Sienų plytelių klijavimas ant betono blokelių

Klausimas:
Ar galima sienų plyteles klijuoti ant akytojo betono blokelių? Ar būtina sieną tinkuoti ar išklijuoti gipskartoniu? Kokias hidroizoliacines medžiagas rekomenduotumėte vonios kambariui?
Komentarai:
Akytbetonis nėra labai geras pagrindas plytelių klijavimui, nes jis pasižymi labai stipriu vandens įgėrimu.
Tokiu atveju visada geriau tokias plokštumas tinkuoti (vienu, min. 10 mm storio sluoksniu ir tinko paviršiu tik išlyginti, jokiais būdais neužtrinti).
Jeigu akytbetonio paviršius yra lygus ir nenorima tinkuoti, tai plyteles klijuoti galima, bet pries tai pagrindą būtina gruntuoti su gruntu Knauf Haftemulsion.
Gruntas skiedžiamas vandeniu, santykiu 1:4 (gruntas : vanduo).
Vonios kambario hidroizoliaciniam sluoksniui galima naudoti teptinę hidroizoliaciją Knauf Flachendicht.
Ji gali būti naudojama tiek grindų, tiek ir sienų izoliacijai, kartu kampinių siūlių izoliavimui reikėtų naudoti hidroizoliacines juostas Knauf Flachendichtband.
Jei grindys įrengiamos su trapu vandeniui išbėgti, pvz. dušas be gamyklinio padėklo, tai tokiais atvejais rekomenduojame naudoti cementinę – polimerinę hidroizoliaciją Knauf FlexDicht.
Kastytis, Knauf, UAB
Galima, jeigu paviršius pakankamai lygus. Prieš klijuojant patartina paviršių nugruntuoti.
Vonios kambariui rekomenduojame naudoti elastingą paviršinę hidroizoliacinę dangą. Variantai: VANDEX CEMELAST, TORGGLER EKOR 70, KIILTO FIBERGUM, KIILTO KERAMIX.
Hermis, ALTIS LTD, UAB
Plyteles galima klijuoti tiesiai ant akyto betono blokeliu juos nugruntavus.
Vonios kambariui rekomenduotumeme naudoti Vokietijos gamintojo Schonox hidroizoliacines medžiagas, kurios yra sertifikuotos pagal ETA sertifikavimo sistemą. Šios hidroizoliacijos pranašumas yra tas, kad sistema yra labai gerai apgalvota visuose problematiškiausiuose mazguose, kaip kampai, vietos aplink vamzdžius irpan.
Ramunas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: