Minimalus betoninių čerpių nuolydis

Klausimas:
Koks yra minimalus betoninių čerpių nuolydis? Jei mūsų stogas bus 20 laipsnių. Ir, ar reikia vidinėms pertvaroms gręžtinių pamatų, nes stogo (keturšlaitis) plotas 280 m2.
Komentarai:
Minimalus nuolydis šiai dangai yra 14 laipsnių. Jūsų namo stogas idealiai tinkamas dengti čerpėmis.
Vidinėms pertvaroms gręžtinių pamatų tikrai nereikia, nes projektuojant namą buvo įskaičiuotas visų stogo elementų svoris: danga, konstrukcijos svoris, izoliacinės ir vidaus apdailos medžiagos, taip pat įvertinamos sniego, vėjo ir kitos apkrovos. Bendra vidutinė čerpių stogo skaičiuojama apkrova gali siekti iki 250kg/m2, atitinkamai apie 200 kg/m2 skardinio ar šiferio. Lyginant 250 ir 200 kg/m2 skirtumas nežymus ir skaičiuojant konkrečius stogus sudaro iki 20proc., o ne daug kartų. Esant atitinkamoms sąlygoms, vien sniegas gali sudaryti 300 kg/m2 apkrovą. Kaip jau buvo minėta, čerpės, be abejonės, yra sunkesnės už skardą ir šiek tiek sunkesnės už šiferį. Tačiau šis skirtumas mažas ir nereikšmingas renkantis konstrukciją. Čerpių dangos svoris kaip tik yra privalumas. Masė - tai inertiškumo matas. Stogo danga turi būti pakankamai masyvi, kad jos nepakeltų vėjas. Tvirta stogo danga slopina vibraciją ir triukšmą, atsparesnė staigiems temperatūrų pokyčiams.
Taigi, nėra prasmės bijoti čerpių stogo, kadangi jei namas nelaikys čerpių, tai tikrai nelaikys ir kitų apkrovų ir eksploatuoti tokį pastatą bus pavojinga.
Klientų aptarnavimo vadybininkė Vida Samaitė, Monier, UAB
Minimalus stogo nuolydis 14 laipsnių. Taigi 20 laipsnių pilnai užtenka. Dėl gręžtinių pamatų - šiaip pertvaroms nebūtini gręžtiniai pamatai, užtenka paprasto juostinuko, nebent šios pertvaros atramininės.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: