Skardinė stogo danga ar šiferis

Klausimas:
Kokią stogo dangą geriau pasirinkti: profiliuotą skardą ar neasbestinį šiferį „Eternit"? Kokie šių dangų privalumai ir trūkumai? Ar šios dangos tinka visų konstrukcijų stogams?
Komentarai:
Kalbant apie skardos trūkumus - tai ji tikrai barška (jau čia stebuklo nebus), be to, vasarą ji įkaista iki 100 laipsnių, taigi po stogu pasidaro gana karšta. Jeigu palėpė negyvenama, tada nieko. Jeigu montuojant statybininkai pažeistų padengimą, jo neuždažius tikrai pradės rūdyti. Privalumai – gana pigi, greitai montuojama, gerai atrodanti medžiaga. Šiferis yra geresnė stogo danga negu skarda: nebarška, pačiomis karščiausiomis dienomis neįkais daugiau kaip iki 50 laipsnių. Montavimas labai lengvas ir nesudėtingas. Montuojant galima panaudoti (jeigu geros kokybės mediena) senus grebėstus. Šiferis labai gerai atrodo naudojant gamyklinius priedus (kraigai, vėjalentės). Šiferis ir skarda tinka tokios pat konstrukcijos stogams – nors ir šiferis yra šiek tiek sunkesnis, tačiau žinant, kad stogo danga sudaro tik 15 procentų stogo masės, tai nieko nekeičia.
Sigitas, Nord Profil, UAB
Taip, šios dangos skirtos visiems šlaitiniams stogams kuriu nuolydis nemažesnis kaip 14 laipsnių. Šiai dienai 1m2 šiferio kaina prilygsta aukštesnės klasės plieninės dangos kainai. Tai įrengimo kaštai būtu labai panašus.
Šiferio privalumai: nesusidaro kondensatas ant vidinio paviršiaus, ekologiškas, atsparus druskoms ir chemikalams (galima naudoti fermose ir sandėliuose), „tylesnis“ paviršius.
Skardinės dangos privalumai: lengva, greitai montuojama, aukšta žaliavos kokybė už maža kaina, ilgi garantiniai laikotarpiai.
Norint pasirinkti stogo dangą geriausiai tinkamą Jūsų namui, pirmiausiai reikia atsižvelgti į namo techninius rodiklius. Įvertinti viską ir parinkti stogo dangą optimaliausią atsižvelgiant į apkrovas, nuolydžius ir kt. Reikia konkrečiai projektą žiūrėti.
 
Sritis:
Sritis: