Vienšlaičio stogo konstrukcijos pasirinkimas

Klausimas:
Kokią vienšlaičio stogo konstrukciją pasirinkti? Architektas suprojektavo ant vienšlaičio stogo gegnių, kurias skiria 55 cm, tvirtinti 30 mm storio Paroc Rob 80 ir prilydomą stogo dangą. Ar toks sprendimas galimas? Ar plokštė atlaikys apkrovas, ar nebus problemos su garų pašalinimu iš visos stogo konstrukcijos? Kuo tvirtinamos šios plokštės prie gegnių? O gal geresnis sprendimas būtų pasirinkti vėdinamą stogą: prilydoma danga, OSB plokštės, grebėstai, išilginiai grebėstai oro tarpui, antikondensacinė plėvelė, gegnės, apatinis šiltinimo sluoksnis?
Komentarai:
Galite pasirinkti dvisluoksnę stogo dangą klijuojant ant OSB plokštės. Pirmą sluoksnį tvirtinat per siūles kas 40 cm, viršutinį sluoksnį prilydant. Dangas rinktis ne mažesnės markės kaip 180 polesterio – apie stogą pamiršite ilgam. Namo šiltinimui rinkitės trečiosios kartos sandaraus šiltinimo technologiją GAMO.
Jei šlaitinio stogo nuolydis yra daugiau kaip 7 laipsniai, tuomet tokį stogą galima įrenginėti kaip pateikta aprašyme. Jei stogo nuolydis yra iki 7 laipsnių, jį įrenginėti patartina kaip plokščią stogą. Be abejo stogo dangos sluoksnyną turi įvertinti konstruktorius, jei bijote dėl galimų didelių apkrovų.
Vėdinamo stogo variantas yra žymiai geresnis vien dėl įrengimo ir eksploatacijos paprastumo. Kieta vata tikrai neatlaikys žmogaus svorio, taigi stogą įrengti be papildomų priemonių bus tikrai neįmanoma, o ir vėliau, eksploatuojant stogą bus sudėtinga vaikščioti.
Mindaugas Kasparavicius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: