Sienų glaistymas po tinkavimo

Klausimas:
Meistrai nutinkavo vidines sienas Knauf gipsiniu tinku. Darbą atliko kokybiškai, sienos labai lygios. Ar užtektų po tinkavimo jas glaistyti tik vieną kartą? Kokiu glaistu geriausia tai daryti? Ar reikalingas koks nors gruntas prieš glaistymą? Ar būtina dėti vidinius kampučius, išorinius metalinius kampučius sudėjo tinkuotojai.
Komentarai:
Jei sienų tinkavimas atliktas kokybiškai (sienų plokštumos Jus tenkina ir tinko paviršius gerai užtrintas, bei nuglotnintas), tai ruošiant sienų paviršių dažymui, turėtų pakakti ir vieno sluoksnio glaisto. Tačiau tai priklauso nuo apdailininkų profesionalumo. Prieš glaistant paviršių sienas reikia gruntuoti Knauf Tiefengrund giluminu gruntu. Norint išsiversti vienu glaistymu reikia naudoti Knauf Readi Finish - naudojimui paruoštą glaistą. Vidiniai kampai nenaudojami, tačiau jei sienų mūras vidiniame kampe "nesurištas" ir jei sienos iš skirtingų medžiagų (pvz. mūrinė ir betoninė pertvara), galimas sienų "vaikšciojimas". Tokiu atveju vienos pertvaros ar sienos tinkas ir glaistas vidiniame kampe turi būti, grioveliu arba skiriamąja slydimo juosta, atskirtas nuo kitos sienos ar pertvaros tinko su glaistu.
Valdas Mozūras, Knauf, UAB
Sienų dažymas būna paprastas, geras ir labai geras. Paprastam dažymui galima Jūsų sienų nebeglaistyti, o tiesiog dažyti nugruntavus giluminiu gruntu. Geram dažymui reikėtų sienų paviršių vieną kartą nuglaistyti smulkiagrūdžiu glaistu su marmuro užpildu, nušlifuoti, nugruntuoti ir dažyti. Labai geram dažymui reikia sudėti išoriniuose kampuose glaistymo kampukus, glaistyti ištisai paviršių 2-3 kartus su glaistu, nušlifuoti, nugruntuoti ir nudažyti.
Darius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: