Plieninės stogų dangos – Patarimai

Norėčiau paklausti, kokio gamintojo medvaržčiais patartumėt sukti plieninę stogo konstrukciją ("grebėstus")?
Kokia yra stogo dangos ir stogo dengimo darbų kaina? Noriu keisti 100 m2 stogą, tačiau negaliu tam skirti labai daug lėšų. Koks variantas būtų optimaliausias?
Noriu pasiteirauti dėl skardinės namo stogo dangos. Namas vienšlaičiu stogu, neapsisprendžiame kokią stogo dangą pasirinkti. Esame apsistoję ties skardine stogo danga, tačiau yra skeptikų, kurie atkalbinėje nuo tokios dangos. Jų nuomone skardinis stogas sukelia daug garso lyjant, sako, kad stogas barška taip pat, kaip skardinės palangės. Norime eksperto patarimo, ar iš tiesų skardinė stogo danga „barška" lyjant ?
Skardinis pakalimas, norėtųsi išgirst iš šios srities žinovų šio pakalimo trūkumus ir privalumus. Ar yra specialios technologijos jį montuojant. Namas yra 1 aukšto, dvišlaitis, šildoma perdanga tai palėpė negyvenama, tuščia erdvė. Pačio stogo danga profiliuota skarda. Kokį pakalimą rinktis, jeigu rinktis iš kitų medžiagų?
Kokią stogo dangą geriau pasirinkti: profiliuotą skardą ar neasbestinį šiferį „Eternit"? Kokie šių dangų privalumai ir trūkumai? Ar šios dangos tinka visų konstrukcijų stogams?
Praeitais metais šaltuoju metų laiku stogdengiai uždengė skardinį stogą. Skardos lakštai klasikiniai, vokiški - 13 metrų ilgio. Pavasarį stogas pradėjo traškėti. Traška labai garsiai ir nuolat, atrodo, kad visą laiką lyja. Tiek stogdengiai, tiek dangos pardavėjai sako, kad iš jų pusės viskas gerai. Kur galėtų būti priežastis.
Kokia plieninės stogo T18 skardos kaina? Man reikia 120 kv.m.
Renkuosi stogo dangą naujam namui ir nežinau kokią pasirinkti: Tradicinius šiferio lakštus ar estetiškai atrodančius plieninius stogus. Ar tiesa, kad didžiausias plieninės čerpių imitacijos stogo dangos trūkumas yra jos tvirtinimas, pergręžus ją ir medvarščiais prisukant prie stogo karkaso? Per eilę metų (5-7) sueižėjus sraigtų tarpinėms vanduo veikia plieną ir šis rudyja, kol galiausiai apie varžtą atsiranda kiaurymė ir stogo danga praranda patikimą fiksaciją prie medinės stogo konstrukcijos. Jei taip tikrai bus, tai kaip to išvengti. Dėkoju.
Plieninio stogo dažymas – kokius dažus pasirinkti, kad jie nenusiluptų po keleto metų? Dėl kokių priežasčių nusilupa dažai nuo plieninio stogo?
Kokia plieninė stogo danga patikimesnė trapecinė ar čerpinio profilio. Girdėjau, kad čerpių profilio skardinės dangos tarnavimo laikas trumpesnis nes ji ištempta. Kaip yra iš tikrųjų?
Norėčiau paklausti kaip sumažinti nuo stogo (stogas skardinis) skleidžiantį triukšmą. Triukšmas nuo lietaus ir didelio vėjo. Stogo perdanga apšiltinta poliuretano putomis 30 cm, yra palėpė tarp stogo ir perdangos, bet į ją patekimo nėra, nebent prasipjauti skylę poliuretano putose per kurią galima būtų patekti į palėpę ir kaip nors padaryti garso izoliaciją. Kaip geriau būtų padaryti garso izoliaciją?
Kokią stogo dangą pasirinkti, kai stogo nuolydis 13 laispnių. Dėl sniego dangos susidarymo žiemą.
Domina plieninė stogo danga ir jos kaina. Nuo ko priklauso plieninės stogo dangos kainos, kas lemia vienas ar kitas kainas?
Neseniai uždengtas klasikinio profilio skardinis stogas, jame atsirado neaiškios kilmės kiauryminės skylės (apie 8 skirtingose vietose). Stogas dengtas išilginiais 11m ilgio lakštais per visą ilgį. Darbų vadovas šias skyles užtaisė tos pačios skardos lopeliais juos pritvirtinant kniedemis ir dedant silikoną. Ar tai patikima, ką patartumėt?
Norėčiau ekspertų patarimo dėl skardinio stogo apšiltinimo. Stogas dengtas prieš dešimtmetį, ant gegnių kalant skersines viengubo pjovimo nužievintas lentas ir tiesiog ant jų kalant skardos lapus (suplojant kanta). Ar neklystu manydamas, kad iš vidaus kabėmis prišaudžius stomex 1300 plėvelę galiu šiltinti akmens vata, komex plėvele ir gipskartonas. Antras variantas kalti ant skardos makaronus išilginius, stomex 1300 skersinės lentos ir Eternir šiferis.
Domina plieninės stogų dangos, kuo skiriasi matinis paviršius nuo blizgaus, kas geriau?
Noriu pasikeist sodo namo stogo dangą. Galvoju apie skardinį, bet ar jis man nenusidėvės greitai, nereikės jo perdažinėt? Kiek laiko apskritai, tarnauja skardinis stogas?
7 laipsnių dvišlaitis skardinis stogas, dengtas RUUKKI CLASSIC, skardos lakštai po 9m, ventiliacijos tarpas 35mm. Nuolat barška skarda, ypač pašvietus saulei !!! Koks sprendimas, nes prie tokio nuolydžio turi būti ventiliacijos tarpas apie 100mm, taip pat nedėta akustinė juosta po skarda ant grebėstų.
Daug diskutuojama apie stogo dangas, bet kokios gamintojo garantijos? Kiek metų laikys skarda ir kiek metų Eternit - juk visi kalba, kad šiferis laiko tik 5 metus o po to spalva nueina dryžiais. Tai kiek metų garantija suteikiama estetinėm ir techninėm savybėm?
Kokios yra pagrindinės skardinės stogo dangos savybės? Kokie šios dangos privalumai ir trūkumai?
Nusprendėme stogą dengti plienine danga (čerpių imitacijos), tik neapsisprendžiame, kokią rinktis: blizgią ar matinę. Ar skiriasi jų techniniai parametrai ir ilgaamžiškumas?
Ką patartumėte, lupasi plieninio stogo (čerpių imitacija) dažai, bet tik iš pietinės stogo pusės, kur saule. Lupasi ir krenta gabalais, dalis jau nusilupo, bet dar yra ir nenusilupusių plotų. Keisti? Dažyti?
Stogas dengtas čerpių imitacijos plieno lakštų danga, stogo šlaito nuolydis – 7-8 laipsniai. Žiemą per sudūrimą pradėjo skverbtis vanduo. Namas draustas, tačiau draudėjai nurodo, kad tai netinkamas, per mažas nuolydis ir įvykį priskiria prie nedraudiminių, pažymėdami, kad tai yra brokas. Ar tokio nuolydžio pakanka šiai dangai?
Galvoju apie stogo dangą ir paskutiniu metu apsistojau ties plieninėmis čerpėmis, bet bijau, kad stogo nuolydis 10 laipsnių yra per mažas? Ką patartumėte? Gal padidinti nuolydį? O gal yra tinkama plieninė čerpė ir tokiam nuolydžiui?
Kokia stogo danga geriausiai tiktų mažo nuolydžio stogui, kai stogo nuolydis tik 7 laipsniai?
Kaip patartumėte dėti skardinę čerpių imitacijos dangą ant stogo su 12 laipsnių nuolydžiu, kad ateityje nebūtų problemų ar neleistų? Kadangi gamintojai rekomenduoja dėti minėtą dangą ant stogų nuo 14 laipsnių nuolydžio, tačiau nepaaiškina dėl ko (praleis vandenį? ar kt.). taip supranti ir garantija gamintojo negalios? Kita danga skardinė profiliuota, klasikinė nelabai patinka.
Domina stogo danga dvišlaičiam stogui. Renkuosi tarp čerpių imitacijos ir trapecijos profilio. Ką rekomenduotumėte? Kokie tiek vienos tiek kitos dangos privalumai, trūkumai, kainos? Koks jų ilgaamžiškumas?
Noriu dėtis stogo dangą ir galvoju apie skardinę. Bet kad ji labai barška. Kokį tada man reiktų dėti vatos sluoksnį, kad netaip stipriai girdėtųsi barškesys lyjant, pučiant vėjui, pvz.?
Namo mansarda neįrengta ir neplanuojame jos įrenginėti gyvenimui. Ar pasirinkus plieninę stogo dangą ir stogo neapšiltinus, neturėsime rūpesčiu dėl garso - tai yra nuolatinio triukšmo lyjant lietui?
Vienšlaičio stogo nuolydis – 11 laipsnių. Ar tokiam stogui tinka tik skardinė danga, ar yra dar kažkokių alternatyvų?
Domina plieninės stogo dangos privalumai.
Statausi namą ir dabar iškilo klausimas - kokią stogo dangą pasirinkti? Namas 1 aukšto, perdanga medinė, bus šildoma 300 mm vata. Ar tokiu atveju galima dėti skardinę stogo dangą? Ar dedant skardinę dangą reikia apšildyti patį stogą?
Ar tiesa, kad nuo skardinio čerpių imitacijos stogo sunkiau nukrenta sniegas negu nuo trapecijos formos? Ir ar minėtos skardinės dangos - čerpių imitacijos ir trapecijos formų - yra lygiavertės montavimo atžvilgiu, t. y. ar yra kažkuri iš jų lengviau montuojama, o kita - sudėtingiau?
Ar galima lenktą stogą dengti bet kokia stogo danga (pvz. beasbestiniu šiferiu)? Ar gal yra ir kitų tam pritaikytų stogo dangų?
Ar yra plieninės stogo dangos, kurios negirgžda, nebarbena lyjant lietui?
Turiu klausimą, nupirkom dastata profilis skarda, ir dabar ten yra kaip įbrukimai, kaip dažai uždžiūvę. Ar galiu reikalauti keitimo skardos, ar reikia kokio nepriklausomo eksperto, jei taip, ar Jūs galite tai nustatyti?
Kaip teisingai pamatuoti stogo dangą nukirpimui prie sąlajos, gal yra kokia nors matavimo formulė?
Pas mane yra nedidelio 9 proc. šlaito stogas, kuriame sumontuotas apšiltinimo vata maždaug 32-35cm. Stogo danga - Ruukki klasikinė skarda antracito spalvos, lakštų ilgis vienur 7, kitur 9 metrai. Problema yra tame, kad stogas nuolat braška, tarška ypač pirmoje dienos pusėje, kai būna saulėtas oras, bet ne per daug karšta. Suprantu, kad skardinis stogas nuo įkaitimo "vaikšto" ir turi girdėtis. Tačiau čia garsas yra nuolatinis, besikartojantis kas 5-10 sekundžių ir taip vyksta kažkur 6 valandas nuo ankstyvo ryto. Kur gali būti problema? Nes susigyventi nesigauna.
Norėjau pasirinkti stogo danga beasbecementinį šiferį. Tačiau pasikalbėjus su naudotojais, kurie jau turi tokią dangą, išaiškėjo, kad ji trūkinėja ir spalva blunka. Tad kokią dangą pasirinkti, jei stogo konstruktyvas nėra labai stiprus? Skardos didžiausias minusas temperatūrų svyravimai.
Namas stovi - pušyne. Stogas - bus skarda. Koks minimalus turi būti stogo nuolydis, kad nučiuožtų žemyn pušų spygliai? Ar yra skirtumas - lygi skarda - ar čerpių imitacija skarda - kad pušų spygliai nučiuožtų?
Susidėjau klasikinę stogo dangą ir pučiant gausingam vėjui girdisi didelis garsas. Atrodo, kad kas bėgiotų ant stogo. Problema, kad stogo lakštai labai išsigaubę, kokie 1-2cm ir pučiant vėjui jie virpa. Montuojant skardą, lotos buvo tikrai lygios. Garso plėvelę ant lakšto klijavau, bet ji plona apie 2mm tai ten iš jos jokios naudos. Turiu nešildomą palėpę, tai ten pavyko apie 30proc. stogo ilgio užkišt su vata ir įtempti lakštus, tai stogas truputį dabar tylesnis. Kaip išspręsti šitą problemą? Persukti stogą per naujo kažką pakišant po lakštu (kiek tai kainuotų, du šlaitai 180m2)? Skaitinėjau čekų forumus, ten nemažai kas turi tokias problemas, tai yra tokių kurie su medsraigčiais/su guma, prisisuko kas metrą į lakštą ir problemą išsprendė.
Keičiame seno namo stogą į skardinį. Firma pasiūlė dėti matinį, nes sako ilgiau laiko, mažiau blunka. Sunku apsispręsti ar matinį geriau ar blizgantis ir kurios firmos yra geriausia, kad būtų tikrai padengta poliesterio mikronu tiek kiek rašo. Nes sako turi būti 25, tai geriausia tinka Lietuvoje. Gal kas turite patarimą?
Kokie atsiliepimai apie BP2 gamintojo metalines čerpes Zet Look Herculit padengimu? Kokios šiuo metu yra kokybiškiausios metalinės čerpės rinkoje?
Namo stogas yra vieno šlaito, 80m2, nuolydis 10 laipsnių. Kokia danga geriau tinka - skarda ar šiferis?
Kaip išsirinkti kokios firmos pasirinkti skardinį stogą? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Kokie kiekvieno privalumai?
Banguojasi plieninė stogo danga, Classic su click sistema. Grebėstai sudėti kas 10cm, išlyginti. Iš vidinės dangos pusės užklijuota akustinė juosta. Kur čia problema? Danga pirkta iš Borgos.
Kaip paruošti dažymui surūdijusią stogo skardą ir kiek metų tai galėtų apsaugoti nuo tolimesnės korozijos?
Pas mane yra nedidelio 9 proc. šlaito stogas, kuriame sumontuota apšiltinimo vata maždaug 32-35cm. Stogo sijos vienur 50cm, kitur 36cm, brūseliai virš sijų 2,5 + 2,5 cm. Stogo danga - Ruukki klasikinė skarda, lakštų ilgis vienur 7, kitur 9 metrai. Problema yra tame, kad stogas ten kur sijos 36cm nuolat braška, kartais smūgiai yra tikrai dideli, girdisi visame name, ypač pirmoje dienos pusėje. Suprantu, kad skardinis stogas nuo įkaitimo "vaikšto“, tačiau čia garsas yra tikrai didelis nuolatinis, besikartojantis kas 5-10 sekundžių ir taip vyksta kažkur 6 valandas nuo ankstyvo ryto. Stogininkai sako, kad lakštus prisuko ne per stipriai, ar gali taip būti vien dėl vėdinimo trūkumo? Nes ten kur sijos aukštos stogas netraška.
Sveiki, noriu pasiteirauti - naujai pastatytas namas (2021m. statyba). Apdaila medis ir skarda - kai yra didesnis vėjas - skarda nuo vėjo "daužosi", pačiupinėjus gan minkšta atrodo. Žinau tikrai, kad dėtos kažkokios paminkštinimo juostos iš vidaus skardų, tačiau nelabai padėjo. Ar yra koks nors "vaistas" panaikinti triukšmą, ar tik skardos keitimas kažkuo labiau solidžiu, kaip tarkim skalūnu ar tiesiog pilnu apsiuvimu medžiu? Taip pat gal kas nors patars ar čia statytojų brokas ir jie turi tai ištaisyti, ar patys kalti, kad nepasidomėjom pries įsigyjant skarda dekoruotą namą?
Ar galiu dėti -TP20 trapecinį profilį, stogo nuolydis 10laipsnių, vienšlaitis. Ir ar įmanoma dar sumažinti? Nes labai išsikėlė viena pusė?
eternit_banguoti_lakstai_300_300_px.png
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397393 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166236 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 53 specializuotų įmonių