Pagrindiniai keramikinių, betoninių, bituminių čerpių skirtumai

Klausimas:
Man reikalinga bendra informacija apie čerpes. Planuojama dėti naują stogą rastiniam namui (stogo plotas apie 192 m2). Kokie yra pagrindiniai keramikinių, betoninių, bituminių čerpių skirtumai ar privalumai ir kokie kainų svyravimai. Tiesiog sunku apsispręsti, pateikta bendra info nepadeda, todėl reikalinga profesionalo konsultacija su preliminariais paskaičiavimais ir patarimais.
Komentarai:
Pagrindiniai skirtumai yra iš ko pagamintos čerpės. Bituminių čerpių net nekomentuosiu, nes tai nėra čerpės, tai prilydomoji stogo danga sukurianti čerpių imitaciją. Bituminę dangą lyginti su čerpėmis nėra prasmės. Keraminės čerpės gaminamos iš molio, jos būna glazūruoto arba ne. Betoninės čerpės gaminamos iš betono, jų paviršius šiurkštus. Keraminių čerpių labai didelis formų ir spalvų pasirinkimas. Čerpės pasižymi ilgaamžišku. Suteikiama garantija svyruoja nuo 30 iki 50 m.
Galime šiek tiek papasakoti apie keramines ir betonines čerpes. Keraminė čerpė - viena seniausių stogo dangos medžiagų, naudotų dar antikos laikais, tačiau Europoje pradėjusi plisti maždaug nuo XV amžiaus. Čerpė gaminama iš molio, smėlio ir vandens mišinio, degant jį aukštoje apie 1000 laipsnių temperatūroje, tad čerpė nebijo temperatūrinių poveikių, laikoma nedegia. Čerpė įkaista ir atvėsta lėtai, tad visą dieną švietus saulei, naktį ji dar ilgai iš lėto atidavinės namui šilumą. Taip pat čerpė nebijo ir šalčio. Europos standartuose aprašyta, kad čerpė turi atlaikyti 150 šalčio ciklų, nors darytų testų metu, paaiškėjo, kad čerpė atlaiko daug daugiau ciklų. Vidutiniškai per metus gali būti nuo 5 iki 10 šalčio ciklų. Jos paviršius yra žymiai lygesnis, tad ši čerpė yra atsparesnė samanojimui. Čerpės paviršius gali būti natūralus, angobuotas ir glazūruotas. Pigiausia yra natūralios molio spalvos čerpė, tačiau laikui bėgant jį šiek tiek keičia spalvą, bręsta. Angobuotos ir glazūruotos čerpės visą laiką išlieka tokios pačios spalvos. Angoba, tai paviršiaus padengimas molio ir dažančio pigmento mase dar prieš degimo procesą. Glazūra ant čerpės, suformuojama jau išdegus čerpę. Tai yra pats brangiausias čerpinio paviršiaus padengimas.
Betoninės čerpės, naujesnė ir pigesnė, tačiau tokia pat ilgaamžė danga. Abi šios čerpės ištarnauja daug daugiau metų, nei suteikiama garantija (30 metų). Betoninės čerpės pradėtos gaminti maždaug prieš 150 metų. Ši čerpė yra stipresnė už molinę. Ji gali atlaikyti maždaug 200 kg svorį, kai keraminė atlaiko apie 120 kg. Nepaisant to, per abi šias čerpes galima vaikščioti ir jos puikiai atlaiko žmogaus svorį. Tačiau jį yra mažiau atspari samanojimui dėl šiek tiek gruoblėtesnio paviršiaus. Visa čerpės masė yra pigmentuota pasirinkta spalva, o paviršius dukart dažytas. Zanda Protector čerpė yra du kartus dažyta bei lakuota. Lakas suteikia čerpei šiek tiek blizgumo ir labiau apsaugo paviršių nuo samanų.
Monier čerpių ir viso stogo komplekto kaina priklauso nuo stogo sudėtingumo, tačiau vidutinė eilinių betoninių čerpių kaina už m² prasideda nuo 5,99 Eur, o keraminių – nuo 14,99 Eur. Tikslesnę kainą galėtume pasakyti, pamatę brėžinį ir paskaičiavę sąmatą. Jeigu kiltų papildomų klausimų, ar reikėtų išsamesnės informacijos, visada galite kreiptis tiesiogiai į Monier UAB.
Mantas Mikulėnas, Monier, UAB
Bituminės čerpės TECHNONICOL SHINGLAS - universali stogo danga, plačiai naudojama dengiant naujus ir renovuojant senus šlaitinius stogus. Čerpės pritaikytos dengti sudėtingų konfigūracijų ir formų stogus. Šių čerpių privalumas - nesudėtingas montavimas, maža išeiga ~3%, leidžiama montuoti nuo 12 laipsnių stogo nuolydžio. Ne mažiau svarbios jų ir kitos savybės - garso izoliacija (nebarška lyjant lietui), atsparumas karščiui ir šalčiui, ilgaamžiškumas, paprasta priežiūra. Platus spalvų ir formų pasirinkimas suteikia statiniui elegancijos ir išskirtinumo. Daugiasluoksnės bituminės čerpės TECHNONICOL SHINGLAS ilgiems metams suteiks Jūsų namui savitumo, bei nuostabaus architektūrinio išraiškingumo. Bituminėms čerpėms suteikiama ilgaamžiškumo garantija nuo 10 iki 60 metų.
A. Lisovskis, Mida LT, UAB
 
Sritis:
Sritis: