Sienų apdailai gipso kartono plokštės ar tinkavimas

Klausimas:
Nupirkau maždaug 30 metų senumo mūrinį namą, kuriame atlieku kapitalinį remontą. Iškilo klausimas dėl sienų apdailos. Ten jos visos nutinkuotos, tinkas atrodo gerai išsilaikęs ir t.t. buvo tapetuotos, tapetus nulupau. Bet sienas ruošiuosi dažyti, todėl kas geriau dėti gipso kartono plokštes ar tiesiog tas esamas tinkuotas sienas šiek tiek palyginti ir nušpakliuoti bei nušveisti? Man atrodo, kad montuojant gipso kartono plokštes bus atliekamas trigubas darbas ir kainuos daugiau ar aš klystu?
Komentarai:
Jei sienos lygios pagal plokštumą, tai gipso kartono plokščių montuoti neverta, daugiau darbo ir brangiau kainuos, be to jūs sumažinsite kambarių plotą, net ir nemontuojant karkaso, o klijuojant gipso kartono plokštę tiesiai ant seno gipso, be to net ir priklijavus vieną sluoksnį gipso kartono sienos skambės, tam reikėtų 2 sluoksnių. Patarčiau, jei sienos yra pagal plokštumą ne visai tiesios, išlyginti jas gipsiniu tinku MP75, o ant viršaus nuglaistyti. O jei jos visiškai lygios pagal plokštumą, tokiu atveju nugruntuokite giluminiu gruntu, po to nuglaistykite pirmą sluoksnį gipsiniu glaistu, o ant viršaus keliais sluoksniais lateksinio arba akriliniu glaistu. Taip sutaupysite daug pinigų ir laiko, o turėsite rezultatą vizualų ne blogesnį nei dengtumėt gipso kartono plokštę ir tvirtas neskambančias sienas.
Algirdas, Tinkuoju, glaistau
Galimi labai paprasti ir kokybiški sprendimai tokiems atvejams, galima naudoti modernias pertvarų arba sienų plokštes. Jos labai paprastai tvirtinasi ir nereikia tiek daug darbų kaip su gipsu. Pagal planuojamą interjerą galima parinkti sprendimus.
Robertas , Mano Siena
Atsakymas subjektyvus, bet nešališkas: mūsų nuomone geriausias variantas yra išsaugoti visą naudingą plotą tik remontuojant esamą tinką, jei jis tikrai gerai prikibęs, bet reikia pasimatuoti plokštumų nukrypimus (horizontalumas-vertikalumas), nors jeigu nukrypimai nemažina gyvenimo kokybės galite ir ant tokių sienų glaistyti. SVARBU tokias sienas prieš dedant bet kokios kilmės glaistus tinkamai nugruntuoti paviršius, dar ant kalkių cemento pagrindo nerekomenduojama tinkuoti gipsiniais mišiniais.
Su gipso kartonu dirbti verta yra tada, kada reikia didelio greičio ir nėra svarbu plotas, tada be šlapių procesų lengvai pasieksit puikų rezultatą parinkę teisingas medžiagas ir atitinkančią jūsų poreikius sistemą.
Aurelijus ABC namas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: