Drėgnos medienos naudojimas stogo konstrukcijose

Klausimas:
Domina stogo medinių konstrukcijų drėgnumas. Vieni kalba, kad galima naudoti drėgną medieną, kiti truputį padžiovintą. Kadangi stogas greitai bus dedamas, o orai dabar labai lietingi, uždėjus džiovintą medieną, tokiomis sąlygomis jis bus kaip ir nedžiovintas. Noriu patarimo, nes girdėjau, kad raitosi mediena tai kiek ir kaip ji raitysis jeigu nedžiovinsim, o dėsim žalią medieną.
Komentarai:
Jei uždėsite šlapią medieną ji raitysis ir bus kreiva, nes ji džius, o vaikščiojimas bus didelis. Jei vis dėlto dėsite džiovintą medieną, tai lietus nieko baisaus nepadarys, jei nestovės ji atvira visą rudenį ir žiemą.
Esant reikalui naudojama ir nedžiovinta mediena, tačiau šiuo atveju jokiu būdu iš apačios apšildžius stogą nemontuokite garo izoliacinės plėvelės. Kitaip gali įsimesti grybas ar puvinys ir pažeisti gegnes. Dėl gegnių raitymosi neverta baimintis, nes jos juk tarpusavyje suruoštos grebėstais ir jei meistrai geri, išlygintos plokštumos atžvilgiu.
Dažniausiai supainiojamas džiovintos medienos drėgnis ir lietaus sušlapintos medienos drėgnumas, kaip ir šiuo atveju. Žalia mediena džiūdama raitosi, sudrėkusi mediena nesiraitys, jei lietaus nebus ilgai veikiama, t.y. sumontavus konstruktyvą reiktų iškart dengti plėvele. Primirkusi mediena gali išlinkti dėl stipriai padidėjusio svorio.
Mindaugas Kasparavicius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: