Statyba – Patarimai

Domina, koks yra sienos iš betoninių blokelių stiprumas. Ar betoniniai blokeliai tinkami tiek mažaaukščių, tiek daugiaaukščių namų statyba?
Mūriniame name yra oro tarpas. Skaičiau apie technologiją Glueporas. Ar išeis apšiltinti, kadangi name yra nemažas 15-20 cm oro tarpas?
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Norėčiau statyti namą, bet neapsisprendžiu karkasinį ar rąstinį! Gal galėtumėte patarti, kuris namas labiau tinka lietuviškam klimatui, taip pat, kurio kaina yra prieinamesnė? Kokie yra karkasinių ir rąstinių namų pliusai ir minusai?
Ar yra skirtumas, statant namą iš džiovintų ir drėgnų rąstų? Ar tik nusėdimo procentu skiriasi? Ar drėgnumas turi įtakos namo kokybei? Kokie būtų statybos proceso skirtumai, statant is drėgnų ir džiovintų rąstų? Per kiek laiko natūraliai išdžiūsta mediena ir nusėda namas?
Ant ko statomi mediniai nameliai? Ar jiems būtini pamatai?
Domina namo statyba iš klijuoto tašo rąstų. Kokia kaina už m2, storiai?
Ieškome medinės pirties statytojo. Domina kainos pasiūlymas, jei turite projektai,
Norėjau sužinoti šiuo metu kokios yra gipso kartono montavimo kainos.
Norėčiau fasadą apklijuoti klinkerio plytelėmis, tačiau fasadas buvo ruošiamas struktūrai. Armavimo tinklelis uždėtas 160g/m2. Per tinkleli nebuvo smeigiuojama. Polistirolas buvo klijuotas su Penosil 878 klijais. Namo aukštis iki 5 metrų. Ar galimas klinkerio klijavimas ant tokio namo? Ar reikia kažkaip paruošti iš naujo namo sienas?
Savaime prilimpanti bituminė stogo danga mida self ksk. Kokia Jūsų nuomonė apie šią dangą?
Sveiki klausimas atrodo paprastas, statoma 5 kW krosnelė, kambaryje yra įtempiamos lubos, ar nuo krosnelės nesideformuos lubos?
Kokius keramikinius blokelius rinktis, kad iš laukinės pusės jokios apdailos/tinkavimo nereikėtų? Kalbama apie vieno aukšto namą, kuris statomas šalyje be -10 šalčio, vasaros karštos, bet daug lietaus.
Planuoju renovuoti gyvenamąją mansardą: keisti jos stogo dangą, dabartinės gegnės yra 5x15, planuoju lipdyti ant viršaus dar 5x15, kad galėčiau išgauti kuo geresnę šilumos klasę formuodamas sumuštinį tarp gegnių. Tik neapsisprendžiau kokia danga dengti stogą. Prieš tai buvo bituminiai lakštai, dabar svarstau kas geriau, šiferis ar skarda? Kadangi aktualu garso izoliacija, stogas yra tikrai status, sakyčiau apie 45 laipsnius, dengiamo ploto apie 110 m2, žingsnis tarp gegnių vidiniu dalių yra ~ 0.71 cm, pačios gegnės ilgis yra 4.75m, gegnių bendrai yra 22poros, namas pastatytas 2014m. iš keramzitinių mp3 blokelių. 1. Aktualu kokią dangą pasirinkti ar skardą ar šiferį, nes kiek skaičiavau skarda svertų ~ 500kg, o šiferis~ 1580kg, tokiam plotui uždengti, bijau dėl galimų maksimalių svorio apkrovų, kas liečia papildomai žiemos metu sniego sluoksnį. 2. Taip pat keisiu sumuštinį tarp gegnių, kadangi lipdysiu gegnę su gegne, gausiu bendrai gegnių aukštį 30cm šildymui plotui, todėl aktualu kokį sumuštinį pasirinkti, kad iš gaučiau kuo geresnę šilumos klasę ir garso izoliaciją, jeigu vis gi pasirinkčiau stogo dangai skardą. Ką galėtumėte patarti, telefonu ar atvykus į vietą?
Renovuotas mūrinis namas apšildomas skystu kuru. Anksčiau buvo šildoma malkomis, anglimis. Kaminas pastogėje šlapiuoja ir bėga žemyn - pirmame aukšte jau pasimatė nubėgimas, nors kaminas apkaltas gipskartoniu. Pastogės grindys apšiltintos ir aplink kaminą jau šlapios. Stogas neapšiltintas. Visa pastogės erdvė šalta, ventiliuojama pro langelius. Kaip išspręsti šią problemą, gaila namo remonto?
Taip išėjo, kad krosnelę reikia statyti praktiškai namuko viduryje. Ir dūmtraukį noriu daryti tiesų be jokių alkūnių tiesiai į stogą. Ar nebus problemų su trauka, su kondensatu? Krosnelė 9 kW.
Turime nusipirkę namą su uždėta struktūra (lašelio formos) ir nudažyta, ir norime platinti lango angą (langą) apie 30cm, sąrama leidžia tą padaryti. Klausimas kaip teisingai reikėtų imtis darbų, kad paskui būtų kuo paprasčiau apdirbti struktūra, kad suvienodinti?
Molėtų rajone, Vališkių kaime planuojame statyti karkasinį namą su pirtele. Pirtelės plotas 4 m2, tūris 9,6 m3. Pirtelė bus apšildoma malkine krosnele, pakuriama iš vidaus (pvz. Harvia M 3). Norėčiau pasiteirauti kokio dydžio reikėtų numatyti angas šviežio oro padavimui (planuojama viena anga), ir išmetimui (planuojamos dvi angos)? Pirtelės antrame aukšte planuojame miegamąjį kambarį. Pirtelės kaminas bus izoliuotas iš išorės 10 cm nedegia mineraline vata (Dūmtraukio tipas Harvia WHP1500). Ar reikėtų kaminą dar kažkaip izoliuoti iš išorės, ar nėra jokio pavojaus apsideginti, kadangi kaminas jau yra izoliuotas iš vidaus? Jeigu izoliacija būtina, kokias medžiagas galima naudoti (pvz. Promat plokštes)?
Ar teisinga būtų šiltinti stogą iš vidaus putų poliuretanu ant garo izoliacinės plėvelės prieš dedant apdailą? Stogas jau apšiltintas 20cm vatos sluoksniu. Ačiū
Renovuojamame rąstiniame name noriu įsirengti perdangą tarp 1a. ir palėpės (2a.). Namuko sienos, frontonai ir stogas apšiltinti. Galvoju apie tokį "sumuštinį" iš 1a. link palėpės (2a.): apdaila (gipsas arba dailylentės), garo plėvelė, 10cm akmens vatos, OSB 22mm, laminatas. Namukas nėra pastoviai gyvenamas. Pagrinde nežinau ar reikalinga garo plėvelė?
Noriu pasiteirauti ar nebus problemų ir ar neiškilnos šaltis pamato. Mano sklypas iškeltas, kaimynas žemiau, tai nusprendėme pasidaryti pamatą. Nuo kaimyno lygio, kadangi jis yra žemiau, nukasėm 40cm gylį, ten dėsim 5cm polistirolo, gruntas molis. Nes esmė, kad kasantis gyliau jau auga kaštai betono. Nes pvz. Viena sklypo pusė eina žemyn į vieną pusę, kita į kitą, per vidurį pamato aukštis gausis apie 1 metrą, žemiausios vietos apie 60cm. Tai vat klausimas, nuo kaimyno žemiausios vietos, ar reiktų kastis gyliau? Ar užtenka to 40cm nuo žemiausios vietos?
Kaip teisingai suformuoti “sumuštinį” šiltinant horizontalią gelžbetoninę perdangą ir kuo dengti? Viršuje (išorėje) galimas storis su danga 6-7 cm, neplanuojame intensyviai ekploatuoti (nenaudojama terasa). Apačioje bus įrengiamas kambarys.
Ar didelė nauda bus, jei pamatą apšiltinsiu iš vidaus? Bus ir iš lauko apšiltinta. Seno namo pamatai. Ar nelabai didelis skirtumas bus apšiltinus iš vidaus?
Namas senos statybos, sudėti plastikiniai 1 paketo 2 stiklų paketai. Ketiname renovuoti namą. Ar verta keisti senus plastikinius į naujesnius 2 paketų 3 stiklų langus, ar yra kitas būdas? Langai dideli 1,3x2m.
Kaip geriausia apšiltinti seno, bet gerai išsilaikiusio rąstinio namo pamatus? Cokolis (pamatas virš žemės) aukštas, apie 0,5 metro, tuščia ertmė vasaros sezonu ventiliuojama per groteles cokolyje (žiemą grotelės užkemšamos, kad šaltis "nepagautų" pasieniais einančių dujinio šildymo vamzdžių). Kokios izoliacinės medžiagos būtų geriausia, kokio storio, kiek giliai įkastinos ir pan.? Turbūt tuo pačiu būtina ir hidroizoliacija, naujas drenažas?
Ar būtina šveisti tas uždažytas kalkes, ar užtektų praeiti šiuo gruntu kalkiniams paviršiams? Bute sienos buvo dažytos kalkėmis (kaip anksčiau būdavo populiaru). Ar būtina jas šveisti, ar galima gruntuoti spec. gruntu kalkėms ir glaistyti polimeriniu?
Turime situaciją, kad dekoru dengtas namas pradėjo žaliuoti bei pilkuoti. Ieškome dažų, kurie tiktų esam paviršiui padengti. Norėtume iš Jūsų patarimo bei pasiūlymo kaip atnaujinti estetinį vaizdą. Dekoras buvo naudotas Weber TD321. Klausimai būtų: 1. Koks paviršiaus paruošimas reikalingas Jūsų parduodamiems dažams? Ar užtenka nuplauti fasadą? Ar reikia gruntuoti ir pan.? 2. Kokiu būdu reikia užnešti jūsų dažus? Kiek kartų patartumėte dažyti? Kiek laiko džiūna jūsų parduodami dažai? 3. Koks Jūsų siūlomų dažų ilgaamžiškumas bei atsparumas oro sąlygoms? Koks gamintojas suteikia garantiją ar bent prognozę tokiam paviršiui? Ar atsparūs UV? Ar galite pagaminti bet kokią spalvą pagal RAL ? Pateikite savo geriausių dažų kainos pasiūlymą, orientacinis plotas virs 400 kv.m. Lauksime Jūsų technologinių pasiūlymų. Jei trūksta informacijos galite susiekti telefonu arba el. Pastu.
Esu neseniai nusipirkęs blokinį namą su pusrūsiu. Žiemą pastebėjau tokį dalyką, kad nors kambary kokie 20-21 šilumos, ilgiau pasėdėjus nuo grindų pradeda šalti kojos. Su rūsio ir pirmo aukšto perdanga nėra nieko daryta. Nes pirmame aukšte dauguma parketas, kai jį atnaujinome, nuėmus plintusą apačioje mačiau tik lentų galus, tai jokio izoliacinio sluoksnio nėra. Kai kur skaičiau, kad reikėtų apšiltinti rūsio lubas. Tik nežinau kokio storio reikėtų ir kokias medžiagas naudoti. Nes lubos dengtos kažkokia kreida. Ar užtenka nuskusti tą kreidą ir tik gruntą naudoti prieš šiltinat ar dar kažką izoliuoti rūsį?
Namas statytas iš keramikinių blokelių, ventiliaciniai šachtai naudotas keramzito blokelis nuo 2m aukščio. Ties ta vieta atsirado sienos įtrūkimai, tiek į viršų nuo to vietos, tiek į šonus. Praėjo šiek tiek laiko, pastebėjau, kad įtrūkimai nebesiplečia. Kaip turėčiau apdirbti šią vietą, išgrandyti, pripildyti glaisto/plytelių klijų, dėti armavimo juostą ir t.t.? Kokias medžiagas turėčiau naudoti, kad sumažinčiau galimybę atsirasti sienos įtrūkimams?
Kuo patartumėte apšiltinti iš lauko gyvenamą namą? Sienos konstrukcija- silikatinė plyta+ oro tarpas užpildytas ekovata+ 160 mm rąstų siena+50 mm karkasas su OSB plokšte. Oro tarpas karkase taip pat užpildytas ekovata. Namas vieno aukšto su rūsiu. Pamatas jau apšiltintas su 50 polistirolu ir 50 mm purškiamomis šiltinimo putomis. Visi langai plastikiniai, trijų stiklų.
Ar galima ant hidroizoliacinio sluoksnio Vandex super klijuoti plyteles, jei taip, tai kokiais klijais geriausia?
Šiuo metu stogas apšiltintas 25-30cm biria ekovata, kurios garso izoliacija vos ne nulinė. Klausimas - ar galima dėti ant viršaus 30cm akmens vatos sluoksnį? Ar pasirinkti kitą medžiagą? Stogas skardinis.
Norėčiau klijuoti plyteles vonioje, bet yra senas linoleumas. Jis yra kietas, sulydytas į vieną ištisą plotą. Yra šildomos grindys. Ar galėčiau klijuoti ant viršaus ir ar plytelės neatšoks nuo karščio? Nes yra elektrinis šildymas.
Galima rasti šlaitinio stogo šiltinimo video, kur papildomas vatos sluoksnis dedamas virš garo plėvės (https://knaufvata.lt/stogo-siltinimas/). Kokiu tikslu dedamas šis sluoksnis? Papildoma izoliacija? Laidų išvedžiojimui, kad nesiliestų su garo plėve? Gal dar kas nors? Kaip su šitos vatos peršlapimu dėl garo, kuris gali kauptis ant plėvės?
Keisiu senas medines grindis į naujas, su kuo geriau apšiltinti?
Planuoju statyti vieno aukšto SIP namą. Niekas nerekomenduoja iš išorės prie OSB plokštės klijuoti putų polistirolo (dėl galimo rasos taško, o norisi namo išorės apdailos-klinkerio plytelių. Ar įmanoma SIP namui turėti klinkerio plytelių fasadą nepatiriant didelių finansinių išlaidų ir kokią technologiją naudoti?
Nusipirkome sodo namuką, antrame aukšte palėpė apšiltinta vata ir ant viršaus hidroizoliacinė plėvelė. Tačiau yra tarpas tarp lubų ir sienos, o iš lauko pusės tarp stogo, čia reikia kažkokio kitokio apšiltinimo. Gal yra kas galėtų patarti? Pridedu nuotraukas.
1 aukšto individualus namas apšiltintas 15 cm pilkuoju neoporu ir apmūrytas klinkeriu. Garažas nešildomas, nes per vartus didelius vis tiek šiluma išeis. Užtat jis bus nešildomas. Betonuosiu 10cm smėlbetoniu, tai ar yra tikslas sudėti po betono sluoksniu EPS100 arba XPS dėl šilumos?
Turiu tokią problemą: stoge randasi metalinis šveleris, gaunasi kad viena jo pusė šąla, kita šyla. Ant jo kaupiasi kondensatas. Ar yra kokie nors dažai, kad nudažyti metalą, kad jis mažiau kondensuotųsi? Ir kas bus, jeigu nudažysim, ar metalas kaip nors viduje po dažais nerūdys?
Renovuoju namą, grindys išbetonuotos su šildymo vamzdžiais, pamatas apšiltintas storedūru 10 cm. Langai nauji, fasadą šiltinsiu 15cm su neoporu pilku ir suvesiu su langais bei durimis. Naujas skardinis stogas, kurį šiltinsiu vata 25cm + 5 cm PIR plokštėmis. Antro aukšto trikampiai mūryti tik per pusę plytos, todėl dar dėsiu iš vidaus 10cm vatos ir garo plėvelę privesiu prie perdengimo. Mano manymu turėtų šito pakakti, jeigu klystu gal patarsite...? Klausimas iškilo ką daryti su dvejais oro tarpais iš lauko - balta plyta, tarpas, raudona plyta, tarpas, raudona plyta ir tinkas. Vidų dėsiu gipso plokštėmis, nes labai nelygu. Ar tarpus dar reikia užpildyti? Gal viena tarpa? Ar mano daromas sumuštinis bus geras ir toks? Neatsiras drėgmės sienose?
Ar gali kas paaiškinti, kodėl rekomenduoja/nerekomenduoja daryti šešėlinę siūlę dedant gipso lubas vonios kambaryje?
Sveiki. Ketiname pirkti nebaigtą įrengti vieno aukšto namą. Yra pastatyta dėžutė 2020 metais su stogu ir langais. Namą apžiūrint buvo šlapia ir pastebėjome, kad nors pamatai yra apšiltinti iš išorės ir vidaus bei išorėje yra uždėta membrana, pamatai yra peršlapę ir namo viduje šlapia, net telkšo balos. Pamatai poliniai apie 2,5 metro su rostverku. Jei pamatai yra peršlapę ir tai jau tęsiasi nuo 2020 metų, ar nebus pažeisti? Ar ateityje nebus problemų su pamatų sėdimu? Gal iš viso nebeapsimoka net galvoti apie šio namo pirkimą?
Ar galima ant senų plytelių užpilti išlyginamąjį sluoksnį ir klijuoti naujas plyteles vonioje ar duše?
Sveiki. Neseniai apžiūrėjau namą pirkimui. Namas gyvenamas, šiltas, bet viduj jaučiasi stiprus pelėsio kvapas. Namas apšiltintas iš lauko 200mm polistirolu, armuotas. Ar gali būti, kad tarpsienyje atsiranda rasos taškas, kaupiasi drėgmė? Tarpsienis tuščias, nešildyta.
Norėčiau apšiltinti šlaitinį stogą. Po stogo danga paklotas ruberoidas. Ar galima dėti difuzinę plėvelę iš vidaus?
Kaip apsišiltinti grindis sename mūriniame daugiabutyje išmontavus senas grindis (juodgrindes)? Norėtumėme akmens vata. Koks turi būti storis, kokių papildomų medžiagų reikia apšiltinimui? Grindys bus klojamos po apšiltinimo parketlentėmis.
Butas Senamiestyje. Medinės perdangos. Viskas išlyginta, sustiprinta ir uždėta visur osb 22 mm plokštės. Noriu įsirengti šildomas grindis. Ar galima uždėjus plėvelę, įrengus tinklą su vamzdeliais betonuoti šlapiuoju būdu? Ar laikys tokį svorį? Ar nesugadinsiu OSB?
Kokiu metų laiku geriau tinkuoti vidines sienas kalkiniu/cementiniu tinku? Kokia turėtų būti patalpos temperatūra? Ar lauko temperatūra turi įtakos?
Norėčiau patarimo dėl medinių lubų šiltinimo. Senas rąstinis namas. Lubos kaltos prie balkių iš patalpos vidaus. Tarp lubų paliktas apie 5 cm oro tarpas, toliau lentos įspraustos tarp balkių, 3cm storio viena su kita suleistos (turbūt reikėtų vadinti juodgrindėm) ir ant lentų užpilta spalių apie 5-10cm. Ar negeriau būtų likviduoti tą oro tarpą ir tiesiog ant lubų dėti garo plėvėlę arba agro plėvelę, arba tiesiog pakloti popierių ir ant jų pilti ekovatą arba kitą biria vatą pamaišant su esamais spaliais (kad nelystų pelės)? Ar vietoj garo plėvelės būtų galima naudoti polietileno plėvelę ir kokią: juodą, skaidrę, stabilizuotą ar paprastą ir kokio storio?
Iš 2 jūrinių konteinerių esam pasistatę gyvenamą namą. Iš išorės sienas nupurškėm uždarų porų poliuretanu ir 10cm neoporu. BET buvo neuždėta langų sandarinimo juosta. Dabar jaučiasi vėjas. Noriu paklausti ko pripurkšti aplink langus? Ar šiltinti visą vidaus sieną? (poliuretanu ekovata?) Vidaus sienos dengtos gipsu.
Namas senos statybos apšiltintas 5cm polistirolu. Planuojam papildomai klijuoti 10cm (Vievio polistireno) klinkerio sistemą Neopr100 ir klijuoti klinkerio plyteles. Gamintojo teigimu klinkeris klijuojamas tiesiai ant Neoporo į suformuotus griovelius, nereikia armavimo? Ką pasirinkti, sistemą su armavimu ar klinkerio sistemą be armavimo?
Domina, ar verta šilumos ekonomijos tikslu renovuoti iš pažiūros tvirtą, nesuklypusį, gerai užlaikytą rąstinį namą (ketvirto dešimtmečio statybos). Vieno aukšto, šlaitinis stogas, plotas - 115 kv., aukštos lubos (apie 3 m). Stogas pakeistas (skardinis), lubų perdanga nešildyta (storas spalių sluoksnis). Langai plastikiniai, vienos kameros, keisti prieš 10+ metų. Pamatai tvirti, apie 0,5 m, šiltuoju metu ventiliuojami per groteles pamatų sienelėse. Yra vienas koklinis pečius, dujinė šildymo sistema radiatoriais. Šildant dujom (be pečiaus) vidutinė mėnesio šildymo kaina - apie 300 eur (temperatūra - apie 19-20). Ar verta jį šiltinti? Kiek? Visą? Ar tik perdangą, grindis, langus? Labiausiai baiminuosi, kad padarius "buterbrodą", sutriks namo "mikroklimatas", oro apykaita, ims kauptis drėgmė, pelyti iš vidaus ir pan. Ir kokia maždaug būtų šildymo ekonomija, viską apsišiltinus, jei tai įmanoma apytikriai apskaičiuoti?
Planuoju išsilieti polinius pamatus ir rostverką lieti iš karto į polistirolo klojinius XPS U-300. Ir teks juos palikti per žiemą, kokius veiksmus reiktų atlikti prieš palikimą žiemoti? Iš lauko užarmuoti? Iš viršaus uždengti (ir taip aišku), ką daryti iš vidinės pusės?
Renovuoju namą ir iškilo klausimas kaip geriau pasidaryti medinę perdangą. Antras aukštas bus gyvenamas. Koks turėtų būti sumuštinis? Iš apačios gipso plokštė, profiliai, garo izoliacija, vata tarp medinių sijų, ant sijų guminė juosta ir osb plokštė 22mm. Ar taip būtų protingas sumuštinis?
Nupirkome namą 2006 metų statybos. Sienos apšiltintos 10 cm storio polisteroliu, stogas nėra tobulas, yra sudėtos vatos, bet nebuvo nieko izoliuota. Teko pačiam lipti ir kiek maksimaliai izoliuoti, kad nebūtų skersvėjo. Namo cokolis yra apšiltintas, tačiau po žeme pamatas neapšiltintas. Name grindinis šildymas. Pačios grindys nėra apšiltintos. Šildymas dujomis. Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau? Jei uždėti storesni sluoksnį vatos stogo palėpeje, ar padės šis variantas? Nes šiltinti pamato pilnai nėra galimybės, nes kai kur yra laiptai, kitur sandėliukas. Ar dalinai, kur eina iškasti pamatus ir apšiltinti, pagerintų situaciją ar neverta į pamatus lįsti, kadangi ne visur yra prieigos? Namas ant kalniuko. Palyginus pro kur labiau išeina šiluma, ar pro stogą ar pro pamatus. Gal geriau apšiltinus palėpę, uždėjus ten didesnį storį vatos pagerins situaciją, jei pamatai nebus apšiltinti?
Namas medinis apmūrytas, ventiliacija vamzdžiai su tinkleliu. Noriu šiltinti iš vidaus FF PIR Gyl plokštėmis lauko sienas. Kiek tai efektyvu?
Norėjau pasidomėti ar yra tvarkomas toks lango (mediniai kaustyti aliuminiu) rėmo įtrūkimas?
Individualus namas su negyvenama mansarda apšiltintas 30 cm Paroc min. vata, bet šiluma greit išgaruoja iš pirmo aukšto. Noriu dėti ant min. vatos dar kokius 20cm polistirolo. Ar to pakaktų? O gal du sluoksnius polistirolo po 15 cm, kad persidengtų ir nebūtų plyšių?
Noriu apšiltinti medinę perdangą naujam namui. Dabar yra sudėti 5x25 skersai blankės. Kas 60cm. Koks būtų geriausias būdas apšiltinti? Ar pūsti tarp blankių poliuretano putas 25cm ir ant viršaus dėl garso dėti dar 10 ar 15 cm akmens vatos? Stogas skardinis, nešiltintas. Ar užtektų tokio 'sumuštinio'? Kokią klasę atitiktų?
Ar galima termoputas purkšti iš vidaus? T.y. tarp mūro ir gipso kartono esantį tarpą? Ar neįsiveis pelėsis tokiu atveju?
Betoninės perdangos nešildomoje palėpėje šiltinimas, kad sumažinti šiluminius nuostolius. Šiuo metu palėpės grindys apšiltintos 8-12cm (yra vietomis nepilnai pripildyta) spaliais ir ant viršaus uždėta MDP. Galvojama arba ant viršaus montuoti karkasą ir šiltinti 10-15 cm vatos arba pašalinti MDP ir paaukštinti grindis dar ~15cm ir naudoti birią ekovatą. Ar geresnis sprendimas viską pašalinti ir rinktis kitą apšiltinimo sprendimą? (be to stogas apšiltintas vata 10-15cm)
Gyvenu alytnamyje ir nusprendžiau apsišiltinti II aukšto sienas bei lubas iš palėpės pusės. Esmė yra tame, kad gyvenama patalpa antrame aukšte yra tokiame kaip iš storos faneros sukaltame kupole. Už kupolo sienų eina negyvenamos patalpos - palėpė. Kaip reikėtų teisingai apšiltinti tas sienas ir lubas, kad neprisidaryti vėliau problemų? Labiausiai bijau, drėgmės besikaupiančios sienose. Kaip parodyta nuotraukoje, mąstau, kad pirmą reiktų užpūsti mažas ertmes sandarinimo putomis, tada dėti 100mm mineralinės vatos ir uždengti apšiltinimo vatą garo ar vėjo plėvelę, dėl kurios kyla didžiausias klausimas. O gal mano sumanymas iš vis nesąmoningas. Beje stogas nėra šiltintas, gal nesivarginti ir bandyti stogą šiltinti?
Gal kas galit pasidalinti patirtimi, o ne nuogirdom dėl rąstinio namo apmūryto plytomis oro tarpo užpildymo? Kokia medžiaga tam tinkamiausia nepakenkiant rąstams?
Namo šiaurės-rytų pusėje didelis plastikinis langas. Manau, kad per jį netenkama daug šilumos, nes matuojant temperatūrą išorėje 5 cm nuo lango ir maždaug 80cm atstumu parodymai skiriasi 4-5 laipsniais. Ar padėtų sulaikyti šilumą užklijuota termoizoliacinė plėvelė ir kokia geriausiai tiktų tam reikalui?
Kaip apšiltinti popalanginį profilį iš vidaus?
Kaminas plytinis, katilas samatioku dirbantis. Uždėtas ant kamino stogelis. Kodėl kamine renkasi daug drėgmės ir net bėga dervos į kondensato surinkimą tokia kaip buza...smirdanti?
Pas mus situacija su grindimis labai panaši, kaip ir aprašytoje situacijoje t.y. ant betono padėtas paklotas ir laminatas. Kaip rekomenduotumėte spręsti šalčio problemą? Iš rūsio nėra šansų apšiltinti, nes labai žemos lubos ir kaimynai nesutiks. Ar galima dėti ant perdengimo PIR plokštę ir ant jos tiesiai dėti laminatą? Ar galima dėti PIR plokštę ir kitus reikalingus sluoksnius tiesiai ant seno laminato? Namas labai senas, butas pirmame aukšte, po juo šalti rūsiai. Labai reikalingas kažkoks, kad ir trumpalaikis sprendimas, nes grindys labai šaltos ir jaučiasi drėgmė bute.
Sienos dažytos aliejiniais dažais pusė sienos ir kita pusė kreiduota. Ar galima tepti betonkontaktį, vėliau rotbantą ir ant jo glaistą, kurį dekoruoji voleliu? Kokios gali būt priežastys rotbanto atšokimo užtepus glaisto ir jau voleliu dekoruojant? P.s. atšoko vietomis, ne visur.
Rąstinio namo vidaus apdailą norime sudėti gipso plokštes ir jas dažyti. Koks eiliškumas turėtų būti? Galima 5cm Knauf vatą dėti? Ar reikia difuzinės plėvelės? Kokia eilės tvarka visas sumuštinis turi gautis?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391088 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162922 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 2 specializuotų įmonių