Gipso kartono montavimas – Patarimai

Norėjau sužinoti šiuo metu kokios yra gipso kartono montavimo kainos.
Ar gali kas paaiškinti, kodėl rekomenduoja/nerekomenduoja daryti šešėlinę siūlę dedant gipso lubas vonios kambaryje?
Privataus mūrinio namo laiptinės apdaila padaryta iš medinių dailylenčių, noriu jas pakeisti gipso plokštėmis. Kaip patartumėt pasielgti - gipsą sukti tiesiai prie dailylenčių, ar išmontuoti dailylentes ir montuoti ant dabar esamų medinių tašelių, ar vietoj dailylenčių kloti osb ir tada gipsą?
Planuojama montuoti gipso plokštes aplink visas seno mūrinio namo vidines sienas. Gipso klijavimas neįmanomas, nes senos sienos baisiai nelygios. Bus įrenginėjamos šildomos grindys. Klausimas būtų toks, ką pirmiau įrengti, ar grindis ar gipso kartono sienas? Taip pat kyla klausimas ar montuojant sienas po grindų betonavimo, ir tvirtinant perimetrinį profilį prie grindų krašto, nepradės trupėti betonas?
Mums remontuojant sieną iškilo problema. Viena siena yra iš gipso plokščių, kita betoninė. Ten kur gipsinė siena, aplink ją kampuose atsirado įtrūkimai, aplink tą gipso sieną. Kaip suremontuoti tuos įtrūkimus aplink sieną?
Kaip įrengti šešėlinę siūlę?
Ar reikia, t.y. būtina, dėti dvigubą gipso kartono sluoksnį ant sienų ar užtenka ir vieno. Ka duoda tas antras sluoksnis gipso kartono? Remontuojame namą. Antras aukštas mansardinis. Sudėtas dvigubas karkasas iš knauf profilių.
KNAUF brošiūrose (kataloguose) teko matyti nedidelę schemą, kad gipso plokštes galima montuoti išilgai arba skersai montavimo profilių. Tačiau, visos lubų montavimo schemos (Knauf lubų sistemos D11, Knauf mansardų sistemos D61) pateikiamos taip, kad plokštės turėtų būti montuojamos skersai montavimo profilių, žingsniu <=500mm. Jei žiūrėti internete ir bendraujant su montuotojais, tai naudojamas plokščių tvirtinimas ir išilgai montavimo profilių (profilių žingsnis 400mm). Taigi klausimas: kuris plokščių montavimo variantas geresnis ir kodėl: 1) GK plokštės montuojamos skersai montavimo profilių, kurie išdėstyti kas 500 mm; 2) GK plokštės montuojamos išilgai montavimo profilių, kurie išdėstyti kas 400 mm.
Patalpa prijungta prie rekuperacinės sistemos, turi šildomas grindis. Patalpos sienos ir lubos- karkasinės, turinčios reikiamo storio apšiltinimo sluoksnį. Patalpos sienų ir lubų pyragas iš patalpos vidaus pusės užbaigtas OSB plokštėmis, kurios- tapetuotos. Sienų ir lubų tapetai neatsiklijuoja, netrūkinėja. Tapetai nusibodo, noriu sienų ir lubų (lubų aukščio žeminti negalima) apdailą atlikti netradiciškai- prisukant gipso kartono plokštes tiesiai prie OSB. Kaip tai padaryti, kad plokščių sujungimo siūlės netrūkinėtų?
Ka man daryti, sienos iš vidaus baisiai pelyja, noriu dėti gipso kartono plokštes, bet nežinau ar po jomis vėl neatsiras pelėsių. Kaip man reiktų paruošti sienas prieš dedant gipso kartono plokštę?
Rąstiniame name vidaus apdailai noriu naudoti gipso kartoną. Namas statytas prieš dvidešimt metų ir sėdimo manau nebus. Noriu gipsą sukti be karkaso prie rastų nes labai nenoriu mažinti erdvės nes namas nedidelis. Kaip manot ar teisingas mano sprendimas ar nesutruks siūlės ir pats gipsas.
Kuo skiriasi viengubas gipso plokščių montavimas nuo dvigubo? Kas geriau ir kokybiškiau? Ir jei namas yra 92kv.m, tai ir lubos lygios turėtų skaičiuotis 92 kv.m?
Ar galima gipso kartoną montuoti ant medinio karkaso, jei ne kodėl?
Viename kambaryje pradėjo trūkinėti lubos per sudėto gipskartonio siūles. Paspaudus matyti, kad yra plokščių judėjimas. Meistrai pasakė, kad reikia viską imti lauk ir montuoti iš naujo. Joks špakliavimas, ar dažymas nepadės. Nejaugi negalima kažkaip sutvirtinti tas šiek tiek judančias vietas, kad išvengti kasmetinio dažymo ar špakliavimo?
Kiek kainuoja įrengti lubas su visomis medžiagomis, kai gipsas 9mm ir leidžiasi apie 20 cm?
Profiliai sudėti kas 40 cm., bet nesutvirtinti pjautieji gipso plokštės galai. Kokia išeitis, kad nereikėtų iš naujo persukti plokščių?
Mane domina gipso kartono plokščių montavimas. Ar užtenka vieno gipso kartono plokščių sluoksnio vidinėms pertvaroms tarp kambarių montuoti. Koks tada gaunasi gipsob kartono sienos storis sumontavus ir nuglaisčius gipso kartoną.
Ar geriau dėti vieno ar dviejų sluoksnių gipso kartono lubas? Taip pat įdomu, ar ant vieno sluoksnio gipso kartono sienos galima kabinti TV bei virtuvines spinteles?
Gipskartonio sienos sumontuotos. 1) Ar reikalinga gruntuoti prieš užtaisant siūles/glaistant? 2) Kokį gruntą patartumėte naudoti ? 3) Ar gruntuoti reikia visą GKP paviršių ar tik siūlų dalį? Girdėjau nuomonę kad nugruntavus susidaro plėvelė ir blogiau sukimba glaistas. Ar yra teisybės?
Labai reikalinga jūsų, kaip specialistų nuomonė. Mūsų vonios kambarį apliejo kaimynai. Situacija yra tokia, kad plytelės šviesios, o kai jos sušlapo iš vidaus, ne iš išorės, tad persigėrė. Tačiau yra vietomis dėtas žalias gipsas. Ten kur dėtas gipsas, plytelės drėgmės nepergėrė, tačiau šalimais kur gipsas nedėtas tolygiai matosi plėmai. Klausimas būtų toks, ar tas gipsas išdžius ar visgi reikėtų lupti plyteles ir keisti viską, nes nenoriu, kad supelytų? Sako žalias gipsas sulaiko drėgmę, tai jeigu jis permirkęs, pradės džiūti. Ar neišsivaikščios ir pan.?
Kadangi pas mus namo sienos yra labai kreivos, buvo nuspręsta tvirtinti karkasą ir dėti gipso kartono sieną. Bet esu girdėjus, kad nuo tokių sienų labai didelis aidas. Ką tokiu atveju reiktų daryti?
Ar reikia papildomai tvirtinti sieną montuojant virtuvę ant sienos su dvigubu gipskartonio sluoksniu?
Sukant gipso kartono plokštes prie lubų su Knauf profiliais, profilius naudoti dvigubus ar užtenka viengubų?
Kaip montuoti gipso kartono plokščių profilį prie rąstinės sienos?
Norėjau pasiteirauti, statant gipso kartono sienas ir jose išpjovus skyles durims, ar reikia dėti sustiprintą profilį tarp durų? Domėjausi, kad šiaip geriausi būna UA profiliai Knauf, bet būna kas deda ir medinį tašą, kuris variantas būtų geriausias? Ir kas būtų jeigu nei medinio tašo nei profilių nedėtume? Ar jie yra privalomi?
Kas geriau šlaitinio stogo apdailai - dvigubas gipso kartono sluoksnis ar OSB ir gipsas?
Klausimas dėl gipso kartono montavimo. Ar galima sukti antrą gipso kartono sluoksnį prie pirmojo, kuris yra klijuotas prie aptinkuotos medinės pertvaros tarp butų? Montuoti profilių neišeina, nes patalpa ir taip nepaprastai maža, o sunkesnių sienų norisi dėl geresnės garso izoliacijos dėl triukšmo iš gretutinių butų.
Norėčiau pasiteirauti informacijos apie lubas su šešėline siūle. Pagal visus reikalavimus sumontavom gipsą. Kokį profilį (kampuką) reiktų montuoti, kokias medžiagas naudoti? Kaip viską teisingai atlikti, kokie būtų žingsniai norint viską padaryti profesionaliai.
Ar gali būti vadinamas tarpelis (šešėlinė siūlė) aplink lubas drėgnose patalpose, kaip vonia ir t.t.? Ar tiesiog plytelė sienų turi atsiremti į lubas ir hermetizuotas visas perimetras ir uždažomas kartu su lubom?
Antrame aukšte suplanuotos visos gipso pertvaros, bus dedamas polistirolas, vedžiojamas grindinis šildymas, betonuojama. Klausimas kaip reikės sumontuot pertvaras nepažeidus vamzdelio? Ar prieš tai atsimatuot ir nevedžiot tuose vietose. Ar yra kažkokios technologijos pirma sumontuot profilių karkasą išsivedžioti vamzdelius ir betonuot? Dominta darbų žingsniai.
Ar rąstiniame name (dušo patalpoje) tvirtinant gipso kartono karkasą reikia kokių nors specialių profilių, slankiklių, kad sėdant namui nesutrūkinėtų plokštės.
Darau remontą name, kurio sienos nutinkuotos, ant tų sienų galvoju dėti gipsą, kad sienos būtų gražios ir lygios, tačiau taupant patalpų erdvę gipsą norėčiau klijuoti prie sienų, be to nesinori visiškai nulupinėti seno tinko ten ir elektros laidai ir t.t. Klausimas yra toks ar galima tai daryti, jei namas dar nėra šildomas? Kuo geriausiai klijuoti ir kokį gruntą naudoti turint galvoje, kad bus klijuojama ant sienų, kurios jau nutinkuotos?
Ar mėlynos GKP montavimas toks pat kaip įprastos? Girdėjau, kad antras sluoksnis labai sunkiai sukasi į metalo profilį. Su medžiu, kaip ir gerai.
Koks variantas yra pigesnis: ar klijuoti, ar montuoti gipso plokštes? Taip pat noriu paklausti, ar skiriasi klijuojamos ir montuojamos gipso kartono plokštės? ar tai yra viena ir tą pati plokštė, ir pačiam spręsti geriau montuot ar klijuot? dėkoju už atsakymus
Sveiki. "Gipso asas" siūlo montuoti dvigubo karkaso lubas be UD profilio. Ar technologiškai teisingas sprendimas?
Ar dedant sistemą D112 (dvigubas karkasas profilių) tikrai reikia dėti UD profilį? Jeigu dedu UD, tai man ten nusileidžia kažkiek, tai teoriškai išlinksta gipsas. Jeigu nededu UD, tai kas yra blogai? Išlinks? Man UD nereikalingas lyginti, lyginu su lazeriu, susidėjau profilius, uždėjau UD, ir jis ženkliai žemiau yra.
Ar galima gipso kartono plokštes montuoti ant medinio karkaso? Tąšeliai pritvirtinti prie gegnių. Ar būtų geriau dėti dvigubą gipsą ar OSB ir gipsą?
Iškilo klausimas montuoti gipso kartono lubas ar įtempiamas. Stogas medinė konstrukcija, apšiltintas 250 mm vata ir 50 mm PIR plokšte su aliuminio folija. Kas šioje situacijoje būtų geriau? Kokie pliusai ir minusai?
Kokiais klijais galima priklijuot gipso kartoną prie dujų silikato blokelių ir dar papildomai prisukti varžtais?
Ar privaloma glaistyti pirmo sluoksnio gipskartonio siūles, montuojant dvigubą gipsą? Kokia iš to praktinė nauda, pliusai, minusai?
Ar reikia tvirtinant gipso kartoną sukti medsraigtį į pagrindinį profilį ar tik į montavimo (kalba apie lubas)? Esu anksčiau matęs schemą medsraigčių sukimo, dabar Knauf tinklapyje nėra. Gal turite ir galite pasidalinti?
Ar galima montuoti žalią gipskartonį vonioje gulsčią?
Vonioje sudėjau gipso kartoną ir nenoriu klijuoti plytelių, noriu viską dažyta daryti, bet kyla klausimas kaip padaryti hidroizoliaciją. Ar ant jos lips glaistai? Gal turite patarimų kokį glaistą naudoti? Ar pvz. potinkinio WC bakelio puodas gali būti kabinamas ant gipso kartono, nebus per laiką įspaudų susidarę?
Kaimynai iš viršaus (daugiabutis namas) užliejo buto vonią. Vanduo bėgo per lubų šviestuvus (įmontuoti lubose), per sienas, pilnos grindys vandens. Mūsų butas 3 aukšte, užpilti buvo ir apatiniai butai, vanduo nubėgo iki rūsio. Norėčiau paklausti kaip užliejimas gali paveikti vonios lubas (gipso kartonas ir nudažyta), sienas (plytelės) ir ar visos neigiamos pasekmės pasirodo iškart ar gali išryškėti vėliau? Vanduo bėgo iš viršaus apie 3 val.
Tarp butų sienos 20cm storio surenkamo gelžbetonio, norėčiau pasiteirauti ar verta dėl garso izoliacijos sustiprinimo vietoj elektros laidų/rozečių įgręžimo į pačią gelžbetonio sieną, pastorinti sieną 8cm (5cm akmens vatos + 2 gipso kartono plokštės) ir visą elektros instaliaciją pravesti tame tarpe? Kiek realios naudos tai duotų? Ar gipso kartono profilių sukimas prie gelžbetonio sienos netaptų silpna vieta garso atžvilgiu? Kiek tokios sienos paruošimas galėtų kainuoti už m2?
Sveiki! Turime 2016 m. statybos karkasinį namą, šiuo metu vidaus apdaila yra atlikta balintomis pušies arba eglės dailylentėmis. Norime kambariuose dėti gipso kartoną ir tinkuoti įprastai arba molio tinku. Ar galima gipsą sukti tiesiai ant dailylenčių? Namo "sumuštinis" maždaug toks (neįtraukiu išorinės konstrukcijos): vata, osb, vata, medinis karkasas, dailylentės.
Ar galima klijuoti profilius prie sienos? Nėra galimybių prisukti, nes plona siena ir dar kitoje pusėje sienos yra plytelės. Ir kokiais klijais?
Pastatytas karkasinis vasarnamis, sienų karkaso storis 15cm. Viduje noriu visur montuoti gipsą, ant lauko sienų ir pertvarų apart lubų. Ar galiu viską montuoti ant medinio karkaso? Mediena pjautinė, ne kalibruota, bet tikrai išdžiuvusi. Žiemą bus tik palaikoma pliusinė temperatūra su oras oras, kad vandens vamzdžiai neužšaltų.
Šlaitinis stogas šiltintas ir uždengtas gipso kartono lakštais tvirtinant prie gegnių inkarinius laikiklius ir CD60 profilius. Reikalinga įrengti gipsokartono pertvarą. Ar teisingas mazgas bus tvirtinti UW profilį prie gipsokartono lubų (per gipso kartoną pataikant į CD profilį), ar reikalingas kitoks sujungimo su gipso kartono lubomis mazgas?
Santvarų žingsnis 900mm, santvarų apačia uždengta FF-PIR30mm folijuotomis plokštėmis. Ar galima per jas prie santvarų apatinės juostos tvirtinti gipso kartono plokštes nenaudojant papildomų profilių?
Kokį glaistą naudoti klijuojant popierinę gipso kartono juostą, dirbant su aparatu?
Turiu tokią situaciją, pertvaros statytos iš metalinių profilių ant kurių sumontuota 12mm storio OSB plokštė ir prie OSB prisuktas gipso kartonas. Po tinkavimo ir dažymo praėjus maždaug savaitei, atsirado iškilimai tose vietose, kur varžtai buvo sukti. Klausimas būtų ar OSB gali išstumti varžtus?
Senos tinkuotos sienos padengtos kalkėm. Noriu klijuoti gipsą ir taip ištiesinti išvirtusias sienas. Ar užtektų naudoti beton kontakt gruntą, ar vis dėl to reiktų nuskusti kalkes prieš gruntavimą ir klijavimą?
Iš ko geriausia statyti pertvaras ant šildomų grindų, kad būtų gera garso izoliacija?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394380 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164587 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 89 specializuotų įmonių