Gipso kartono glaistymas, kad nesutrūkinėtų siūlės

Klausimas:
Name pertvaras ir lubas padariau iš medinio karkaso, ant kurio dėsiu dvigubą gipso kartono sluoksnį. Ar man gipso kartono sujungimo siūlės nesutrūkinės po špakliavimo, kai išdažysiu sienas ir lubas, kaip to išvengti?
Komentarai:
Jei namas jau „susistovėjęs“ nėra skirtumo, kokį karkasą darote - medinį ar metralinį. Daug svarbiau yra tai, ar visur sudėtos kompensacinės juostos ir dar priklauso nuo to, kokį glaistą naudosite. Nepatariu naudoti pigaus ar universalaus glaisto siūlių užtaisymui. Ir dar - nesistenkit glaistymo darbus padaryti greitai - geriau padarykit kokybiškai - taip kaip nurodyta gamintojo instrukcijose.
Nerijus, Tonacija, UAB
Dėl gipso kartono sujungimo siūlių įtrūkimų, tai tokia rizika yra, net jeigu montuojamas dvigubas gipso kartono sluoksnis. Kad išvengti gipsokartono siūlių trūkimo rekomenduotume jums naudoti tokį gipso kartono glaistymo metodą: 1. Nepamirškite prieš montuojant antrą gipskartonio sluoksnį, tik siūles nuglaistyti vienu sluoksniu „Fugenfuler“ arba „Uniflott“ glaistais. 2. Antrojo gipso kartono sluoksnio siūles, savisriegių galvutes, vidinių kampų tarpelius ir visus kitus nelygumus užglaistykite „Fugenfuler" arba „Uniflott" glaistais. 3. Sustingus pirmojo gipso kartono sluoksnio glaistui, glaisto nelygumus apkarpykite glaistykle, o jei glaistas yra pilnai išdžiuvęs, tada reikia jį sušveisti 60-100 šveičiamu popieriumi. 4. Siūles armuokite „Knauf“arba „Sheetrock“ popierine armavimo juosta. Popierinės juostos armavimo būdai: - klijuoti juostą su glaistu Fugenfuler, Uniflott, Sheetrock; - klijuoti juostą su „Lipalo“ klijais. Prieš klijuojant armavimo juostą ją yra būtina sušlapinti, klijuojamą paviršių pašlapinti, nuvalyti dulkes. Klijuojant juostą su lipalo klijais atskieskite juos 20 proc.5. Į vidinius kampus taip pat įklijuokite (tik su glaistu) popeirinę armavimo juostą perlenkę ją pusiau. 6. Toliau paviršius yra lyginamas užbaigiamaisiais glaistais 2-4 sluoksniais.
Siūlės apklijuojamos specialiu tinkleliu, kuris sumažina trūkinėjimo
galimybes. Špakliuoti reiktų 4-5 kartus. Kaskart po špakliavimo gerai
išdžiovinkite patalpą. Dažniau trūkinėja mūru aptinkuotos sienos,
medinis karkasas truputį "vaikšto".
Karkasas gipso kartonui tvirtinti turėtų būti profilinis, dviejų lygių paslankus su tinkamais atstumais tarp profilių ir pakankamų taškinių tvirtinimų. Tada 99 % tikimybės, kad gipso kartonas nesutrūkinės. Ant medinių tašų gipso kartono plokštės turi didelę tikimybę sutrūkinėti, nes medis traukia į save drėgmę ir atvirkščiai - džiūsta, o šie veiksmai pastovūs. Todėl gaunasi medinio karkaso judėjimas ir to pasekoje atsiranda gipso kartono įtrūkimai.
Darius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: