Stogų dengimas – Patarimai

Planuoju renovuoti gyvenamąją mansardą: keisti jos stogo dangą, dabartinės gegnės yra 5x15, planuoju lipdyti ant viršaus dar 5x15, kad galėčiau išgauti kuo geresnę šilumos klasę formuodamas sumuštinį tarp gegnių. Tik neapsisprendžiau kokia danga dengti stogą. Prieš tai buvo bituminiai lakštai, dabar svarstau kas geriau, šiferis ar skarda? Kadangi aktualu garso izoliacija, stogas yra tikrai status, sakyčiau apie 45 laipsnius, dengiamo ploto apie 110 m2, žingsnis tarp gegnių vidiniu dalių yra ~ 0.71 cm, pačios gegnės ilgis yra 4.75m, gegnių bendrai yra 22poros, namas pastatytas 2014m. iš keramzitinių mp3 blokelių. 1. Aktualu kokią dangą pasirinkti ar skardą ar šiferį, nes kiek skaičiavau skarda svertų ~ 500kg, o šiferis~ 1580kg, tokiam plotui uždengti, bijau dėl galimų maksimalių svorio apkrovų, kas liečia papildomai žiemos metu sniego sluoksnį. 2. Taip pat keisiu sumuštinį tarp gegnių, kadangi lipdysiu gegnę su gegne, gausiu bendrai gegnių aukštį 30cm šildymui plotui, todėl aktualu kokį sumuštinį pasirinkti, kad iš gaučiau kuo geresnę šilumos klasę ir garso izoliaciją, jeigu vis gi pasirinkčiau stogo dangai skardą. Ką galėtumėte patarti, telefonu ar atvykus į vietą?
Tarp stogo santvarų centrų yra 900mm, stogo nuolydis 20 laipsnių. Ar yra skirtumas kokio storio ir pločio grebėstus rinktis, jeigu stogo danga bus skardinė - modulinės čerpės?
Sveiki, nusipirkus sklypą jau pirtis stovėjo ir įsirenginėju priešpirtį, tiksliau persidarinėju jo stogą. Dabar situacija tokia, kad stogo sumuštinis atrodo iš vidinės pusės taip: osb, plėvelė, vata, osb ir ant osb bituminė danga prikalta. Virštutinė osb man dabar šlampa, nes kiek suprantu nėra ventiliacijos nei difuzinės plėvelės nėra ir jau sena bituminė danga suskilinėjusi... Galvoju daryti taip žiūrint iš apačios nuo vatos: Dėti naują OSB (padaryti joje skylių, kad ventiliuotųsi vata), kloti difuzinę plėvelę tiesiai ant OSB (nežinau ar geras variantas), tada makaronus dėti (grebėstų nedėti, nors atvirai nežinau ar galima taip) ir tuomet skardą.
Kokie turėtų būti stogo gegnių matmenys (plotis ir aukštis) ir kokiais atstumais gegnės turėtų būti išdėstytos? Stogas dvišlaitis, nuolydis 20 laipsnių, numatoma skardinė arba bituminė danga.
Kokią vienšlaičio stogo konstrukciją pasirinkti? Architektas suprojektavo ant vienšlaičio stogo gegnių, kurias skiria 55 cm, tvirtinti 30 mm storio Paroc Rob 80 ir prilydomą stogo dangą. Ar toks sprendimas galimas? Ar plokštė atlaikys apkrovas, ar nebus problemos su garų pašalinimu iš visos stogo konstrukcijos? Kuo tvirtinamos šios plokštės prie gegnių? O gal geresnis sprendimas būtų pasirinkti vėdinamą stogą: prilydoma danga, OSB plokštės, grebėstai, išilginiai grebėstai oro tarpui, antikondensacinė plėvelė, gegnės, apatinis šiltinimo sluoksnis?
Kokia turi būti gegnė, kad nebūtų įlinkio? Stogas vienšlaitis, atstumas tarp sienų 5,7m., pasvirimo laipsnis 12. Danga - skarda.
Domina stogo medinių konstrukcijų drėgnumas. Vieni kalba, kad galima naudoti drėgną medieną, kiti truputį padžiovintą. Kadangi stogas greitai bus dedamas, o orai dabar labai lietingi, uždėjus džiovintą medieną, tokiomis sąlygomis jis bus kaip ir nedžiovintas. Noriu patarimo, nes girdėjau, kad raitosi mediena tai kiek ir kaip ji raitysis jeigu nedžiovinsim, o dėsim žalią medieną.
Deriname namo statybos projektą ir svarstome, kokį stogą pasirinkti, keturšlaitį ar dvišlaitį. Kiek procentaliai keturšlaitis brangesnis už dvišlaitį, kai namas yra taisyklingos stačiakampio formos (7x12)
Domina murloto tvirtinimas. Kurioje vietoje jis tvirtinamas? Ar prie lauko pusės krašto, ar prie vidinio krašto. O gal tiesiog per vidurį? Sienos bus iš keramikinių blokų 25 cm storio.
Kaip paprasčiausiai įrengti nuolydį plokščiam stogui?
Namui 3 metai. Pučiant gūsingam vėjui nemaloniai traška stogo konstrukcijos. Ar tai staybininkų klaidos, ar tai su laiku praeis? Čerpės gelžbetoninės.
Kokio tipo stogo konstrukcijos įrengimas ekonomiškiausias vieno aukšto namui? Plokščias, vienšlaitis ar dvišlaitis? Ar teisingai galvoju, kad turėtų būti plokščio stogo ekonomiškiausias įrengimas? Tiek vienšlaičiui, tiek dvišlaičiui stogui, norint turėti ekonomišką namą, nešildant bereikalingų erdvių, bus reikalingas apšiltinimas tiek perdangos, tiek stogo, o įrenginėjant plokščią stogą perdanga iš karto bus ir stogas. Kuri stogo danga ekonomiškiausia? Remiantis tuo pačiu principu, kad plokščiam stogui nereikės pakalimo, įvairių komplektuojančių detalių, tai ekonomiškiausias variantas ruloninės dangos?
Keičiu stogą. Ar reikia įrengti stogo ventiliaciją? Kaip tai padaryti?
Kaip išlyginti gegnes? Keičiu stogo dangą iš šiferio į Eternit, nuėmus dangą pamačiau, kad jos labai išskreivinusios. Pastatui - 100 metų, stogo ilgis - 29 m, šlaito ilgis - 7,8 m. Stogas dvišlaitis. Pastato aukštis H - 8 m.
Kokia turi būti plokščio stogo konstrukcija, dengiant stogą prilydoma bitumine danga?
Aš peržiūrėjau visus pavyzdžius kuriuos radau apie stogo dengimą ir dar vis nesuprantu vieno dalyko. Kodėl garo izoliaciją deda po lentom, o ne ant jų? Meistras aiškina, kad reikia atvirkščiai – „jei dengiamas skardinis stogas, tai izoliaciją reikia po lentom, o jei eternitas, tai ant lentų”. Kaip čia yra iš tikrųjų?
Pas mane vienšlaitis stogas, sudėjo dangą, bet ar danga neturėtų išsikišti daugiau nei gegnės, kad vanduo nubėgtų į pakabintą lataką, nes dabar danga yra lygiai su gegnės galu.
Vis kyla klausimas ar teisingai meistrai įrengė stogą. Stogas šlaitinis 20°, viršuje čerpės, po jomis plėvelė, po to 2cm bruseliai, po jais antikondensacinė plėvelė. Ant horizontaliu gegnių iš apačios kalė 8mm OSB plokštę, ant jos tarp gegniu sudėjo 20cm vata. Iš apačios ant plokštės ruošiasi kalti garo izoliaciją (ji kaip folija). Ja paslėpsime po gipso kartono plokštėmis. Pačiuose stogo kampuose buvo rasa, bet ten prikimšo vatos. Pradėjome kurenimą. Ar meistrai viską gerai padarė? Ar iškalus garo izoliacija nesudrėks vata?
Kokiu preparatu, pigiausiu ir geriausiu, naikinti samanas nuo stogo? Bituminės čerpės.
Stogas vienšlaitis, nuolydis apie 12 laipsnių, apie 130 m2 plotas, gegnės (25 cm aukščio, 5 cm storio) sudėtos kas 60 cm, gegnių ilgis 9,6 m (statramstis sumontuotas ties viduriu). Planuojama dėti plieninę dangą Classic su Click sistema arba trapecinė T40. Planuojama dėti "makaronus" (2,5 cm aukščio ir 5 cm pločio) ir grebėstus (2,5 cm aukščio, 10 cm pločio) kas 30 cm ties centrais. 1. Ar sumontavus tokio aukščio makaronus ir grebėstus pakaks stogo vėdinimo aukščio Classic su Click dangai? Nes stogo dangos instrukcijoje nenurodyta kokio aukščio turi būti "makaronai". 2. Dėl difuzinės plėvelės montavimo. Apatinė stogo dalis kaip ir aišku, plėvelė nusileis į lietaus lataką. O kaip dėl viršutinės dalies, kaip turi būti sumontuota difuzinė plėvelė ties viršutine stogo kraštine (kraigu)? Montuojant Classic dangą.
Norėjau paklausti dėl stogo dangos darbų kokybės. Man stogą keitė pagal ES projektą, bet po pakeitimo ant senų grebėstų uždėjo tik naują skardą, ar po skarda neturėtų būti plėvelės? Kaip šią klaidą galima ištaisyti?
Ar plokšti stogai ilgaamžiai? Ar gali kilti kokių nors problemų įsirengus tokį stogą ?
Koks teisingas šlaitinio stogo garo izoliacijos įrengimas. Turime namą su šlaitiniu stogu. Jeigu pažiūrėtume į skersinį pjūvį matytume: banguota stogo danga, grebėstas, ventiliuojams oro tarpas, difuzine plėvelė, gegnė 20 cm, į kurią įdėta 2 sluoksniai po 10 cm akmens vatos ir garo izoliacija (stabilizuota plėvelė 200 mm). Norime šlaitinį stogą dar papildomai (skersai esančios vatos) šiltinti 10 cm akmens vatos sluoksniu. Kurioje vietoje reikėtų įrengti garo izoliaciją, kad palėpėje nesikondensuotų drėgmė ir nereikėtų ardyti apdailos?
Kaip vadinasi speciali sandarinimo medžiaga skardinio stogo skylės užtaisymui? Kur jos galima nusipirkti?
Stogo danga dėsiu betonines cerpes. Namas yra murinis 10x12m, stogas paprastas dvislaitis, auksciausia vieta nuo murlato apie 2,50 - 2,70m. Kaip teisingai reiketu surinkti gegne ir kokiu ismatavimu gegnes pasirinkti?
Norėjau paklausti, kokią stogo dangą geriausia rinktis, kai stogo šlaitai nevienodo nuolydžio. Vienas stogo šlaitas su 45% nuolydžiu, o kitas turi 15% nuolydį.
Kokie yra PVC dangos privalumai/trūkumai? Noriu tokia danga dengt plokščią stogą. O gal plokščiam stogui geriau rinktis bituminę dangą?
Ar galite pasakyti kokia turėtų būti stogo detalė sutapdintam stogui darant jį ant gegnių? Kokia pati konstrukcija?
Kokia sutapdinto stogo konstrukcija rekomenduotumete irengti esant karkasiniui namui, jei perdanga planuojama medine? Planuojamas nuolydis - kuo mazesnis.
Norėčiau sužinoti, ar galima kloti čerpes ant 7' stogo? Koks turėtų būti paties stogo "sumuštinis"?
Kiek maždaug kainuotų ir kokius darbus reiktų atlikti norint renovuoti 200 kvadratinių metrų dvišlaitį asbestinį stogą?
Domina tokios medžiagos stogo dengimui: polistirenas EPS 100 kietesnis, 100 mm storio, 1000mm * 1000mm - 24,5 m3, polistirenas EPS 100 kietesnis nuolydinis, 1000mm * 1000mm:1. pozicija 14 vnt (1 m2) 20mm-40mm2, pozicija 12 vnt (1m2) 40-60 mm3, pozicija 18 vnt (1m2) 60-80 mm4, pozicija 19 vnt (1m2) 80-100 mm5. pozicija 8 vnt (1m2) 100-120 mm vata stoginė kieta, 4 cm - 120 m2 keramzitas smulkiausias, 2 maišai po 50 kg.
Domina priemonė stogo plovimui. Kokia kaina?
Ar galima ant vienšlaičio stogo sausų gegnių uždėjus difuzinę plėvelę dėti impregnuotos nedžiovintos medienos "makaronus" ir skersinius grebėstus? Ar vėliau neįsimes koks puvinys ar grybelis? Stogo danga bus Ruukki skarda.
Kokio storio turi būti OSB plokštė ant stogo prieš klojant bitumines čerpes? Plokštė bus sukama ant lentų.
Ar galima dengti seną skardinį stogą pvz. plieninės skardos danga, keramikinėmis čerpėmis ir pan. nenuimant senos skardos, t.y. antrą sluoksnį?
Noriu statyti karkasinį namą. Stogas skarda, dvišlaitis, 17 laipsnių nuolydis, neapšiltintas (šiltinsiu lubas). Gegnes noriu daryti A tarp sienų (murlotų) 8.5m. Mačiau, kad dabar ir murlotų karkasiniam nededa. Vietoj jų deda dvi plankes 5x200. Patarkite kaip daryti, kad būtų gerai ir pigai.
Noriu dėti plieninę stogo dangą ant bituminių čerpių. Ar galima, ar reikia nuimti bitumines čerpes? Ar reikia dėti difuzinę plėvelę?
Meistrai perdengė stogą, bet nenuėmė senų grebėstų. Ant jų kalė makaronus, kur gegnės eina dėjo difuzinę plėvelę ir vėl makaronai, tada grebėstavo. Ar laikys tokia technologija jų?
Ar reikia šaltoje negyvenamoje pastogėje palikti kokias nors angas ventiliacijai? Konkrečiai domina du mazgai: (i) difuzinės plėvelės perdengimas ties kraigu (kai kurie ten palieka plyšį vėdinimui, ar to reikia?); ir (ii) fasado polistirolo prileidimas iki difuzinės plėvelės (vėlgi, teko matyti, kad užsandarinama montavimo putomis, bet ir teko matyti paliekamą 1-2 cm tarpelį). Kaip reikėtų teisingai daryti? Namas vieno aukšto, su daugiašlaičiu 21 laipsnio stogu, dengtu čerpės profilio skarda. Sienos iš silikato blokelių, šiltinamos pilku polistirolu. Šiltinama perdanga, palėpė virš perdangos lieka šalta/nenaudojama.
Mums sudėjo ant stogo skardą, lakštų sujungimo vietoje susuko varžtus įstrižai bangos sankirtoje (pridėjau nuotrauką). Kadangi varžtas įsuktas 90 laipsnių kampe, neprigludo tarpinė ir liko terpė vandeniui skverbtis. Kaip galima ištaisyti padarytą klaidą?
Apie 150 m2 stogo dangos (buvusį bituminį šiferį) noriu pakeisti į plieninę Ruukki dangą. Nežinau šiferinę dangą ar nuimti, ar ant jos užkalti OSB plokštę ir uždėti plieninę Ruukki dangą? Namas yra Vilniaus rajone.
Sveiki, šiemet pakeitėm stogą, ar galima palikti stogą be pakalimų iki kitų metų?
Esamas stogas 6 laipsnių su šiferio danga. Noriu apšiltinti ir pakeisti dangą. Keisti dangos tipo ir nuolydžio negaliu (tvarkoma tik dalis pastato). Kaip teisingai įrengti neperšlampančią konstrukciją, minimaliai didinant stogo storį?
Galvoju pirkti nebaigtos statybos namą. Esmė tame, kad namas stovėjo nepabaigtas ne vienerius metus, per kuriuos vėjas suplėšė difuzinę plėvelę per visą kraigą ir kitose vietose. Ar įmanoma pataisyti plėvelę iš vidaus nenuėmus skardos ir ar tai būtų efektyvu ir teisinga ilgalaikėje perspektyvoje?
Karkasinio namo stogo nuolydis <8 laipsniai. Ar tarp difuzinės plėvelės ir stogo dangos turėtų būti dar kažkokia plėvelė-membrana nepraleidžianti vandens. Koks turėtų būti stogo "sumuštinis"?
Turime skardinį stogą, toliau plėvelė ir palėpė, kuri nešildoma. Pradėjo bėgti lubos drabužinėje, manėm kondensatas. Išpjovėm skyles sienose palėpėje. Dabar vėdinasi. Pakeitėm kaminą. Gal pro jį bėgo. Bet toliau lubos šlampa. Ar gali būti vata sudrėkusi vis dar ir toliau vanduo sunkiasi? Ar ją kažkaip galim išdžiovinti ar reikia keisti?
Stogas bus dvišlaitis, kraige suprojektuota dvitėjinė metalinė sija 7.8 metro, po to tęsiasi nešanti siena su mediniu murlotu. Kaip tvirtinti gegnes kraigo viršuje ant metalinės sijos? Ar ant jos privirinti ankerius ir dėti murlotą ar yra kitų sprendimo būdų?
Turiu vasarnamį be šildymo. Noriu pakeisti stogo dangą. Dabar yra bituminės čerpės. Nuolydis 45 ir 30. Ar galiu tiesiai ant čerpių dėti grebėstus ir ant grebėstų banguotus beasbestinius lakštus ETERNIT BALTIC?
Prieš pusmetį uždengė daugiabučio namo stogą. Blogai suformavo nuolydį, nes po lietaus stovi vanduo ne 4 val. kaip turėtų, o visą savaitę. Patarkite kaip ištaisyti broką, daryti iš naujo nuolydį ir visą stogą perdengti naujai?
Sodyboje statau namuką, kuris bus naudojamas tik šiltuoju metu, t.y. nešildomas, bet jame bus ir dušas ir WC. Stogo danga - bituminės čerpės. Klausimas: ar reikia stogo konstruktyve naudoti difuzinę ar garo izoliaciją? Jei taip, tai kokią ir į kurią vietą jas dėti?
eternit_banguoti_lakstai_300_300_px.png
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391088 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162922 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 90 specializuotų įmonių