Ekonomiškiausia stogo konstrukcija

Klausimas:
Kokio tipo stogo konstrukcijos įrengimas ekonomiškiausias vieno aukšto namui? Plokščias, vienšlaitis ar dvišlaitis? Ar teisingai galvoju, kad turėtų būti plokščio stogo ekonomiškiausias įrengimas? Tiek vienšlaičiui, tiek dvišlaičiui stogui, norint turėti ekonomišką namą, nešildant bereikalingų erdvių, bus reikalingas apšiltinimas tiek perdangos, tiek stogo, o įrenginėjant plokščią stogą perdanga iš karto bus ir stogas. Kuri stogo danga ekonomiškiausia? Remiantis tuo pačiu principu, kad plokščiam stogui nereikės pakalimo, įvairių komplektuojančių detalių, tai ekonomiškiausias variantas ruloninės dangos?
Komentarai:
Atsakant į Jūsų klausimą tiksliai, reikia skaičiuoti visus parametrus ir juos statyti į lygtį, kad gautume atsakymą. Dėl plokščio stogo tikrai dvejočiau vienaaukščiam namui. Kodėl?
Pirmas dalykas, niekada nesu matęs tokių sprendimų, nes stogo ploto apkrova bus ženkliai didesnė nei šlaitinio. Pagal Lietuvos klimatą reikia skaičiuoti, kad stogo kvadratas atlaikytų iki 160 kg svorį. Tad vien konstrukcija turi būti daug stipresnė ir atsakingiau paskaičiuota.
Namo efektyvumas visai neturi ryšio su stogo konstrukcijos parinkimu. Ekonomiškumo klausimas kaip yra "sugaudyti" namo šilumos laidumo ir sandarumo aspektai.
Kaip jau sakiau, standartinis dviejų šlaitų stogas yra optimalus pasirinkimas. Tiek konstrukciniu atžvilgiu, tiek eksplotaciniu, nebent norite kažkokių išskirtinumų savo būste ir norite vasaromis pasilepinti saule ant stogo.
Alfredas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: