Apdailos darbai – Patarimai

Norėjau sužinoti šiuo metu kokios yra gipso kartono montavimo kainos.
Noriu klijuoti plyteles lauko terasoje ant betono. Kokie tolimesni veiksmai?
Noriu paklausti, ką turėčiau padaryti nuomininkei užliejus patalpas, t.y. purškė vanduo ant pertvaros, kur tarp gipso plokščių yra akmens vata? Ar turėčiau ardyti pervarą, ar kaip kitaip ją išdžiovinti?
Norėtume sužinoti kiek laiko reikia laukti meistrų, per kiek laiko - dienų ar savaičių projektuotojai atvyksta į objektą montuoti įtempiamų lubų? Ir ar galima prieš montuojant lubas tartis su baldininkais? Ar vis tiek geriau po lubų įtempimo geriau...? Koks būtų patarimas?
Ar galima tapetuoti tapetais ant skystų tapetų? Skystieji nelabai gražiai atrodo.
Sveiki klausimas atrodo paprastas, statoma 5 kW krosnelė, kambaryje yra įtempiamos lubos, ar nuo krosnelės nesideformuos lubos?
Ant OSB plokštės užtepiau ,,beton kontakt" gruntą ir užtepiau ploną sluoksnį ,,MITTO" tinko. Ruošiuosi gruntuoti ir dažyti. Ar nepadariau nesąmonės, ar laikysis?
Ar būtina šveisti tas uždažytas kalkes, ar užtektų praeiti šiuo gruntu kalkiniams paviršiams? Bute sienos buvo dažytos kalkėmis (kaip anksčiau būdavo populiaru). Ar būtina jas šveisti, ar galima gruntuoti spec. gruntu kalkėms ir glaistyti polimeriniu?
Namas statytas iš keramikinių blokelių, ventiliaciniai šachtai naudotas keramzito blokelis nuo 2m aukščio. Ties ta vieta atsirado sienos įtrūkimai, tiek į viršų nuo to vietos, tiek į šonus. Praėjo šiek tiek laiko, pastebėjau, kad įtrūkimai nebesiplečia. Kaip turėčiau apdirbti šią vietą, išgrandyti, pripildyti glaisto/plytelių klijų, dėti armavimo juostą ir t.t.? Kokias medžiagas turėčiau naudoti, kad sumažinčiau galimybę atsirasti sienos įtrūkimams?
Ar galima ant hidroizoliacinio sluoksnio Vandex super klijuoti plyteles, jei taip, tai kokiais klijais geriausia?
Norėčiau klijuoti plyteles vonioje, bet yra senas linoleumas. Jis yra kietas, sulydytas į vieną ištisą plotą. Yra šildomos grindys. Ar galėčiau klijuoti ant viršaus ir ar plytelės neatšoks nuo karščio? Nes yra elektrinis šildymas.
Ar gali kas paaiškinti, kodėl rekomenduoja/nerekomenduoja daryti šešėlinę siūlę dedant gipso lubas vonios kambaryje?
Ar galima ant senų plytelių užpilti išlyginamąjį sluoksnį ir klijuoti naujas plyteles vonioje ar duše?
Kokiu metų laiku geriau tinkuoti vidines sienas kalkiniu/cementiniu tinku? Kokia turėtų būti patalpos temperatūra? Ar lauko temperatūra turi įtakos?
Sienos dažytos aliejiniais dažais pusė sienos ir kita pusė kreiduota. Ar galima tepti betonkontaktį, vėliau rotbantą ir ant jo glaistą, kurį dekoruoji voleliu? Kokios gali būt priežastys rotbanto atšokimo užtepus glaisto ir jau voleliu dekoruojant? P.s. atšoko vietomis, ne visur.
Privataus mūrinio namo laiptinės apdaila padaryta iš medinių dailylenčių, noriu jas pakeisti gipso plokštėmis. Kaip patartumėt pasielgti - gipsą sukti tiesiai prie dailylenčių, ar išmontuoti dailylentes ir montuoti ant dabar esamų medinių tašelių, ar vietoj dailylenčių kloti osb ir tada gipsą?
Laba diena, Dažėme Tikkurila harmony dažais sienas. Paruošėme sugruntavome. Dažome tikrai ne pirmą kartą, bet gavosi šešėliai. Pridedu foto. Ar galėtų turėt įtakos tai, kad patalpa sausa. Santykinė oro drėgmė 39-42%? Ar kažkokios kitos priežastys?
Mūsų name tinkavo sienas, turėjo ir nudažyti. Meistras pasakė, kad daug mikro įtrūkimų, nieko padaryti negali, o tamsios spalvos tai išryškins. Kas tuos įtrūkimus turi ištaisyti?
Noriu pasiteirauti, nuo ko pradėti buto remontą? Visi baldai išnešti, šiukšlės po buvusių gyventojų, buitinė technika - irgi. Reik iš naujo ir elektrą, ir santechniką vedžiot. Grindis lupt. Sienas tvarkyt. Bet nuo ko pradėti?
Ar galima ant gipso kartono plokščių klijuoti stiklo pluošto tapetus, be glaistymo? Ar užtenka gruntuoti, ir užglaistyti plokščių sujungimus ir sukimo vietas?
Bute sudėtas gipso kartonas, kiek kainuoja išglaistyti ir išdažyti sienas, vieno kvadrato kaina?
Planuojama montuoti gipso plokštes aplink visas seno mūrinio namo vidines sienas. Gipso klijavimas neįmanomas, nes senos sienos baisiai nelygios. Bus įrenginėjamos šildomos grindys. Klausimas būtų toks, ką pirmiau įrengti, ar grindis ar gipso kartono sienas? Taip pat kyla klausimas ar montuojant sienas po grindų betonavimo, ir tvirtinant perimetrinį profilį prie grindų krašto, nepradės trupėti betonas?
Norėčiau paklausti, niekur nerandu ar galima išteptą sieną hidroizoliacija tapetuoti? Tokia situacija jog, jei labai lyja ir didelis vėjas, tai per namo sienas, turbūt per siūles praleidžia vandenį virš lango. Žinau, jog reikia tvarkyti iš lauko pusės siūles, bet kiekvienais metais jas kaip tvarko, taip vis tiek bėga. Tai bandysiu bent hidroizoliacija ištepti visą sieną, tik bijau, kad nelips tapetai ant jos...
Vonios kambaryje nebenoriu klijuoti plytelių ant sienų. Kaip teisingai paruošti ir dažyti sienas vonioje, kurios bus tiesiogiai liečiamos su vandeniu? Kokius dažus geriausiai naudoti?
Gruntuotas cementinis kalkinis tinkas 1/1 užglaistytas fugenfiuleriu, ar reikia dar kartą gruntuoti prieš glaistant polimeriniu glaistu?
Ar galima ant senų aliejinių dažų sienos (arba vandeninių) tepti beton kontakt mišinį, ir tuomet dažų sluoksnio nušviesti net nereikia, galima dažyti, kloti sienų plyteles ? Ar vis dėlto siekti, kad meistras senus dažus pilnai nušveistų, nors, matau, to nenori, ir sako, kad tereikia užtepti tik beton kontakt ?
Sveiki, Šią vasarą nusipirkau butą mūriniame renovuotame name, 3 aukšte. Pietų kryptis, visai šalia namo daug medžių. Pastebėjau, kad ėmus lyti didėja drėgmė bute, dabar ji rytais siekia net 86 %. Rytą iš lauko pusės aprasoja balkono langai. Yra nedidelis įtraukimas sienoje, buto viduje, ir ties sudūrimu sienos ir lubų plokščių. Ar tai turi įtakos drėgmei, ar kitos priežastys? Drėgmė visiškai priklauso nuo oro sąlygų, - vakare vėstant ji kyla nuo 65-70%, ryte jau būna net 86%. Atvėsus vasaros orams būna šalta ir drėgna, per karščius šilta ir didelė drėgmė, tiesiog šunta rūbai, daiktai, smirdi pelėsiu, lupasi baldų laminatas. Nežinau, ko laukti rudenį ir žiemą. Ką daryti? Ar turi įtakos medžiai (kur auga medžiai, dažnai net namų fasadai apipeliję), ar brokas statybose (daugiabutis)? Jau 3-ias plytinis, kuriame gyvenu, ir visuose ta pati bėda. Blokinių namų butuose to nebūdavo.
Mums remontuojant sieną iškilo problema. Viena siena yra iš gipso plokščių, kita betoninė. Ten kur gipsinė siena, aplink ją kampuose atsirado įtrūkimai, aplink tą gipso sieną. Kaip suremontuoti tuos įtrūkimus aplink sieną?
Viduje namo norime tinkuoti sienas iš vidaus. Visos sienos Arko blokeliai. Nenorime tiesaus pagrindo. Norime grubių sienų faktūros. Ar yra tinkas, kurį galima ranka tinkuoti ant sienos ir po visko išdžiuvus iškarto nudažyti? Rotband mums per minkštas.
Norėčiau perdažyti/atnaujinti buto koridoriaus sienas. Dažyta pusiau matiniais ar pusiau blizgiais dažais prieš daugiau kaip 10 metų. Ar būtinas gruntas prieš dažymą, ar galima tiesiog perdažyti?
Kokios yra apdailos darbų kainos už 1 m2: 1. Sienų glaistymas ir dažymas; 2. Pakabinamų gipso kartono lubų montavimas, glaistymas ir dažymas; 3. Plytelių klojimas; 4. Parketlenčių dėjimas.
Noriu paklausti plytelių klijavimo kainų. Tinkuotos sienos, lygios. Reikalingas plytelių klijavimas grindims ir sienoms.
Name pertvaras ir lubas padariau iš medinio karkaso, ant kurio dėsiu dvigubą gipso kartono sluoksnį. Ar man gipso kartono sujungimo siūlės nesutrūkinės po špakliavimo, kai išdažysiu sienas ir lubas, kaip to išvengti?
Įsirenginėjam 96 kv.m namą. Sprendžiam, kokias lubas dėti. Spaudžia laikas ir finansai. Gal patartumėte, kokias lubas rinktis (pakabinamas ar įtempiamas)? Kiek vidutiniškai kainuotų abu variantai, įskaičiuojant darbų atlikimą. Ar įtempiamos lubos patvarios? Nes yra sakančių, kad jas gali pramušti ir šampano kamštis, ir vaiko mestas žaislas. Kaip yra realybėje su tuo pažeidžiamumu? Namas naujai pastatytas, dar kurį laiką gali "vaikščioti", bijom, kad pakabinamos lubos gali sutrūkinėti. Tai tokios mūsų baimės, patarkit, prašau, ką rinktumėtės mūsų vietoje?
Ar galima tapetuoti ant OSB medinių plokščių? Jei galima, kaip tai daroma, kad geriau laikytųsi tapetai?
Kaip įrengti šešėlinę siūlę?
Meistrai nutinkavo vidines sienas Knauf gipsiniu tinku. Darbą atliko kokybiškai, sienos labai lygios. Ar užtektų po tinkavimo jas glaistyti tik vieną kartą? Kokiu glaistu geriausia tai daryti? Ar reikalingas koks nors gruntas prieš glaistymą? Ar būtina dėti vidinius kampučius, išorinius metalinius kampučius sudėjo tinkuotojai.
Norėčiau sužinoti apie plytelių klijavimą ant gipso kartono plokščių montavimą. Pirtyje noriu pasidaryti dušą, kokią plokštę patartumėt dėti ir kuo ją dar reikia ištepti prieš plytelių klijavimą.
Kaip paruošti gipso kartono sienas, norint tapetuoti? Ar verta tinkuoti, glaistyti ar užtenka padengti gruntu?
Domina tapetavimo darbų kainos. Kiek vietų bus tiksliai nežinome, bet darbai visoje Lietuvoje. Tapetas kažkur vienoje vietoje 3500x2500 mm laminuotas bus.
Noriu paklausti ar galima glaistyti ir dažyti OSB plokštes. Jei taip, tai kokias medžiagas naudoti?
Domina vonios kambario paruošimas ir dažymas. Senas paviršius buvo dažytas kreidiniais dažais. Norėčiau sužinoti, ar prieš dažymą reikia hidroizoliacine tepti ar yra specialus drėgmės nepraleidžiantys dažai. Dažyti reikia tik pusę sienų, nes iki pusės yra plytelės?
Noriu nudažyti OSB plokštę, ar galima prieš tai ją nuglaistyti, kad būtų lygi? Jei taip tai kokiu glaistu? Ar prieš glaistymą OSB plokštę reikia nugruntuoti? Jei taip, tai kokiu gruntu? OSB plokštė yra drėgnoje patalpoje.
Ar reikia, t.y. būtina, dėti dvigubą gipso kartono sluoksnį ant sienų ar užtenka ir vieno. Ka duoda tas antras sluoksnis gipso kartono? Remontuojame namą. Antras aukštas mansardinis. Sudėtas dvigubas karkasas iš knauf profilių.
Kokia kaina 1 m2 medinio namo dažymo 2 eilėmis? Taip pat kokia kaina būtų su paruošimu dažymui? Kokia kaina 1 m2 skardinio stogo dažymo?
Ar galima ant OSB plokštės tepti glaistą, o vėliau dažyti struktūriniais dažais? Ar paskui glaistas nenutrupės nuo plokštės? Plokštė bus naudojama vidaus patalpose.
Noriu paklausti, kaip tinkamai paruošti cementiniu tinku nutinkuotas sienas dažymui?
Planuojame remontuoti laiptinę ir joje yra senos rusiškos sienos, kurių pusė yra nudažytos nežinia kokiais dažais (gal aliejiniais), o viršus padengtas kalkiniu mišiniu. Dažus lyg ir apgramdėme, tačiau planuojame tą kalkinę dalį dažyti baltai, o ten kur buvo senieji dažai dėti labai smulkią struktūrą. Norėčiau sužinoti ar tiesiog nutepus sienas betonkontaktu būtų galima tai daryti, ar būtina atlikti dar kažkokius veiksmus?
KNAUF brošiūrose (kataloguose) teko matyti nedidelę schemą, kad gipso plokštes galima montuoti išilgai arba skersai montavimo profilių. Tačiau, visos lubų montavimo schemos (Knauf lubų sistemos D11, Knauf mansardų sistemos D61) pateikiamos taip, kad plokštės turėtų būti montuojamos skersai montavimo profilių, žingsniu <=500mm. Jei žiūrėti internete ir bendraujant su montuotojais, tai naudojamas plokščių tvirtinimas ir išilgai montavimo profilių (profilių žingsnis 400mm). Taigi klausimas: kuris plokščių montavimo variantas geresnis ir kodėl: 1) GK plokštės montuojamos skersai montavimo profilių, kurie išdėstyti kas 500 mm; 2) GK plokštės montuojamos išilgai montavimo profilių, kurie išdėstyti kas 400 mm.
Norėjau pasiteirauti dėl plytelių klijų, kokius klijus naudoti patarsite? Plyteles planuojame dėti visame name. Visur šildomos grindys išskyrus garažą, kokius klijus naudoti garaže? Plotas apie 145 kv.m, kiek maždaug reiktų maišų klijų pirkti ir kokiu storiu tepti klijus? Šiuo metu yra užpiltos grindys savaitę laiko, ar reikia laukti 28 dienas kol išdžius betonas? Ar reiktų prieš klijuojant plyteles ant betono kažkaip specialiai tą pagrindą dar paruošti ar galima iškart klijuoti ant pagrindo?
Norėčiau atnaujinti buto senai dažytas sienas, buvo dažytos sienos purškiamais dažais. Dažai laikosi gana gerai ir sienos yra gana lygios, tai norėčiau sužinoti ką reiktų naudoti, kad nauji dažai gerai priliptų ir nekeistų spalvos nuo senų dažų. Ar man jau būtinas glaistymas, kad seni dažai nepakeistų naujų dažų spalvos? Girdėjau apie gruntinius akrilinius dažus, bet nežinau ar man jie šioje situacijoje reikalingi.
Nupirkau maždaug 30 metų senumo mūrinį namą, kuriame atlieku kapitalinį remontą. Iškilo klausimas dėl sienų apdailos. Ten jos visos nutinkuotos, tinkas atrodo gerai išsilaikęs ir t.t. buvo tapetuotos, tapetus nulupau. Bet sienas ruošiuosi dažyti, todėl kas geriau dėti gipso kartono plokštes ar tiesiog tas esamas tinkuotas sienas šiek tiek palyginti ir nušpakliuoti bei nušveisti? Man atrodo, kad montuojant gipso kartono plokštes bus atliekamas trigubas darbas ir kainuos daugiau ar aš klystu?
Dabar labai populiaru lubas palikti tiesiog betonines (atvira lubų perdanga, kad matytųsi klojinių raštas). Tačiau tokios betoninės lubos būna apdirbamos. Vienur jos atrodo kaip lygiai nušlifuotos, kitur atrodo nulakuotos, kitur tokiu gelsvų atspalvių ir pan. Kaip tokias lubas apdirbti (kokiom medžiagom ar įrankiais), kad gautume gerą efektą?
Norim išdažyti virtuvę (16 kv. m) nuosavame name, šviesiai kakavine ar šviesiai persikine spalva. Sienos ištinkuotos, bet neišgruntuotos galutinai (sienos išteptos, vietomis nenusivalo). Kokius darbus reikia atlikti ir kokius rekomenduotumėte dažus bei gruntą naudoti?
Norėčiau pasiteirauti kokie šiuo metu dažymo darbų įkainiai - sienų ir lubų paruošimas ir dažymas su medžiagomis - kokia vidutinė kv. m kaina? Kiek maždaug kainuotų išdažyti 500 kv.m sienų ir 140 kv.m, lubų su medžiagomis?
Sumontavome gipso kartono lubas. Kaip jas reikėtų glaistyti, kokias medžiagas naudoti ir koks darbų eiliškumas? Ar būtina prieš glaistymą lubas gruntuoti?
Reikalingas geras tinkas senų pamatų remontui. Pamatas yra senas, daug atšokusių vietų, vietomis byra (atrodo cemento kiekis per mažas). Gal patartumėte kokį gruntą tinka naudot?
Kiek gali skirtis įtempiamų lubų kainos naudojant PVC ir medžiagos audinio lubas? Ar gali lubos iš medžiagos būti blizgios? Kuo jos pranašesnės lyginant su PVC?
Sienos iškaltos OSB plokšte. Noriu tapetuoti. Ar yra kokie specialūs reikalavimai tapetuojant ant OSB plokštės?
Ant gipso kartono sienų yra užklijuoti tapetai, jie nudažyti ryškia geltona spalva. Ar galima ant tokio viršaus klijuoti naujus flizelino pagrindu šviesius tapetus? Ar geriau perdažyti kita spalva?
Ką būtina žinoti renkantis įtempiamas lubas
Juoduoja daugiabučio paskutinio aukšto lubų kampai. Kaip turėčiau elgtis? Ar tie pajuodavimai – pelėsis?
Reikia suklijuoti plyteles vonios kambaryje ant OSB plokštės. Kaip padaryti, kad jos laikui bėgant neatšoktų?
Ar galima sienų plyteles klijuoti ant akytojo betono blokelių? Ar būtina sieną tinkuoti ar išklijuoti gipskartoniu? Kokias hidroizoliacines medžiagas rekomenduotumėte vonios kambariui?
Norėčiau virtuvėje įtempiamų lubų. Bet girdėjau, kad veikiant gartraukiui tokios lubos vietomis išsipučia. Ar tai tiesa ir nuo ko tai priklauso?
Patalpa prijungta prie rekuperacinės sistemos, turi šildomas grindis. Patalpos sienos ir lubos- karkasinės, turinčios reikiamo storio apšiltinimo sluoksnį. Patalpos sienų ir lubų pyragas iš patalpos vidaus pusės užbaigtas OSB plokštėmis, kurios- tapetuotos. Sienų ir lubų tapetai neatsiklijuoja, netrūkinėja. Tapetai nusibodo, noriu sienų ir lubų (lubų aukščio žeminti negalima) apdailą atlikti netradiciškai- prisukant gipso kartono plokštes tiesiai prie OSB. Kaip tai padaryti, kad plokščių sujungimo siūlės netrūkinėtų?
Naujai sumontuotos gipso kartono plokštės. Ar plokščių plokštumą reikia gruntuoti prieš glaistymą?
Turime vonioje trijų skirtingų pagrindų sienas ir teiraujuosi, kaip jas paruošti paskutiniam sluoksniui (vieną dalį klijuosime plytelėmis, kitą dalį dažysime). Kokie turi būti paruošimo sluoksniai ir kokiomis medžiagomis? Įsivaizduoju, kad pirmiausia turi būti gruntuojama kažkokiu gruntu (kokiu?), tada kur reikia palyginama tinku/glaistu (kokiu?), tada matyt dar turi būti gruntuojama ir/ar padengiama hidroizoliacija (kokia?), o tada jau plytelės/dažai? Ar dar ant hidroizoliacijos reikia gruntuoti kažkuo? Mūsų trys skirtingi pagrindai yra šie: dalis yra žalias gipsas, kita dalis yra iš silikato sumūryta sienelė, o trečia dalis sienų yra likusi nuo seniau ir ji yra dažyta.
Ar po nutinkavimo su gipsiniu Knauf tinku būtina dėti ant sienų stiklo audinį? Sienos bus dažomos.
Kokia plytelių klijavimo darbų kaina? Domina grindų ir sienų išklijavimas plytelėmis.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397482 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166317 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 146 specializuotų įmonių