OSB plokštės glaistymas

Klausimas:
Ar galima ant OSB plokštės tepti glaistą, o vėliau dažyti struktūriniais dažais? Ar paskui glaistas nenutrupės nuo plokštės? Plokštė bus naudojama vidaus patalpose.
Komentarai:
Tikrai nerekomenduoju glaistysi OSB plokštę. OSB yra medis, o medis yra medis, nors jis ir klijuotas. Nuo pačios plokštės glaistas gal ir nekris, jei išgruntuoti stipriai sukibimą gerinančiu gruntu, bet siūlės tikrai nėra garantijos, kad netrūkinės. Be to, glaistymo darbai bus ženkliai sudėtingesni nei ant gipskartonio, todėl tikrai rekomenduočiau, tiesiog užsisukti sluoksnį gipskartonio ant OSB ir dar palikti šonuose kompensacinius tarpus, kad netrūkinėtų, apdirbant juos puskampiais.
Norint išlyginti OSB plokštę, ją reikia gerai sušveisti, dulkes surinkti drėgna šluoste ir padengti gruntu su kvarciniu smėliu neįgeriantiems paviršiams (pvz. Betongrunt, Kvarcbeton ir pan.). Jam išdžiūvus galima glaistyti glaistu (pvz. PRO Universal). Sušveisti ir galima dažyti lateksiniais ar akriliniais dažais, tiek ir struktūriniais dažais. Tačiau pagrindinė išlyga lyginant OSB paviršių - plokštės stabilumas ir jos storis (kuo storesnė - tuo stabilesnė ir tuo pačiu galimybė karkasą esantį po plokšte daryti retesnį.
 
Sritis:
Sritis: