Ar reikia dėti antrą gipso kartono sluoksnį

Klausimas:
Ar reikia, t.y. būtina, dėti dvigubą gipso kartono sluoksnį ant sienų ar užtenka ir vieno. Ka duoda tas antras sluoksnis gipso kartono? Remontuojame namą. Antras aukštas mansardinis. Sudėtas dvigubas karkasas iš knauf profilių.
Komentarai:
Dviejų sluoksnių gipso kartono plokštės yra žymiai tvirčiau už vieną. Siūlės persidengia antru sluoksniu, dėl stiprumo galima netgi priklijuoti rizikingas vietas (per ilgį durtas plokštes) prie pirmojo sluoksnio PVA klijų pagalba. Tai labai aktualu šlaitinėms luboms, aukštoms sienoms. O jeigu mes panaudojame mėlyną (smūgiams atsparią) plokštę gauname dar geresnį rezultatą.
Dvigubas gipso kartono sluoksnis dedamas dėl tvirtumo, atsparumo ugniai ir garso izoliacijos. Kaip alternatyva 2x gipso sluoksniui, rekomenduojame naudoti Fermacell gipso plaušo plokštę, kurios, dėl jos unikalių savybių, uztenka ir 1 sluoksnio.
Jeigu karkasas sudėtas teisingai, antras GKP lapas tikrai nebūtinas. Dvigubą gipso kartono sluoksnį dažniausiai deda ant lubų, jis reikalingas dėl trūkimų per siūles, na ir žinoma turite kažkiek tvirtesnes sienas.
 
Sritis:
Sritis: