Šešėlinės siūlės įrengimas

Klausimas:
Kaip įrengti šešėlinę siūlę?
Komentarai:
Šešėlinė siūlė arba dar kitaip vadinama kompensacinė siūlė, pagrinde yra daroma panaudojant aliuminį apdailos puskampį. Pagrinde daroma ant lubų aplink perimetrą. Paliekamas tarpas tarp lubų gipskartonio ir sienos ir į tarpą montuojamas puskampis,vidutiniškai 3mm nuo sienos, paliekamas tarpelis. Po to puskampis užglaistomas ir uždažomas.
Šešėlinė siūlė padaroma su metaliniu pusiniu kampuku arba specialiu plastikiniu profiliu.
Darius, DMD apdaila
Šešėlinė siūlė yra, trūkių prasme, pati saugiausia siūlė. Suprantama, kad jos specifinė išvaizda ne visada būna priimtina, tuo labiau, kad jos iki šiol nebuvo labai populiarios. Tačiau vis dažniau jos yra naudojamos, o tam tikrais atvejais, pvz. įrengiant medinių namų apdailą ar mansardas, jos - praktiškai nepakeičiamos. Jų įrengimą galima pamatyti skiriamosios juostos Knauf TrennFix techniniame lape:
http://tool.knauf-formbar.de/export/content_scripts/knauf_pdf_download.php?p=g&action=download&a=275575&c=15093277b2b4a1c7b9e0b000814e9af1
arba Knauf lubų sistemų D11.lt techniniame lape:
http://tool.knauf-formbar.de/export/content_scripts/knauf_pdf_download.php?action=download&a=324033&c=d9087ec04c222e35bad6350bcb1892d9&p=g
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Kokybišką šešėlinę siūlę gali išmokyti sumontuoti Knauf mokymo meistrai, jei naudosite visas Knauf medžiagas. Paskambinkit, atsiųs ir bukletų su brėžiniais, mes galėtume tik parodyti, parašyti neparašysim. Tik jei sugalvosit daryti "butaforinę" siūlę, tai ji neatitiks jokių garso izoliacinių ar priešgaisrinių savybių. Butaforinė - kai sukami ant karkaso du sluoksniai gipso: pirmas jų prisukamas iki sienos krašto ir užglaistomas tarpas tarp lubų ir sienos Knauf Uniflot, o apatinis GKP sluoksnis atitraukiamas nuo sienos per 1,5-2 ar 3 cm, vėliau dažytojai sumontuoja aliuminį kampelį ir vadina tai šešėline siūle, tai tik butaforija, ir skilimų jinai neeliminuoja. Tikra šešėlinė siūlė neskyla, nes GKP sluoksniai tarpusavyje juda dviejų lygiagrečių plokštumų atžvilgiu.
Aurelijus ABC namas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: