Ar skardinis stogas barška

Klausimas:
Noriu pasiteirauti dėl skardinės namo stogo dangos. Namas vienšlaičiu stogu, neapsisprendžiame kokią stogo dangą pasirinkti. Esame apsistoję ties skardine stogo danga, tačiau yra skeptikų, kurie atkalbinėje nuo tokios dangos. Jų nuomone skardinis stogas sukelia daug garso lyjant, sako, kad stogas barška taip pat, kaip skardinės palangės. Norime eksperto patarimo, ar iš tiesų skardinė stogo danga „barška" lyjant ?
Komentarai:
Jei stogo nuolydis netrukdo įrenginėti skardinės dangos (7 laipsniai falcinei dangai, 14 laipsnių čerpių imitacijai) tikrai jokių bėdų dėl lietaus sukeliamo trukšmo nėra. Tik skardą reikia įrenginėti pagal instrukcijas, tarp skardos ir grebėstų turi būti tarpinė, kuri sumažina "barškėjimą" ir stogo plokštuma kuo lygesnė turi būti. Kitas dalykas, jei stogo apšiltinimas dedamas ne mažiau kaip 25 cm, tai taip pat sumažina triukšmo lygį. Ir dar vienas pastebėjimas dėl ilgaamžiškumo - geriau skardinį stogą su falcais daryti. Tokiu atveju pasislepia varžtų padarytos kiaurymės. Taip garantuojamas ilgaamžiškesnis stogo dangos tarnavimo laikas. Nes varžtų tarpinės laikui bėgant gali sukietėti ir tos vietos ilgainiui šiek tiek praleidžia vandenį. Ši kokybė priklauso nuo gamintojo medžiagų.
Mindaugas, Statybu lyga
Dėl skardines stogo dangos tai prieš 5 metus buvo atliktas bandymas su 3 skirtingomis stogo dangomis ir išmatuotas jų keliamas triukšmas decibelais. Bandymams buvo paimtas skardinis stogas, čerpinis (molinis) ir bituminis stogas. Kaip nekeista visų stogų triukšmo lygis buvo beveik vienodas. O kodėl tada kyla toks klausimas? Atsakymas: Jūsų skardinis stogas yra tvirtinamas prie medinių grebėstų ir jeigu stogas gerai suinstaliuotas tai tą triukšmą sugeria medis ir apšiltinimas. Taigi didesnis garsas būna nuo skardinių palangių, tačiau dabar irgi jos beveik nebarška, nes sugeria ta garsa montavimo putos ar klijai.
Renkantis stogo dangą reikia pasikonsultuoti su pardavėjais ir išsirinkti geriausią variantą.
Skardinė stogo danga turi kelis minusus - barškėjimas, kondensato kaupimas ir rūdys.
Geriausia stogo danga yra bituminės čerpelės, keramikinės čerpės, betoninės čerpės.
Priklausomai, kokią skardinę dangą pasirinksite - čerpių imitaciją, trapeciją, falcinę dangą bei priklauso nuo įrengimo. Gerai įrengtos palangės nebarška, taip pat ir stogas. Tačiau skarda vis tiek išlieka garsesnė už kitas stogo dangas. Mano nuomonė apie čerpių imitaciją ir trapecinę skardą irgi skeptiška, tačiau ne dėl garso, o dėl naujos dangos "subadymo" varžtais.
 
Sritis:
Sritis: