Gipso kartono plokščių gruntavimas prieš glaistymą

Klausimas:
Naujai sumontuotos gipso kartono plokštės. Ar plokščių plokštumą reikia gruntuoti prieš glaistymą?
Komentarai:
Jeigu nugruntuosite tikrai nepralošit, bus lengviau glaistyti ir dažas neatšoks su visu glaistu nuo plokštumos. Tai labai svarbu, kai daromas remontas ir po 10 ar daugiau metų dedami nauji sluoksniai, kadangi juose yra daug drėgmės ta drėgmė tiesiog pasimato pūslėmis ar tiesiog atšoka su senu glaistu nuo GKP popieriaus. Mes visada gruntuojame ir neturim bėdų.
Aurelijus, ABM statyba, UAB
GKP plokščių gruntuoti nėra jokios būtinybės arba net nerekomenduočiau, kadangi gruntuojant atsiranda dar vienas šlapias procesas, dėl kurio GKP plokštės gali išsiraityti. Pagal technologiją gruntuoti galima būtų siųles.
Gipskartonio plokštes būtina gruntuoti, kai ant jų bus dengiamos medžiagos sudėtyje turinčios kalkių (tinkai, glaistai). Tokiais atvejais gruntuojama su Knauf Putzgrund gruntu. Gruntas izoliuoja ir apsaugo kartoną nuo ardančio kalkių poveikio.
Kitais atvejais, kai numatomas hidroizoliacijos dengimas, plytelių klijavimas, glaistymas, tapetavimas ar pan. standartinės dangos - gruntavimas yra rekomenduotinas. Tokiais atvejais gruntuojama giluminiu gruntu Knauf Tiefengrund. Gruntas sutvirtina kartoną, bei sumažina ir suvienodina įgeriamumą, tai ypač svarbu, kai dengiami nedideli sluoksniai, pvz. glaisto.
Kastytis Vaseris, UAB Knauf
 
Sritis:
Sritis: