Stogai, stogo danga – Patarimai

Norėjau pasiteirauti dėl stogo dangos. Planuoju laikiną bitumo lakštų stogą keisti į skardinį, stogas apšiltintas poliuretano putomis, todėl garso izoliacija prasta. Ar yra kokių nors produktų, kuriuos būtų galima klijuoti ant skardos prieš ją montuojant, kad būtų sumažintas skambėjimas ir barškėjimas? Iš vidaus papildomai sudėti vatos ar pan. nėra galimybės, nes visur padaryta apdaila.
Norėčiau paklausti, kokio gamintojo medvaržčiais patartumėt sukti plieninę stogo konstrukciją ("grebėstus")?
Savaime prilimpanti bituminė stogo danga mida self ksk. Kokia Jūsų nuomonė apie šią dangą?
Planuojame patys renovuoti stogą. "Sumuštinį" ant senų stogo lentų darysime tokį: makaronai 5*5, akmens vata šiltinimas iš išorės, plėvelė, makaronai 5*3, gegnės 10x3. Ar galima visą šią medieną dėti ne džiovintą?
Planuoju renovuoti gyvenamąją mansardą: keisti jos stogo dangą, dabartinės gegnės yra 5x15, planuoju lipdyti ant viršaus dar 5x15, kad galėčiau išgauti kuo geresnę šilumos klasę formuodamas sumuštinį tarp gegnių. Tik neapsisprendžiau kokia danga dengti stogą. Prieš tai buvo bituminiai lakštai, dabar svarstau kas geriau, šiferis ar skarda? Kadangi aktualu garso izoliacija, stogas yra tikrai status, sakyčiau apie 45 laipsnius, dengiamo ploto apie 110 m2, žingsnis tarp gegnių vidiniu dalių yra ~ 0.71 cm, pačios gegnės ilgis yra 4.75m, gegnių bendrai yra 22poros, namas pastatytas 2014m. iš keramzitinių mp3 blokelių. 1. Aktualu kokią dangą pasirinkti ar skardą ar šiferį, nes kiek skaičiavau skarda svertų ~ 500kg, o šiferis~ 1580kg, tokiam plotui uždengti, bijau dėl galimų maksimalių svorio apkrovų, kas liečia papildomai žiemos metu sniego sluoksnį. 2. Taip pat keisiu sumuštinį tarp gegnių, kadangi lipdysiu gegnę su gegne, gausiu bendrai gegnių aukštį 30cm šildymui plotui, todėl aktualu kokį sumuštinį pasirinkti, kad iš gaučiau kuo geresnę šilumos klasę ir garso izoliaciją, jeigu vis gi pasirinkčiau stogo dangai skardą. Ką galėtumėte patarti, telefonu ar atvykus į vietą?
Stogas dengtas betoninėmis čerpėmis pries 35 metus. Originalūs dažai visiškai išplauti. Kokia reikalinga perdažymo procedūra, ir kokias medžiagas naudoti?
Ar reikia ventiliacinio kamino plokščiam stogui 20kv.?
Ar įmanomas fibrocementinių banguotų lakštų atnaujinimas? Jei taip, kokios galimybės?
Koks yra fibrocementinių banguotų lakštų montavimas? Ar skiriasi nuo bituminių banguotų lakštų?
Kokie fibrocementinių banguotų lakštų privalumai lyginant su kitais banguotais lakštais?
Tarp stogo santvarų centrų yra 900mm, stogo nuolydis 20 laipsnių. Ar yra skirtumas kokio storio ir pločio grebėstus rinktis, jeigu stogo danga bus skardinė - modulinės čerpės?
Ar galima lydyti antrinę stogo dangą ant antrinės prilydytos jau? Ar reikia kažkuo ištepti, kaip paruošti, kad gerai priliptų antrinė prie antrinės?
Sveiki, nusipirkus sklypą jau pirtis stovėjo ir įsirenginėju priešpirtį, tiksliau persidarinėju jo stogą. Dabar situacija tokia, kad stogo sumuštinis atrodo iš vidinės pusės taip: osb, plėvelė, vata, osb ir ant osb bituminė danga prikalta. Virštutinė osb man dabar šlampa, nes kiek suprantu nėra ventiliacijos nei difuzinės plėvelės nėra ir jau sena bituminė danga suskilinėjusi... Galvoju daryti taip žiūrint iš apačios nuo vatos: Dėti naują OSB (padaryti joje skylių, kad ventiliuotųsi vata), kloti difuzinę plėvelę tiesiai ant OSB (nežinau ar geras variantas), tada makaronus dėti (grebėstų nedėti, nors atvirai nežinau ar galima taip) ir tuomet skardą.
Kokia yra stogo dangos ir stogo dengimo darbų kaina? Noriu keisti 100 m2 stogą, tačiau negaliu tam skirti labai daug lėšų. Koks variantas būtų optimaliausias?
Kokią stogo dangą pasirinkti? Vienšlaičio stogo pasvirimo kampas - 8 laipsniai.
Projektuojant namą, stogo dangą buvau pasirinkęs bitumines stogo čerpeles, praėjus kiek laiko persigalvojau ir planuoju rinktis čerpes betonines arba keramines. Bituminėms čerpelėms įrengti reikia OSB+ritininės bitumines dangos+čerpelės, apytikslus svoris 20kg į kv. metrą, o čerpės tiek betoninės tiek keraminės apytiksliai 40-45kg į kv.m. Ar atlaikys stogo konstrukcija 25kg. į kv. metrą didesnį svorį nei projektuota?
Noriu pasiteirauti dėl skardinės namo stogo dangos. Namas vienšlaičiu stogu, neapsisprendžiame kokią stogo dangą pasirinkti. Esame apsistoję ties skardine stogo danga, tačiau yra skeptikų, kurie atkalbinėje nuo tokios dangos. Jų nuomone skardinis stogas sukelia daug garso lyjant, sako, kad stogas barška taip pat, kaip skardinės palangės. Norime eksperto patarimo, ar iš tiesų skardinė stogo danga „barška" lyjant ?
Skardinis pakalimas, norėtųsi išgirst iš šios srities žinovų šio pakalimo trūkumus ir privalumus. Ar yra specialios technologijos jį montuojant. Namas yra 1 aukšto, dvišlaitis, šildoma perdanga tai palėpė negyvenama, tuščia erdvė. Pačio stogo danga profiliuota skarda. Kokį pakalimą rinktis, jeigu rinktis iš kitų medžiagų?
Ar klojant bitumines čerpes ant medinės stogo konstrukcijos, OSB-3 storis būtinai privalo būti 12 mm? Ar galima kloti bitumines čerpes, jei ant gegnių sukaltos apipjautos lentos (storis 20mm), o ant lentų - OSB-3 plokštė (storis 8mm). Ar tai pažeidimas?
Domina skiedrinių stogų dangos kaina už kvadratą.
Koks yra minimalus betoninių čerpių nuolydis? Jei mūsų stogas bus 20 laipsnių. Ir, ar reikia vidinėms pertvaroms gręžtinių pamatų, nes stogo (keturšlaitis) plotas 280 m2.
Kokią stogo dangą geriau pasirinkti: profiliuotą skardą ar neasbestinį šiferį „Eternit"? Kokie šių dangų privalumai ir trūkumai? Ar šios dangos tinka visų konstrukcijų stogams?
Ar galima prilydyti dangą tiesiogiai prie OSB? Ar reikia pirminės dangos, tvirtinamos mechaniškai?
Kokie turėtų būti stogo gegnių matmenys (plotis ir aukštis) ir kokiais atstumais gegnės turėtų būti išdėstytos? Stogas dvišlaitis, nuolydis 20 laipsnių, numatoma skardinė arba bituminė danga.
Kokia nendrinio stogo kaina? Kiek laiko trunka užtengti namą nendriniu stogu?
Kokią stogo dangą rekomenduotumėte dėti, jeigu stogo pasvirimo kampas yra 13 laipsnių? Stogas vienšlaitis, gegnės sudėtos kas 60 cm.
Kokią stogo dangą patartumėt dėti namui: betonines čerpes ar skardą? Kurios dangos padėjimo darbai brangesni?
Kokią vienšlaičio stogo konstrukciją pasirinkti? Architektas suprojektavo ant vienšlaičio stogo gegnių, kurias skiria 55 cm, tvirtinti 30 mm storio Paroc Rob 80 ir prilydomą stogo dangą. Ar toks sprendimas galimas? Ar plokštė atlaikys apkrovas, ar nebus problemos su garų pašalinimu iš visos stogo konstrukcijos? Kuo tvirtinamos šios plokštės prie gegnių? O gal geresnis sprendimas būtų pasirinkti vėdinamą stogą: prilydoma danga, OSB plokštės, grebėstai, išilginiai grebėstai oro tarpui, antikondensacinė plėvelė, gegnės, apatinis šiltinimo sluoksnis?
Ar dengiant stogą keraminėmis čerpėmis, stogo konstrukcija gali būti lengvesnė (ne tokia stipri), nei dengiant stogą betoninėmis čerpėmis? Koks yra keraminių ir betoninių čerpių svoris?
Kokio storio turėtų būti OSB plokštė, dengiant dvišlaitį stogą bitumine danga? Ir ar toks stogo konstrukcijos eiliškumas yra geras: gegnė ant jos kas 20 cm horizontaliai lotuojamos lentos (3 cm storio), toliau OSB plokštė ir ant jos klijuojama bituminė danga?
Kiek kainuoja įsirengti plokščią stogą su prilydoma bitumine danga?
Praeitais metais šaltuoju metų laiku stogdengiai uždengė skardinį stogą. Skardos lakštai klasikiniai, vokiški - 13 metrų ilgio. Pavasarį stogas pradėjo traškėti. Traška labai garsiai ir nuolat, atrodo, kad visą laiką lyja. Tiek stogdengiai, tiek dangos pardavėjai sako, kad iš jų pusės viskas gerai. Kur galėtų būti priežastis.
Ar galima prilydomą stogo dangą klijuoti tiesiai ant putų polistirolo? Gal būtų galima sužinoti, kaip atlikti tokius darbus?
Ar galima atnaujinti seną stogo dangą dengtą šiferiu, ant senos šiferio dangos dedant dabartinį lengvą ruberoidinį šiferį?
PVC ar bituminė stogo danga. Kokie yra privalumai ir trūkumai, renkantis tarp PVC ir bituminės dangos plokščiam stogui?
Kokia turi būti gegnė, kad nebūtų įlinkio? Stogas vienšlaitis, atstumas tarp sienų 5,7m., pasvirimo laipsnis 12. Danga - skarda.
Į kokį aukštį lauke reikia iškelti ventiliacijos kanalą mediniame vieno aukšto name iš dušo ir tualeto patalpos? Ar būtina įrengti ventiliatorių priverstinei ventiliacijai ar gali būti tiesiog uždaromos grotelės?
Domina stogo medinių konstrukcijų drėgnumas. Vieni kalba, kad galima naudoti drėgną medieną, kiti truputį padžiovintą. Kadangi stogas greitai bus dedamas, o orai dabar labai lietingi, uždėjus džiovintą medieną, tokiomis sąlygomis jis bus kaip ir nedžiovintas. Noriu patarimo, nes girdėjau, kad raitosi mediena tai kiek ir kaip ji raitysis jeigu nedžiovinsim, o dėsim žalią medieną.
Kaip spręsti bituminių čerpelių samanojimo problemas. Kokiais atvejais šią stogo dangą dengti nerekomenduojama?
Man reikalinga bendra informacija apie čerpes. Planuojama dėti naują stogą rastiniam namui (stogo plotas apie 192 m2). Kokie yra pagrindiniai keramikinių, betoninių, bituminių čerpių skirtumai ar privalumai ir kokie kainų svyravimai. Tiesiog sunku apsispręsti, pateikta bendra info nepadeda, todėl reikalinga profesionalo konsultacija su preliminariais paskaičiavimais ir patarimais.
Kokią geriausia dėti stogo dangą: šiferinę, čerpes ar plieninę dangą? Į ką atsižvelgti renkantis stogo dangą?
Deriname namo statybos projektą ir svarstome, kokį stogą pasirinkti, keturšlaitį ar dvišlaitį. Kiek procentaliai keturšlaitis brangesnis už dvišlaitį, kai namas yra taisyklingos stačiakampio formos (7x12)
Turime nedidele stogo problemą. Stogas dengtas prilydomaja danga, šiltintas vata storis 200mm, ir stogo dangoje kaupiasi kondensatas. Ventiliuojamieji kaminėliai išdėstyti pan 20 kv kaminėlis. Gal galite patarti, kaip rasti kondensato atsiradimo priežastį?
Kiek kainuoja 1 m2 stogo, dengto skiedromis? Kiek tektų sumokėti už 1 m2 skiedras (be darbo, tik už medžiagas)? Kiek gali kainuoti skiedrinis stogas?
Kokia plieninės stogo T18 skardos kaina? Man reikia 120 kv.m.
Ar galima ant bituminės stogo dangos (MIDA) viršutinio sluoksnio prilydyti dar vieną prilydomos dangos sluoksnį taip jį renovuojant? Problema ta, kad kažkur per stogą prasisunkia vanduo. Siūles pertepiau mastika, bet nepadeda, nes kiek supratau trūkusi viena dangos juosta. Stogo danga buvo dengta ant OSB plokštės be apatinio sluoksnio. Pastatas - garažas su šlaitiniu stogu.
Kokią patartumėte stogo dangą pasirinkti ar cinkuotos skardos ar čerpes? Kokie būtų teigiami ir neigiami aspektai.
Kokius šiferio lakštus rekomenduotumėte dėti, jeigu vienašlaičio stogo pasvirimo kampas yra 12 laipsnių? Renkamasi tarp lietuviškų UAB "Eternit" lakštų "Baltijos banga" ir "Klasika M", ir lenkiškų "Eurofala" - ir kodėl?
Renkuosi stogo dangą naujam namui ir nežinau kokią pasirinkti: Tradicinius šiferio lakštus ar estetiškai atrodančius plieninius stogus. Ar tiesa, kad didžiausias plieninės čerpių imitacijos stogo dangos trūkumas yra jos tvirtinimas, pergręžus ją ir medvarščiais prisukant prie stogo karkaso? Per eilę metų (5-7) sueižėjus sraigtų tarpinėms vanduo veikia plieną ir šis rudyja, kol galiausiai apie varžtą atsiranda kiaurymė ir stogo danga praranda patikimą fiksaciją prie medinės stogo konstrukcijos. Jei taip tikrai bus, tai kaip to išvengti. Dėkoju.
Ar vykdomas asbestinio šiferio keitimo kompensavimas? Ar kompensuojamas seno šiferio stogo perdengimas nauja danga?
Plieninio stogo dažymas – kokius dažus pasirinkti, kad jie nenusiluptų po keleto metų? Dėl kokių priežasčių nusilupa dažai nuo plieninio stogo?
Koks būna grėbestavimo žingsnis, kai dengiamas skiedrinis stogas? Kokie naudojami grebėstai?
Domina murloto tvirtinimas. Kurioje vietoje jis tvirtinamas? Ar prie lauko pusės krašto, ar prie vidinio krašto. O gal tiesiog per vidurį? Sienos bus iš keramikinių blokų 25 cm storio.
Planuojam dengti stogą sodo nameliui. Namelis medinis, stogas iš įlaiduotų lentų. Planuojam dengti bituminėm čerpėm. Klausimėlis - ar ant įlaiduotų lentų dar reikia OSB plokštės ar nebūtinai, jei stogo paviršius lygus? Be to gal galit patarti į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis bitumines čerpes? Kokių firmų patikimesnės, ilgaamžiškesnės?
Ar apsimoka perdažyti seną šiferį, prieš tai jį atitinkamai paruošus. Nes kokybė jo dar labai gera, tik spalva nublukusi. Kiek laiko perdažytas vėl nenubluks? Gal žinote kokių meistrų, kas kokybiškai atlieka tokį darbą? Ačiū už atsakymą. Pagarbiai, Sigitas
Norėjau pasiteirauti dėl šiferio pjovimo, kaip reikia pjaustyti šiferį?
Ar teisinga stogo keitimo eiga: nuimu seną šiferio dangą, po to ant grėbestų kloju Tyvek plėvelę, kalu tašelius 4x4 cm ir OSB plokštes 10 mm, dengiu bitumines čerpeles KATEPAL, apšiltinimui tarp gegnių bus dedama 15 cm sluoksnio akmens vata?
Kaip paprasčiausiai įrengti nuolydį plokščiam stogui?
Kokį stogą pasirinkti prie namo pristatomam žiemos sodui?
Kokia plieninė stogo danga patikimesnė trapecinė ar čerpinio profilio. Girdėjau, kad čerpių profilio skardinės dangos tarnavimo laikas trumpesnis nes ji ištempta. Kaip yra iš tikrųjų?
Kokia mediena yra naudojama skiedrų gamybai? Kokie tiek vienos, tiek kitos medienos privalumai ir trūkumai?
Norėčiau paklausti, ar reikia kuo nors impregnuoti ar nudažyti skiedrinį stogą, ar nebūtina? Skiedrinis stogas nesenai uždengtas. Ir jeigu reikia impregnuoti, tai gal galite patarti su kuo?
Ar senas šiferis yra nuodingas ir kur jį reikia utilizuoti?
Norėčiau paklausti kaip sumažinti nuo stogo (stogas skardinis) skleidžiantį triukšmą. Triukšmas nuo lietaus ir didelio vėjo. Stogo perdanga apšiltinta poliuretano putomis 30 cm, yra palėpė tarp stogo ir perdangos, bet į ją patekimo nėra, nebent prasipjauti skylę poliuretano putose per kurią galima būtų patekti į palėpę ir kaip nors padaryti garso izoliaciją. Kaip geriau būtų padaryti garso izoliaciją?
Koks šiferis geresnis ar Eternit Baltic ar Cembrit (Izopot) ir kuo jie skiriasi?
Kokia yra ventiliacinio kaminėlio paskirtis?
Stovėjo pas mane dažytas šiferis supakuotas originaliai 1 metus. Pradėjus dengti pastebėjau, kad jis pabalęs netolygiai, praktiškai nesivalo, manau teks dažyti. Ką patartumėte jūs ir kiek kainuotų perdažymas? Ar gamta pati panaikins tuos pabalimus, o gal tiesiog gamyklinis brokas?
Norime keisti senos trobos stogą į nendrinį, nedidelio ploto, apie 150 kv. m. Ieškome geriausio varianto. Domimės koks metas geriausias keitimui, koks projektas reikalingas prieš dengiant tokį stogą, kiek tai degus stogas, ir kokių galima tikėtis kainų. Kiek vėliau kainuoja priežiūra (pvz. impregnavimas)?
Ar turite prilydomos dangos, kuria būtų galima dengti balkoną ir ja būtų galima vaikščioti. Po balkonu yra kambarys ir būtina užtikrinti balkono hidroizoliaciją.
Norėjau paklausti, kokia nendrinio stogo kvadrato kaina be darbo. Atskirai darbo ir kvadrato kaina.
eternit_banguoti_lakstai_300_300_px.png
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397488 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3315
Iš viso buvo užduota 166345 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 158 specializuotų įmonių