Kokias lubas rinktis pakabinamas ar įtempiamas

Klausimas:
Įsirenginėjam 96 kv.m namą. Sprendžiam, kokias lubas dėti. Spaudžia laikas ir finansai. Gal patartumėte, kokias lubas rinktis (pakabinamas ar įtempiamas)? Kiek vidutiniškai kainuotų abu variantai, įskaičiuojant darbų atlikimą. Ar įtempiamos lubos patvarios? Nes yra sakančių, kad jas gali pramušti ir šampano kamštis, ir vaiko mestas žaislas. Kaip yra realybėje su tuo pažeidžiamumu? Namas naujai pastatytas, dar kurį laiką gali "vaikščioti", bijom, kad pakabinamos lubos gali sutrūkinėti. Tai tokios mūsų baimės, patarkit, prašau, ką rinktumėtės mūsų vietoje?
Komentarai:
Įtempiamos lubos kainos atžvilgiu labai geras pasirinkimas, kaina 12-15 Eur/m2 su medžiagomis, tačiau jos yra degios ir gaisro atveju pavojingos, nes gali nusileisti visa degančia plastiko mase ant viduje esančių žmonių. Todėl nerekomenduojama jų daryti miegamųjų zonoje. Pakabinamos GKP lubos daromos gerokai ilgiau, kaina gali siekti 40-50 Eur/m2 pilnam gaminiui su medžiagomis.
Mes montuojame medžiagines įtempiamas lubas, nors turime ir PVC, tačiau nerekomenduojame jų gyvenamoms erdvėms, ypač su vaikais, dėl kokybes. Medžiaginės lubos yra ekologiškos, turinčios tekstilės sertifikatą, antistatinės, antibakterinės, labai patvarios dėl dvigubo audimo technologijos. Pažeisti jas žinoma galima, jei į lubas mėtyti dartus arba peilius, nuo šampano kamščių plyšta PVC (plastmasinė plėvelė). Medžiaginės lubos, blogiausia ką galėtų padaryti joms vaikas su žaislais (neaštriais žinoma), tai išstumti iš medžiagą laikančių profilių (tokiu atveju atvažiuosim ir sukišim atgal). Lubos lengvai valomos valikliais be tirpiklių. Jų kaina apie 18-20 Eur/m2.
Kuo skiriasi įtempiamos lubos nuo gipso kartoninių:
1) Kaina - įtempiamos lubos galutiniame rezultate pigesnės apie 15-20%
2) "Vaikščiojimas". Taip jūsų namas, kurį laiką, o gal ir visą (priklausomai nuo grunto) judės, ko pasekoje gipso kartono lubos tikrai truks. Tuo tarpu įtempiamų lubų įsitempimas iki plyšimo yra 180%, taigi jos niekada nepakeis savo fizinės išvaizdos.
3) Gipso kartonas yra dažomas ir labai dažnai apšvietimas išryškina visus šios paslaugos trūkumus (mano patirtis rodo, kad lubas tenka perdažyti po kelis sykius ir už tai mokėti žinoma). Įtempiamos lubos idealiai lygios ir esant reikalui jas taip pat galima dažyti (tarkim po daugelio metų atsiradus kokioms nors dėmėms ir pan.).
4) Įtempiamas lubas galima dalinai atidengti prireikus sutvarkyti tarkim instaliacijai po jomis, gipso kartone tektų pjauti skyles ir perdažyti visas lubas.
5) Įtempiamos lubos išlaiko vandenį (nors yra pralaidžios orui), sertifikate rašoma apie 500l, bet aš sakyčiau, kad tiek kiek laikys prie sienos pritvirtinti profiliai, tuo tarpu per gipsą vanduo prasisunkia ir jį galutinai sugadina.
6) Jei dėl kažkokių aplinkybių nukristų gipso kartono gabalas (pvz. peršlapęs nuo vandens), patirtumėte didelių nuostolių ir rimtų traumų, tuo tarpu 100m2 įtempiamų lubų sveria 25kg, tačiau neįsivaizduoju kaip jos galėtų vienu metu visos nukristi.
7) Montavimo greitis. Gipso kartono lubas 50m2 (1 kambarį) montuotų 3d. +1 glaistytų, apie 2d. džiūtų, 2d. dažytų (viso praeitų savaitė ir turėtumėte daug valymo). Įtempiamas lubas montuotų apie 5val., šiukšlių tiek, kiek susidaro nuo sienų gręžimo.

Aš mielai jums suskaičiuočiau įtempiamas lubas, jei jūs atsiųstumėte planelį.
Inga, Vipidėjos
Jeigu Jūsų namas dar gali "vaikščioti", tai kaip pakabinamos lubos gali sutrūkinėti, tai ir įtempiamos lubos gali vaikščioti (nors abejotina). Kad šampano kamštis gali padaryti skylę tai tiesa, kaip ir bet koks aštrus daiktas gali pažeisti Jūsų lubas. Finansine prasme - tai įtempiamos lubos beveik dvigubai pigiau gaunasi. Taip kad - spręsti turite patys.
Vadybininkė, UAB Grupė "Floris"
Kainos didesnės gipskartonio montavimo + dažymo 2-2,5 karto didesnės nei įtempiamų lubų. PVC danga taip lengvai neplyšta kaip kalba žmonės. Manau atsakymas aiškus pagal laiką ir finansus. Gipskartonio įrengimas su dažymu apie mėnesį laiko užtruktų, o įtempiamos lubos iki savaitės.
Andrius R., Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto