos atvirų porų putomis. Nors jau kelis šiltojo sezono mėnesius stengiamės vėdinti patalpas atidarius duris, langus, sudarant skersvėjį, tačiau kitą dieną ar net greičiau, atidarius patalpų duris vėl jaučiamas specifinis kvapas. Kvapas jautėsi nuo pat pradžių, bet vylėmės, kad pavasarį išvėdinus pradings... Lupti viską lauk nesinori. Ar turite patarimų kaip izoliuoti kvapą? Tarkim uždengus OSB plokštėmis ar fanera ir sujungimus užsandarinti lipnia juosta ar panašiai...? Gal teko susidurti - kaip sprendėte? Patalpose nuolat nebūnam (palėpė, rūsys) - jos pagalbinės. Izoliavus kvapą yra lūkestis, kad kažkokios cheminės nenuodys mūsų.... Rangovas nenusisuka, kalbam, bet sako nesąs susidūręs su tokiu atveju, kad būtų kvapas, todėl visi patarimai vertingi.
Pasistačiau karkasinį sodo namą ir dabar yra išorėje osb plokštė, nes buvo planuota klijuoti Hauberk technonikol fasadinę midą, bet išėjo taip, kad jos niekur nenupirksi. Nėra ir nebus, pasakė pardavėjai, ką patartumėt dėt ant fasado?
Silikato blokelių mūras. Planas sienas šiltinti atvirų porų poliuretano putomis 25cm, palikti 5cm ventiliuojama tarpą ir užkalti Cedral fibrocementines dailylentes. Klausimas - tai visgi reikalinga priešvėjinė plėvelė ar ne? Kitas klausimas - ar tai tikrai teisingas pasirinkimas fasado šiltinimui?
Statau dviejų aukštų, dviejų butų namą (I a. vienas butas ir II a. antras butas). Kiekviename bute bus židinys/krosnelė. Krosnelių pardavėjai rekomenduoja statyti keraminį kaminą Schiedel vienos angos. Ar užteks vienos angos abiem butams? Jeigu taip, tai kokio diametro skylė turėtu būti.
Kokį giluminį gruntą naudoti nuarmuotom sienom, prieš klijuojant klinkerio plyteles? Sienos nuarmuotos prieš keturis metus. Ir ar nieko baisaus, kad buvo paliktos nuarmuotos sienos, tiek ilgai? Dėkui
Klijuojant klinkerio plyteles būtinai klijus reikia tepti ant sienos ir ant plytelės, ar galima tik ant plytelės? Meistrai sako, kad nebūtina klijus tepti ant sienos, užtenka tik ant plytelės. Nors aš kažkaip nepasitiki. Šituo atveju, kas galėtų nutikti? Ar jokiu būdu neklijuoti tokiu principu?
Yra keturšlaitis stogas su išsikišusiais langais. Noriu apšiltinti patalpas ir įsirengti kambarius. Problema, kad nedaug vietos yra langų "būdos" apšiltinimui. Tik 10cm. Gal yra kokia padidintos varžos ar pan. vata, kad nereikėtų perdarinėti visų langų konstrukcijos? Ar tiktų vata su folija?
Ar putų polistireno plokštės klijuojamos prie lubų kenkia sveikatai? Ypač karštomis vasaros dienomis.
Noriu sužinoti ar didelę dalį šilumos prarasiu, jeigu šiltinsiu polistirolu rūsio sieną nuo cokolio iki sudėtų trinkelių apie namą, tai yra neįkasinėsiu į žemę? Rūsio sienos aukštis virš trinkelių 70cm. Ar toks apšiltinimas bus kiek naudingas? Gal yra panašių pavyzdžių?
Ar apsimoka šiltinti pamatus, kai nėra rūsio, bet pats visas namas nebus apšiltintas, tik pamatai? Ir po to norisi įsivesti dujas, dabar kūrenamas malkomis. Ar apsimoka vesti dujas, jei tik pamatai apšiltinti, ar juos iš vis verta šiltinti?
Kaip geriau daryti medinį karkasą iš vidaus, kad rąstai vaikščiodami, neiškraipytų karkaso?
Dėl kamino skersmens parinkimo. Internete teko matyti grafiką kamino skersmens parinkimui naudojant malkas, kai šildymo katilas yra su degikliu ir orapūte (http://www.skorsten-kaminai.lt/kamino-skersmens-parinkimas/). Bet nerandu informacijos dėl kamino parinkimo paprastesnio tipo katilui, konkrečiai - špižinis Beril BSH8. Katilo parametrai: nominali galia 44-48kW, reikiama trauka 24-32Pa, dūmtraukio išėjimo skersmuo 160mm. Norėčiau sužinoti, koks turėtų/galėtų būti kamino diametras šiam katilui. Kamino aukštis nuo katilinės grindų iki viršaus - 8 metrai.
Sveiki. Noriu šiltinti perdangą. Namas A++. Viršuje virš perdangos nešildoma palėpė susidėti daiktams ir t.t. Perdangos gegnės 20x6. Norėčiau sužinoti kuo geriau šiltinti, kad išgauti geriausią rezultatą nenaudojant storų PIR plokščių ir neprarandant centimetrų lubų aukštumui (10 cm dar galėčiau nuleisti su PIR).
Rąstinis vieno aukšto namas 1954 m. statybos, apmūrytas plytom. Ar galima pripurkšti oro tarpus putomis? Rąstai nekvėpuos? Kokia kaina galėtų būti?
Renovuojame seną rąstinį namą ir taip pat šiltinsime sienas iš išorės. Klausimas: Kas geriau, EKOVATA (šlapiu būdu) ar AKMENS VATA? Rąstinam namui (statytas 1930-1940).
Laba diena, Kokius langų profilius patartumėt rinktis nuosavam 111 m2 namui, Kommerling ar Salamander? Ir kokie kiti variantai? Ir kodėl?
Mums remontuojant sieną iškilo problema. Viena siena yra iš gipso plokščių, kita betoninė. Ten kur gipsinė siena, aplink ją kampuose atsirado įtrūkimai, aplink tą gipso sieną. Kaip suremontuoti tuos įtrūkimus aplink sieną?
Ar galima klijuoti klinkerio plyteles ant OSB plokštės?
Viduje namo norime tinkuoti sienas iš vidaus. Visos sienos Arko blokeliai. Nenorime tiesaus pagrindo. Norime grubių sienų faktūros. Ar yra tinkas, kurį galima ranka tinkuoti ant sienos ir po visko išdžiuvus iškarto nudažyti? Rotband mums per minkštas.
Noriu apšiltinti ,,alytnamio" tipo namą. Dabar iš vidaus šiltinta 5cm akmens vata, karkasas 10cm (stiklo vata), oro tarpas apie 4cm, apmūryta skylėtomis plytomis. Ar galiu ant plytų klijuoti 10cm polisterolį? Ir kokią varžą jau turiu ir gausiu, ar verta?
Noriu rąstinį namuką šiltinti ekovata. Namukas bus naudojamas tik vasarą, žiemą jame niekas negyvens. Koks minimalus storis turėtų būti? Turbūt 5cm nelabai užtektų ar pakankama?
Koks būtų kambario temperatūros skirtumas, jei 100m2 medinis namas, kurio sienų storis ~17cm iš išorės būtų šiltinamas 10cm ekovata, ir apkalamas dailylentėm, arba 15cm ekovata, ir apkalamas dailylentėmis? Arba kitaip, kiek pasikeistų kambario temperatūra, apšiltinimo sluoksnį ekovata padidinus 5cm?
Kokį kaminą rekomenduojate: 1. Mūrytą iš keramikinių plytų? 2. Kaminą iš kamino blokelių sistemos? Kokie pliusai minusai šių variantų?
Pagal projektą numatytas fasado šiltinimas EPS 70 25cm storio + silikoninis dekoras, ar galima šiltinti EPS 100 ir ar bus kokia nauda, o gal atvirkščiai?
Kaip apšiltinti gyvenamo medinio namo grindis jų neardant? Kokia kaina atliekamų darbų?
Karkasinis namas apkaltas osb plokšte. Norime tinkuojamo fasado. Ar reikalingas papildomas šiltinimo sluoksnis iš lauko tarkim kieta fasadinė vata, arba steico? O gal iš karto gruntuoti ir tinkuotojo OSB? Karkasas apšiltintas 20 cm akmens vata iš vidaus, priešvėjinė plokštė ir visur dėta garo plėvelė. Žodžiu kaip protingai užtinkuoti fasadą iš osb, šiltinti ar ne iš lauko?
Norėčiau perdažyti/atnaujinti buto koridoriaus sienas. Dažyta pusiau matiniais ar pusiau blizgiais dažais prieš daugiau kaip 10 metų. Ar būtinas gruntas prieš dažymą, ar galima tiesiog perdažyti?
Tenka perstatyti svirną kaime, nes jis jau nugyveno savo amžių. Planuoju supaprastinto namo projektą. Kadangi statyba - tamsus miškas, turiu klausimų. Norisi susidėlioti nuomonę prieš ieškant rangovo. Konstrukcija: šiuo metu lyginu karkasinio namo ir dujų silikato blokelių (pirmas aukštas blokeliai, antras aukštas medis, blokeliai būtų apkalti medžiu, kad išlaikyti estetiką) variantus. Grynai rąstinio namo variantą atmetu dėl kaštų, nors būtų gražu, nes toks ir buvo svirnas. Klausimai: - ar tikrai taip smarkiai skiriasi šilumos varža tarp karkasinio ir dujų silikato? Galbūt aktualu: planuoju, kad viena namo siena būtų vien stiklas. Taip pat vietovė atvira, vėjuota. Kadangi namas būtų netoli ežero - būtų papildomos drėgmės. O kadangi kaimas Ignalinos rajone - tad ir orų pasitaiko šaltesnių. - ar yra kažkokių svarių vieno ar kito varianto pliusų ar minusų? - ar turėčiau pagalvoti apie dar kitus variantus? Kartais minimi skydiniai namai. - pamatai, vėl svarstau blokelius. Tačiau kiek skaičiau, visur siūlo plokštuminius pamatus, tačiau neplanuoju šildomų grindų ar panašiai - ar tada yra kokių pliusų? Name virtuvė ir vonia būtų vienoje pusėje, tad nemanau, kad reiktų pamatuose kažką vedžioti.
Ar įmanomas fibrocementinių banguotų lakštų atnaujinimas? Jei taip, kokios galimybės?
Koks yra fibrocementinių banguotų lakštų montavimas? Ar skiriasi nuo bituminių banguotų lakštų?
Kokie fibrocementinių banguotų lakštų privalumai lyginant su kitais banguotais lakštais?
Naujos statybos namas, norima pasiekti A arba A+ energetinę klasę (kadangi rekonstrukcija), planuojama šiltinti perdangą iš apačios prisukant FF-PIR ALK plokštes, iš šaltosios palėpės pusės užpilti birią vatą Supafil. Klausimas, ar geras būtų toks sumuštinis? Jei geras, tai kokiu atstumu reiktų sutvirtinti PIR plokštes, kad atlaikytų vatą, ir kokie turėtų būti storiai sluoksnių t.y. PIR plokštės storis ir vatos storis cm, kad pasiekti A arba A+ klasę?
Ką daryti norint kuo geriau apsaugoti pamatus nuo vandens ir drėgmės? Bus statomas paprastas vieno aukšto be rūsio sodo namelis su juostiniais pamatais. Drenažo įsirengti nėra galimybės (nėra kur nuvesti). Sklypas gana sausas. Pamatas bus pilamas į iškastą paprastą tranšėją. Iš išorinės pusės manau sudėsiu xps arba geoporą ir užpilsiu betonu. Apie 30cm pamatą iškelsiu virš žemės. Ką dar pasiūlytumėt? Gal dėti kažkokią plėvelę ar membraną? Ačiū
Ką rinktis - namo tinkavimą ar klinkerio plyteles? Kokie yra vieno (tinkavimas) ir kito (klinkeris) funkciniai ir finansiniai skirtumai? Ar klinkerio dėjimas kainuoja daug brangiau (kiek maždaug) ir ar tas kainos skirtumas vertas investavimo funkcine prasme?
Kaip ir kuo reikėtų šiltinti pilnai įrengto, gyvenamojo namo šlaitinį stogą nekeičiant dangos (skardinės čerpės) ir negadinant kiek įmanoma vidaus apdailos? Taip pat planuose yra stoglangių įrengimas, nuo ko pradėti - šiltinimo ar stoglangių montavimo?
Sveiki. Slaitinis stogas. Skarda Clasik. Apsiltinta naujai 10+10 cm vata del garso izoliacijos. Ar galima papildomai apsiltinti atviru poru poliuretanu nededant garo izoliacines pleveles, ar butinai reikia uzdaru poru? Ir kokio storio sluoksniais reiketu siltinti? Namo energetinio naudingumo klase nesiekiama. Aciu
Ar namo pamatus reikia šiltinti iš vidaus ir lauko? Pamatai mūras, bus šildomos grindys, nerandu tikslios info, vienur rašo, kad geriau pamatus šiltinti iš vidaus ir lauko, kitur, kad užtenka tik iš lauko. Namas rūsio neturi.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376110 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155778 klausimų