Glaistymo darbų eiliškumas

Klausimas:
Sumontavome gipso kartono lubas. Kaip jas reikėtų glaistyti, kokias medžiagas naudoti ir koks darbų eiliškumas? Ar būtina prieš glaistymą lubas gruntuoti?
Komentarai:
Gipskartonio lubas nėra būtina gruntuoti prieš glaistymą, nebus blogiau jei nugruntuosit, bet gipskartonis ne tinkas, jis tiek neištraukia drėgmės iš glaisto, todėl gana gerai sukimba su plokšte. Gipskartonio siūlių užtaisymo kokybei ne tiek turi pats užglaistymo mišinys, todėl jį galite pirkti kokį jums pasiūlys. Mes naudojame Gyprok Super produktą, nes juo galima dirbti šlapias ant šlapio sistema. Bet kaip minėjau, ne tiek svarbu glaistas, kiek, ką jūs dėsite į tą glaistą sutvirtinimui, tinkliukas, popierinė juosta. Rekomenduoju popierine Knauf juostą, tik ją reikia klijuoti su klijais lipalas, o ne su glaistu. Glaistas išdžiūsta, popierius sukietėja ir neturi jokių tamprumo savybių, todėl luboms sujudėjus, kai namas nuo šilumos pokyčiu vaikšto, siūlės gali sutrūkinėti. Tuo tarpu popierinę juostą įmirkius į klijus ir užklijavus, ji išlieka elastinga ir neleidžia mikro įtrūkimui "išlįsti" į lauką. Po siūlių užtaisymo galite pradėti glaistymo darbus.
Sumontavus gipso kartono lubas geriausia naudoti Knauf firmos glaistus. Pirmiausia lubas reikia nugruntuoti, o siūles apdirbti su Knauf firmos Uniflot glaistu, klijuojant stiklo audinius per siūles. Perglaisčius siūles ir varžtus smulkiagrūdžiu glaistu, nuglaisčius gipso kartono lubos yra šveičiamos, gruntuojamos ir dažomos naudojant ekologiškus dažus.
Darius, DMD apdaila
Sumontavus GKP lubas, nugruntuoti galima visas lubas, nepakenks. Būtinai reikėtų gerai nugruntuoti neorginalių siūlių sandūras, kad geriau sukibtų siūlių glaistas. Gruntavimui puikiausiai tiks gruntas SAD-54. Toliau pradedamas siūlių glaistymas. Patarčiau naudoti patikrintą laiko Knaufo gaminį "Uniflot" ir siūlių armavimo stiklo audinio tinklelį "Knauf". Jei tarp sienų ir lubų nepalikta šešėlinė siūlė reikėtų pirmiausiai išlyginti kampą siūlių glaistu ir po to įklijuoti popierinį kampą naudojant stiprius stiklo audinio klijus ir klijams išdžiuvus užglaistyti Uniflot'u. Tada reikėtų siūles glaistyti dar bent vieną kartą, kol siūlių vietos bus visiškai lygios su visu lubų paviršiumi. Dabar jau galima glaistyti smulkiagrūdžiais baltais glaistais. Jei dažytojas profesionalas jam pakaks gipso lubas nuglaistyti du kartus. Tada - šlifavimas. Gerai nušlifavus gruntavimas ir tada dažymas du kartus. Darbo pabaiga.
Irmantas, Vidaus apdaila tau
Prieš glaistymą rekomenduoju nugruntuoti Semin Prim SM gruntu (suriša dulkes, padidina sukibimą). Siūles rekomenduoju glaistyti elastingu Semin CE 86 siūlių glaistu. Savo sudėtyje glaistas turi mikroplaušelių, dėl to nereikalinga armavimo juosta ir siūlės neskilinėja. Pabaigai rekomenduoju finišinį Semin ETS2 Lisseur glaistą, kuris yra labai smulkios frakcijos ir duoda matinį paviršių, tinkamą dažymui (nereikalingas šveitimas).
Martinas Verksnys, UAB "Heradeta"
Būtina gruntuoti, dar reikia kampuose per visą perimetrą dėti tinklelį tarp lubų ir sienų. Yra daug operacijų glaistant ir dažant, kurias reikia mokėti kokybiškai atlikti. Siūlau jums pasamdyti profesionalą, taip sutaupysite ir laiko ir pinigų, nes už pataisymus reikės mokėti dvigubai.
 
Sritis:
Sritis: