Kaip paruošti sienas dažymui

Klausimas:
Noriu paklausti, kaip tinkamai paruošti cementiniu tinku nutinkuotas sienas dažymui?
Komentarai:
Pirmiausia tinka reikia nugruntuoti giluminiu gruntu, kad glaisto sukibimas būtų geresnis. Nes jei negruntuojate, tinkas per daug greitai ištraukia drėgmę iš glaisto ir glaistas taip gerai neįsigeria į tinką. Glaistą pasirinkite priklausomai nuo to kaip ruošiatės šlifuoti jį- mechaniškai ar rankiniu būdu su trintuve. Jei mechaniškai jums reikės kietesnio glaisto- rekomenduoju Igis KR, jei rankiniu Igis Mikrosfera, jis specialiai skirtas rankiniam šlifavimui, šveičiant mažiau dulka, nes dulkės krinta žemyn ir ne tiek sukasi ore.
Glaistą šlifuokite šlifavimo popieriumi, kurio grūdėtumas P150-180. Prieš dažymą sienas nugruntuokite.
Pirmiausia nusigruntuokite sienas giluminiu gruntu, tam, kad į ateitį surišti visus birius paviršius, tuomet nusiglaistyti paviršių.
Jei nutinkuota grubiai, pirmam sluoksniui galima naudoti stambesnio grūdėtumo glaistą, o likusius sluoksnius su smulkiagrūdžiu glaistu glaistyti. Viską nusišveisti pasistačius halogenus, po šveitimo nusivalyti likusias ant sienos glaisto dulkes. Tuomet dar kartą tolygiai visas sienas nugruntuoti giluminiu gruntu tam, kad ant paviršiaus tikrai nebeliktų dulkių ir dažyti .
Prieš dažymą, jei apdailai skirtas biudžetas leidžia, galima dar naudoti gruntą - dažą. Tai užtikrins tolygų dažo įgeriamumą į paviršių bei spalva atrodys grąžiau ir dažų susinaudos mažiau. Tačiau gruntavimas šiuo gruntu neprivalomas.
Cementiniu tinku tinkuotų sienų paruošimas dažymui labai paprastas. Pirmiausia gruntuojama giluminiu gruntu (pagal poreikį - vieną arba du kartus). Toliau glaistoma glaistu mažiausiai tris kartus (pagal poreikį, poreikis priklauso nuo paviršiaus porėtumo, nuo to priklauso, kiek glaisto sugers siena), tada šlifuojama. Geriausiai ir kokybiškiausiai gaunasi viena ranka šlifuojant, kitoj rankoj laikant "perinoškę" su paprasta 200-300 W lempute. Prieš rankinį šlifavimą visą pagrindą galima nušlifuoti mechanizuotai su "žirafa". Po šlifavimo vėl gruntuojama giluminiu gruntu ir du kartus dažoma.I r viskas, darbai baigti.
Irmantas, Vidaus apdaila tau
 
Sritis:
Sritis: