Plytelių klijavimas drėgnose patalpose ant gipso kartono

Klausimas:
Norėčiau sužinoti apie plytelių klijavimą ant gipso kartono plokščių montavimą. Pirtyje noriu pasidaryti dušą, kokią plokštę patartumėt dėti ir kuo ją dar reikia ištepti prieš plytelių klijavimą.
Komentarai:
Sveiki. Reikia naudoti drėgmei atsparias plokštes GKBI (žalios spalvos) Sienos standumui padidinti galima naudoti du sluoksnius. Jei naudosite kelis sluoksnius, pirmo sluoksnio siūles reikia nuglaistyti (galima naudoti glaistą PRO- TAK arba Uniflott). Prieš klijuojant plyteles, gautą paviršių reikia nugruntuoti paprastu giluminiu gruntu (gali būti Knauf Tiefgrunt, SAD 64, ar kitas). Kartu su sienomis, tuo pačiu gruntu reikia nugruntuoti ir plytelių klijavimui paroštas (ir išvalytas nuo dulkių) grindis. Tuomet užtepti kaučiukinę hidroizoliaciją Knauf Flächendicht (ar kito gamintojo), vienu sluoksniu. Jai išdžiuvus, vidiniuose vertikaliuose Jūsų dušo kampuose, bei vietose, kur gipskartonio siena sudaro vidinį kampą su grindimis, reikia sudėti hidroizoliacinę juostą Knauf Flächendichtband (ar kito gamintojo). Ji montuojama panaudojant tą pačią hidroizoliaciją (Pirma atmatuoti reikiamą kiekį juostos nuo kampo iki kampo, vėliau vidinis sienos ir grindų kampas gausiai tepamas hidroizoliacija ir dedama juosta. Tuomet teptuku išspaudžiamas perteklinis kiekis, bei hidroizoliacija užtepama ant juostos.) Galiausiai hidroizoliacija tepama dar kartą (padengiant plokštumas ir kampus kartu). Visą tai atlikus galiausiai galima klijuoti plyteles. Dar galima būtų patarti nauduoti elastinius klijus, tokius, kaip Knauf Fugenelast arba Ceresit CM 17. (Privalumas tas, kad norėdami patys klijuoti plyteles ir turėdami mažai patirties galėsit kiek lengviau dirbti, be to dušo plotas retai kada būna didelis, tad medžiagų sąnaudos nebus dideles. Montuojant vandens vamzdžius juos reikia papildomai įtvirtinti. Užklijavus plyteles ir montuojant kraną tarpus (kurie uždengiami krano apdailos plokštelėmis) tarp plytelių ir pajungimo vamzdelių reikia užtaisyti sanitariniu silikonu. Taipogi tvirtinant muilinę, dušo žarnos laikiklį ar ką kitą, gerai būtų pragręžus plytelę ir įstačius tvirtinimo kaištį įspausti silikono į skilutę prieš prisukant.
Jevgenijus, Gipskartonis.lt
Būtent pirties patalpoje, dėl didelės ir galimai ilgalaikės drėgmės, temperatūrų svyravimo nerekomenduojama naudoti gipso kartono ar kitų gipso pagrindu pagamintų plokščių. Šiuo atveju netgi hidroizoliacijos sluoksnis nėra veiksmingas, nes jis sustabdo vandenį, o ne vandens garus, kuriuos sustabdyti labai sunku ir jie prasiskverbia visur. Jums tinkamiausias variantas būtų Aquapanel Indoor plokštė, pagaminta cemento pagrindu, visiškai atspari vandens ir vandens garų poveikiui, kurios "vaikščiojimas" dėl temperatūrų skirtumo ir drėgmės poveikio yra TIK iki 0,1% (galima sakyti "negyva" medžiaga), taigi visiškai išnysta tikimybė, kad kada nors atsiras pelėsis ar nukris plytelės. Aquapanel Indoor plokštė montuojama ant 0,6mm storio skardos profilių, plokštės siūlės glaistomos ir armuojamos. Hidroizoliacija Knauf flachendicht būtina naudoti grindų zonoje, taip pat galima ištepti ir Aquapanel Indoor plokštę, kai norima apsaugoti nuo vandens poveikio už jos esančias konstrukcijas. Nors vanduo ant sienų ir taip sunkiai laikosi :). Beje, plyteles klijuojant elastingais Knauf Flexkleber klijais, susidaro vandeniui aptsparus sluoksnis, kuris atstoja hidroizoliaciją.
Kęstutis, Knauf, UAB
Paprastai drėgnoms patalpoms yra naudojamos žalios spalvos gipskartonio plokštės (drėgmei atsparios). Prieš plytelių klijavimą patartume naudoti "knaufflachendich", tai paruošta naudoti kaučiukinė hidroizoliacija, skirta sandarinti, izoliuoti nuo drėgmės ir apsaugai nuo korozijos. Naudojama drėgmės veikiamiems plaukimo baseinų, balkonų, šachtų ir vonių plotams izoliuoti. Apsaugo nuo pelėsių susidarymo.
 
Sritis:
Sritis: