Statyba – Patarimai

Domina, koks yra sienos iš betoninių blokelių stiprumas. Ar betoniniai blokeliai tinkami tiek mažaaukščių, tiek daugiaaukščių namų statyba?
Mūriniame name yra oro tarpas. Skaičiau apie technologiją Glueporas. Ar išeis apšiltinti, kadangi name yra nemažas 15-20 cm oro tarpas?
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Norėjau sužinoti šiuo metu kokios yra gipso kartono montavimo kainos.
Ar galima ant hidroizoliacinio sluoksnio Vandex super klijuoti plyteles, jei taip, tai kokiais klijais geriausia?
Šiuo metu stogas apšiltintas 25-30cm biria ekovata, kurios garso izoliacija vos ne nulinė. Klausimas - ar galima dėti ant viršaus 30cm akmens vatos sluoksnį? Ar pasirinkti kitą medžiagą? Stogas skardinis.
Norėčiau klijuoti plyteles vonioje, bet yra senas linoleumas. Jis yra kietas, sulydytas į vieną ištisą plotą. Yra šildomos grindys. Ar galėčiau klijuoti ant viršaus ir ar plytelės neatšoks nuo karščio? Nes yra elektrinis šildymas.
Galima rasti šlaitinio stogo šiltinimo video, kur papildomas vatos sluoksnis dedamas virš garo plėvės (https://knaufvata.lt/stogo-siltinimas/). Kokiu tikslu dedamas šis sluoksnis? Papildoma izoliacija? Laidų išvedžiojimui, kad nesiliestų su garo plėve? Gal dar kas nors? Kaip su šitos vatos peršlapimu dėl garo, kuris gali kauptis ant plėvės?
Keisiu senas medines grindis į naujas, su kuo geriau apšiltinti?
Planuoju statyti vieno aukšto SIP namą. Niekas nerekomenduoja iš išorės prie OSB plokštės klijuoti putų polistirolo (dėl galimo rasos taško, o norisi namo išorės apdailos-klinkerio plytelių. Ar įmanoma SIP namui turėti klinkerio plytelių fasadą nepatiriant didelių finansinių išlaidų ir kokią technologiją naudoti?
Nusipirkome sodo namuką, antrame aukšte palėpė apšiltinta vata ir ant viršaus hidroizoliacinė plėvelė. Tačiau yra tarpas tarp lubų ir sienos, o iš lauko pusės tarp stogo, čia reikia kažkokio kitokio apšiltinimo. Gal yra kas galėtų patarti? Pridedu nuotraukas.
1 aukšto individualus namas apšiltintas 15 cm pilkuoju neoporu ir apmūrytas klinkeriu. Garažas nešildomas, nes per vartus didelius vis tiek šiluma išeis. Užtat jis bus nešildomas. Betonuosiu 10cm smėlbetoniu, tai ar yra tikslas sudėti po betono sluoksniu EPS100 arba XPS dėl šilumos?
Turiu tokią problemą: stoge randasi metalinis šveleris, gaunasi kad viena jo pusė šąla, kita šyla. Ant jo kaupiasi kondensatas. Ar yra kokie nors dažai, kad nudažyti metalą, kad jis mažiau kondensuotųsi? Ir kas bus, jeigu nudažysim, ar metalas kaip nors viduje po dažais nerūdys?
Renovuoju namą, grindys išbetonuotos su šildymo vamzdžiais, pamatas apšiltintas storedūru 10 cm. Langai nauji, fasadą šiltinsiu 15cm su neoporu pilku ir suvesiu su langais bei durimis. Naujas skardinis stogas, kurį šiltinsiu vata 25cm + 5 cm PIR plokštėmis. Antro aukšto trikampiai mūryti tik per pusę plytos, todėl dar dėsiu iš vidaus 10cm vatos ir garo plėvelę privesiu prie perdengimo. Mano manymu turėtų šito pakakti, jeigu klystu gal patarsite...? Klausimas iškilo ką daryti su dvejais oro tarpais iš lauko - balta plyta, tarpas, raudona plyta, tarpas, raudona plyta ir tinkas. Vidų dėsiu gipso plokštėmis, nes labai nelygu. Ar tarpus dar reikia užpildyti? Gal viena tarpa? Ar mano daromas sumuštinis bus geras ir toks? Neatsiras drėgmės sienose?
Ar gali kas paaiškinti, kodėl rekomenduoja/nerekomenduoja daryti šešėlinę siūlę dedant gipso lubas vonios kambaryje?
Sveiki. Ketiname pirkti nebaigtą įrengti vieno aukšto namą. Yra pastatyta dėžutė 2020 metais su stogu ir langais. Namą apžiūrint buvo šlapia ir pastebėjome, kad nors pamatai yra apšiltinti iš išorės ir vidaus bei išorėje yra uždėta membrana, pamatai yra peršlapę ir namo viduje šlapia, net telkšo balos. Pamatai poliniai apie 2,5 metro su rostverku. Jei pamatai yra peršlapę ir tai jau tęsiasi nuo 2020 metų, ar nebus pažeisti? Ar ateityje nebus problemų su pamatų sėdimu? Gal iš viso nebeapsimoka net galvoti apie šio namo pirkimą?
Ar galima ant senų plytelių užpilti išlyginamąjį sluoksnį ir klijuoti naujas plyteles vonioje ar duše?
Sveiki. Neseniai apžiūrėjau namą pirkimui. Namas gyvenamas, šiltas, bet viduj jaučiasi stiprus pelėsio kvapas. Namas apšiltintas iš lauko 200mm polistirolu, armuotas. Ar gali būti, kad tarpsienyje atsiranda rasos taškas, kaupiasi drėgmė? Tarpsienis tuščias, nešildyta.
Norėčiau apšiltinti šlaitinį stogą. Po stogo danga paklotas ruberoidas. Ar galima dėti difuzinę plėvelę iš vidaus?
Kaip apsišiltinti grindis sename mūriniame daugiabutyje išmontavus senas grindis (juodgrindes)? Norėtumėme akmens vata. Koks turi būti storis, kokių papildomų medžiagų reikia apšiltinimui? Grindys bus klojamos po apšiltinimo parketlentėmis.
Butas Senamiestyje. Medinės perdangos. Viskas išlyginta, sustiprinta ir uždėta visur osb 22 mm plokštės. Noriu įsirengti šildomas grindis. Ar galima uždėjus plėvelę, įrengus tinklą su vamzdeliais betonuoti šlapiuoju būdu? Ar laikys tokį svorį? Ar nesugadinsiu OSB?
Kokiu metų laiku geriau tinkuoti vidines sienas kalkiniu/cementiniu tinku? Kokia turėtų būti patalpos temperatūra? Ar lauko temperatūra turi įtakos?
Norėčiau patarimo dėl medinių lubų šiltinimo. Senas rąstinis namas. Lubos kaltos prie balkių iš patalpos vidaus. Tarp lubų paliktas apie 5 cm oro tarpas, toliau lentos įspraustos tarp balkių, 3cm storio viena su kita suleistos (turbūt reikėtų vadinti juodgrindėm) ir ant lentų užpilta spalių apie 5-10cm. Ar negeriau būtų likviduoti tą oro tarpą ir tiesiog ant lubų dėti garo plėvėlę arba agro plėvelę, arba tiesiog pakloti popierių ir ant jų pilti ekovatą arba kitą biria vatą pamaišant su esamais spaliais (kad nelystų pelės)? Ar vietoj garo plėvelės būtų galima naudoti polietileno plėvelę ir kokią: juodą, skaidrę, stabilizuotą ar paprastą ir kokio storio?
Iš 2 jūrinių konteinerių esam pasistatę gyvenamą namą. Iš išorės sienas nupurškėm uždarų porų poliuretanu ir 10cm neoporu. BET buvo neuždėta langų sandarinimo juosta. Dabar jaučiasi vėjas. Noriu paklausti ko pripurkšti aplink langus? Ar šiltinti visą vidaus sieną? (poliuretanu ekovata?) Vidaus sienos dengtos gipsu.
Namas senos statybos apšiltintas 5cm polistirolu. Planuojam papildomai klijuoti 10cm (Vievio polistireno) klinkerio sistemą Neopr100 ir klijuoti klinkerio plyteles. Gamintojo teigimu klinkeris klijuojamas tiesiai ant Neoporo į suformuotus griovelius, nereikia armavimo? Ką pasirinkti, sistemą su armavimu ar klinkerio sistemą be armavimo?
Domina, ar verta šilumos ekonomijos tikslu renovuoti iš pažiūros tvirtą, nesuklypusį, gerai užlaikytą rąstinį namą (ketvirto dešimtmečio statybos). Vieno aukšto, šlaitinis stogas, plotas - 115 kv., aukštos lubos (apie 3 m). Stogas pakeistas (skardinis), lubų perdanga nešildyta (storas spalių sluoksnis). Langai plastikiniai, vienos kameros, keisti prieš 10+ metų. Pamatai tvirti, apie 0,5 m, šiltuoju metu ventiliuojami per groteles pamatų sienelėse. Yra vienas koklinis pečius, dujinė šildymo sistema radiatoriais. Šildant dujom (be pečiaus) vidutinė mėnesio šildymo kaina - apie 300 eur (temperatūra - apie 19-20). Ar verta jį šiltinti? Kiek? Visą? Ar tik perdangą, grindis, langus? Labiausiai baiminuosi, kad padarius "buterbrodą", sutriks namo "mikroklimatas", oro apykaita, ims kauptis drėgmė, pelyti iš vidaus ir pan. Ir kokia maždaug būtų šildymo ekonomija, viską apsišiltinus, jei tai įmanoma apytikriai apskaičiuoti?
Planuoju išsilieti polinius pamatus ir rostverką lieti iš karto į polistirolo klojinius XPS U-300. Ir teks juos palikti per žiemą, kokius veiksmus reiktų atlikti prieš palikimą žiemoti? Iš lauko užarmuoti? Iš viršaus uždengti (ir taip aišku), ką daryti iš vidinės pusės?
Renovuoju namą ir iškilo klausimas kaip geriau pasidaryti medinę perdangą. Antras aukštas bus gyvenamas. Koks turėtų būti sumuštinis? Iš apačios gipso plokštė, profiliai, garo izoliacija, vata tarp medinių sijų, ant sijų guminė juosta ir osb plokštė 22mm. Ar taip būtų protingas sumuštinis?
Nupirkome namą 2006 metų statybos. Sienos apšiltintos 10 cm storio polisteroliu, stogas nėra tobulas, yra sudėtos vatos, bet nebuvo nieko izoliuota. Teko pačiam lipti ir kiek maksimaliai izoliuoti, kad nebūtų skersvėjo. Namo cokolis yra apšiltintas, tačiau po žeme pamatas neapšiltintas. Name grindinis šildymas. Pačios grindys nėra apšiltintos. Šildymas dujomis. Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau? Jei uždėti storesni sluoksnį vatos stogo palėpeje, ar padės šis variantas? Nes šiltinti pamato pilnai nėra galimybės, nes kai kur yra laiptai, kitur sandėliukas. Ar dalinai, kur eina iškasti pamatus ir apšiltinti, pagerintų situaciją ar neverta į pamatus lįsti, kadangi ne visur yra prieigos? Namas ant kalniuko. Palyginus pro kur labiau išeina šiluma, ar pro stogą ar pro pamatus. Gal geriau apšiltinus palėpę, uždėjus ten didesnį storį vatos pagerins situaciją, jei pamatai nebus apšiltinti?
Namas medinis apmūrytas, ventiliacija vamzdžiai su tinkleliu. Noriu šiltinti iš vidaus FF PIR Gyl plokštėmis lauko sienas. Kiek tai efektyvu?
Individualus namas su negyvenama mansarda apšiltintas 30 cm Paroc min. vata, bet šiluma greit išgaruoja iš pirmo aukšto. Noriu dėti ant min. vatos dar kokius 20cm polistirolo. Ar to pakaktų? O gal du sluoksnius polistirolo po 15 cm, kad persidengtų ir nebūtų plyšių?
Noriu apšiltinti medinę perdangą naujam namui. Dabar yra sudėti 5x25 skersai blankės. Kas 60cm. Koks būtų geriausias būdas apšiltinti? Ar pūsti tarp blankių poliuretano putas 25cm ir ant viršaus dėl garso dėti dar 10 ar 15 cm akmens vatos? Stogas skardinis, nešiltintas. Ar užtektų tokio 'sumuštinio'? Kokią klasę atitiktų?
Ar galima termoputas purkšti iš vidaus? T.y. tarp mūro ir gipso kartono esantį tarpą? Ar neįsiveis pelėsis tokiu atveju?
Betoninės perdangos nešildomoje palėpėje šiltinimas, kad sumažinti šiluminius nuostolius. Šiuo metu palėpės grindys apšiltintos 8-12cm (yra vietomis nepilnai pripildyta) spaliais ir ant viršaus uždėta MDP. Galvojama arba ant viršaus montuoti karkasą ir šiltinti 10-15 cm vatos arba pašalinti MDP ir paaukštinti grindis dar ~15cm ir naudoti birią ekovatą. Ar geresnis sprendimas viską pašalinti ir rinktis kitą apšiltinimo sprendimą? (be to stogas apšiltintas vata 10-15cm)
Gyvenu alytnamyje ir nusprendžiau apsišiltinti II aukšto sienas bei lubas iš palėpės pusės. Esmė yra tame, kad gyvenama patalpa antrame aukšte yra tokiame kaip iš storos faneros sukaltame kupole. Už kupolo sienų eina negyvenamos patalpos - palėpė. Kaip reikėtų teisingai apšiltinti tas sienas ir lubas, kad neprisidaryti vėliau problemų? Labiausiai bijau, drėgmės besikaupiančios sienose. Kaip parodyta nuotraukoje, mąstau, kad pirmą reiktų užpūsti mažas ertmes sandarinimo putomis, tada dėti 100mm mineralinės vatos ir uždengti apšiltinimo vatą garo ar vėjo plėvelę, dėl kurios kyla didžiausias klausimas. O gal mano sumanymas iš vis nesąmoningas. Beje stogas nėra šiltintas, gal nesivarginti ir bandyti stogą šiltinti?
Gal kas galit pasidalinti patirtimi, o ne nuogirdom dėl rąstinio namo apmūryto plytomis oro tarpo užpildymo? Kokia medžiaga tam tinkamiausia nepakenkiant rąstams?
Kaminas plytinis, katilas samatioku dirbantis. Uždėtas ant kamino stogelis. Kodėl kamine renkasi daug drėgmės ir net bėga dervos į kondensato surinkimą tokia kaip buza...smirdanti?
Pas mus situacija su grindimis labai panaši, kaip ir aprašytoje situacijoje t.y. ant betono padėtas paklotas ir laminatas. Kaip rekomenduotumėte spręsti šalčio problemą? Iš rūsio nėra šansų apšiltinti, nes labai žemos lubos ir kaimynai nesutiks. Ar galima dėti ant perdengimo PIR plokštę ir ant jos tiesiai dėti laminatą? Ar galima dėti PIR plokštę ir kitus reikalingus sluoksnius tiesiai ant seno laminato? Namas labai senas, butas pirmame aukšte, po juo šalti rūsiai. Labai reikalingas kažkoks, kad ir trumpalaikis sprendimas, nes grindys labai šaltos ir jaučiasi drėgmė bute.
Sienos dažytos aliejiniais dažais pusė sienos ir kita pusė kreiduota. Ar galima tepti betonkontaktį, vėliau rotbantą ir ant jo glaistą, kurį dekoruoji voleliu? Kokios gali būt priežastys rotbanto atšokimo užtepus glaisto ir jau voleliu dekoruojant? P.s. atšoko vietomis, ne visur.
Rąstinio namo vidaus apdailą norime sudėti gipso plokštes ir jas dažyti. Koks eiliškumas turėtų būti? Galima 5cm Knauf vatą dėti? Ar reikia difuzinės plėvelės? Kokia eilės tvarka visas sumuštinis turi gautis?
Stogas dengtas betoninėmis čerpėmis pries 35 metus. Originalūs dažai visiškai išplauti. Kokia reikalinga perdažymo procedūra, ir kokias medžiagas naudoti?
Privataus mūrinio namo laiptinės apdaila padaryta iš medinių dailylenčių, noriu jas pakeisti gipso plokštėmis. Kaip patartumėt pasielgti - gipsą sukti tiesiai prie dailylenčių, ar išmontuoti dailylentes ir montuoti ant dabar esamų medinių tašelių, ar vietoj dailylenčių kloti osb ir tada gipsą?
Senos statybos plytiniame name oro tarpai buvo užpildyti polesterolio burbuliukais. Kai dariau vidaus remonto darbus pragręžus sienas jie byrėdavo vidun, o įsielektrinę visur prilipdavo.. akivaizdu, kad sienoje jie nesusirišę. Norėjau paklausti kaip juos pašalinti iš sienų tarpų, nes apšiltinimo efektyvumas jų abejotinas, norisi tarpus užpildyti normaliai, kad ir termoputomis. Vienoje firmoje ekspertas sakė nieko šalinti nereikia, pūsti putas ant viršaus. Logiškai mastant tai gi tas polestrolis niekur nedings, jei putomis užpūsi ir bus siena tada 80 proc. polesterolio burbuliukų ir 20 proc. termoputos. Gal kokį patarimą kas turite? Ar įmanoma tą polesterolį be didelių ardymų pašalinti?
Kiek kainuos statomo gyv. namo lubų perdangos apšiltinimas putomis, jeigu perdangos aukštis 20 cm, o plotis 104 kv. m? Ar galima putomis šiltinti dabar, esant minusiniai temperatūrai? Namas yra Rūdninkų k., Šalčininkų r. sav.
Ar galima klinkerio plyteles klijuoti ant kamino, kuris mūrytas iš silikatinių plytų ir yra pirties viduje, kaitinimosi patalpoje, kur būna aukšta temperatūra (apie 100 laipsnių). Gal yra specialios klinkerio plytelės atsparios karščiui, ar tinka bele kokios.
Plastikiniai langai Salamander 5k 4-16-4m, sudėti 2006 metais. Per stiklajuostes jaučiasi šaltas oras. Ar keičiasi tik stiklajuostės, ar reikia keisti visą paketą?
Laba diena, Dažėme Tikkurila harmony dažais sienas. Paruošėme sugruntavome. Dažome tikrai ne pirmą kartą, bet gavosi šešėliai. Pridedu foto. Ar galėtų turėt įtakos tai, kad patalpa sausa. Santykinė oro drėgmė 39-42%? Ar kažkokios kitos priežastys?
Mūsų name tinkavo sienas, turėjo ir nudažyti. Meistras pasakė, kad daug mikro įtrūkimų, nieko padaryti negali, o tamsios spalvos tai išryškins. Kas tuos įtrūkimus turi ištaisyti?
Laba diena, pro balkono durų tarpus labai pučia vėjas, anksčiau to nebuvo, reikia pareguliuoti, arba pakeisti tarpines. Kokia būtų kaina? Kada galėtų atvykti jūsų darbuotojas? Vilnius, Pilaitės raj.
Gyvename senų statybų keturbutyje, mūsų butas vidurinis per du aukštus. Kaminą pasistatėme naują pristatomą, nes senasis kimšdavosi, bet kaimynas naudojasi dar vis šiuo kaminu. Kai užkuria pečių, pas mane antrame aukšte iš apačios veržiasi dūmai, nes apačioje kaimyno pečius. Indėklo dėti nesiruošia, ką daryti, kur kreiptis? Kur kreiptis, jei per kaimyno kaminą veržiasi dūmai į kambarį. Namas yra dviejų aukštų, gyvena keturios šeimos per abu aukštus. Gali būti, kad kaimynui užsikimšus kaminui jis naudoja ventiliacijos angą. Mūsų ant stogo kaminas vienas bendras su kaimynu. Aš senai nesinaudoju šiuo kaminu, mes statėme naują, pristatomą. Kaimynų pečius pirmam aukšte, kaip jis tik užkuria pečių pas mane antrame aukšte iš po grindų eina dūmai, ką daryti jei kaimynas nesitvarko kamino?
Yra senos statybos medinis namas. Dabar ant perdangos supilti spaliai. Kuo ir kaip būtų geriausia apšiltinti perdangą, kad sulaikyti šilumos pabėgimą? Spaliai mano supratimu šiandien dienai nekoks pasirinkimas. Sienas planuoju apšiltinti vata ir naujomis dailylentėmis. Namas ne nuolat gyvenamas.
Rasoja vidinės sienos (gelžbetoninis vainikas), sienų storis 25 cm. Lauko siena bus apšiltinama kitais metais. Kaip įsirengt kambarį (sienos bus dažomos), kad nepakenktų drėgmė? Ar padėtų sprendimas per žiemą išorinę sieną (gelžbetoninį vainiką) apšiltint?
Klausimas apie pertvarinių sienų mūrijimą. (Silikatiniai blokeliai: laikančiosios m18, pertv. m12.) Projekte parašytas sakinys: Pertvarinių sienų blokeliai turi 3cm nesiliesti su laikančiaisiais pastato elementais ir užtaisyti kieta akmens vata. Ar toks būdas yra praktikuojamas? Nerandu jokios informacijos, kad kas nors taip darytų.
Pirkom sodo namą. Galvojom šiltinti iš vidaus, bet dauguma nepataria, nes pelys ir pan. Namas mūrinis. Vidus iškaltas tom sovietinėm lentutėm. Jei jas pakeistumėm gipsu, be šiltinimo turbūt jau nepradės pelyt. Pavasarį oro tarpą šiltinsim. Šildymas name oras-oras.
Norime šiltinti šlaitinį stogą iš vidaus. Namas 1966 m. statybos, stogas keistas, skardinis. Tarpai tarp gegnių apie 1,20 cm, gegnės sudėtos 120×50 mm išmatavimų, stogas apie 115 kv. Kyla klausimas ar gerai bus tokius tarpus šiltinti akmens vata, dar gal gegnes pastorinant iki 150 ar 200 mm ar reiks kitomis medžiagomis naudotis, pvz. ekovata, putomis? Ar būtų kažkoks kitas būdas? Kiek klausėme, tai yra skirtingų nuomonių. Bus gyvenama antrame aukšte.
Norėjau pasiteirauti ar yra normalu, kad užfūguoto klinkerio plytelių fasade pati fūga visi kampai ir kai kur siūlės byra? Beje siūlės yra nevienodos spalvos, nors mišinys buvo pirktas vienodas. Liečiant siūles rankomis viskas byra, pačios siūlės padarytos nuo 8mm iki 20mm, ar tai yra normalu?
Statomas A++ 80 m2 namas. Pagrindinis šilumos šaltinis - sistema oras - vanduo. Tačiau projekte numatytas ir bus įrengiamas ir židinys. Norėčiau sužinoti, koks kaminas būtų tinkamiausias ir atitiktų A++ reikalavimus? Kokio diametro kamino vidaus skersmuo būtų tinkamas? Kamino aukštis 5,5 m. Židinys planuojamas apmūryti šamotu ir turės oro išvedimą į kambarius. Kokio galingumo židinys būtų reikalingas?
Ar galima ant fasado apšiltinto polistirenu (eps70), sukti skardą? Pačios sienos silikatiniai blokeliai arko m18. Ar papildomai reikėtų kažkuo polistireną padengti, ar galima tiesiog sukti medį ir ant jo tvirtinti skardinį fasadą?
Mano pečiaus dūmtraukis 140mm, kokio skersmens kamino man reikia, kad pajungčiau pečių? Skersmuo 140mm, o alkūnės ir kamino diametras turėtų būti, kad viskas gerai susijungtų?
Su kuo geriau apšiltinti apie 80m² medines lubas iš viršaus? Namas mūrinis, apšiltintas.
Senas medinis namas apmūrytas, norėčiau šiltinti perdangą. Vietomis supilti spaliai, vietomis šlakas ir ant viršaus vata sudėta. Kokiu būdu būtų geriausiai šiltinti ir kaip paruošti? Spaliai, šlakas juos palikti ar viska išvalyti?
Projektuojamas keturių aukštų gyv. namas, sienos iš keramikinių 25cm storio blokelių, perdangos iš surenkamų kiaurymėtų plokščių. Klausimas būtų toks: Ar reikalingos po perdangomis gelžbetoninės standumo (apjuosimo) juostos? Pagal paskaičiavimus lyg ir nereikalingos būtų, bet vyksta ginčai.
Daugiabutyje, pirmame aukšte, galvoju apie grindų įrengimą. Prieš pradedant remontus buvo paklota 10cm putoplasto, o ant viršaus 5cm medžio lentos. Toks variantas nėra tinkamas, nes norisi taip aukštai nekelti grindų lygio. Rūsyje yra pakankamai šilta. Ką patartumėte kloti ant grindų, kad išgauti maksimaliai šilumos be grindų lygio pakėlimo?
Noriu pasiteirauti, nuo ko pradėti buto remontą? Visi baldai išnešti, šiukšlės po buvusių gyventojų, buitinė technika - irgi. Reik iš naujo ir elektrą, ir santechniką vedžiot. Grindis lupt. Sienas tvarkyt. Bet nuo ko pradėti?
Noriu kaime statyti kryžių - brusas pušies ar eglės 200x200. Aukštis - 4 m. Kaip įtvirtinti į pamatą? Ketinu gręžti duobę, 150 cm, betonuoti. Bet neišmanau, kaip surišti pamatą ir medinį stulpą, t.y. patį kryžių. Galite patarti?
Ar galima šiltinti grindis uždarų porų putomis ir ant jų vedžioti vamzdelius grindiniam šildymui? Jei taip, tai kokio storio reikia šiltinti grindis putomis?
Sveiki, Pasistačiau pečių ir naujovišką kaminą, kuris išeina kiaurai pro stogą. Kilo toks klausimas. Kaip plėvelę sujungti su kaminu? Kaminų meistrai pastatę kaminą aplink kaminą sudėjo stogo apšiltinimą, bet plėvelę aplink kaminą apipjovė 5cm aplink ir taip paliko. Dabar kai lyja, vanduo patenka ant stoginės plėvelės ir bėga aplink kaminą į stogo apšiltinimą. Ar yra gal kokia lipni juosta atspari didžiuliams karščiams ir drėgmei, ar koks kitoks būdas sujungti tą vietą?
Gyvenu alytnamyje, pirmas aukštas blokinis, antras aukštas medinis. Atsikrausčius nebuvo kitos išeities kaip tik apšiltinti pirmo aukšto sienas iš vidaus. Sienas apšiltinau 5 cm putų polistirolu (kai kur 10cm), o lubas 10 cm akmens vata. Dabar apšiltinau namą iš lauko 18 cm putų polistirolu. Siena atrodo taip: einant iš vidaus į išorę. 1. 5 cm putų polistirolas 2. blokas 25 cm (10cm blokas 5 cm stiklo vata 10 blokas, kai kur 8 cm blokas, 8 cm stiklo vata, 9 blokas). 3. 5cm medinis karkasas + polistirolas 4. 10 cm persidengiantis karkasas + polistirolas 5. 3cm polistirolas 6. 2 cm ventiliuojamas oro tarpas 7. Dailylentės. Sakykite prašau, ar man reikia plėsti iš vidaus padengtą apšiltinimą? Jei ne, kokia sienos šiluminė varža?
Ar galima ant gipso kartono plokščių klijuoti stiklo pluošto tapetus, be glaistymo? Ar užtenka gruntuoti, ir užglaistyti plokščių sujungimus ir sukimo vietas?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 388316 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3298
Iš viso buvo užduota 161603 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 2 specializuotų įmonių