Gipso kartono sienų paruošimas tapetavimui

Klausimas:
Kaip paruošti gipso kartono sienas, norint tapetuoti? Ar verta tinkuoti, glaistyti ar užtenka padengti gruntu?
Komentarai:
Tapetams reikalingas įvairus paviršiaus paruošimo lygis, kartais gipskartonio sienas reikia net ir tinkuoti, bet tai jau daugiau priklauso nuo jūsų reikalavimų paviršiaus lygumui, kokybei. Naudingi patarimai:
1. “Atviras“ GK plokščių vietas (pjautines siūles) gruntuokite giliai įsigeriančiais, kokybiškais ir paviršių “surišančiais“ gruntais, kitaip dėl gipso dulkių sluoksnio, esančio pjautinės plokštės dalies porose, glaistas nesukibs su plokšte.
2. Vertikalias ir horizontalias GK plokščių siūles glaistykite du kartus GK sistemos gamintojo rekomenduojamu glaistu. Pirmą kartą glaistant, siūles reikia armuoti. Glaistas turi netik užpildyti GK plokščių siūles, bet ir kokybiškai tarpusavyje jas suklijuoti, pagerinti konstrukcijos atsparumą mechaniniam poveikiui, garso izoliacijai ir pan.
3. Pirmo ir antro punkto pakaktų storiems tapetams. Jeigu tapetai ploni, visą paviršių reikia glaistyti dar vieną arba du kartus. To reikia, kad nesimatytų varžtų, ties siūlėmis plokštumos nelygumų, GK plokštės pažeidimų.
4. Prieš tapetavimą visą paviršių patarčiau gruntuoti, gruntuotas paviršius neleis sienai per greitai sugerti iš klijų vandens, klijavimui galėsite skirti daugiau laiko. Gruntuotas paviršius bus tvirtesnis. Dar keletas patarimų - klijuojant tapetus venkite skersvėjų; jeigu tapetai raštuoti, norint sutapatint raštus, stebėkite, kad klijais padengtos tapetų juostos prieš priklijavimą būtų vienodą laiką išlaikomos (brinkinamos); atidžiai perskaitykite medžiagų gamintojų rekomendacijas.
Gipskartonio sienų, lubų glaistymas yra būtinas, bent jau 1 kartą. Esant tiesioginiam apšvietimui, ypatingai, jei tapetai yra ploni, mes rekomenduotume gipskartonį glaistyti minimaliai 2 kartus, kad įsitikinti ar paviršius yra tinkamai paruoštas tapetų klijavimui, patikrinkite juos naudodami šoninį apšvietimą. Paviršių tinkavimas prieš tapetų klijavimą yra būtinas, tik tokiu atveju jei yra dideli nelygumai. Gruntas yra naudojamas tam, kad pagerinti klijų sukibimą ir prailginti jų stingimo laiką. Pastabos: - nuglaistytą paviršių būtinai nušlifuokite; - klijus tepkite ant klijuojamo paviršiaus ir tapetų klijuojamosios pusės.
Prieš klijuojant tapetus ant gipsokartono būtina užglaistyti (galima naudoti "Uniflot" arba "fugenfuler") visas skylutes (atsiradusias sukant gipskartonio savisriegius), o taip pat naudojant tam skirtą juostą, užglaistyti ir visus sujungimus. Tuomet išdžiūvęs glaistas nušlifuojamas, gruntuojami visi paviršiai giluminiu gruntu ir, kai gruntas išdžius, galime klijuoti tapetus.
Prieš tapetavimą reikalinga glaistyti ne tik dėl pagrindo išlyginimo, bet tam, jei ateityje norėtumėt nulupti senus tapetus, jie nusiluptų su glaisto sluoksniu, o ne su gipskartonio plokštės kartonu. Arba prieš tapetuojant naudojamas specialus gruntas, kurio pagalba lengvai galima nuimti senus tapetus.
 
Sritis:
Sritis: